Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 250 - 2013 godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nista cudno u dobroj igri Zeballos-a, koji je oduvijek bio veoma talentovan igrac, ali takodje i dosta labilan na psiholoskom planu(kao i svi Argentinci), tako da mi je jedino iznenadjenje sto nije "pukao" u zavrsnici drugog seta.

    Ovaj mec je samo jos jedan dokaz koliko je psiha ukljucena u ovaj sport. Eduardo Schwank je i talentovaniji igrac od Zeballos-a, ali jednostavno ga nedostatak samopouzdanja "ubija".

    Comment


    • Kada pocinje Rafa u Sao Paulu i Izner u San Hoseu?
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Drzalo me je ubedjenje da cemo posle duge pauze gledati nesto drugacijeg Nadala. Odsustvo sa terena u tolikom trajanju, i sa takvom povredom, moralo bi tenisera i njegov stab naterati na razmisljanje o korekciji nacina igre.
        Korekcije na osnovu vidjenog nema , cak ni u kozmetickom obimu. Moguce je da tezina povrede nije bila tog ranga kako je medijski prezentovana, ali takva konstatacija povlaci pitanje razloga dugog odsustva. `Misterioznost` povrede daje povoda za spekulacije i nagadjanja. Cinjenicno, savremena medicina osim operativnog puta nema efikasnih resenja za povrede kolena. Analogijom sledi da je Nadal posegnuo za alternativnim metodama, za ciju svrsishodnost iskazujem sumnjicavost, baziranu na licnom iskustvu.
        Odabir turnira i prikazano na njima, evidentno pokazuje da Nadalom vlada praiskonsko osecanje coveka - strah.
        Strah od povrede, ili pogorsanja do kraja nezalecene, evidentan je i prisutan. `Pipka` Nadal tom levom nogom, izbegava puno opterecenje, cime otupuljuje jedno od svojih osnovnih oruzja - kretanje. Uzrocno-posledicno, takvo kretanje daje odraz nepravovremenog namestanja na udarac. Samopouzdanje je jedan od cinilaca koji je trebao biti stecen ovom turnejom na sljaci, dok sinocnjim porazom, za korak dalje, taj cilj biva udaljen. Poraz u dublu samo je projekcija izgubljenog finala u singlu.
        Mnogo je pitanja, odgovora zasada manjka, i kako stvari stoje pravi odgovor ce jedino dati - vreme.
        Last edited by pecaros; 11-02-13, 11:26.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          NI,

          Da ti ja odgovorim. Ja sam srecan sto je Zeballos pobedio i to veoma zasluzeno.
          Nadal zaboravio na sportsmanship.
          Iako njegovoj velikoj pobjedi nema zamjerke, Zabaljos je tu ipak sporedni lik. Rafa zna da se izgubi kad je jako razocaran. Svako ima mana, pa i on. Nije sportski ali ne treba praviti ni narocitu frku oko toga.

          Tenis treba Rafu, po mogucnosti u najboljem izdanju.

          @Bojana,

          Nikada nisam ni sumnjao.

          @pecaros

          Rafa nije bio los znajuci da ga nije bilo 7 mjeseci. Ali on je zelio titulu i sada je razocaran. Znajuci Rafu, razocaranje je uvijek djelovalo stimulativno na njega.

          Vamos Rafa!
          Last edited by NI; 11-02-13, 10:21.

          Comment


          • Ocigledno je sedmomesecna pauza ostavila traga na Nadalu, drugacije nije moglo ni biti. Ne znam koliko sama povreda ima veze sa time a koliko odsustvo takmicarskih meceva ali se videlo da Rafa definitivno jos uvek nije onaj stari. Zebaljosu svaka cast, odigrao je majstorski ali mora se priznati i da mu je Rafa to svojom igrom i dozvolio. Primetan je bio nedostatak ostrine u D/O tranziciji (u cemu je Rafa jedan od najboljih), previse je bilo push-ovanja i davanja Zebaljosu lopti na penale a u takvim okolnostima uvek se moze desiti da se protivnik raspuca sto se i desilo. Tacno se videlo da delic sekunde Rafi nedostaje kod naglih promena pravaca pa samim tim i namestanje na udarac nije bilo na Rafinom nivou. E sad ostaje veliko pitanje da li je na to uticala povreda ili nedostatak takmicarskih meceva a odgovor na to trebalo bi da dobijemo na narednim turnirima.

            Koliko god mi Rafa ranije bio simpatican definitivno je gorak ukus u ostima ostavilo njegovo "zaboravljanje" cestitanja protivniku koji je odigrao mec karijere i potpuno zasluzeno slavio. Covek koji je za mene bio olicenje pravog sportiste i fer plej igraca u poslednjih godinu dana bas dosta radi na tome da taj imidz urusi. Ali bez obzira na sve to nadam se da ce se Rafa sto pre u potpunosti vratiti jer je itekako potreban danasnjem tenisu.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              @Bojana,

              Nikada nisam ni sumnjao.
              Ja ne znam sta je tu cudno
              Sasvim je normalno da navijam da Djokovic, Marej, Nadal,... fer i posteno izgube neki mec i da mi je tada drago
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Meni je drago da se Nadal konacno vratio. . .Juce je igrao sa strahom, a Zeballos bez straha i sasvim zasluzeno pobedio. Super za Nadala sto je stigao i do finala, posle pauze i to je uspeh. E sto sada ocekivanja su drugacija, morace dosta da poradi na samopouzdanju, konzistentnosti, igranje bez straha, ipak je pauza bila dosta duga.
                Inace pozdrav svima na forumu, sledim vas redovno, iako nisam nista napisala bas dugo, zabavno vas je slediti!

                Comment


                • Niki, glupo je da ti kazem dobrodosla, posto si odavno ovde, ali slobodno pisi redovnije
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Prikljuci se Niki, fali nam malo Rafinih navijaca da bude zanimljivije
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • Проверили смо Рафу са Шардијем и резултатски га је згазио, стиче се утисак да и са том формом може да бије све до петог места. Оно што је радио и изводио Забаљос нисмо давно видели. Слао је неочекиване ударце чак и за гледаоце. Када су те лопте фијукнуле остали смо са отвореним устима и питали се да ли је то могуће! Видело се и по Рафином говору тела да се исто то питао. Ти екстра потези нису били ретки, чак шта више било их је превише. Могу да замислим играча који прима такве неодбрањиве ударце, сигурно ти убија вољу за игром, уосталом тако се већина играча осећа када против Рафе, е сада и Рафа нека види како то изгледа... ко није гледао меч нека га обавезно погледа, шта рећи? то је била чаролија! Ретко ћемо имати прилике да видимо такаву игру од неког новог играча. Једно је сигурно, тај Забољис на шљаци има шта да покаже и ја га сигурно нећу пропуштати да га гледам, без обзира на резултате који ће постизати, чеовек је једноставно чаробњак и свака му част на ведром расположењу, шарму, искрености и забави....
                      sigpic

                      Comment


                      • Sto se Zeballosa tice sumnjam da ce ponoviti igru. . .i Rafa je dosta pomogao za pobedu, iako inspiracija, igra i ta pozitivna energija argetinca je bila fascinantna. Malo me iznenadila razocaranost Nadala nakon meca, kao da mu nije dovoljna potvrda solidnog povratka plasman u finale. Iako realno za pravog Nadala ovo je smesna konkurencija, ali ovo nije pravi Nadal. Previse oscilacija, previse ili mozda opravdanog straha, losa pokretljivost. . .Mozda se treba naviknuti da ce sljedecih nekoliko nedelja gubiti (pa i na zemlji) od igraca od kojih ranije i nije pomislio da ce moci izgubiti. Necu i da zamislim kako ce izgledati mec protiv Almagra recimo u Sao Paolu ako bude igrao kao u finalu. . .

                        Comment


                        • Ne na ovom nivou turnira

                          A ti se Ziko bar u jednom postu usaglasi oko prezimena, ne mora ni da bude tacno
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Zeballos ce na narednim turnirima ispadati vec na startu, i dalje ne vjerujem da je onako igrao tri sata
                            sigpic

                            Comment


                            • Rafi se juce dogodilo nesto slicno kao i Novaku protiv Iznera u IW, jednostavno je pogadjao sve sto je zeleo, dok sa druge strane bio Rafa na svojih 50%mogucnosti i isto toliko mentalne blokade koja mu sprecava njegov fizicki maximum sa kojim on melje protivnike.Naravno da mu je bio cilj titula je samo tako raste samopouzdanje,sportski propust nemogu da mu toliko zamerim jer nije lako izgubiti finale na svom terenu sa saznanjem da nema najboljih a ti nisi uzeo titulu kao kralj sljake,sto se tice same igre moje misljenje da to nije vise od 50% mogucnosti i da ce to podizati u narednom periodu ali ce tesko vratiti mentalnu blokadu na maxsimim jer je po meni tu najveci Rafin problem iako oni insistiraju na kolenima

                              Comment


                              • Ako cemo iskreno Novak jednom nije cestitao protivniku u finalu, ne mogu se sad sjetit' ko je bio u pitanju ali znam da je uzeo titulu, a izostala je cestitka za protivnika na dobrom turniru i finalu. Desi se to, zaborave jednostavno. Tako je i Nadal, inace mu je cestitao na twu

                                Enhorabuena a Horacio por su gran victoria
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X