Announcement

Collapse
No announcement yet.

Club Atlético de Madrid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U narednih pet kola mora pet pobeda, ako se hoce sansa za titulu, ako ne bude tako, sve karte dati na LS i na obezbedjivanje plasmana sledece sezone u LS. Narednih 5 kola Alaves u gostima, Leganes kod kuce, Selta kod kuce, gostovanje u Hihonu, i onda Barsa kuci.

    Comment


    • Kako mozes da navijas za Atletiko i Real?
      sigpic

      Comment


      • И мени нејасно, ајде да кажеш Атлетико и Барсу, па да и разумеш, али овако..

        Comment


        • Barsu ne podnosim ceo zivot jbg. RM je klub pored CZV koji sam prvi zavoleo. Poceo sam da pratim fudbal jako rano od mozda 2003. navijam za RM. Posto oni u to vreme i nisu imali nekih uspeha u LS do dolaska Murinja (bili su kao sad Arsenal ispadali na startu nokaut faze) , kad ispadnu drugi omiljeni mi je bio AC Milan. Cim se RM malo poboljsao zaboravio sam na Milan. E sad to se poklapa sa mojim odlaskom u Spaniju. Posto sam ziveo u Madridu vecina mojih drugova je navijala za ATM, iako je jedan cak igrao za podmladak Real Madrida, posto sam bio u sportskom odeljenju. Tako da su i oni imali uticaja. Nebitno, malo malo sa vremenom i dolaskom Simeonea sam postajao simpatizer ATM. Vremenom su postali moj omiljen klub uz CZV. Jos kad se Tores vratio, koji je moj omiljeni igrac preko 10 godina, bio sam presrecan bez obzira na njegovu formu. Jos jedna stvar , mnogo sam se bolje osecao prvi put na Kalderonu nego na Bernabeu. RM je (po meni) suvise veliki klub za svoje navijace, kad god sam bio, pola njih su bili neki turisti, koji samo prave selfije, snepcetove i tipkaju telefon 80% meca, obuceni u CR7 dresove, a utakmicu ni ne gledaju. Kod Atletika toga nema(bar ne u toj meri). Tu idu mahom Madridjani i to iz siromasnijeg juznog dela Madrida koji obozavaju taj klub i koji vole fudbal. Plus odrastanjem i zivotom tamo, neke stvari pocnu da ti se ne svidjaju (cuveni Klasiko 11-1, Frankova umesanost u Di Stefanov transfer, Florentino koji stalno kupuje nove igrace zeleci titule, umesto da da vremena da se napravi sistem kao Zvezda u EL ili ATM u fudbalu) Ali i dalje volim RM i ne verujem da cu ikad prestati. Voleo bih da osvoje Ligu ako ATM ne moze triplu krunu, treba im, dugo nisu sa obzirom na svoju velicinu. Bio bih zadovoljan raspodelom ATM LS a RM La Ligu.
          Last edited by colchonero; 26-01-17, 00:21.

          Comment


          • Цео живот навијам за Звезду и Ливерпул, али од скора сам почео да симпатишем и Атлетико. Атлетико није богат као Барселона и Реал, нема толико навијача широм света, не игра атрактиван фудбал ни ти ће доводити најбоље играче света, али се никада неће десити да звижде Торесу као навијачи Реала Касиљасу. Сам си написао, људи живе за тај клуб и фудбал. Цео живот ти прође у доминацији Реала, а ти шта ћеш, још јаче подржаваш свој клуб. Торес је сам причао да су сви његови другови, цео разред навијао за Реал, само он за Атлетико, али је вероватно био већи навијач Атлетика него сви они заједно што су навијали за Реал и то чини Атлетико тако посебним. Такође, исправи ме ако грешим сам стадион Реала је саграђен у богатијем делу Мадрида, док Винсенте Калдерон је оном радничком делу, ако се тако може назвати. И оно шти чини Атлетико специјалним је сам Чоло Симеоне. Његови играчи и он су спремни да дају максимум и изгину на терену да би победили и зато се разликују од Барсе, Реала, Бајерна итд.


            Верујем да им није лако било после ова 2 финала ЛШа, али мислим да у ове две последње сезоне Симеонеа могу да догурају до краја и остваре највећи успех у историји клуба. Била би права неправда да он и ова генерација остане без тог пехара.

            Comment


            • @pobeda

              Odlican komentar. Da, Bernabeu je u bogatom delu Madrida (Chamartin) gde su i poslovni centri, hoteli itd. Uopste ceo severni deo Madrida je prelep. Tu dolaze turisti, tu su znamenitosti, trgovi, park Retiro, muzeji, katedrala i kraljevska palata, stari grad, poslovni centar, vecina atrakcija i jos mnogo toga. Sto ides juznije i nizbrdo ka reci to postaje manje lepo. Kad stignes do reke tu je Kalderon koji se nalazi u opstini Argansuela (Arganzuela 1 od 21 opstine). Juznije od reke opet krece uzbrdo, i tu na pocetku uz reku mene Madrid podseca na NBG posto ima neke solitere kao na NBG i tu vise skoro da nema turista. Tu su one normalne klasicne stambene zgrade visespratnice. (mozete ko hoce da ukucan npr. Aluche, jedno od naselja juzno od reke, pa da vidi na sta mislim). Vidis ono klasicno ljude u trenerkama i patikama u nekoj opustenijoj varijanti, dok pored Bernabeua toga skoro da nema. Uglavnom taj juzni Madrid i nije toliko reprezentativan. U juznom delu Madrida je Kasa de kampo (Casa de campo) tu su rekreativni sportski centar, akvapark, bazeni...To je inace najveci park u Madrida, preko 17 kvadratnih km. Inace juzni deo grada je uporiste Atletika, mada realno ceo Madrid je vise crveno-beli nego beli.

              Comment


              • Sudije 2 puta stete Atletiku. Prvo jako sumnjiv ofsajd, ako je bio bio je manje od 5cm ali hajde da kazemo ok, ali onda cisto povlacenje Gameira od strane poslednjeg igraca odbrane se ne svira kao faul.

                Edit: 2-1 Gameiro. Odlicna asistencija i realizacija.

                Edit: 3-1 opet Gameiro. 2 gola za 2 minuta
                Last edited by colchonero; 18-02-17, 13:39.

                Comment


                • Oblak se vraca na klupu protiv Bayera, Godin i Juanfran jos uvek ne, mozda budu bili spremni za Barsu posebno Godin, Juanfran malo teze.

                  Comment


                  • Da li neko zna za kad je najavljeno rusenje stadiona Visente Kalderon ?

                    Comment


                    • Originally posted by chelsea92 View Post
                      Da li neko zna za kad je najavljeno rusenje stadiona Visente Kalderon ?
                      Na leto bi trebao da se zavrsi izgradnja krova na novom stadionu Atletika, tj prelaze na novi stadion ovog leta. Sto bi znacilo da ce moci da se pocne sa rusenjem Vincent Calderona, nakon cega ce na to istom mestu biti izgradjeni stambeni objekti.

                      Comment


                      • Originally posted by Prototype View Post
                        Na leto bi trebao da se zavrsi izgradnja krova na novom stadionu Atletika, tj prelaze na novi stadion ovog leta. Sto bi znacilo da ce moci da se pocne sa rusenjem Vincent Calderona, nakon cega ce na to istom mestu biti izgradjeni stambeni objekti.
                        Ok, hvala na odgovoru. Odigrao sam na kladionici da ce papa posetiti stadion pre samog rusenja.

                        Comment


                        • Trebalo bi pocetkom 2018. da krene rusenje. Ja koliko sam cuo bice izgradjen park Atletiko Madrid, ali ce biti i nekoliko stambenih objekata. U principu Madrid H2O. Evo vam link kako bi trebalo da izgleda.
                          http://www.abc.es/espana/madrid/abci...0_noticia.html

                          Sta uradise sa imenom novog stadiona
                          Last edited by colchonero; 13-04-17, 00:21.

                          Comment


                          • Originally posted by madrid View Post
                            Trebalo bi pocetkom 2018. da krene rusenje. Ja koliko sam cuo bice izgradjen park Atletiko Madrid, ali ce biti i nekoliko stambenih objekata. U principu Madrid H2O. Evo vam link kako bi trebalo da izgleda.
                            http://www.abc.es/espana/madrid/abci...0_noticia.html

                            Sta uradise sa imenom novog stadiona
                            Auu pa znaci godinu dana bih morao da cekam na isplatu ako papa uopste i bude prisustvovao.

                            Comment


                            • B92
                              Njiges: Dve godine igram sa kateterom


                              Fudbaler Atletiko Madrida Saul Njiges otkrio je koliko se žrtvuje za "jorgandžije" – dve godine igra sa katererom!

                              Njiges od povrede u meču sa Bajerom iz Leverkuzena 2015. ima problema sa bubrezima, pa posle svake utakmice mokri krv.

                              "Rizikujem zdravlje za crveno-beli dres i da bih ispunio san. To je san celog tima – Liga šampiona", rekao je Njiges.

                              Atletiko je u poslednje tri sezone igrao dva finala LŠ, ali je oba puta gubio od gradskog rivala Reala.

                              U sredu tim Dijega Pabla Simeonea gostuje Lester Sitiju, a u engleskoj će da brani minimalac sa Visente Kalderona, u borbi za polufinale elitnog takmičenja.

                              Comment


                              • Lucas Hernandez has signed an extension with Atletico Madrid until 2022.

                                Comment

                                Working...
                                X