Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix (Yas Marina)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Vibe ..ja sam konkretno mislio na sledece.. koliko vidim ovde svi navijaju za onog ko je "najbolji" ..da je kojim slucajem Maldonado vodeci ,garant bi 90% forumasa za njega navijalo..to je ono sto nikad necu razumeti
    Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

    Comment


    • Svako moze da navija za onog koga hoce, meni se bas cini da u automoto sportovima ima najmanje tih glory huntera, mozda se varam. Ja sam za Alonsa navijao u Minardiju, navijao sam u Renou, Meklarenu i sada u Ferariju. Nije on bas uvek bio najbolji, ali eto, meni je od 2001. omiljeni vozac. I na ovom forumu ako ima troje ljudi koji navijaju za Fetela.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Ja Alonsa pratim i podrzavam upravo zato sto mislim da je najkvalitetniji vozac u F1.Uopste ne vidim zasto je to pogresno...

        A fanovi koji su "vagonasi" su nesto sasvim drugo,za njih nemam reci.

        Comment


        • Sta ti znaci to vagonasi?
          Pa svako navija za svog ljubimca zato sto smatra da je najbolji ,niko nije rekao da je Nando los vozac ali tesko je reci ko je najbolji jer ko se iole razume u F1 zna da je vrlo malo do vozaca a mnogo vise to same ekipe ,budzeta.
          Mene samo zanima gde su sad nestali svi oni silni navijaci MS kada je dominirao? Za koga sada ti isti ljudi navijaju?
          Problem je sto vecina ljudi navija za onog ko je prvi i uopste im nije bitno o kojem je vozacu rec.
          To je kao u nasem fudbalu.. da kojim slucajem Rad ili Zemun ima 15 titula ,garantovano bi 90% drzave za njih navijalo,sto pokazuje sam karakter ljudi.
          Meni samo to smeta a ne sama cinjenica ko koga obozava.
          Najbolji primer je , zasto nema navijaca Webbera ili Masse? Msm ima ih naravno ali promil..
          Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

          Comment


          • Originally posted by NebojsaNS View Post
            Ja sam za Alonsa navijao u Minardiju
            Ja za Vilneva pre nego sto je dosao u F1

            Comment


            • Originally posted by Alen P View Post
              Ja za Vilneva pre nego sto je dosao u F1
              I ja isto, dok je jos vozio Indy.
              sigpic

              Comment


              • wheel of maldonado je legendaran,zavrsetak je legendaran
                Last edited by Infinity miki; 08-11-12, 17:17.
                Miljkonen

                Comment


                • Originally posted by kimi View Post
                  Sta ti znaci to vagonasi?
                  Pa svako navija za svog ljubimca zato sto smatra da je najbolji ,niko nije rekao da je Nando los vozac ali tesko je reci ko je najbolji jer ko se iole razume u F1 zna da je vrlo malo do vozaca a mnogo vise to same ekipe ,budzeta.
                  Mene samo zanima gde su sad nestali svi oni silni navijaci MS kada je dominirao? Za koga sada ti isti ljudi navijaju?
                  Problem je sto vecina ljudi navija za onog ko je prvi i uopste im nije bitno o kojem je vozacu rec.
                  To je kao u nasem fudbalu.. da kojim slucajem Rad ili Zemun ima 15 titula ,garantovano bi 90% drzave za njih navijalo,sto pokazuje sam karakter ljudi.
                  Meni samo to smeta a ne sama cinjenica ko koga obozava.
                  Najbolji primer je , zasto nema navijaca Webbera ili Masse? Msm ima ih naravno ali promil..
                  ..evo ponovo mene ovde..posle par dana bolovanja..hvala bogu kad se sve dobro zavrsilo..elem da se vratim na ono sto sam hteo da kazem..ja ne navijam danas za nikoga..pratim f1 dosta dugo,i dok sam je pratio kao neki danas o njoj sam mogao slobodno da pricam sa bilo kim na tu temu i o bilo cemu ...F1 mi je ostala samo navika da pratim kao zaljubljenik u auto-moto sport..doduse ne tako aktivno(svi treninzi,sporedna dogadjanja,najave,van sezonske testove,pravila,jer za to sada nemam dovoljno vremena kao nekada),trke gledam jos uvek aktivno,za to jos uvek odvajam vreme,nekako....mogu reci samo za koga sam navijao(u pravom smislu te reci),a to je bio Sena iz doba jos dok se borio sa Menselom,Pikeom,Alanom,Patrezeom,Bergerom..u to vreme,pored tolikih sampiona sam primecivao MS,ali Sena mi je bio nb.1..nakon 1-og maja te 1994,i posle nekog izvesnog vremena,sva moja paznja je bila usmerena ka MS..jos tada sam voleo ferari kao tim,ustvari oduvek,da li zbog legendarnog propetog konja ili crvene boje ili decackih snova o tom automobilu,nzm,ali mi je ferari uvek bio u srcu...jos dolazak MS u ferari..,time sam ti sve rekao...sve posle toga(odlaska MS iz sampionata i ferarija) su bili dogadjaji koje sam pratio,ispratio i donosio neke svoje zakljucke..Vilnev,Hakinen,Raikonen nekada, a danas Alonso i Fetel su vozaci za veliki,veliki respekt..sve ostalo je sezonsko voce..bar za mene..i na kraju,sto se tice navijanja i postovanja,nisam spomenuo jednog coveka odavno,a to cu sada,a to je Berni...on ce biti veciti i neponovljivi..
                  Last edited by Rossini; 10-11-12, 01:01.
                  sigpic

                  Comment


                  • scumacher i ferrari od prve trke koje sam gledao na tv-u australija '98
                    www.balkansimracing.com/forum

                    Real cars. Real racing. Dobrodosli

                    Comment


                    • Ja za Renault(ili ga danasnji Lotus),navijam otkada su se vratili 2002 godine,prije toga sam u epskim borbama simpatisao Miku Hakkinena.A sto se tice Renaulta,to je nekako vise sentimentalno,prvo auto koje sam vozio,koje sam kupio itd itd Za mene je apsolutno nebitno ko vozi za tu ekipu(dakle danasnji Lotus)tako da ja ne mogu reci da navijam za nekog posebnog vozaca,gotivio sam Nanda dok je vozio za Renault,kada je otisao iz te ekipe,dovidjenja,prijatno,hvala na svom zadovoljstvu i titulama koje si nam priustio.Tako sam se neki dan raspravljao sa prijateljom koji je dugogodisnji fan Ferrarija u vrijeme dok je Nando vozio za Renault,moj prijatelj je govorio kako je on ovakav,onakav,sreckovic,itd itd,a sad ga kuje u zvijezde i sta vec ne,govori da je najstabilniji,najsigurniji vozac itd,dok ga ja kako vrijeme odmice sve vise mrzim,ne zbog toga sto je otisao iz Renaulta,nego mi se gadi njegov placljivi karakter,mahanje u bolidu za svaku sitnicu,kukanje itd,ali ne mogu reci da nije vrhunski vozac,mada analizirajuci neke stvari,zao mi je iako sam fan nekadasnjeg Renaulta sto mu Kimi nije 2005 uzeo titulu,jer ga je tada u svim segmentima cijepao,ali eto,oept kazem,vracajuci film,tvrdim i meni je licno, ne sto je sada u Lotusu Kimi bolji vozac,i steta bi bilo da u karijeri ne osvoji bar jos jednu titulu,svaka cast Vetelu,ali da ima vise titula od Kimija mi je presmijesno...Ako bih morao reci da nekoga vozaca bas volim i da mi je zao sto ga nisam vise gledao,nego nesto malo kao klinac,to je svakako Ayrton,ne znam,za mene idol,sto sam vise istrazivao,gledao,citao o tom covjeku shvatio sam(moje licno misljenje)da se nikada nece vise pojaviti neko takav,sa takvom harizmom,stilom voznje i sl,svaka cast svima,ali najbolji vozac ikada.Opet kazem ima vozaca koji su mi dragi osim Senne koji je pokoj mu dusi nesto posebno,ali ja licno prije svega navijam za ekipu...
                      Last edited by El Pocho; 11-11-12, 22:56.

                      Comment


                      • Originally posted by kimi View Post
                        Sta ti znaci to vagonasi?
                        Pa svako navija za svog ljubimca zato sto smatra da je najbolji ,niko nije rekao da je Nando los vozac ali tesko je reci ko je najbolji jer ko se iole razume u F1 zna da je vrlo malo do vozaca a mnogo vise to same ekipe ,budzeta.
                        Mene samo zanima gde su sad nestali svi oni silni navijaci MS kada je dominirao? Za koga sada ti isti ljudi navijaju?
                        Problem je sto vecina ljudi navija za onog ko je prvi i uopste im nije bitno o kojem je vozacu rec.
                        To je kao u nasem fudbalu.. da kojim slucajem Rad ili Zemun ima 15 titula ,garantovano bi 90% drzave za njih navijalo,sto pokazuje sam karakter ljudi.
                        Meni samo to smeta a ne sama cinjenica ko koga obozava.
                        Najbolji primer je , zasto nema navijaca Webbera ili Masse? Msm ima ih naravno ali promil..
                        Oduvek navijam za Masu. Umalo da dozivim srcani udar kada je izgubio titulu u poslednjim sekundama sampionata.

                        Comment


                        • Od kako znam za F1, za McLaren i samo za McLaren i njihove vozace, cak i za ljigavog dok je vozio za njih. Ako bi posmatrao samo vozace, izdvojio bi Miku, Kimija i Luisa ali svi su poceli kad su bili u McLarenu, tako ispade. Otkud znam, takav sam valjda i sam u zivotu, pa uvek navijam za timove kod kojih sve ide teze ali kad se ostvari onda je to stvarno zasluzeno, i tesko, bez icije pomoci za zelenim stolovima.

                          NebojsaNS,

                          Moram te nesto pitati bez ikakve lose namere u polusaljivom tonu, kako neko ko ima avatar najlegendarnijeg lika sa filmskog platna moze da navija za Alonsa? Ajde za Ferrari i nekako, ali za ovog?

                          Mada u sustini kakav je Ferrari od vremena Sumija, iskreno odlicno prisatju jedni drugima, Scuderija, Alonso i Ferrari Assistance. A i Baby se uklapa u tu celinu skoro pa savrseno. Vozac sa tolikom bezlicnoscu, sve zarad toga samo da vozi tu, a mogao je makar ove poslednje godine da odvoza u nekom drugom timu, gde bi mogao da okrene sliku o sebi i napokon se takmici kao trkac ali na prvom mestu kao covek. Bez cuvenih zAlonso je brzi od tebe, preblizusi, uspori u krivini, imas manjak goriva... a kad to sve odradis ipak imas dovoljno goriva da nastavis normalno da vozis i smetas drugima po stazi ali "nikako" nemoj da se trkas protiv svojih mentora. Strasno, cega li ce on moci da se seca sa takvih trka u starosti!?
                          Last edited by salesam; 16-11-12, 09:56.

                          Comment


                          • Svasta si napisao, ne znam ni kako da odgovorim... Vec kada je Fernando krenuo da vozi u onom Minardiju, videlo se da je talenat, veliki. Meni su uvek bili cool ti mladi sa velikim potencijalom. Vremenom kako sam ucio tehnologiju i istoriju F1 jos vise sam postovao sta je radio te godine jer je vozio verovatno najtezi automobil za upravljanje od 80ih, posto je Minardi te godine ima skretanje sa obe osovine. Mozes samo zamisliti preupravljanje, sve sa ciljem da bi na tehnickim stazama poput Monaka ili A1 ringa imali prednost jer bi nosili vise brzine. To su bila neka lepsa, kreativnija vremena ovog sporta. Naravno, sve se pretvorilo u katastrofu, ali je momak od 20 godina upravljao nenormalno dobrom tom ves masinom na tockovima.
                            Kada je krenuo da vozi za Beneton, video sam ga kao najvecu sansu da konacno skine Sumahera kojeg nikada nisam voleo, mozda mi je sada ovako slab i nemocan najdrazi od kada vozi. Uzeti dve titule protiv onakvog Ferarija i Sumahera, verovatno najjace kombinacije ikada ga vec stavlja medju najvece, a nekoliko jos bliskih promasaja i verovatno jos najmanje jedna titula do kraja karijere stavice ga medju top 10 svih vremena.
                            Nije spektakualaran vozac, superbrz kao Hamilton. Ali je najjaci um koji je vozio F1 automobil uz Prosta i Sumahera. Matematicki proracunava sve, svaki potez. Odluke donosi u odnosu na to koliko goriva ima, u kakvom su stanju gume, gde su rivali... i tako od krivine do krivine, od kruga do kruga. Da ima bolid kakav ima Fetel, u tom odnosu prema konkurenciji, sampionat bi bio gotov u Evropi. Kada je njemu poslednji put otkazao neki deo? Mislim da je bila Malezija 2010 u onoj borbi sa Batonom, ali to su specificni klimatski uslovi, novi automobil, borba za poziciju. Od tada se stvarno ne secam. To treba znati. I zato mislim da ima bar pristojan bolid da bi bio gotovo sigurno sampion jer u poslednje trke ulazi sa najmanje iskoriscenih menjaca i motora, a nije da se nije borio za pozicije i u trkama.
                            Jedno je ne voleti nekog vozaca, a drugo je donositi iracionalne zakljucke u odnosu na to. Ja Sumahera sam iz dna duse mrzeo, ali ne bih nikada rekao da su njegove titule nezasluzene, da je imao najjaci bolid i tim, da nije imao pravih konkurenata izmedju Mike i Alonsa. Ne postoji nezasluzena titula u F1. Moras biti dobar veliki deo godine da bi imao sanse a odlican da bi bio u realnoj trci za sampionat. Toliko razlicitih staza u raznim delovima sveta, dug period... Ne postoji toliko srece u svetu da neko nezasluzeno u Monaku podigne pehar F1WDC.

                            PS: To sto ga oni koji ga ne vole zovu Zalonsom, ja vidim kao njegovu neverovatnu zelju za pobedom i perfekcionizmom. Covek je prosto takav. Ne cini ga to boljim ili losijim vozacem.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by NebojsaNS View Post
                              Svasta si napisao, ne znam ni kako da odgovorim...
                              Tnx. Sve sto si napisao je istina dobrim delom. Samo jedan deo me nisi dobro razumeo. Nisam ni pomislio da Alonso nije zasluzio one dve titule u Renou, tada sam i ja navijao za njega u tom duelu za sampiona protiv Sumija.

                              Sumahera kojeg nikada nisam voleo, mozda mi je sada ovako slab i nemocan najdrazi od kada vozi.
                              Potpisujem. Ali reci mi jel ti mislis da je on zbog godina mozda zaboravio da vozi ili nema sve ono iza sebe sto je nekada imao? Bilo je i starijih sampiona od njega, zar ne?

                              Uzeti dve titule protiv onakvog Ferarija i Sumahera, verovatno najjace kombinacije ikada
                              Ovo bas ne mogu da se slozim najjaci ikada ali pri samom vrhu svakako. Sa najvecom podrskom u istoriji ovog sporta to da, vrlo verovatno.

                              Jedno je ne voleti nekog vozaca, a drugo je donositi iracionalne zakljucke u odnosu na to. Ja Sumahera sam iz dna duse mrzeo, ali ne bih nikada rekao da su njegove titule nezasluzene, da je imao najjaci bolid i tim, da nije imao pravih konkurenata izmedju Mike i Alonsa. Ne postoji nezasluzena titula u F1. Moras biti dobar veliki deo godine da bi imao sanse a odlican da bi bio u realnoj trci za sampionat.
                              U neku ruku si u pravu, u neku ne. Nezasluzene je teska rec, mnogo teza nego zasluzene jer se to nekako podrazumeva kada si vec postao sampion ali one svakako to mogu biti manje ili vise. Da li si poguran od strane odredjenih tela, da li su ti gledali kroz prste nesto sto drugima nisu, da li su ti uklanjali konkurente makar preko nekih sitnica koje na kraju mogu odluciti sampiona, itd. Svi smo pricali Bron je genije one godine kad je Baton uzeo naslov ali realno to je bila kao neka, recimo vrsta, na kraju dozvoljene, prevare. Masa je u borbi sa Hamiltonom mogao doci do titule dobranim delom uz pomoc odluka za zelenim stolom koje se kasnije nisu isto tako primenjivale. Seti se obilazenja Kimija - kog gotivim mozda i vise od Luisa - kako je i zasta kaznjen. Bilo je nesto tipa moras da ga pustis do sledece krivine, pa odjednom vise nije bilo tako, primeri sa poslednjih trka gde je takodje stecena ista takva prednost... A niko ne moze da me ubedi da bi u toj situaciji neki od vozaca Ferrarija bio za tako nesto isto tako i kaznjen. Za svaki incident u par sezona iz kog je Masa izasao kao ostecen, Luis je bio kaznjen, a kada je on odustajao, to su bili trkacki incidenti i Masa je prolazio bez ikakvih kazni (do pre ne znam koliko). Pricam o duelima Luis vs Masa. Ok par puta ali gotovo stalno je malo smesno. Kao sad sto je kaznjen bese Perez, nemoj mi zameriti ako sam pobrkao jer F1 ne pratim ni priblizno kao nekad iz mnogih razloga. Da li je to opomena u napred, pazi gde ides, sta ces i kako da radis? Seti se sta je Mozli izjavio za Ferrari, otvoreno bez uvrtanja, izvini ali to onda nisu potpuno regularni uslovi za ostale timove, posebno ne za najvece konkurente.

                              PS: To sto ga oni koji ga ne vole zovu Zalonsom, ja vidim kao njegovu neverovatnu zelju za pobedom i perfekcionizmom. Covek je prosto takav. Ne cini ga to boljim ili losijim vozacem.
                              Ima smisla ali taj nadimak nije za dzabe dobio. Ipak, i ako ga nesporim kao vozaca, ja vise preferiram trkace, ne da idu bezglavo u preticanja ali da da voze na ivici, na samom maksimumu bez preteranih kalkulacija. Medjutim, vidimo da biti trkac vise nije najbitnije u ovom sportu, niti se bas preterano ceni. Vreme Sene je poodavno proslo.
                              Last edited by salesam; 16-11-12, 23:22.

                              Comment


                              • I statisticki i sa mnogih drugih stanovista, Ferari sa pocetka ovog milenijuma je bajuspesniji tim u istoriji motosporta i spada medju najvece timovu u sportu uopste. Takva kolicina legendi na jednom mestu tesko da ce ikada ise biti okupljena, od tehnickog dela, do prvih i drugih vozaca. Odgovorno tvrdim da je Barikelo mogao da uzme titulu u nekoj drugoj situaciji, u nekom drugom timu. A dodaj tome svemu Irvajna sa kojim su pregurali one lose godine kada je Mihael tek dosao. Tehnicki deo su cinili Ros Bron, Rori Birne i jos nekoliko sjajnih britanskih dizajnera. Legenda kaze da je Njui bio jako blizu prelasku u Ferari kada je napustao Vilijams i da je tada presudila zelja njegove zene da ne ide u Italiju. Na sta bi to tek licilo, ne zelim ni da zamisljam. A celim tim sistemom upravljao je Zan Tod. O ljudskim kvalitetima mozem raspravljati, ali strucno... Tako nesto se nikada nece ponoviti, ubedjen sam.
                                A ono sto pricas o guranju i protekciji, moramo uzeti da se u ovom sportu okrece mnogo para, kada god je tako, dobrodosla politiko. Nemacko trziste, pricao sam bar sto puta, to je potpipuno logicno sta je uradjeno.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X