Announcement

Collapse
No announcement yet.

Week 1 (30. October - 4. November)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pa nije Pau kriv sto mu Princeton tako dobro leze.
    Jbg, da bi se forsirala takva filozofija, treba da imas inteligentne igrace, a znate ko se vec u celu tu semu ne uklapa i za njega se ocekuje da mu Steve crta kako i sta da radi, a za to ce trebati vremena. Imao je LA dosta kreativnih akcija u prvom poluvremenu i izgledace to dobro vremenom, mislim da je ovo tek druga utakmica (ili mozda cak prva?) gde su bili u punom sastavu.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • #47
      Cini mi se da je prva, nije Kobe igrao na debiju Dwight-a ja mislim.

      Ali kakva je sirovina Dwight i koliko tele, tako da kazem. Ne moze protiv Brand-a da izdominira(uz svo postovanje prema njemu). Koliko je limitiran u napadu, strasno. Pau ce opet biti najznacajniji igrac kod Lakers-a. I btw, ako ovaj napad budu nastavili da igraju, kod tesnih tekmi samo faul nad Dwight-om i resio si problem, posto ovaj svake druge godine pogodi jedno.

      I btw..



      sigpic

      Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

      "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

      Batica Wilshere je gospodin covek...

      All hail the Chan-Chan man!

      Comment


      • #48
        Al' dobro Wada, sve je to relativno, popravice se vremenom kako tecnost i uigranost napada, tako i procenat slobodnih kod Dwight-a, ovo je work in progress i to na samom zacetku. Dok ne bude sve kako treba, bice utakmica u kojima ce to kliktati savrseno i bice utakmica kao sto je ona od sinoc. U svakom slucaju, svako ko se iole razume u kosarku zna da je ono "just one game" sto je Reggie smarao tokom cele tekme. Meni je klupa mnogo zanimljiva, ono je katastrofa, bukvalno osim Jamison-a i po koje akcije za Meeks-ov sut, nista zivo nemaju. Hill je bio aktivan, kontrolisao defanzivni skok, borio se u ofanzivnom, trcao u tranziciji, samo sto je i on sutirao bacanja u stilu grande Dwight-a.
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • #49
          Ma znam da ce se popraviti, znam po Heat-u. Samo eto, moram malo hate baciti na june. Mojne da ga branis.
          sigpic

          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

          Batica Wilshere je gospodin covek...

          All hail the Chan-Chan man!

          Comment


          • #50
            Otkud ti ideja da bih ja njega branio?


            Da ne zaboravim da se dotaknem Dallas-a, svakako u ovom trenutku sezone ne mozemo znati koliko je ova pobeda zaista vredna i gde se Mavs-i trenutno nalaze, ali ono sto su igrali juce je i vise nego dobro. Odlican protok lopte u napadu, delili su je bas onako timski, jedino se malo vise lepila kod Vince-a, mada znamo svi da je on takav i da voli izolacije vise nego 'leba da jede. Marion lider, neverovatno koliko je to zahvalan i racionalan igrac. Nista spektakularno, ali pogadja one floater-e njegove, igra odbranu, bori se u skoku, covek kakvog svaka ekipa zeli da ima. Collison pogadjao neke suteve nekarakteristicne za njega i u nekim momentima se bukvalno sprdao, mada rekao sam u najavi utakmice da je tako nesto moguce, s obzirom na to ko ga cuva. Videcete kako ce poceti da puca kada ga pritisnu pravi odbrambeni igraci. Za mene licno najvece iznenadjenje je Elton Brand, kako se samo borio sa Gasol-om i Howard-om na obe strane terena i vrhunac svega onaj prodor sa levog bloka kada je glavom usao u bradu Gasol-a i poentirao lagano. Curry je izgleda ozbiljno shvatio ovu poslednju sansu, konacno opet izgleda kao kosarkas, a ne kao prosecni americki gutac fast food-a. Sa klupe fantasticni Roddy, taj decko bi u Evropi bio igrac no1, to mogu odmah da potpisem. Odlicno je i za njega i za Dallas sto je Delonte napustio tim, videcete vec to kako sezona bude odmicala. Vince standardno izmislja poene kada je potrebno, samo da vidimo kako ce OJ izgledati i da li ce biti konstantan, sinoc je igrao sasvim zadovoljavajuce za jedan debi.
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • #51



              Tatica
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • #52
                Bio je i Wright dobar, Brown je ostao bez reci kod onog and1-a.

                4-4 sut iz igre i samo jedno promaseno slobodno bacanje.
                sigpic

                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                Batica Wilshere je gospodin covek...

                All hail the Chan-Chan man!

                Comment


                • #53
                  Lakers-i sinoc 26 suteva iz PnR-a, a Dallas 53. Imas Nash-a, Pau-a, Dwight-a... sam krem PnR-a... Koliko netalentovan trener treba da budes.

                  Btw, you suck Eddie Jordan.
                  "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by colke995 View Post
                    Na samom pocetku je bila odlicna. Lee je bas dobro pokrivao Wade-a i terao ga na greske, Chalmers nije ni blizu imao toliko prostora na pocetku koliko na kraju i mislim da je kljucna stvar ta sto su Lee i Rondo usli u probleme sa faulovima i to pogotovo Lee. KG potpuno odsutan, a Green je vrlo lose oznacio svoj povratak na parket. Sa klupe Barbosa odradio odlican posao na kraju i bice ogormno pojacanje. terry je mogao dosta bolje, a ostatak je odradio dobar posao. Ali eto, 2,3 neraspolozena igraca i protiv LBJ-a i druzine nemas sanse.
                    Mislim da si malo prestrog prema svom timu.Ako tako budes gledao svaki put cak i kada im napad funkcionise kao sinoc uvek ce tebi faliti 2-3 bitna igraca za pobedu.Mnogo veci problem je juce bila odbrana nego napad, a verujem da ce kako sezona odmice da ce i u tom segmentu napredovati, jer ionako u ovom timu imaju 6-7 novih igraca(ne znam u koju kategoriju da svrstam Grina) i od toga ce barem cetvorica imati znacajnu minutazu i trebace vremena da se sve to uskladi u jednu funkcionalnu celinu.Samo je bitno za Boston da ne budu gori od treceg mesta, jer mi se cini da niko Hit ne moze da ugrozi na prvom mestu.A Boston cak i ako bude treci svakako ce smatrati glavnim favoritom za ulazak u finale Istoka.Sta da ti kazem sem da budes strpljiv u prvih par meceva, jer ce biti puno oscilacija, kasnije ce se sve dovesti u red.Bas kao i prosle sezone.

                    Comment


                    • #55
                      Stephen Curry agrees to 4-year extension
                      Stephen Curry has agreed to a four-year contract extension with the Warriors.
                      The deal is worth a reported $44 million. It's a little surprising that the Warriors were willing to invest more than $10 million annually in Curry given his history of ankle issues, and he's done nothing to prove those are a thing of the past. Regardless, Curry will be with the Warriors for the foreseeable future and should be a big part of the plans as long as he's healthy.



                      Eric Gordon out indefinitely with knee injury
                      Monty Williams announced that Eric Gordon (knee) is out indefinitely, and GM Dell Demps said the Hornets will make a statement "at the appropriate time."
                      Gordon just can't stay on the court. The Hornets sorely need their max player to be healthy, but after playing just nine games last year, he'll start this season sidelined. With Gordon out indefinitely, expect Roger Mason and Austin Rivers to pick up the bulk of the playing time at shooting guard, with Xavier Henry possibly getting into the rotation as well. Anthony Davis and Ryan Anderson will be asked to do all they can offensively.

                      Comment


                      • #56
                        Vredi Steph vise, ali je ocigledno zbog povreda morao da prihvati manje.
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • #57
                          James Harden signs five-year, $80m extension

                          As expected, James Harden has agreed to a maximum five-year, $80 million extension with the Rockets.
                          This was a foregone conclusion after the Rockets unloaded Kevin Martin's expiring contract, lottery pick Jeremy Lamb, two future first-round picks and a future second-round pick to acquire Harden and a few throw-ins. Harden get the franchise-player treatment in Houston, and he should have free rein offensively.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by T-Mac View Post
                            Vredi Steph vise, ali je ocigledno zbog povreda morao da prihvati manje.
                            Tesko da ce on izgurati celu zezonu a da ga zglob ne pocne zezati pre ili kasnije....i Bogut kuburi sa slicnom povredom ali videcemo ne ocekujem nista narucito od Warriors-a ali tu sam da im dajem podrsku.

                            Comment


                            • #59
                              GAME OF THE NIGHT



                              MEMPHIS GRIZZLIES vs LOS ANGELES CLIPPERS




                              STARTING LINEUPS


                              1
                              Mike Conley

                              Stats against Los Angeles in the last regular season:
                              8.7 PPG
                              3.7 RPG
                              6.3 APG
                              Chris Paul

                              Stats against Memphis in the last regular season:
                              19.3 PPG
                              3.7 RPG
                              8.7 APG
                              1
                              2
                              Tony Allen

                              Stats against Los Angeles in the last regular season:
                              12.5 PPG
                              4.0 RPG
                              1.5 APG
                              Willie Green

                              Stats against Memphis in the last regular season:
                              9.0 PPG
                              5.0 RPG
                              1.0 APG
                              2
                              3
                              Rudy Gay

                              Stats against Los Angeles in the last regular season:
                              17.0 PPG
                              5.0 RPG
                              1.3 APG
                              Caron Butler

                              Stats against Memphis in the last regular season:
                              11.3 PPG
                              3.0 RPG
                              1.3 APG
                              3
                              4
                              Zach Randolph

                              Stats against Los Angeles in the last regular season:
                              12.0 PPG
                              10.0 RPG
                              1.5 APG
                              Blake Griffin

                              Stats against Memphis in the last regular season:
                              19.7 PPG
                              8.3 RPG
                              1.0 BPG
                              4
                              5
                              Marc Gasol

                              Stats against Los Angeles in the last regular season:
                              14.0 PPG
                              9.0 RPG
                              5.0 APG
                              DeAndre Jordan

                              Stats against Memphis in the last regular season:
                              9.7 PPG
                              9.7 RPG
                              0.3 BPG
                              5


                              Derbi druge veceri nove sezone je duel izmedju LA Clippers-a i Memphis Grizzlies-a. Ovo ce biti prilika za revans Grizzlies-a koji su prosle sezone porazeni upravo od Clippers-a u prvoj rundi PO-a. Pred ovaj mec, Clippers-i imaju par problema. Chauncey Billups i Grant Hill nece igrati zbog povreda, dok Matt Barnes odradjuje suspenziju koju je zaradio prosle sezone. Sto se tice Grizzlies-a, nece moci da racunaju na Dorell-a Arthur-a, dok je ostatak tima spreman za mec.

                              Najzanimljiviji detalj kada su Grizzlies-i u pitanju ce svakako biti cinjenica da OJ Mayo vise nije u ekipi, pa se tako postavlja pitanje ko ce da popuni njegovu ulogu iz prosle sezone. Ne treba biti iznenadjenje ako u vecini meca vidimo i Bayless-a i Conley-a na parketu. Wayne Ellington bi mogao da ima ulogu skorera sa klupe. Takodje cemo videti koliko Hollins ima poveranja u Josh-a Shelby-a i da li je spreman da mu da vazniju ulogu u rotaciji ili ne.

                              Memphis ce pokusati da razvuce odbranu Clippers-a sto je vise moguce, sto bi mogao da bude problem jer su Grizzlies-i prosle sezone bili medju najlosijim ekipama kada je procenat suta za tri poena u pitanju. Bilo bi lepo kada Rudy Gay ne bi previse forsirao sa sutem za tri poena. Shelby je pokazao da je napredovao kada je sut za tri poena u pitanju, a sta tek reci za Mike-a Conley-a, koji je imao 12-17 za tri poena tokom preseason-a.

                              Kada je odbrana u pitanju, mislim da Memphis moze da se nosi sa Clippers-ima u svakom aspektu. Odlicni su u reketu, atletske sposobnosti im nisu nista slabije nego kod Clippers-a, tako da cisto sumnjam da ce Clippers-i moci da izvode olako svoje alley-oop kombinacije. Ono sto ce biti zanimljivo je duel Conley-a i Paul-a. Tokom ovog offseason-a, Conley je dobio na misicnoj masi, tako da bi mogao da se nosi sa Paul-om. Svi znamo da je nemoguce totalno zaustaviti verovatno najboljeg plejmejkera lige, ali ipak mislim da ce jaci Conley moci donekle da oteza zivot CP3-u. Svi znamo da se za Mike-a kaze, da, brz je, ali ne moze zbog nedostatka snage da cuva vise plejmejkere. E sada, Paul nije visi od Conley-a pa ce biti interesantno videti da li moze svoju visinu i snagu da iskoristi na pravi nacin, tako da CP3 ima dosta poteskoca tokom meca. Dobra stvar za Memphis je cinjenica da su i Rudy Gay i Zach Randolph napokon zdravi, sto nije bio slucaj prethodne dve sezone. E sada, mogao bih da kazem, dva najbolja igraca, ali ne mozemo da izostavimo odlicnog Marc-a Gasol-a.

                              Kada su Clippers-i u pitanju, oni su promenili tim u odnosu na proslu sezonu. Svakako da su najveca pojacanja Lamar Odom i Jamal Crawford. Mozemo tu da dodamo i Grant-a Hill-a, ali pitanje je kako ce zdravlje da ga sluzi u ovoj sezoni. Vinny Del Negro ce imati dosta opcija u napadu sa dolaskom Crawford-a. Iako su Z-Bo i Gay zdravi, to moze biti na neki nacin i prednost za Clippers-e. Razlog je jednostavan, tokom okrsaja ove dve ekipe u proslosezonskom PO-u, stice se utisak da su gusili jedan drugog i to nije bilo dobro po ekipu Grizzlies-a, tako da to moze biti na neki nacin mala prednost za Clippers-e. Clippers-e svakako moze da raduje napredak DeAndre Jordan-a, koji je tokom predsezone imao 70% sut iz igre i prosecno 16 poena. Najveci upitnik za LA je svakako Lamar Odom koji je prosle sezone imao mozda i najgoru sezonu u karijeri. Imao je problema sa kolenima, ali je trenirao zadnjih par dana i ocekuje se da ce moci veceras da igra. Ako bude to onaj Odom kojeg svi znamo, trebao bi biti veliki napredak u odnosu na Martin-a i Reggie Evans-a koji su tu bili prosle sezone.

                              Dakle, treba obratiti paznju na par duela u ovom mecu. Kako ce Mike Conley da izadje na kraj sa CP3-em? Da li mogu Rudy Gay i Z-Bo bolje da funkcionisu zajendo, nego sto je to bio slucaj prosle sezone? Svakako da treba obratiti paznju na duel Griffin-a i Randolph-a? Ocekuje nas veoma zanimljiv mec i neizvestan mec.(Tekst by: D-Wade)
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Odlican Heat na debiju, kako je samo Ray Ray silovao svoj doskorasnji tim. Nije KG hteo da se pozdravi, pa Ray resio da ih napuni. Odlican posao je uradio i Lewis. LBJ bez greske, nadam se da je sa njim sve u redu, posto se nije vratio iz svlacionice. Ne secam se kada su poslednji put Celtics-i primili 120 poena.

                                Nisam ocekivao da se onako osakacena ekipa Mavs-a posprda sa Lakers-ima u Staples-u. Muceni Dwight mora da poboljsa procenat slobodnih, inace su u kanalu. Pau mu objasnjava kako, ali dzaba. Videcemo Mavs-e kada budu u punom sastavu. Mislio sam da ce ovo biti katastrofa posle neuspelog dovodjenja ili D-Will-a ili Dwight-a, ali nije ovo losa ekipa.

                                Comment

                                Working...
                                X