Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA - Ana Ivanovic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: WTA - ANA IVANOVI?

    Ova tema zaslužuje da se izvadi iz zapećka jer ćemo ponovo redovno gledati Anine pobjede nad najboljim igračicama svijeta. Za početak smiješi joj se titula u Rimu, koju je dosadašnjim igrama zaslužila. %QWT&W

    Ako bude igrala u finalu sa Jelenom navijaću za Anu. &^@4(

    Comment


    • Odg: WTA - ANA IVANOVI?

      [quote author=High_Hopes link=topic=689.msg129267#msg129267 date=1273171077]
      Ova tema zaslužuje da se izvadi iz zapećka jer ćemo ponovo redovno gledati Anine pobjede nad najboljim igračicama svijeta. Za početak smiješi joj se titula u Rimu, koju je dosadašnjim igrama zaslužila. %QWT&W

      Ako bude igrala u finalu sa Jelenom navijaću za Anu. &^@4(
      [/quote]

      Ja se nadam da ce potrajati ova sjajna forma. Previse mi je draga devojka da bih ikada mogao pljuvati po njoj.A i ko smo mi da kritikujemo Anu,Novaka ili Jelenu ili nemam pojma koga? Prvo neka svako od nas postigne u onome u cemu se vec bavi to sto su njih dtroje postigli pa neka se onda javi...

      Comment


      • Odg: WTA - ANA IVANOVI?

        Srpska teniserka Ana Ivanović izjavila je posle pobede nad Nadjom Petrovom da su dobre igre u Rimu plod vrednog rada.

        “Smanjila sam broj grešaka i borim se za svaki poen. Izađem na teren, pokušam da se zabavim i da svaki poen odigram najbolje što mogu. Marljivo sam radila nekoliko meseci. Igrala sam dobro na treningu, ali sada se to zaista vidi i na mečevima”, izjavila je Ivanovićeva.

        Ivanovićeva odnedavno radi sa bivšim trenerom Štefi Graf Hajncom Guntartom.

        “Osećam se sjajno na terenu posle rada u proteklih nekoliko sedmica. Mnogo sam radila na servisu i zato sad uzimam mnogo lakih poena. Servis mi je bio veliki problem u prethodnih godinu i po dana, a sada imam dosta poverenja u svoj servis, što utiče da imam manji pritisak prilikom ostalih udaraca”.

        Poslednje finale Ana Ivanović igrala je prošle godine u Indijan Velsu, a poslednju titulu osvojila je u Lincu krajem 2008. godine.

        “Sada je sve to iza mene. Mislim da svaki igrač prođe kroz neka teška vremena, ali nije bitno koliko puta padneš, već koliko brzo ustaneš. Drago mi je da sam ponovo na pravom putu”.

        Comment


        • Odg: WTA - ANA IVANOVIC

          Sto ste zapustili ovu temu? $%&RQa

          Ukratko,nekoliko clanaka o Ani,sad kad se vratila.

          Anin veliki povratak

          Srpska teniserka tukla Alisu Klejbanovu u finalu Balija i osvojila drugi turnir u poslednje tri nedelje. Nakon dva velika uspeha Ana će sezonu završiti na 17. mestu na svetu

          Ana Ivanović je u velikom stilu završila 2010. godinu nakon što je juče u finalu turnira na Baliju pobedila Ruskinju Alisu Klejbanovu (6:2, 7:6) i tako se domogla okruglo DESETE titule u karijeri! Bivša šampionka Rolan Garosa, nakon dvogodišnje rezultatske krize, osvojila je i drugi turnir u poslednje tri nedelje (prethodno slavila u Lincu), pa će tekuću sezonu završiti na 17. mestu WTA liste.
          Ivanovićeva je zgromila protivnicu u prvom setu, zatim u drugom imala znatno teži zadatak, da bi u finišu susreta odigrala svoj najbolji tenis i osvojila 11 poslednjih poena. Bio je to njen 13. trijumf u poslednjih 15 mečeva, ali i znak da se nekada najbolja teniserka sveta konačno digla iz mrtvih.
          - Neverovatan osećaj, zaista sam presrećna... Mislim da je meč bio izuzetan, jer smo obe igrale veoma dobro od samog početka. U drugom setu se sve svelo na to koja je od nas dve psihički jača i mnogo mi znači što sam u tim trenucima zadržala smirenost i koncentraciju. Želela bih da čestitam Alisi na dobroj igri tokom cele nedelje, ali i da se zahvalim svima koji su dolazili da nas gledaju i bodre. Bilo je baš zabavno i nadam se da ću i sledeće godine doći na Bali - rekla je naša teniserka posle finala.
          Poziv za Linc sve promenio
          Na turniru na Baliju učestvovale su teniserke koje su u 2010. godini osvajale WTA turnire ali se nisu plasirale na šampionat u Dohi, što je u Aninom slučaju posebno zanimljivo jer je kvalifikacionu normu ispunila desetak dana pre početka takmičenja u Indoneziji! Ivanovićeva je, naime, sredinom oktobra dobila specijalnu pozivnicu od organizatora turnira u Lincu, nakon što je Amerikanka Venus Vilijams otkazala učešće zbog povrede, a onda ga osvojila bez ijednog izgubljenog seta...
          Ana je poručila da se neće smiriti dok se ne vrati u sam vrh ženskog tenisa, kao i da oseća da igra mnogo agresivnije i zrelije nego ranije.
          Povratila veru u sebe
          - Moram da nastavim u ovom pravcu i da se trudim da konstantno postižem ovakve rezultate. Potrebno je da sve vreme igram tako da mogu da se nosim sa teniserkama iz najboljih deset na svetu. Povratila sam samopouzdanje, verujem u svoju igru i spremnost. Igram mnogo agresivnije, zrelije, kompletnije... Blizu sam cilja - rekla je lepa Srpkinja.
          Osvajanjem turnira u Indoneziji Ana Ivanović je zaradila 210.000 američkih dolara i 375 WTA poena, dok je njena protivnica morala da se zadovolji sa 120.000 zelenih novčanica i 255 poena. Naša teniserka će narednu sezonu započeti na Hopman kupu u Pertu u Australiji, gde će zajedno sa Novakom Đokovićem braniti čast srpskog tenisa.
          Klejbanova: Bravo, Ana
          Anina protivnica Alisa Klejbanova izjavila je da nije nezadovoljna svojom igrom u finalu, upravo suprotno, ali da je srpska teniserka jednostavno bila nezaustavljiva!
          - Mislim da sam igrala veoma dobro i činilo se da će sve biti u redu. Bio je ovo uzbudljiv i kvalitetan meč, naročito u drugom setu, a ja sam učinila sve što je bilo u mojoj moći da pobedim. Međutim, Ana je bila još bolja... Odlično je servirala, terala me da sve vreme igram na granici mogućnosti, a jako je teško održati takav nivo tokom celog meča. Zasluženo je pobedila, nema šta - priznala je ruska teniserka.

          A. Jovanović

          izvor

          Lep video sa ceremonije dodele trofeja

          ...............................

          Ana Ivanović o školi: I ja sam bila odbačena




          Srpska teniserka razgovarala sa đacima o problemu nasilja u školama.

          Srpska teniserka je u svosjtvu ambasadorke Fonda UN za decu (UNICEF) u Srbiji, razgovaralasa učenicima 15 osnovnih i srednjih škola uključenih u program "Škola bez nasilja" o problemu nasilja u školama.

          "Iako smo svi različiti možemo dobro da sarađujemo. Svako treba da zadovolji svoje potrebe, u školi ili na sportskom terenu, ali tako da nikada ne ugrožava druge. Različitost nam pomaže da bolje sagledamo sebe i druge", rekla je Ana.

          Ona je u Ustanovi kulture "Vuk Karadžić" razgovarala sa učenicima o razumevanju i prihvatanju različitosti među decom, a posebno je istakla neophodnost pomoći vrsnjacima koji imaju probleme u ponašanju.



          Govoreći o programu "Škola bez nasilja" ona je rekla da "čak i deca koja ponekad nekoga povrede, to rade zato što imaju neke svoje probleme, ali iako nas njihovo ponašanje ljuti, treba da se potrudimo da ih upoznamo kako bismo mogli da im pomognemo".

          Ana je govorila o tome kako je iz uspeha, ali i poraza na terenu naučila da donosi individualne odluke, a sa učenicima je podelila iskustva iz života i rada u različitim kulturama, naglasivši da je ta različitost obogatila njen život.

          "Uvek će biti raznih komentara, ali važno je da u tim situacijama uskoči neko neutralan i na taj način podrži osobu koja trpi nasilje. U takvim situacijama, treba ostati miran i ne reagovati, kako ne bi učinili nešto zbog čega bi se kasnije kajali", objasnila je Ivanović.

          Poznata teniserka je otkrila da je i ona na neki način bila žrtva nasilja, da se u šestom razredu osnovne škole osećala usamljeno, jer je promenila školu.

          "Sedela sam sama u klupi. Zbog obaveza i treninga nisam mogla da imam svakodnevne aktivnosti sa ostalim drugarima, pa su me držali po strani, zbog čega sam se osećala odbačeno. Kasnije sam kroz bavljenje tenisom, otkrila dosta prijatelja", rekla je Ana.

          Program "Škola bez nasilja" sprovode UNICEF, ministarstva prosvete, zdravlja, rada i socijalne politike, unutrašnjih poslova i omladine i sporta, Savet za prava deteta Srbije i Zavod za unapređenje obrazovanja i vaspitanja.

          Do sada je u program uključeno 194 osnovnih i devet srednjih škola iz cele Srbije.

          (Tanjug/MONDO)

          ..............................

          Ana: Osećam da imam još potencijala



          Srpska teniserka žali što se sezona završila i sa velikom željom da se takmiči isčekuje sledeću. Još uvek nije našla trenera, jer želi nekoga ko će joj pomoći da se vrati u sam svetski vrh.

          (foto: arhiva MN Press)

          Za razliku od protekle dve sezone kada smo na kraju često imali priliku da slušamo ili pročitamo izjave Ane Ivanović poput "jedva čekam da se završi" ili "zaista mi treba odmor", srpska teniserka na pauzi između dve sezone gori od želje da nova počne što pre.

          Krajem leta uspela je da podigne formu i sa 64. mesta na WTA listi, na koje je dospela u jednom momentu, popravi plasman za 47 pozicija.

          U novu sezonu, koja za nju počinje 2. januara u Pertu (Hopman kup), Ana ne samo da će ući sa 17. mesta nego i sa starim žarom za nadmetanjem. To već deluje vrlo ohrabrujuće.

          "Žao mi je što je došla pauza, jer sam osetila da mi se vraća forma. Uspela sam da se fokusiram i da to što je bilo ostavim iza sebe. Osetila sam novu želju za igrom i takmičenjem. Mnogo je lakše kada se osećate bolje na terenu, neki mečevi se i dobiju koje sam ranije gubila. Sve to je uticalo na moje samopouzdanje i velika mi je motivacija za pripreme koje slede za narednu sezonu", rekla je Ivanovićeva.

          A pripreme počinje već za koji dan, nakon što je odmor iskoristila da poseti brata Miloša, koji sada studira u Londonu.

          Dok ponovo ne počne da pakuje stvari za trening, Srpkinja je nedavno za Tennis Channel otkrila šta se sve krije u njenoj teniskoj torbi.

          Osim reketa, gumica za kosu i grožđene masti u Aninoj torbi se našao i plavi Ipod na kome je i srpska muzika koju, kako reče, "verovatno ne želite da čujete".

          Tu je i špil karata, ali lepa teniserka ističe da nije tako dobra u pokeru.



          Po svemu sudeći, Ana će u novu sezonu ući bez tenera, iako su se pojavile informacije da je 34-godišnji Holanđanin Jon van Lotum, nekada i sam teniski profesionalac, biti njen novi trener.

          "Nemam trenutno trenera u planu, još nisam rešila taj problem", rekla je Beograđanka i pojasnila kakvog stratega želi da angažuje:

          "Važno mi je da trener ima iskustva i da je to trener koji osećam da može da me dovede u sam vrh. Osećam da imam još dosta potencijala koji treba da se razvije, zato mi treba tener koji će da bude uz mene i da mi pomogne za tih jedan ili dva procenta koji mi nedostaju da se vratim u sam vrh. Takvog je zaista teško naći, tako da ne želim da žurim sa bilo kakvim odlukama, već da se situacija stabilizuje i onda da donesem odluku ko bi bio pravi".

          U trenucima odmora od tenisa Ana Ivanović je i dalje rado druži sa knjigama, ali još uvek se nije vratila Sigmundu Frojdu ("počela sam previše da razmišljam o toj temi pa sam odlučila da odustanem od te literature").

          "Filozofiju i psihologiju sam ostavila sa strane, sada više čitam opuštajuće romane", kazala Ana, koja se u petak družila sa srpskim školarcima.

          (MONDO)
          Samo jedan je put koji vodi do trona!

          Comment


          • Odg: WTA - ANA IVANOVIC

            Zato sto zenski tenis ovde nije nesto popularan @(*6sd$%
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

            Comment


            • Odg: WTA - ANA IVANOVIC

              Ko će da radi sa Anom?


              Ivanovićeva i dalje u intenzivnoj potrazi za stalnim trenerom. Kandidati: Najcel Sirs, Tom Gulikson ili Van Lotum


              PARADAJZ u lice već je dobio holandski trener Jon van Lotum, iako još nije ni seo na klupu Ane Ivanović. Mladi stručnjak rodom sa Madagaskara, jedan od kandidata da nasledi Hajnca Gintarda, naime, nimalo nije po volji armije fanova bivše kraljice Garosa. Posebno posle njegovih izjava u javnosti na račun Srpkinje.


              - Ana ima talenat da dominira ženskim tenisom dugi niz godina, ali se to još nije videlo na terenu. Želim da joj pomognem, ali želim vodeću ulogu u timu. Neću pristati da skupljam loptice - rekao je Van Lotum.


              Njega je podržao zemljak Sven Grunefeld, bivši Anin trener, koji je takođe na „crnoj listi“ kod navijača Ivanovićeve.


              - Čim Grunefeld nekog preporučuje, znači da je reč o lošem izboru. Grunefeldu, skloni se! Van Lotum? Ko je to? Holanđanin je uništio Mihaelu Krajiček! Njegov najveći uspeh u karijeri je poraz od Lejtona Hjuita - samo su neki od „najžešćih“ poruka na Aninom sajtu.


              Kako bilo, nastavlja se potera za sedmim trenerom Ane Ivanović u njenoj karijeri posle Vraneša, Kuharskog, Tejlora, Grunefelda, Kardona i Gintarda. Trenutno su u opciji samo tri imena: Najdžel Sirs, Tom Gulikson ili već pomenuti Jon van Lotum.


              NAJDžEL SIRS

              Zemlja: Škotska

              FED kup selektor Velike Britanije, radio sa Danijelom Hantuhovom

              Šansa: 50%


              TOM GULKINSON

              Zemlja: SAD

              Radio sa Dženifer Kaprijati, bio Dejvis kup selektor SAD, trener Samprasa i Agasija na OI

              Šansa 30%


              JON VAN LOTUM

              Zemlja: Holandija

              Radio sa Mihaelom Krajiček, Timom de Bakerom i Elenom Dementijevom

              Šansa: 20%

              (VECERNJE NOVOSTI)


              @dacho,nije dok se ne osvoji GS. -E)%&4

              Haljinica za AO 2011.



              Samo jedan je put koji vodi do trona!

              Comment


              • Odg: WTA - ANA IVANOVIC

                Marijana svaka cast za ovo &8@^J
                sigpic

                Comment


                • Odg: WTA - ANA IVANOVIC

                  [quote author=Vladan link=topic=689.msg205256#msg205256 date=1290801200]
                  Marijana svaka cast za ovo &8@^J
                  [/quote]

                  +1

                  Ana Ivanović djevojka koja je zaludila čitav svijet svojom igrom i ljepotom 2007 godine. Od tada kada su naši teniseri počeli da haraju teniskim svijetom, kao svoju omiljenu teniserku sam izabrao nju. Ta godina odlična, početak i sredina 2008 ni u snu ne bi išlo bolje. Kod mene u sobi na svakom koraku Anin poster. A onda kreće pad. Pad je trajao toliko dugo da je trajao duže možda bi to bio kraj jedne karijere koja je puno obećavala, ali hvala Bogu te je pad prerastao u uspon od ove jeseni. Ako je za išta ovaj pad bio koristan toje što je Ana mogla vidjeti ko je uz nju i kada je teško. Drago mi je što su ostali uz nju mnogi fanovi. A za uspon po meni je najzaslužnija Marija (prezime ne mogu da se sjetim) djevojka koja je radila sa Anom zadnjih nekoliko mjeseci. Nadam se da će titula sa Balija biti samo početak serije titula od koje će svijet &8@^J pred Anom....
                  AJDE ANA!!!!!!

                  Comment


                  • Odg: WTA - ANA IVANOVIC

                    Anci je pokazala koliko je jaka osoba.Ceo svet je bio pod njenim nogama a onda je poceo strmovit pad do dna.Medjutim,uspela je sve to da pobedi i da se uzdigne,smogne snage i pobedi rivalke od kojih je lako gubila,osvoji poslednja dva turnira u sezoni.
                    Cini mi se da neke druge teniserke koje su dozivele slican pad se nisu iskobeljale i vratile nazad.Mozda sam neku zaboravila. &%@5w8&* Sumnjam. h5g6k8
                    Samo jedan je put koji vodi do trona!

                    Comment


                    • Re: WTA - ANA IVANOVIC

                      Poslednja vest o treneru.


                      Ana trenutno radi sa Antoniom van Grichenom. Oni treniraju zajedno u Evropi, i pred njima je probni period koji će trajati tokom turnira na tvrdim podlogama u Australiji, i posle toga.
                      Portugalac van Grichen je najpoznatiji po svom radu sa Victoriom Azarenkom: Beloruskinja je pod njegovim vođstvom napredovala sa 250. na 6. mesto svetske rang liste. Kratko je radio i sa trenutno 2. teniserkom sveta Verom Zvonarevom.
                      Ana i dalje radi sa fitnes trenerom Marijom Lojanicom.

                      Tip izgleda lepo a i mlad je.Samo da se ne zaljubi,sve ce biti super. @R&}*
                      Samo jedan je put koji vodi do trona!

                      Comment


                      • Re: WTA - ANA IVANOVIC

                        [quote author=cicmika link=topic=689.msg214192#msg214192 date=1292354529]
                        Tip izgleda lepo a i mlad je.Samo da se ne zaljubi,sve ce biti super. @R&}*
                        [/quote]


                        To je najbitnija stvar u celoj prici
                        sigpic
                        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                        Comment


                        • Re: WTA - ANA IVANOVIC

                          Da,Dacho.Inace,Ana pocinje sezonu nastupom na Hopman kupu sa Novakom,2. januara 2011.
                          Samo jedan je put koji vodi do trona!

                          Comment


                          • Re: WTA - ANA IVANOVIC

                            Steta sto se Ana pred kraj sezone vratila u dobru formu..Nadam se da ce da nastavi dobro da igra odma na pocetku nove sezone
                            Obozavam njenu igru iz 2008 do Wimb naravno

                            Comment


                            • Re: WTA - ANA IVANOVIC

                              Valjda je sreca sto se vratila u formu,i sad samo da nastavi tamo gde je stala.

                              Samo jedan je put koji vodi do trona!

                              Comment


                              • Re: WTA - ANA IVANOVIC

                                Sreca sto se vratila, ali je steta sto tako kasno. $#^%RT

                                Comment

                                Working...
                                X