Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA Liga 2012/13

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • On je otisao iz Cedevite u decembru ako se ne varam, a Sportalu (da, znam, smece, ali je opet izjava) je izjavio da tada, odnosno na pocetku sezone, nije znao za ovu situaciju. Da je znao ostao bi, jer sigurno zna da bi se Cedeviti u toj situaciji lako moglo namestiti, milom ii silom, kakvu god sezonu da su odigrali, da se spasi jednim mecom u polufinalu, vrlo moguce u Zagrebu. A imao je klauzulu u ugovoru sa debelim cekom ako se izbori EL.

    Uostalom, do sada ga niko nije pitao nista na ovu temu, kao sto niko nije pitao ni celnike ULEBa. Svi smo tumacccili onako kako smo dobili u propozicijama. I ako je znao, ne vidim njegov motiv da sam izlazi sa informacijom ako ga niko nije pitao, ni ja to ne bih uradio.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Originally posted by D-Wade View Post
      Pricamo o brdovitom Balkanu, a Evropu u generalu bas interesuje ovaj deo i umrece ako nas zakinu za nesto.
      Normalno da ih nije briga... To ne sporim...Ali i dalje i za njih postoje zakonska ogranicenja, preko kojih ni oni ne mogu.

      Kao sto ULEB boli uvo za Balkanom, isto tako postoje mnogi u Evropi koje boli uvo za Bartomeuom, tako da bi ga bez problema kaznili za bilo kakvo krsenje zakona.
      Last edited by BLBL; 25-02-13, 12:05.

      Comment


      • Originally posted by BLBL View Post
        Ovakvog krsenja pravilnika nigdje nije bilo...ako je sve ovo zaista istina...A, voljeli Evropu ili ne, nije to Srbija, pa da se takve tuzbe provlace po sudu dok ne zastare.
        Nece zastariti pobogu, nego ce se razvlaciti do novembra recimo, a tada vec ti ni nema nekog znacaja sa sportske strane. Prosecno trajanje procesa pred sudom u Strazburu od podnosenja do presude, ukljucujuci i zalbeni proces, je oko dve godine. Taj sud koji bi po nekom mom razumevanju bio nadlezan za ovakav proces pokrene nekoliko hiljada procesa nedeljno, ne ide to bas tako lako i brzo kao sto se misli. A i neki ubrzani proces trajao bi minimum sest meseci, ovde pricamo o tome da nijedna strana ne pokusava da zavlaci, trazi produzenje procesa zbog upoznavanja sa cinjenicama i ostale gluposti.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Originally posted by BLBL View Post
          Normalno da ih nije briga... To ne sporim...Ali i dalje i za njih postoje zakonska ogranicenja, preko kojih ni oni ne mogu.
          Ne moze niko reci cija je ovo greska, moze Lisac da kaze sta hoce, kao da ce neko pre verovati njemu i njegovim pravilima, nego celnim ljudima EL-a. Evidentno da niko iz ove lige ne zna pravila takmicenja, sto je jos jedna potvrda koliko je ova liga zapravo smehotresna. Nije ni cudo sto se ovi sprdaju sa Liscem i kompanijom.

          Voditi ligu i ne znati pravila po kojima timovi iz iste idu u Evroligu je za zatvor. Pre ce odgovarati Lisac nego EL, tako da jaukanje kako Katalonci kradu ne pije vodu niti im ko sta moze. Liga je privatna i posto nismo Rusi, niko se nista ne pita. Igrace kako ovi odluce i ne znam sta je tu cudno, kada je i EL na neki nacin zatvorena liga. Ne bi me iznenadilo da za par godina furaju NBA stil lige i da igraju samo oni koji imaju pare, tako da ono..
          sigpic

          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

          Batica Wilshere je gospodin covek...

          All hail the Chan-Chan man!

          Comment


          • Originally posted by D-Wade View Post
            Ne moze niko reci cija je ovo greska, moze Lisac da kaze sta hoce, kao da ce neko pre verovati njemu i njegovim pravilima, nego celnim ljudima EL-a. Evidentno da niko iz ove lige ne zna pravila takmicenja, sto je jos jedna potvrda koliko je ova liga zapravo smehotresna. Nije ni cudo sto se ovi sprdaju sa Liscem i kompanijom.

            Voditi ligu i ne znati pravila po kojima timovi iz iste idu u Evroligu je za zatvor. Pre ce odgovarati Lisac nego EL, tako da jaukanje kako Katalonci kradu ne pije vodu niti im ko sta moze. Liga je privatna i posto nismo Rusi, niko se nista ne pita. Igrace kako ovi odluce i ne znam sta je tu cudno, kada je i EL na neki nacin zatvorena liga. Ne bi me iznenadilo da za par godina furaju NBA stil lige i da igraju samo oni koji imaju pare, tako da ono..
            S obzirom koliko ABA liga vec traje, ne bih rekao da su bas toliko neozbiljni...Nije sve ovo ni lako organizovati i drzati pod kontrolom. Teza je ABA liga za organizaciju, negoli NBA, ako se uzme u obzir na kakvom podrucju se sve to organizuje...

            Comment


            • Upravo traje sastanak izmedju Bartolomeua, Lisca i Lorbeka u Ljubljani. Ocekujte saopstenje na ovu temu veceras ili sutra najkasnije. Do tada najbolje da nista ne spekulisemo. Bogun je malopre tvitovao da on ne bi iskljucio da se ovaj put progleda kroz prste, pa da se od sledece godine usklade propisi. Verovatno bi se onda igrao PO.

              To bi bilo najpostenije resenje, ali kako vreme prolazi meni izgleda da EL namerno ne zeli Igokeu i da se ne bi pravila ovakva frka da vodi Partizan, Zvezda, Cibona ili Cedevita. To je moj neki stav, nemojte me ubiti zbog toga.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Cim je Jordi dosao u Ljubljanu kuva se opasno , ajde bar nek zavrse to i kazu kako je.
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Pa naravno da je sve zbog Igokee... Region je skracen za jedno sigurno mesto u EL, i kval.koje je imao do prosle godine i plus sada jedno od ta dva mesta treba da zauzme tim iz RS koji EL i na TV-u ne gleda.
                  Koliko god mi mislili da je EL privatna liga i da ih ne zanima status glavnih timova ovde to nije tako, imaju i oni ovde svojih interesa...

                  Comment


                  • Originally posted by K.Garnett 5 View Post
                    Pa naravno da je sve zbog Igokee... Region je skracen za jedno sigurno mesto u EL, i kval.koje je imao do prosle godine i plus sada jedno od ta dva mesta treba da zauzme tim iz RS koji EL i na TV-u ne gleda.
                    Koliko god mi mislili da je EL privatna liga i da ih ne zanima status glavnih timova ovde to nije tako, imaju i oni ovde svojih interesa...
                    Nemoj bas nebuloze pricati. Ovo je uvreda ako mislimo isto.
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Aj mi molim te objasni Miko koji je interes EL da igra Igokea? Ne kazem nista, ako izbore naravno da bi trebalo da igraju, ali koji je ekonomski interes za Republiku Srpsku, koja je, bez uvrede, smesno kosarkasko trziste.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Aj mi molim te objasni Miko koji je interes EL da igra Igokea? Ne kazem nista, ako izbore naravno da bi trebalo da igraju, ali koji je ekonomski interes za Republiku Srpsku, koja je, bez uvrede, smesno kosarkasko trziste.
                        Turizam Pa pazi , BH kao drzava u narednih 20 godina nece imati sansu da neko igra EL bolju nego sada , samim time prvenstvo bi se BH kosarka reklamirala u EL i RS. Ali to nije ekonomski. I ne znam kakve veze uopsteno RS ima sa ovime , Igokea je privatni klub maltene Milorada Dodika , u njegovom je interesu da njegov klub igra EL jer je covek od kosarke i voli kosarku , covek koji je gledao Igokeu do pre 3-4 godine protiv Capljine,Radnika i sl. , sigurno je da nece propustiti ovakvu sansu a veruj mi posto sam dosta blizak klubu svi su jako uzbudjeni zbog ove sanse i cisto sumnjam ako ipak ostane da ide prvi iz regularnog(saznacemo veceras valjda) da ce jako napaljeni uci i da ce EL igrati u Laktasima iako se to vec uveliko zna
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Sraman poraz partizana od olimpije

                          Comment


                          • Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Aj mi molim te objasni Miko koji je interes EL da igra Igokea? Ne kazem nista, ako izbore naravno da bi trebalo da igraju, ali koji je ekonomski interes za Republiku Srpsku, koja je, bez uvrede, smesno kosarkasko trziste.
                            A koji je interes da igra Zvezda ili Partizan? Rusi, Francuzi,...,pa u poslednje vrijeme i Turci(dvorane im cesto budu poluprazne u Evroligi) ne gledaju ni svoje timove, a bas ce gledati Zvezdu i Partizan. Jedino sto ce Pionir skupiti 2000 ljudi vise...i to je to...Rezultatski, Zvezda tesko da ce ista ostvariti, tako da je na potpuno istom nivou kao Igokea, koja je cak i bolji tim od Zvezde u ovom trenutku.

                            Comment


                            • Uopste ne govorimo o interesima Igokee, oni su bar sa sportske strane jasni, ali koliko ti mozes naplatiti karte, gde ces naci 5000 ljudi koji su spremni da to plate 7 puta i koje ce to velike kompanije koje ce podrzati celo to igranje. Drugim recima, koliko EL moze da profitira u celoj prici, to je njima jedino bitno.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Originally posted by Miko View Post
                                Nemoj bas nebuloze pricati. Ovo je uvreda ako mislimo isto.
                                Nemoj bukvalisati...
                                Klub iz BiH EL ne bi video po starim sistemima jos 100 godina, a ovo sto je Igokea napravila je pravo sportsko cudo (koje niko nije ni sanjao) i po meni su zasluzili i trebaju igrati EL, ali je to apsolutno nikome (osim Igokei) ne odgovara, a posto su nas vec zakinuli sada gledaju malo da iscupaju stvari...

                                Comment

                                Working...
                                X