Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA Liga 2012/13

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    @Borac

    Ja sam odmah cestitao pobedu i rekao da ste bili bolji 40 minuta. I smatram da je ova promena (ili skrivanje pravih) pravila skandalozna i losa. Ali ovo pevanje kroz sumu navijaca Igokee me je nateralo da malo uzvratim, niste vi tako veliki da se protiv vas kuju planovi spinovanja, izmisljene izjave celnika EL i sl.

    Zar nije mnogo verovatnija varijanta da je rukovodstvo ABA znalo za ovo i da je skrivalo da bi se podiglo interesovanje za ligu, a da se ne bi organizovao PO. Da li stvarno mislite da ABA moze biti jedina liga u Evropi koja delegirra ucesnika EL posle regularnog dela? Malo vise perspektive i manje manije gonjenja.
    O.K. zato sam rekao sačekajmo konačnu potvrdu, pa ćemo komentarisati. Siguran sam da ni vi koliko god navijački željeli EL ne biste imali potpuno zadovljstvo ako bi to bilo na kvarnjaka ali ako i bude tako u nama će ostati gorčina i osjećaj nepravde ali opet će srpski klubovi u EL i mi ćemo im poželjeti sreću i navijati za njih. Laku noć!
    Last edited by ФК Борац Бања Лука; 23-02-13, 01:51.
    РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

    Comment


    • Kojeg crnog kvarnjaka brate rodjeni kad mi kako god okrenes moramo da dobijemo polufinale!? Koji vam je kurac, sta skacete na navijace Zvezde, nama ovo apsolutno nista ne menja, osim ako Igokea ne bi izgubila 2 meca, a mi dobili sve do kraja sto je u svakom slucaju dosta daleka teorija.
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • Originally posted by Ernesto View Post
        Kakvi bre crni igraci, ovo vam je predsednik kluba, malogradjanin, zajedno sa paprikarima dobio alergiju na grad i vredja navijace. Polusvet.

        Te dve stvari su neuporedive. Ej bre, predsednik kluba. Sto bi rekao Cane Kostic (nakon kasnjenja koncerta izlazi na binu, a publika mu zvizdi i gadja pivskim flasama): "Alo bre malogradjani, paprikari, lakse malo!"
        Sta li si ti zgrijesio u zivotu kad moras zivjeti s tolikim cinizmom!?

        I, sta ti znaci "ovo vam je predsednik kluba"? On meni nije nista... Niti mi je kakav rod, niti sam ja navijac Igokee!

        I sta si se uhvatio za jedno te isto. Lik je ispao naivan, napravio glupost, platio kaznu, podnio ostavku, smijenjen i to je to. Niti on ovdje pravi probleme, niti se kad pojavljivao u medijima u takvom kontekstu, tako da se jedna situacija ne moze okarakterisati kao konstantan problem.

        Comment


        • Originally posted by BLBL View Post
          Sta li si ti zgrijesio u zivotu kad moras zivjeti s tolikim cinizmom!?

          I, sta ti znaci "ovo vam je predsednik kluba"? On meni nije nista... Niti mi je kakav rod, niti sam ja navijac Igokee!

          I sta si se uhvatio za jedno te isto. Lik je ispao naivan, napravio glupost, platio kaznu, podnio ostavku, smijenjen i to je to. Niti on ovdje pravi probleme, niti se kad pojavljivao u medijima u takvom kontekstu, tako da se jedna situacija ne moze okarakterisati kao konstantan problem.
          Ceki iz kraja. Kao sa zidom da pricam.
          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

          Comment


          • Dakle, zakljucak i rezultat svega ce biti da, ako se ovo ispostavi tacnim, ovdje "Finale" i donekle regularni dio ABA Liga nece znaciti bas nista! Dva "polufinala" ce zapravo biti dva "finala", a cak i u tom slucaju ABA Liga zavisi od drugih zemalja kada je raspodjela "ulaznica" za Evroligu u pitanju!? Debilizam bi tada bio na vrhuncu. Domaci sampionati vec sada nista ne znace, a cini se da i ABA Liga nije daleko od toga da krene u tom pravcu.

            U ovoj situaciji Igokea i Zvezda, kao prvoplasirana i drugoplasirana ekipa, zapravo gube i nisu u nista boljoj poziciji od Cedevite, koja je ispod crte za F4! Za Igokeu je vec spomenuto, dok je Zvezda i ovako i onako morala dobiti to polufinale za Evroligu ukoliko bi ostala na drugom mjestu, ali oni ovako gube i to navodno "zagarantovano mjesto u kvalifikacijama za Evroligu", koje bi joj eventualno omogucila trenutna pozicija na tabeli.

            Na kraju...ili se ovi sto vode ABA Ligu prave ludi cijelu sezonu ili su ih ovi iz Evrolige zestoko navukli i zajebali...!? Sve s namjerom da se jos neki turski ili ruski tim ugura na mjesto koje je pripadalo ABA Ligi. Na kraju sve ispalo regularno, ali ih na finjaka zavrnuli...

            Ne bih ja tu iskljucio i jos jedno mjesto za Njemacku uskoro...Para imaju i vise nego dovoljno, a kao prvog kandidata vidim Bayern Munchen, koji se poprilicno gura u poslednje dve sezone, uz instant stvoren (dosta jak) tim i citao sam po nekim njemackim sajtovima da imaju u planu da zaigraju Evroligu. Koriste budzet fudbalskog kluba, a ako se ne varam Uli Hoeness je predsjednik i kosarkaske sekcije(bar mi se tako cinilo...slikao se s Pesicem na zvanicnoj promociji Karija kao trenera).
            Last edited by BLBL; 23-02-13, 03:52.

            Comment


            • Trebaju svi istupiti iz ABA lige, ljudi imali tri mjesta po nacionalnim prvenstvima, i sada ce se svesti da ce ABA imati jedan, radi koga, radi svaba i ostalih, a igraju svabe obaraju rekorde treba jos cetri kluba uvesti iz njemacke, kakvo ce klanje biti ta polufinala, sudija je mrtav kako god se okrene.
              I onoga glavonju iz ABA lige treba smjeniti vodi ligu ni pravila ne zna reci, pravo mi zao ovi mucenika iz Aleksandrovaca, pate se cjelu sezonu i na kraju nista.
              sigpic
              Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

              Comment


              • Kad bi se svi slozili da istupe iz lige, u sta sumnjam, niko ne bi imao direktnog predstavnika. Ocigledno je ovo, previse ocigledno da je sve ULEB radio sa planom. Prvo je ucenjivao da se mora osnovati ta liga, kasnije menjao pravila. Svi su se ponadali ( Hrvatska, Srbija i donekle Slovenija ) da bi mogli imati vise od jednog predstavnika ako bi plasman isao preko ABA lige i veoma lako sve ovo prihvatili. Mnogo nas jebu, mnogo...

                Mislim da ne postoji sportska organizacija na svetu koja svake godine promeni neko pravilo ili sistem takmicenja, osim ULEB-a naravno.
                Last edited by Black Mamba 24; 23-02-13, 06:33.
                sigpic

                Comment


                • Svabe vec imaju 3 predstavnika(Ulm igrao kvalifikacije, Alba i Bamberg direktno), ali uskoro ocekujem da ce imati i tri direktno. Guraju ih nenormalno, ali Prokom je meni i dalje misterija!

                  Ono sto mene interesuje je to na koji nacin oni mogu odlucivati ko ce dobiti priliku da igra Evroligu? Oni mogu dati broj mjesta za timove iz ABA Lige i to bi valjda bilo to, ali ne mogu oni odlucivati kakav ce biti format takmicenja. Sta ako se ovdje odluci da se sezona zavrsava regularnim dijelom? Mislim, glupost...

                  A nigdje u pravilniku Evrolige ne stoji da je Play-Off, odnosno u ovom slucaju Final Four, presudan za raspodjelu mjesta.
                  Last edited by BLBL; 23-02-13, 06:53.

                  Comment


                  • Originally posted by BLBL View Post
                    Ono sto mene interesuje je to na koji nacin oni mogu odlucivati ko ce dobiti priliku da igra Evroligu? Oni mogu dati broj mjesta za timove iz ABA Lige i to bi valjda bilo to, ali ne mogu oni odlucivati kakav ce biti format takmicenja. Sta ako se ovdje odluci da se sezona zavrsava regularnim dijelom? Mislim, glupost...
                    Mislim da tu vec Lisac uskace.
                    sigpic

                    Comment


                    • Nevjerovatna vijest..obrni okreni,Zvezda igra svoje 'finale' u polufinalu! Jadnici iz uleba obezvrijedise maltene ligaski dio!Svega mi,toliko su kriminalni da je cak smijesno,ocekujem novu korekciju pravila u narednim danima


                      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                      sigpic

                      Comment


                      • Ne vjerujem da ce ovo uticati na Igokeu. I dalje imaju dobru sansu da izbore Evroligu, jer su u stanju svakoga da pobijede, bilo gdje, ali i s obzirom na fantasticne igre ove sezone, ne vjerujem da ce biti tragedija i ako izbore samo Evrokup, jer Dodik sigurno nece stavljati igrace pod pritisak da je Evroliga pod moranjem.

                        Realno, Zvezda je daleko vise ostecenija ovim. Kao prvo, ispali su iz Evrokupa, s obzirom da je, zbog svih prica o Evroligi, svaka utakmica ABA Lige u poslednje vrijeme bila "na noz" i "must-win", pa je sve to dovelo do odredjene ispraznjenosti, i fizicki i psihicki. Pa, da je sve ovo bilo poznato i ranije, Zvezda bi bila u situaciji da kalkulise, odmara igrace i da bude spremna za meceve Evrokupa. Kao drugo, sva ova prica o Evroligi je dovela i do jos goreg odnosa izmedju Partizana i Zvezde. Svi pod pritiskom da se Evroliga mora izboriti, ogromne tenzije, vrijedjanja s obe strane, najava duela Covic-Vujosevic na SOS-u, a ta sva atmosfera je i uticala da se desi ono u Kragujevcu. Da se sve znalo ranije, sve bi to bilo daleko bolje, s dosta manje (ocigledno nepotrebnog) stresa.

                        Comment


                        • Dakle, ovako...

                          EVROLIGA

                          B Licences
                          Each year ECA will grant B Licences to the clubs whose teams
                          have won their National Championship in the previous season
                          according to the place that their country occupies in the
                          Euroleague Country Ranking elaborated by ECA (Appendix I).
                          Additionally, ECA may grant licences to the clubs ranked in the
                          second or third place of their National Championship according
                          to the place that their country occupies in the Euroleague
                          Country Ranking.

                          ABA LIGA

                          5.6. Pobjednik finalne utakmice proglasiti ce se prvakom ABA lige, te ce mu se uruciti stalni i prijelazni pehar, a igracima, trenerima i sluzbenim osobama kluba (ukupno 18 osoba) uruciti c se zlatni prstenovi.

                          5.7. Konacni poredak klubova u natjecanju ABA lige u sezoni 2012/13 odredjuje se tako da iza prvaka ABA lige slijede klubovi po plasmanu iz regularne sezone

                          Mislim da je sve PRILICNO JASNO i da je sva ova frka narucena i da je tekst placen, s ciljem da se uzdrma Igokea, osim ako ovi nisu preko noci mijenjali pravilnik ABA lige.

                          Znaci...prema pravilniku Evrolige, jasno je da se Play-Off plasman ne racuna kao primaran, s obzirom da to nigdje nije naznaceno(niti je u integraciji ULEB Evrolige da odlucuje kako ce se domaci sampionati odigravati), osim sampiona, naravno...a prvak ABA lige je No1 u konacnom plasmanu, dok se No2 i No3 gledaju prema regularnom dijelu sezone.
                          Last edited by BLBL; 23-02-13, 09:36.

                          Comment


                          • Ma tu evroligu ne treba igratiKada A licencu imaju:Prokom,Armani,Nemack, Francuski i Turski klubovi
                            Last edited by Vule_89; 23-02-13, 09:33.

                            Comment


                            • Bilic demantovao ovog lika iz EL. Jebe lud zbunjenog.

                              http://www.mondo.rs/s279589/Sport/Ko..._Evrolige.html
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • EL je poluzatvorena liga, nije totalno kao NBA samo zato sto se po sezoni menja dva-tri tima. Mogu menjati pravila kako hoce, ko ce da im zabrani? Sta dizete buku toliku, kao da njih briga za Igokeu. Igrace onaj za kojeg oni smatraju da ima uslove da im donese pare. Istupanje iz lige znaci automatski da niko nece igrati EL i onda nema smisla ni igrati kosarku na nasim prostorima, jer lige nemaju znacaja. Osudjeni smo da je igramo.
                                sigpic

                                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                                Batica Wilshere je gospodin covek...

                                All hail the Chan-Chan man!

                                Comment

                                Working...
                                X