Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 SingTel Singapore Grand Prix (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Miko View Post
    Maldonado lomi Luisa u prvoj krivini
    I sta se onda desilo nakon sto si se probudio ,salim se, ja se sutra vise plasim Maldonada nego svih ostalih vozaca zajedno
    Miljkonen

    Comment


    • #77
      Valjda će sutra biti zanimljivo.Niti jedna trka na ovoj stazi nije trajala ispod jednog sata i 56 minuta.To je po meni veoma pozitivna karakteristika staze.6 Safety Cara tokom prethodne četiri trke.To znači da su šanse za SC sutra prilično velike.Samo neka bude uzbudljivo i zanimljivo.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #78
        Samo Maldonado nekom gluposcu, i SC mogu da zasmetaju Hamiltonu sutra. Ustvari nebih podcenio ni Vetela, trebamu dobar rezultat da ostane u igri.
        Last edited by Alan; 22-09-12, 22:55.

        Comment


        • #79
          Originally posted by Alen P View Post
          Samo Maldonado nekom gluposcu, i SC mogu da zasmetaju Hamiltonu sutra. Ustvari nebih podcenio ni Vetela, trebamu dobar rezultat da ostane u igri.
          Ne brini se,izgubice poziciju od Vettela vec na startu.
          Hamilton,Vettel,Alonso ja mislim da ce oni biti na podjumu
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • #80
            Marked, imao sam goste i morao da propustim kvalifikacije, sto je Kimi 12 i je znas kad je uveden SC u F1 ja ga se osamdeseti pa i devedeseti ne secam.

            Comment


            • #81
              Originally posted by mareliverpool View Post
              Ne brini se,izgubice poziciju od Vettela vec na startu.
              Hamilton,Vettel,Alonso ja mislim da ce oni biti na podjumu
              Tako nekako, ja bih voleo i tim redosledom.

              Comment


              • #82
                Wikipedia kaže da je SC uveden 1992.

                Kimi, kao i Grožan, jednostavno nije mogao da spoji gume sa stazom.Vrlo čudna pojava.Kao da pluta po stazi.Ono što je zanimljivo jeste da sam tokom FP3 video u pitlane-u kako se gume cakle i sijaju na Kimijevom bolidu.Delovale su kao da su korišćene one Pirelijeve promo gume.Samo su na unutrašnjim ivicama bile iole normalno sive.Srenja i spoljna strana se skroz sijala i to posle korišćenja.To mi govori da taj bolid sa gumama ne može da zagrebe asfalt kako treba.Generalno, to jeste negativno ali to znači da će MOŽDA gume da im duže traju.Kimi je u kvalifikacijama bio zatečen.Bio je brži na korišćenim supersoft gumama, nego na novim.To je sve posledica ne korišćenja staze tokom godine.Čak se i danas moglo videti dosta prašine na njoj.Kao da gume nisu mogle da dostignu radnu temperaturu.Možeš misliti u kakvom je stanju ta staza kad ni supersoft gume ne mogu da se zagreju.Ali, što bi Kimi rekao, isti su uslovi za sve.
                E sad, da li im je pritisak u gumama preveliki, ili vešanje prejako, to ne znam.U takvim situacijama je čak poželjno da se puno vrti volanom u sporijim krivinama kako bi se lakše skidao taj sloj prašine sa prednjih guma i da bi dobile veću temperaturu.Verujem da su prednje gume problem jer se kod stani-kreni staza zadnje više troše.U suštini su i prednje i zadnje problem malte ne svima Zadnje će kod ovakvih staza uvek da otkažu prve, a prednje se ne greju i ne troše optimalno.

                Uštedeo je jedan setup supersoft guma.Mogao bi da dosta profitira sutra ukoliko bude rizikovao, a mislim da bi trebao.Na stazi gde DRS jako malo pomaže, ko će da pretiče nego Kimi?!
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #83
                  Nisam gledala kvalifikacije (neko mora i da radi) al sam pratila na twiteru sta se desava...Maldonado je kritican kao i uvek ...bice zanimljivo....

                  Comment


                  • #84
                    http://us7.chatzy.com/83266868350444
                    Miljkonen

                    Comment


                    • #85
                      Ja kontao u 4 trka i taman krenem u dnevni da igram PES-a i reko da vidim nesto na f1 sajtu i vidim u 2 trka , ladno bi je propustio
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #86
                        Za Luisa sto se ove sezone tice

                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • #87
                          Trka standardna za Singapur... Alonso (31) presao Sennu (34) po broju podijuma, 8. ove sezone, 81. ukupno... Mislim da to govori dovoljno o sposobnostima ovog momka...

                          O trci od mene nesto vise kasnije...

                          Comment


                          • #88


                            One mans loss - another one's gain. Vettel je bio najbrzi celog vikenda, pogresio u brzom krugu, Hamilton dobio poziciju. U trci, Hamilton po treci put nakon pobede nije zavrsio trku, Vettel iskontroslisao stvari do kraja, Button pokupio mrvice, a Alonso kriske. Sto se njih trojice tice, ne treba trositi vise reci.

                            Prilicno jednolicna trka, osim ovih odustajanja i definitivno obaveznih SC-a svake godine... Opet se cini da Alonso jedini moze da prestize (realne rivale, ne one na sporijim/istrosenim gumama i bolidima iz sredine grida) na ovakvim stazama. Steta sto u istim situacijama nismo videli Vettela i Lewisa. Mada je i Massa pokazao malo magije sa Sennom. Divno je iskontrolisao bolid u toj sikani, ali dzabe. Samo 8. na kraju, ipak to nije ispalo lose po njega, s obzirom na gumi-defekt u prvom krugu. Zasto se to desilo? Nadam se samo da nije njegovom greskom... I pored toga, F2012 definitivno zaostaje za drugima, ni prednje ni zadnje krilo spremljeno za ovu trku nije korisceno. Stice se utisak da Toyotin aerotunel u Kelnu ima problema sa kalibracijom, trebalo bi to malo pospremiti. U suprotnom - titula je na klimavim nogama.

                            Force India pokazala dosta danas. Odgovara im Singi bez sumnje, i prosle godine su bili jaki ovde. Hulkenberg malo agresivnije pred kraj, zamalo da oba Saubera lisi karirane zastave, ali na kraju je upravo on prosao najgore. Za utehu mu je sto je napravio najbrzi krug na kraju trke na mekim gumama.

                            Mercedes, i pored dosta novina, i dalje fundamentalno zaostaje za vodecima. Novac, osoblje, znanje, sreca? Ako su upecali Hamiltona, morace to da se sredi...

                            Lotus je ovde takodje fundamentalno zaostajao, bili su sporiji od Mercedesa, Kimi koji je proucavao Schumievo zadnje krilo pola trke sigurno nece biti presrecan. Jos kad se doda kolega kom treba nacrtati da te pusti ispred, jer isti nema sanse za titulu...

                            Ricciardo pokupio poene za STR, bice zadovoljan, definitivno je bolji od kolege, mada je i delimicno iskusniji.

                            A sto li RB upropascava Webberove trke, samo da mi je znati. Spremaju podlogu za "Mark, maintain the gap." ? Ko god je pomislio da ce moci da sustigne vodece na novim mekim gumama, kroz 10-ak bolida na tom putu u Singapuru mora da je jako optimisticna osoba.

                            Valja pomenuti i Glocka, koji je zavrsio 12. najbolji rezultat za Marussiu, a i Virgin nekad...

                            Schumacher i Vergne ce biti ispitani posle trke, jako bizaran incident. Iz Kimijevog bolida nije se cinilo da je Schumi kasnije kocio svojom greskom, Kimi je skoro sve vreme bio na istoj udaljenosti od njega, pa nije promasio teme... Cini mi se da su Perez i Vergne usporili tokom borbe za poziciju, Schumacher niej to ocekivao i eto - ime se kalja jos jednom. Nadam se da ce se povuci na kraju godine, ne treba mu ovo vise, nepotrebno se kvare uspomene... Ovo je rekao nesto kasnije:

                            First of all, after the Safety Car, I braked a bit earlier than I would normally do, but the car wouldn't decelerate, so I need to investigate why that is the case. I just went straight in the brakes very hard, locked up everything... the accident wasn't avoidable anymore. I feel sorry for Jean-Éric, and for the guys and for the team, but we need to find out what happened.
                            Karthikeyan - !!! Mislim da je svaki dodatni komentar suvisan.

                            Ne znam sta da mislim za Lewisa, ima menjac koji je pre ove trke video samo Monzu (osim ako nisu budale i pustili su ga da koristi iz Spa iako imaju pravo na besplatnu zamneu), zasto je ispustio dusu na pola trke? Stil voznje, grube promene brzina po visokim temperaturama?

                            I za kraj, zlatni decko F1, koji ni 9. trku posle pobede nece zavrsiti u bodovima... Hidraulika, aj sto je to, nego sto i pored konstatovanja problema ostaje krug duze na stazi -

                            Comment


                            • #89
                              E pa zavrsio nam se i Singapur,sta reci,trka je bila poprilicno dosadna, ali ajde po meni bolja je od Monaka, iako to nije tesko da se desi,RB-Vettel,svaka cast na pobedi,zasluzena ali realno ne bi on obisao Hamiltona do kraja trke,jer je Hamilton kontrolisao razliku izmedju njih dvojice ipak svaka cast i sada je on najblizi pratilac Alonsu,Webber uzas,bolje da nije isao u boks kada je SC bio drugi put na stazi,u svakom slucaju jako lose za njega,McLaren-Button je bio skroz solidan danas ,ali nije mogao nista protiv Vettela,mada sam se nadao da ce uspeti,Hamilton-ne znam sta da kazem,sesti i plakati,ako neko nema srece ove sezone onda je to Hamilton,na cak (8/14) trka Hamiltona je zeznuo boks ili ga je neko udario ili je imao kvar i verovali ili ne izgubio je preko 100 bodova zbog toga (Singapur 25,Katalunja 25,Valensija 15,Belgija 12,Malezija 10,Bahrein 8,Nemacka 15,Monako 2),iskeno se nadam da ce Hamilton uspeti nekako da prevazidje ovo,jer ovo je veliki udarac i nadam se da ce uspeti da ostane mentalno jak za preostalih 6 trka,nije jos gotovo,Ferari-Alonso,nista posebno,mozda ce neki navijaci ferarija reci da je voznja maestralna i ne znam kakva ali danas nije bio nista poseban, iskoristio je odustajanje Hamiltona i losu taktiku Maldonada,polako se priblizava tituli ali ima jos da se vozi,Massa-nastavlja sa solidnim rezultatima i uvecava svoje sanse za ostanak i svaka mu cast kako je izvukao bolid prilikom onog obilazenja,alal mu vera,Lotus-Raikkonen,nije lose,sakuplja bodove u jednom trenutku sam mislio da nece ni uci u bodove ali SC mu je pomogao ali ako hoce titulu morace da zaredja daleko bolje rezultate,Grosjean,Kimi is quicker then you,umro sam od smeha kad sam cuo poruku,krenuli su ferarijevim stopama,cak je i poruka skoro ista,umesto faster stavili quicker ali ajde,Mercedes-Schumacher,pa sta uradi covece jadnom Vergneu,jos jedna njegova greska,sta da se radi,Rosberg,neprimetno se dovukao do petog mesta ali solidno za njega,novih 10 bodova,Force India-Di Restani krompir je danas jos jednom pokazao odlicnu voznju,svaka mu cast,navijao sam da obidje Alonsa ali nije mogao vise,postaju sve bolji i bolji,Hulkenberg,isto danas solida,steta sto je imao onaj sudar,desava se,Williams-Maldonado,covek je danas pokazao odlicnu voznju u prvoj fazi trke a onda je otisla hidraulika,pored Hamiltona gubitnik dana,steta za njega,zao mi ga je,Senna-steta sto nije uspeo da zavrsi trku,malo je falilo sve u svemu los vikend za Williams,sve u svemu,dobitnik dana Vettel,gubitnik dana Hamilton,trka je bila takva kakva jeste i za dve nedelje nam dolazi Suzuka po meni najlepsa i najteza staza u kalendaru,videcemo sta ce tamo biti i ko ce tamo biti veliki gubitnik a ko pobednik
                              Last edited by Infinity miki; 23-09-12, 16:31.
                              Miljkonen

                              Comment


                              • #90
                                Fetel je apsolutno zasluženo pobedio posle konstantnog, ne dominantnog, ali najboljeg tempa.Posle Valensije i Monce može se reći da je zaslužio i on ovakav poklon.Ali kada će se McLarenu i Hamiltonu osmehnuti sreća pouzdanosti automobila i na čiji račun će se to desiti?McLaren je kao preslikan iz 2005.52 poena zaostatka na 6 trka do kraja... nije nemoguće stići Alonsa, ali tu je sada i Fetel koji nije toliko sporiji od McLarena.Alonso od te trojice ima najveću prednost ali najsporiji bolid.Fetel je sredina u oba slučaja, dok Hamilton ima najbrži bolid ali i zaostatak koji mora da juri.A Kimi je i dalje tu, ali sa ovakvim tempom se ne može nigde koliko god se on trudio i bio dobar.Taman na restartu sam se ponadao da ću da vidim i to u životu da Kimija kolega propušta ili makar slabije brani, kad eto ti Grožana da brani svoju već okaljanu čast.5 krugova im je trebalo da se organizuju i dogovore da Grožan propusti Kimija.45 poena zaostatka za Alonsom jeste nadohnadivo ali tu je opet Fetel u Red Bullu koji se izgleda opet doterao u red.Hajde da vidimo više taj ,,Uređaj" da li i koliko uopšte pomaže.Lotusu je pod hitno potrebna Kimijeva pobeda.Ne mogu niti smeju više da se oslanjaju na skupljanje pozicija.Mislim da su makar Red Bull i McLaren ispucali svoje probleme sa pouzdanošću bolida.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X