Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 SingTel Singapore Grand Prix (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da.Visina 95, širina 180.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #47
      Marked, jel mozez ukratko da napises sta bi konacno sa pravilima za motor 2014, a sta je ostalo za dogodine?

      Comment


      • #48
        Dogodine valjda nista, sve od 2014. Samo da ne bude pravila, a pricalo se, ne znam u kojoj je sad to fazi, da mogu biti samo 4 ista motora na gridu, tj. od istog prozivodjaca... To bi osakatilo F1. Ostalo bi 6 timova, eventaulno 8 ako bi se Cosworth prikljucio. Mislim da je bilo price da se to ipak nece uvesti, ili ce makar biti 3 tima po proizvodjacu, uz Cosworth moglo bi da bude kao i sad...

        Mislim da ne bi smelo da se ide ispod 15K RPM, jer bi to bilo nesto drugo. F1 nije uvek bila klasa za zujalice, ali pretvorilo bi se u nesto kao WEC sa takvim pravilima, Alene... Neka ovde bude zujanja, a u Le Mansu brujanja.

        Comment


        • #49
          Slazem se za zujanje i brujanje.

          Comment


          • #50
            Nego pade mi napamet sedeca stvar, ako mi se za titulu borili Alonso i Perez ili Hamilton i Sumaher dali bi imai podjednak tretman od Ferarija odnosno Mercedesa?

            Nije sedeca nego sledca, zeza me "L" na tastaturi
            Last edited by Alan; 20-09-12, 22:06.

            Comment


            • #51
              E, da, Marked, TERS, koji si pomenuo, je usko povezan sa turbo sistemom, jos jedan razlog zasto ce on biti jako znacajan...

              Takodje, Lotus GP Team je u GBR i dalje posmatran kao Renault, kojeg je Lotus podrzao u toj meri da mu se promeni ime i centrala. Osim ako se nesto nije promenilo od pocetka sezone. Tako da bih ostao iza tvrdnje da ce Lotus ostati primat Renaultu i 2014. ALi, ajde, da ne jurimo pred rudu...

              Comment


              • #52
                A ja sredinom prosle decenije ocekivao da ce F1 preci na samo fabricke timove Ferari , Mercedes, Jaguar, Reno, Tojota , Honda, sta li se desi?

                Comment


                • #53
                  Ne znam ni ja puno o tome, a kad vidim šta se nama navijačima sprema voleo bih da ni to ne znam.

                  Od 2013:
                  - Praktično sve isto.Eto, postoji slaba šansa da ,,otključaju" motore na tu jednu sezonu, ali mislim da se i taj moratorijum produžio za jednu sezonu jer su V6 motori trebali prvobitno da debituju već 2013.

                  Od 2014.:
                  - Spuštanje broja obrtaja sa 18 000 na 15 000.
                  - Smanjenje zapremine sa 2400 na 1600 kubnih centimetara, tačnije sa 300 na 266.66 kubnih cm po cilindru.
                  - Smanjenje broja cilindara sa 8 na 6.Neće biti odstupanja u uglovima između redova cilindara.Biće fiksirani na 90 stepeni.
                  - Kapacitet KERS baterije bi trebao da bude povećan, mada taj podatak nisam našao na wikipediji.
                  - Na wikipediji sam za F1 2008 sezonu pročitao da je od te sezone počeo moratorijum koji bi trajao 5 godina.Dakle, to bi značilo da će smeti V6 motori da se razvijaju.Možda će dozvoliti i V8 motorima da budu razvijani 2013...
                  - Potencijalno uvođenje TERS sistema (Thermal Energy Recovery System).Takođe bi energiju crpeo iz kočnica.Inače, taj sistem se meni lično dopada za opštu primenu, ali mislim da nije baš za F1.Ni KERS sistem nije mali, ali to je sistem od turbine i baterije.Ali kako ugraditi TOPLOTNI sistem?Trebaće im male termocentrale za bolide - WTF?!Šta je sledeće, nuklearni reaktori, vetrenjače, ili male hidroelektrane koje bi koristile potencijalnu energiju znoja sa vozača? KERS je mnogo bolji sistem nego što se čini, jer su ga, kao i sve ostalo, ograničili.Fora bi bila da postoji jedan proizvođač KERS sistema ali sa većom dozvoljenom baterijom.E onda možda i tu da se taktizira, a i bolidi bi bili očigledno brži.
                  Last edited by MarkedOne8; 20-09-12, 22:19.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #54


                    Jos par slikica od danas. McLaren, ako nisam propustio nesto pre Spa, sad koristi beam-wing iz Monze sa majmuncetom... Ako nije za testiranje vec isplanirano kao primarno za trku, to je jako dobro gredno krilo, cim je tako svestrano. Zadnje krilo mi deluje plitko, mada vrlo lako moze biti da je ugao kamere kriv...



                    Prorezi kod zadnjeg krila su od pre Mugella, ili su ovo varijante koje rade kako treba... Nadam se da je ovo drugo.



                    Samo zadnje krilo je novo, promenljivog profila, zadebljanje donosi vise DF, ali suzenja sa strane i u sredini obezbedjuju protok vazduha na tim mestima koji stvara manje otpora...



                    Nesto drugaciji difuzor, u pitanju su sitne izmene, par zaobljenja i detalj u sredini... Ne znam koliko bi to moglo da promeni stvari, taj deo nisam sasvim svario, dosta je kompleksan...



                    Novi pod, iz ovog ugla difuzor izgleda dosta drugacije nego do sad...



                    Drzaci prednjeg krila, videni u Magny Coursu...

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Alen P View Post
                      A ja sredinom prosle decenije ocekivao da ce F1 preci na samo fabricke timove Ferari , Mercedes, Jaguar, Reno, Tojota , Honda, sta li se desi?
                      Kriza je oterala Hondu i Toyotu, necu ih prezaliti, a Red Bull je kupio Jaguar. Sem toga, Jaguar je do pre godinu i kusur dana bio u lsem stanju, kao fabrika, ko ih je bese kupio, VW? Nije ni cudo sto je "otrovna voda" kupila taj tim...

                      Mislim da je zato napravljena (promena pravila) sezona 2005. moglo je lako doci do odlaska privatnih timova. To bi, ipak, bila steta...


                      Originally posted by MarkedOne8 View Post
                      - Kapacitet KERS baterije bi trebao da bude povećan, mada taj podatak nisam našao na wikipediji.

                      ...

                      - Potencijalno uvođenje TERS sistema (Thermal Energy Recovery System).Takođe bi energiju crpeo iz kočnica.Inače, taj sistem se meni lično dopada za opštu primenu, ali mislim da nije baš za F1.Ni KERS sistem nije mali, ali to je sistem od turbine i baterije.Ali kako ugraditi TOPLOTNI sistem?Trebaće im male termocentrale za bolide - WTF?!Šta je sledeće, nuklearni reaktori, vetrenjače, ili male hidroelektrane koje bi koristile potencijalnu energiju znoja sa vozača? KERS je mnogo bolji sistem nego što se čini, jer su ga, kao i sve ostalo, ograničili.Fora bi bila da postoji jedan proizvođač KERS sistema ali sa većom dozvoljenom baterijom.E onda možda i tu da se taktizira, a i bolidi bi bili očigledno brži.
                      Mislim da ce maksimalna snaga za KERS biti 110 ili 120KW, sto uopste nije malo, to je skoro 170 konja. TERS je, koliko sam razumeo, sakupljac toplotne energije iz auspuha, ne znam za kocnice... E, sad, sta ce se raditi sa tom toplotnom energijom, to nigde nisam lepo ukacio...

                      Na tu slabu sansu za otklucavanje V8 ne racunaj, tacno bi oterali FIA-u u tri lepe kad bi im rekli da smeju da trose pare i na to. Niko ne bi odoleo, a tezi se stednji - vrhunski apsurd.

                      Isto tako, nesto se ne pominje ogranicenje budzeta za ubuduce... McLaren, Mecka i Scuderia su za to, mislim i Lotus, Red Bull pravi problem, bar je tako bilo kad sam poslednji put citao.

                      Comment


                      • #56
                        Konacno, kaskade i kod Mecke...

                        Comment


                        • #57




                          Webberova kaciga za Singapur...

                          Vettel je takodje promenio, ima lampice na vrhu... Pokusava da olaksa posao alternatoru?

                          Hamilton takodje ima novu kacigu, belo-siva pozadina sa manje-vise standardnim prugama... Sugerise da ce u Mercedes?

                          Kad nadjem i te slike postavicu ih.

                          Takodje, Grosjean je u intervjuu za Sky rekao da mu je prijala promena u Monzi, da je bilo drugacije sedeti na pit-wallu i pricati sa ljudima... Na kraju su ga pitali da li ce malo obazrivije pristupiti trci u nedelju, rekao je da je stvar kompleksnija od obazrivog starta. Herbert je kratkom replikom prokomentarisao "Stvar nije tako kompleksna, sve sto treba da uradi je da obrati paznju na ostale vozace i ispostuje ih."

                          Vettelova sljasteca



                          Vide se lampice, ali ne u punom sjaju... Jao, kakvo ovde sprdanje moze da padne!
                          Last edited by Vanja #66; 21-09-12, 11:48.

                          Comment


                          • #58
                            FP1:



                            Vettel prvi, Hamilton tik iza, Button, Alonso i Maldonado na oko sekund... Prva dvojicasu izgleda nasli dobro podesavanje, Alonso je propustio nekih pola sata sesije u prvom delu, verovatno je pala zamena delova. On i Massa, kao i Schumi i Rosberg su dosta krugova izvezli u maniru testiranja, treba ocekivati poboljsanje vremena od njih u FP2. Lotus verovatno opet radi vise na trkackom tempu.

                            Staza je s pocetka bila vlazna, zbog popodnevne kise, ali se nakon 20 minuta vec izlazilo na slikovima. Tih 20 minuta bi trealo da bude sve sto cemo ovog vikenda videti od kise...

                            Comment


                            • #59
                              pozdrav ljudi znam da je ovo totalni off topic ali moram ovo da podelim sa vama... radi se o novoj igri F1 2012 od Codemasters-a... igra je izuzetno detaljna, grafika je nestvarno dobra (lepse mi izgledaju staze i bolidi u igri nego na tv-u ) ali sam gameplay i celokupan osecaj je nekako negativan, kao da su ipak malo preterali sa detaljisanjem i previse zakomplikovali igru... igra je izuzetno ozbiljna i poprilicno teska jer su cak i na najlaksim nivoima konkurenti prilicno brzi i agresivni, svaki kontakt se kaznjava od strane redara + mora se paziti na koriscenje DRS i KERS sistema koji su , moram priznati sjajno uradjeni, prosto se oseti dodatni priliv snage i brzine...
                              sve u svemu, igra daleko od toga da je losa i svakako bi preporucio svim pravim ljubiteljima da je probaju, ali je malo previse komplikovana tako da na mene nije ostavila bas potpuno pozitivan utisak...
                              VALENTINO ROSSI #46

                              Comment


                              • #60
                                Ja ocu za xbox da je uzmem ali nzm gde
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X