Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2012 (Monza)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ne, trazim da ne pravis razliku izmedju timskih dogovora, nista vise. Ja stvarno ne krivim RB za Silverstone prosle godine, potpuno logican potez. Krivim ih za to sto su govorili na pocetku sezone kako nemaju nameru da podlegnu tome (nikad ne reci nikad, narocito kad branis titulu). Sto je jos zanimljivije, nije bilo realne potrebe za tim (sve i da je Mark pretekao Seba, Seb bi uzeo pehar na kraju sezone), ali svakako da nije skodilo. Mark je zato dobio pobedu u Interlagosu i tu je, je li, kosmicka pravda zadovoljena...

    Realno, nije nista casnije, niti necasnije - isto je. Vodeci se povukao pred kolegom u svrhu borbe za sampionat. Samo sto je Felipe Baby to odradio lepse 2007. nego 2010, a koji je tome razlog - pitaj Boga. Frustracija sto mu se to drugi put desava? Nije pokazao rezultate koji bi to sprecili, simple as that. Ako stvarno ne smatras da mu je ista pomogao 2007, imas opasan problem sa paralelnom realnoscu...

    Comment


    • #92
      Ocekivao sam na kvalama jedno od prva 3.mjesta,ali desio se taj problem ali ovako ce biti zanimljivo jer Ferrari djeluje brzo i sigurno ce napredovati u toku utrke ja se nadam da moze stici do postolja ne znam jesam li preoptimistican sa tom konstatacijom

      Comment


      • #93
        Originally posted by FC Nadal View Post
        Ocekivao sam na kvalama jedno od prva 3.mjesta,ali desio se taj problem ali ovako ce biti zanimljivo jer Ferrari djeluje brzo i sigurno ce napredovati u toku utrke ja se nadam da moze stici do postolja ne znam jesam li preoptimistican sa tom konstatacijom
        Imali su za cilj pola sekunde brze vreme od Hamiltonovog, da su ispunili pola toga bilo bi vrlo impresivno. Sto se progresa tice, i ja ocekujem podijum. Kobayashi i Di Resta ce mozda pasti i na startu, posle toga ce zajedno sa Kimijem (jer Lotus je zver na pravcima) da se probija kroz Mecke i preko Vettela. Strategija ce biti kljucna, mislim da ce ici na 2 stopa jer mora da bude agresivan, izgubice dosta vremena zbog tog jednog stopa vise, ali moze da gura mnogo jace (kao i bilo ko drugi u sustini) pa sta bude. U sustini, mislim da moze i Kimija da prestigne, jer bez DRSa Kimi ce imati problem na pravcima. Ako stigne prvu trojicu i u nekom trenutku izadje SC, sto je za Monzu uvek ocekivano, onda je sve moguce... Male su sanse da moze da se poovi Valensija, ali nada umire poslednja.

        Nadam se da Maldonado ima cilj da ispuni ono sto je ispisao na kacigi.

        Comment


        • #94
          Sad sam se setio.Pomogao mu je tako što je zatvorio Hamiltona na startu i omogućio Kimiju pa čak i Alonsu da preteknu Hamiltona koji je naseo na sjajno isplaniran start.To je pomaganje u poslednjoj trci i to direktno za osvajanje titule, mada ju je Kimi sa onim kvarovima i silnim pobedama prezaslužio tada.Nemačka 2010. je za to bila kriminal.Što i tada nisu napravili nešto kroz bokseve nego direktno na stazi.

          E, a vidi ovako.Fetelu stave Veberovo krilo u Silverstonu.Fetel uzme pol i baš na toj trci se sjebe a baš Veber pobedi.U 2011. nije bilo favorizovanja ali se Fetel sam nametnuo SVOJIM PERFORMANSAMA i bez pomoći osvojio titulu.Jeste RB7 bio dominantan, ali Fetel je išamarao timskog u direktnoj borbi.E to je falilo, i sada fali Alonsu.Pitam se šta bi i ko osvojio da timovi imaju samo jednog vozača.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #95
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Imali su za cilj pola sekunde brze vreme od Hamiltonovog, da su ispunili pola toga bilo bi vrlo impresivno. Sto se progresa tice, i ja ocekujem podijum. Kobayashi i Di Resta ce mozda pasti i na startu, posle toga ce zajedno sa Kimijem (jer Lotus je zver na pravcima) da se probija kroz Mecke i preko Vettela. Strategija ce biti kljucna, mislim da ce ici na 2 stopa jer mora da bude agresivan, izgubice dosta vremena zbog tog jednog stopa vise, ali moze da gura mnogo jace (kao i bilo ko drugi u sustini) pa sta bude. U sustini, mislim da moze i Kimija da prestigne, jer bez DRSa Kimi ce imati problem na pravcima. Ako stigne prvu trojicu i u nekom trenutku izadje SC, sto je za Monzu uvek ocekivano, onda je sve moguce... Male su sanse da moze da se poovi Valensija, ali nada umire poslednja.

            Nadam se da Maldonado ima cilj da ispuni ono sto je ispisao na kacigi.
            Ne mora se ponoviti Valensija,ali podijum je i vise nego zadovoljavajuci.Start ce biti najbitniji bez sumnje,ako tu ugrabi par pozicija borice se sigurno na kraju za 3.mjesto uzimajuci u obzir to vrijeme koje su bili zacrtali koje je osjetno brze od ostatka karavna.

            Jedva cekamo utrku

            Procita na prethodnim stranicma da DRS nece biti previse koristan?
            Last edited by DinoFC; 09-09-12, 10:44.

            Comment


            • #96
              Biće i dalje koristan, ali možda samo malo manje nego inače.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #97
                Skroz suprotno, bice jako koristan... Preko 10 km/h na pravcu, razlika ce biti velika. To ce pretpostavljam najvise koristiti timovima koji su bili jaki u drugom sektoru, on ja malo krivudaviji, ako je to moguce reci za Monzu. Sto bi znacilo McLaren i RB (tu najmanje gube u odnosu na druge sektore) ponajvise, ali McLaren ce biti ispred tako da im i nece terbati...

                Comment


                • #98
                  Problem na Alonsovom rolbaru je na jako nezgodnom mestu i nije sigurno da ce ga popraviti. To znaci da bi mogao da bude diskvalifikovan pre trke. Samo me zanima ko ce imati onu stvar da to uradi u sred Crvene zemlje, mislim da bi neredi izbili.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #99
                    Twitter?

                    Comment


                    • Yup.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • F*ck... Nadam se da je isti lik koji je predvidjao obaranje RB na zacelje u Nemackoj zbog mapiranja.

                        Comment


                        • Vanja za DRS
                          DRS na drugim stazama donosi 12 km/h prednosti.U Monci si i sam rekao oko 10km/h.Što je profil krila od napred manji, to je DRS manje funkcionalan.
                          Samo nemoj da mi kažeš da Lotus koristi konfiguraciju sa manje krila nego McLaren.McLaren i Lotus koriste istu aerodinamičku konfiguraciju.Ta razlika od 1km/h u korist Lotusa je minimalna.
                          Red Bull ima više potiska ali se to neće primećivati kada im bolidi ispred budu remetili vazduh, a na pravcima ih nema nigde tako da će i sa DRS-om biti sporiji od Lotusa i McLarena.

                          Veoma je bitno kako su podešeni camberi* na bolidima.Ako je ugao manji, to štedi gume ali uzima performanse što je moguće da je slučaj kod Red Bulla.

                          *camber je vertikalni nagib točkova.U F1 se gotovo nikada ne koristi negativan camber osim ponekad na zadnjim točkovima i tada ne prelazi 0,5 stepena nagiba.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • This is about to get heavy... uzbuđenje raste za trku.Slatke muke.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Marked, na Monzi je i ranije bilo relativno lako preticati ako lepo uhvatis zavetrinu, sa DRSom je posao olaksan. Uhvatis unutrasnju putanju u nekoj od sikana i vozi...

                              Comment


                              • Da, ali ja govorim o samom efektu DRS-a.U matematičkom smislu o njegovim aerodinamičkim olakšicama.

                                Alonso se priseća prošlosti:
                                http://www.twitlonger.com/show/j7cvtv
                                Year 2006, we arrived at Monza leaders, broken car in q3, penalties, start 10th, stop in the 1st chicane, engine problem, a marshal take me into the paddock on the bike. We won championship ... ;)

                                Year 2012, we arrived at Monza leaders, q3 car broken , start 10th , engine problem on Friday at the 1st chicane, same marshal brings me to the paddock in the bike. Hopefully it will be a good year at the end .. ;)))!
                                Last edited by MarkedOne8; 09-09-12, 11:11.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X