Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2012 (Monza)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vibe View Post
    Ja sam mislio da ce Perezov pneumatik potpuno otkazati pre kraja trke i nisam ga uopste shvatao ozbiljno kao kandidata za podijum.Medium gume na pojedinim bolidima su otisle vec posle 12-13 krugova...

    Sve u svemu mislim da je Pirelli omogucio ovakav rezultat Perezu jer timovi ocigledno nisu imali blage veze o srebrnim pneumaticima,ja bih pre rekao da je Sauber srecno ubo strategiju nego sto su imali neko vece znanje od ostalih.Trebalo je ici sigurnom varijantom sa zutim i belim gumama za trku kakva je Monza,ali sta je tu je,svaka cast Perezu,njegova voznja je bila vrhunska bez obzira na ogromnu prednost koju je dobio strategijom u odnosu na ostale.
    To je uglavnom poenta. Licno sam takodje ocekivao da ce mu gume otici, ali to se nije desilo... Kao sto rekoh, pogodili su strategiju kad se koja guma najbolje ponasa, ali uopste nisu bili sigurni da ce to biti tako. Naravno, bili su u mogucnosti da to urade jer nisu bili u Top10.

    Van price, gledam koliko na stranim (vrlo respektabilnim) forumima ima polemike oko Vettelove kazne i cudi me sto kod nas nema takve diskusije. Jel nam ovde fali Vettelovih navijaca ili...
    Last edited by Vanja #66; 10-09-12, 11:25.

    Comment


    • Originally posted by Vanja #66 View Post
      To je uglavnom poenta. Licno sam takodje ocekivao da ce mu gume otici, ali to se nije desilo... Kao sto rekoh, pogodili su strategiju kad se koja guma najbolje ponasa, ali uopste nisu bili sigurni da ce to biti tako. Naravno, bili su u mogucnosti da to urade jer nisu bili u Top10.

      Van price, gledam koliko na stranim (vrlo respektabilnim) forumima ima polemike oko Vettelove kazne i cudi me sto kod nas nema takve diskusije. Jel nam ovde fali Vettelovih navijaca ili...
      Fetel ima navijace??? Ja sam mislio da van Nemacke mozda ima 10 Fetelovih navijaca, ukupno.

      Comment


      • hahaha slazem se

        Comment


        • Vettel je sa razlogom stekao mnogo navijaca, prikazao je neverovatno zrelu voznju prosle godine. 2010 je izgubio 66 poena zbog odustajanja kao posledica mehanickih kvarova, a vecinu njih je pokupio Alonso. Sledece godine je gurao bolid prvih nekoliko krugova, dok ne napravi razliku 5-10s i dalje lagano odrzava tu istu razliku. Zato nije imao ni jedno odustajanje kao posledica mehanickog kvara. Ove godine ih ima 2 i u obe trke je gurao (moje misljenje dosta preko realnih mogucnosti bolida). Sad, postavlja se logicno pitanje sta se promenilo - uloge. On brani titulu i zaostaje u sampionatu. Ide na sve ili nista sto je cesto jedino preostalo u toj situaciji, ali ne u 8. trci sezone ili 5 trka kasnije. Mislim da bi sve ili nista trke trebalo ostaviti za poslednjih 5-6 trka, narocito kad se neko nalazi u vecem bodovnom zaostatku i isplati mu se da ih ne izgubi jos. Mozda ni on ne racuna da ce Alonso praviti greske zbog kojih ce gubiti vredne bodove.

          Nadjoh lep klip, odlicno uporedjivanje dva preticanja sa iste staze.

          Comment




          • Mozda je vise za Spa temu, ali je bas dobro uradjeno.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Originally posted by NebojsaNS View Post


              Mozda je vise za Spa temu, ali je bas dobro uradjeno.
              Mislis ovo?

              Originally posted by Vanja #66 View Post




              Urnebes... Sad kad se zna da je sve OK, nije problem malo se nasaliti.

              Comment


              • A kad ne pratim nista, znas i sam
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • A ti onda kreni da pratis.

                  Aj za pocetak daj neki svoj pogled na trku, makar ukratko... Pocecu da te zovem volonter, svega mi.

                  Comment


                  • Zovi me kako hoces

                    Dobra trka, potvrda da ako hoces dobru stazu, prepisuj sa Monce i Spa. Onako ukratko, plusevi Perezu i Alonsu, Masi prelazno po prvi putove sezone, mius Red Bulu i sudijskom kolegijumu. Najvise me cudi Lotus, imaju ludacku brzinu cini se, ali ne mogu nikako da se postave tako da odrade ceo vikend kako treba i donesu Kimiju koju pobedu. Mercedes mi se ponovo cini kao najgori sa gumama.
                    Malo bih se osvrnuo na Pereza i onu kaznu. Serhio je odvozio sjajnu trku, bez obzira na taktiku. Da imali su mnogo srece, ali je i on vozio tacno kako treba. Kada je trebao da cuva gume to je radio, doveo ih je pravu temperaturu veoma brzo, a onda gurao bolje nego bilo ko, da Hamilton nije odvezao bukvalno savrsenu trku verovatno bi i njega stigao na kraju. Ako ga Luka ne dovede treba ga na lecenje momentalno, ili je ludu ili senilan.
                    Kazna po meni nije opravdana i tesko da bi bila dodeljena bilo gde sem u Italiji, onako objektivno. Borba za poziciju, nije Seb bas mogao ni da ga pusti kao da ne postoji. Otprilike je bilo na granici, kako i treba da bude kod borbe za titulu. Moderna F1
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Par zanimljivosti vezanih za GP Italije...

                      Lewis Hamilton scored his 20th career victory and his first Italian Grand Prix win. He now has as many wins to his name as Mika Hakkinen.

                      This was the third consecutive win for McLaren. The last time they managed that was in 2008 when Hamilton won the British and German Grands Prix, and Heikki Kovalainen claimed victory in Hungary.

                      Hamilton set his 23rd pole position which moves him back in front of Fernando Alonso, needing one more to break into the all-time top ten.

                      With Jenson Button second on the grid, this was McLaren’s 62nd one-two, moving them ahead of Williams. Only Ferrari have more, with 70, though they haven’t locked out the front row since the 2008 French Grand Prix.

                      Red Bull failed to score for the first time since the 2010 Korean Grand Prix, ending their 33-race streak of points finishes.

                      Alonso’s 80th podium puts him on a par with Ayrton Senna. Alonso took 189 races to reach 80 podiums whereas Senna made 161 career starts. They are tied in third place for most podiums behind Michael Schumacher (155) and Alain Prost (106).

                      Alonso has finished on the podium in all three of the Italian Grands Prix he has started for Ferrari.

                      The first-lap crash at Spa brought Alonso’s streak of consecutive points finishes to an end. Kimi Raikkonen is now the leading driver in terms of successive points scores, having racked up ten in a row since the Bahrain Grand Prix.

                      Alonso was out-qualified by Felipe Massa for the first time this year – indeed, the first time since last year’s Korean Grand Prix.

                      Narain Karthikeyan also out-qualified Pedro de la Rosa for the first time this year. Karthikeyan hadn’t out-qualified a team mate since the 2005 Chinese Grand Prix, though to be fair he did not race from 2006-2010 or during half of 2011.

                      Sebastian Vettel was classified in last place for the first time since the 2008 Turkish Grand Prix.

                      In another parallel with 2008 a Ferrari-engined car led at Monza but not in a Ferrari chassis. This time it was Sergio Perez’s Sauber – on the previous occasion it was Vettel’s Toro Rosso, which went on to win.
                      http://www.f1fanatic.co.uk/2012/09/1...x-stats-facts/

                      Comment


                      • Originally posted by Vibe View Post
                        Ja sam mislio da ce Perezov pneumatik potpuno otkazati pre kraja trke i nisam ga uopste shvatao ozbiljno kao kandidata za podijum.Medium gume na pojedinim bolidima su otisle vec posle 12-13 krugova...
                        Da, ali na bolidima koji su bili teško 750kg dok je Perezov tada bio oko 675kg.

                        Sad kad bolje razmislim, incident se odigrao u Grande Curve.To je krivina.Ne možeš u krivini očekivati da ti ostavi dovoljno prostora još kad dodamo na to činjenicu da je Fetel išao idealnom putanjom.

                        Vanja, zašto i dalje umanjuješ značaj preticanja u Eau Rouge?Kimi nije pretekao Alonsa nego Šumahera.
                        Kako da ti dokažem da vozač ne može da preforsira moderan F1 bolid?To je moglo pre 15 godina, u novom Milenijumu to ne može da se desi.I dalje misliš da je Fetel agresivnom vožnjom sjebao svoj RB8 u Valensiji?

                        Eto, prošle nedelje sam pečatirao da Red Bull osvaja konstruktorsku titulu a gle sad.Poslednji na tabeli kandidata za WCC je Lotus koji zaostaje samo 55 poena.
                        Last edited by MarkedOne8; 10-09-12, 15:00.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • Svako preticanje se zasniva na tome da ti uletis vozacu ispred tebe u idealnu putanju i da ti on ostavi prostora na stazi. U idealnom slucaju ponasacete se kao Perez i Raikkonen na trci - delice vas milimetri, ali prolaz ce biti pun medjusobnog postovanja. U onom ne tako idealnom - bice kao Maldonado, nekada Hamilton i Massa i sl. Kad je Vettel dovrsavao skretanje, Alonso je vec bio paralelno sa njim, da nije odstupio - obojica bi bili van staze.

                          Umanjujem znacaj jer nije realno da Raikkonen odjednom protutnji pored Schumia a krug dva pre toga (zapravo cele trke) nije imao lak zadatak. Na f1.com su u Video Edit trke na Spa ubaicli taj detalj i Team Radio Raikkonenu "Michael ahead on old tyres." Isto kao sto nije bilo realno uvecavati znacaj Alonsovog preticanja Pereza u 4. krivini posle prve runde stopova u Madjarskoj. Alonso na novim brzim, Perez na starim mekim, Alonso mu se zavukao u rep i proleteo pored njega u krivini. Za ovu sezonu to su skolska preticanja. To je bilo najlepse preticanje na trci (u oba slucaja) ali bez preterane tezine.

                          I, da, svaka masina pukne ako se preoptereti, narocito Neweyevi bolidi. Senna je poginuo jer je Newey hteo da se bolid spusta sto je moguce nize pri velikim brzinama, FW15 je otisao prenisko te nedelje... Alternator se kvari vec drugi put, a RB ga hladi vazduhom, ne vodom kao Lotus i ostali. Newey pravi ekstremne ustupke arodinamici na racun mehanike, ako je Vettel gurao motor preko neke temperature (a receno mu je na startu da mu je motor previse vreo) moguce da to hladjenje koje je predvidjeno za alternator jednostavno nije bilo dovoljno. I tako se forsiranjem kvare bolidi. Nadam se da to nikad nece nestati iz F1...
                          Last edited by Vanja #66; 10-09-12, 15:25.

                          Comment


                          • E to onda nije do Fetelovog preterivanja sa bolidom nego do greške u dizajnu.Taj alternator bi se svakako pregrejao da li ga vozio Šumaher, Alonso, Kartikejan, Maldonado... Nije isto da kriviš vozača i dizajnera.Ja kažem da VOZAČ NE MOŽE da iz kokpita pokvari svoj bolid.Kao što si rekao, rizikuju sa hlađenjem da bi dobili veće performase.Tu Fetel nije ništa kriv.

                            Potrošene gume ne usporavaju bolid na pravcima.Ako se pitaš kako je Šumaher onoliko usporio, mogu ti reći da nije on usporio nego je Kimi tu koristio KERS.Promenio je način korišćenja KERS-a da bi ga tu napao jer nije imao dobar top speed.Eau Rouge se vozi punim gasom pa čak i sa potrošenim gumama.
                            Last edited by MarkedOne8; 10-09-12, 16:35.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Ako ti proizvodjac neke masine napise u garanciji "... ne koristiti na temperaturama preko 50C... ako motor prelazi radnu temperaturu od 150C, prekinuti sa radom... " i ti prekrsis te uslove, garancija ti ne vazi. Necija greska jeste, alternator se pregrejao. Da li tima koji mu nije javio da nesto tu ne valja ili njega koji nije poslusao. A stvarno sumnjam, s obzirom na panicno reagovanje preko radija, da mu tim pre toga nista nije rekao. Dizajn jeste los, ali kad je tako, drzis se uputstva... Kimi i Webber su ga se drzali u Valensiji, Romain i Seb nisu. Ovde opet Seb nije, a Webber opet jeste.

                              Sad kad malo razmislim, secam se da se RB zalio na izlazak SC-a u Valensiji i da im je to uticalo na kvar, tacnije prouzrokovao ga... Koliko je moguce da zbog visoke temperature na stazi i sporih brzina u tom trenutku nisu mogli da ubace dovoljno vazduha u sistem da bi se ohladio kako treba? Meni zvuci vrlo moguce.

                              Schumi nije usporio na pravcu (opet im je bio blizu na Kemmelu), ali je zbog guma imao sporiji izlaz iz krivine. I Alonso je spucao pola KERS-a u Madjarskoj tad, a koristi se do cetvrtina u brzom krugu tu. Kao sto rekoh - skolski potez Kimija u datoj situaciji.

                              Comment


                              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Svako Senna je poginuo jer je Newey hteo da se bolid spusta sto je moguce nize pri velikim brzinama, FW15 je otisao prenisko te nedelje...
                                Sena je poginuo zbog spleta okolnosti a izletanje je izazvalo pucanje cevi upravljaca, koja je bila lose nastavljena.
                                Ukratko Mensel je voleo manji i deblji volan Sena tanji i veci obruc, kad je poceo da kaci rukama o kokpit Njui nije dao da se isece pa je nadjeno resenje da se cev produzi da bi izasao iz kokpita, los var i...Ustvari ovo je po meni naj relnija verzija zasto je Sena izleteo.
                                Last edited by Alan; 10-09-12, 17:27.

                                Comment

                                Working...
                                X