Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2012 (Monza)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Diskutujte vi koliko hocete,ali cinjenica je da je Alonso ove sezone i tata i mama u F1.Svi ostali u njegovoj senci ukljucujuci i Kimija...Formula 1 je mnogo bogatija njegovim povratkom i mislim da jako dobro vozi ove godine,pogotovo posmatrajuci vreme provedeno van F1 i inovacije na koje se morao adaptirati,a uradio je to besprekorno.To sve govori o klasi vozaca koji je Kimi,ali Alonso je ove godine perfektan i van Kimijeve lige po pitanju forme.Uciniti toliko puno sa toliko malo,stvarno je neverovatno.

    Ako ne osvoji titulu posle svega sto je pokazao bice to kosmicka nepravda.

    Comment


    • Koje si mi ti argumente oborio?!Samo si delimično dokazao da Kimi nije najkonstantniji nego da je to tvoj Alonso.Ništa vi ne argumentujete.Alonsovih navijača je ovde pun lonac, dok ovde kod nas ima 2-3 navijača Kimija.Od toga samo ja imam živaca da se prepucavam sa vam i vašim ,,argumentima".Hoćete da vam prepustim F1 pdf pa da Ferari ima monopol?Napraviću temu za tehničku diskusiju za Vanju, mene i još nekog ko je voljan da nam se pridruži u ozbiljnoj i realnoj diskusiji a vama ću ovaj deo da ostavim da nadglašavate jedni druge kao na fudbalskoj utakmici.

      P.S. Ma i Pavle mi se smučio.Njega sam hvalio oko Monaka kako se trudi.On kad počne sa svojim ,,Srđane, moooooždaaaaa ovoooo" ,,Možda onoooooo", gori je od Patrika Zvezde iz Sunđerboba.

      Setite se kako je od Mađarske 2009. do kraja sezone baš Kimi osvojio najviše poena posle Hamiltona.Hamilton 40, Raikonen 38, Fetel 37.I to sve u kosilici od F60 dok su McLaren i Red Bull tada bili bolji i od Brawnovog bolida.
      Last edited by MarkedOne8; 09-09-12, 19:21.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Koje si mi ti argumente oborio?!Samo si delimično dokazao da Kimi nije najkonstantniji nego da je to tvoj Alonso.Ništa vi ne argumentujete.Alonsovih navijača je ovde pun lonac, dok ovde kod nas ima 2-3 navijača Kimija.Od toga samo ja imam živaca da se prepucavam sa vam i vašim ,,argumentima".Hoćete da vam prepustim F1 pdf pa da Ferari ima monopol?Napraviću temu za tehničku diskusiju za Vanju, mene i još nekog ko je voljan da nam se pridruži u ozbiljnoj i realnoj diskusiji a vama ću ovaj deo da ostavim da nadglašavate jedni druge kao na fudbalskoj utakmici.

        P.S. Ma i Pavle mi se smučio.Njega sam hvalio oko Monaka kako se trudi.On kad počne sa svojim ,,Srđane, moooooždaaaaa ovoooo" ,,Možda onoooooo", gori je od Patrika Zvezde iz Sunđerboba.

        Setite se kako je od Mađarske 2009. do kraja sezone baš Kimi osvojio najviše poena posle Hamiltona.Hamilton 40, Raikonen 38, Fetel 37.I to sve u kosilici od F60 dok su McLaren i Red Bull tada bili bolji i od Brawnovog bolida.
        Ideja za novu temu je dobra, i stvarno napravi, a ti sto ne podnosis, ne ALonsa, nego Ferrari, to sam provalio, jer mislis da su sutnuli Raikkonena, pa sad pljujes po Alonsu, a covek pravi cuda ove sezone. A tvoja recenica da je Kimi najkonstantniji je uvreda za sve koji gledamo F1? Jesam ja slep ili sta? Moramo hvaliti coveka kad navijamo za njega, i kad vozi odlicno, i prvi je u sampionatu. A vise tvoje forsiranje Kimija, smuci nam se covek svima. Pusti ga prva mu je sezona po povratku, sto neko napisa, Kimi je pod velikim pritiskom, ubice ga Marked ako ne osvoji sampionat. Ja zavrsavam sa ovom pricom jer mi se od nje

        Comment


        • Uostalom,nije to neko dostignuce zavrsiti sve trke u sezoni,cak je i D'Ambrosio uspeo ove godine...

          Comment




          • Zadnje krilo na F212 je malo drugacijeg profila od trke u Spa, bocni zidovi su identicni. Profil krila je nesto manjeg radijusa sto samo po sebi donosi manje DF, uz manji napadni ugao to znaci minimalnu DF...



            Drzac retrovizora je produzen, pretpostavljam da bi napravio lepsi prelaz za vaduh koji ide preko side-podova. Ocekujem da od Singapura urade isto sto i McLaren, tj. Sauber pre svih - da postave krilca preko otvore hladnjaka.



            Prednje krilo vrlo slicno kao u Spa, bocni zidovi su ispunjeni kako bi se sav vazduh preusmerio preko guma, pretpostavljam da keoficijent otpra opada na taj nacin, ali utice na stabilnost u skretanju.



            Takodje, novo beam-wing, bez majmunceta, puno lepih oblina...



            Jenda slika gde se lepo vidi skoro ceo paket.



            McLarenovo zadnje krilo, slicna prica kao za Ferrari, sto zapravo vazi kod svih... Razlika je u pokretnom delu, on je aero-neutralan, tj. optimalan za Monzu kad se krilo otvori.



            Prednje krilo je bez kaskada, ostavili su srednje delove, pretpostavljam da su oni ostali da bi se bolje sproveo vazduh oko vesanja, tu je Ferrari imao malu prednost (koju ce McLren usvojiti dogodine).



            Beam-wing se vidi u pozadini, nesto jednostavniji dizajn, ali odradio je posao.



            Sauberovo zadnje krilo, izgleda prikladno...



            V udubljenje sluzi za skidanje DF, a ne remeti ostatak protoka. Ovo je bilo potrebno zbog njihovog otvora za hladjenje motora, koji izbacuje vazduh na majmunce na ostalim stazama. Ovde bi im to skodilo...



            Lep kadar sa flow-vis bojom, vidi se malo i otvor za hladjenje i vidi se da je V ugib posluzio svrsi. Hladjenje alternatora je ostala boljka...



            Lotus je radio na difuzoru, slici Red Bullovom trenutno.



            Zadnje krilo je imalo izuzetno mali glavni deo, nije ni cudo sto su toliko gubili u S2 i sikanama generalno. Rekao bih da je ovo bio propali eksperiment Lotusa i u njemu bih trazio krivca za njihov los tempo tokom celog vikenda.



            Mecka je donela jos jednu verziju prednjeg krila, sa kaskadama. Iskreno, nisam video koju su koristili na trci, pretpostavljam donja.



            Zanimljiv kadar zadnjeg krila Force Indie...



            Toro Rosso je napravio pravo malo igraliste kod difuzora. Ferrari inspired...

            Comment


            • Originally posted by Vibe View Post
              Uostalom,nije to neko dostignuce zavrsiti sve trke u sezoni,cak je i D'Ambrosio uspeo ove godine...
              Polako, ima vremena.

              Mislim da nema potrebe za novom temom, iovako ih ima previse, a mnoge se ne korsite za ono za sta su predvidjene...

              Sampionat kostruktora by Vanja #66 - trka 13/20

              1-McLaren Mercedes MP4-27 - 202
              2-Red Bull Renault RB8 - 189
              2-Scuderia Ferrari F2012 - 189
              4-Lotus Renault E20 - 163
              5-Mercedes AMG W03 - 110
              6-Sauber Ferrari C31 - 84
              7-Williams Renault FW34 - 50
              8-Force India Mercedes VJM05 - 48
              9-Scudria Toro Rosso Ferrari STR7 - 10

              Skoro nije prikazivao realnije stanje od pocetka godine... Mozda bi E20 trebao biti blize, ali performanse po hladnijem vremenu mu ne idu na ruku.
              Last edited by Vanja #66; 09-09-12, 20:17.

              Comment


              • Do dolaska interneta u moje selo prosle godine, ja sam mislio da sam posle Veljka Petrovic najbolji poznavalac F1 na ovim prostorima. U kakvoj sam zabludi bio...

                Comment


                • Da, nesto sto zaboravljam da ceo dan napisem... Prvo je Domenicalli rekao da je Alonsov bolid ostecen nakon izletanja zbog Vettela, sto je Alonso potvrdio na konferenciji. Neki od novinara su isli do te mere da smatraju da bi Alonso bio drugi jer je izgubio previse vemena iza Vettela dok ga je ovaj blokirao protiv pravila, narocito uzevsi u obzir to sto je bolid bio ostecen nakon toga.

                  Comment


                  • Čista glupost.Da nije slučajno novinar iz Gazzetta dello sport? Sve to nije vredno 16 sekundi koliko je bio iza Pereza.Sve zajedno što je izgubio iza Fetela najviše 5 sekundi.
                    Last edited by MarkedOne8; 09-09-12, 21:35.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Šumaher je šestu brzinu je izgubio posle drugog pit stopa, a još pre toga se preticanje odigralo.

                      Mihael Šumaher posle trke u Spa:
                      “I quite enjoyed my 300th race, and it was good fun out there with all the battles. In the end, you have to be realistic, and getting into the points from where I started is not too bad, even if you obviously hope for more when I was second at one stage. But then, it was more than we had expected. It looked pretty reasonable at the start, and we were following our one-stop strategy. In the end though, it did not quite work out so we decided to go for fresh tyres and attack with them. If we had not done that, I might have ended up further back. But then I lost sixth gear and there was no way to attack. We will now have to do that next week in Monza.”

                      Ros Bron
                      “It was a very exciting race for Michael, and a great demonstration of his skills in his 300th Grand Prix. Unfortunately we didn't quite have a quick enough car today to be pushing for the podium. Michael also had a problem with his gearbox towards the end which prevented him from challenging after his second stop. Nico made a strong effort to get into the points and almost succeeded. However with a lack of dry running, and the car not quite set up as he wanted, that was always going to be tough. We will look ahead now to Monza and keep working hard to improve our performance.”
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        Čista glupost.Da nije slučajno novinar iz Gazzetta dello sport? Sve to nije vredno 16 sekundi koliko je bio iza Pereza.Sve zajedno što je izgubio iza Fetela najviše 5 sekundi.
                        5 sekudni iza Vettela i poremecen balans verovatno. Na 25 krugova ili tako pred kraj to sigurno nema ama bas nikakvog uticaja...

                        Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        Šumaher je šestu brzinu je izgubio posle drugog pit stopa, a još pre toga se preticanje odigralo.

                        Mihael Šumaher posle trke u Spa:
                        “I quite enjoyed my 300th race, and it was good fun out there with all the battles. In the end, you have to be realistic, and getting into the points from where I started is not too bad, even if you obviously hope for more when I was second at one stage. But then, it was more than we had expected. It looked pretty reasonable at the start, and we were following our one-stop strategy. In the end though, it did not quite work out so we decided to go for fresh tyres and attack with them. If we had not done that, I might have ended up further back. But then I lost sixth gear and there was no way to attack. We will now have to do that next week in Monza.”
                        OK, nije 6. brzina nego pojedene gume... Otisao je u box istog kruga kad su ga prestigli.
                        Last edited by Vanja #66; 09-09-12, 22:40.

                        Comment


                        • Pozdrav svima, nije me bilo jedno vreme iz nebitnih razloga... vidim da sam propustio dolazak novih clanova... dobrodoslicu im zelim...

                          Nisam uspeo da procitam sve sto ste ispisali za Spa i Monzu, ipak ima previse...

                          Spa prvi peh za Alonsa, ali eto, sreca u nesreci da ista sudbina zadesi i Hamiltona...
                          U Monzi je sve proslo kako treba po Lewisa, stvarno steta za Buttona, Alonso se odlicno probio posle lose srece na treningu, i pet se ispred njega u kljucnom trenutku nasao Massa, koji je morao da pristedi gume . Zato Perez nista i nikog nije stedeo, lik je stvarno kidac, jedva cekam da predje u neke bolju ekipu, nadam se vec sledece godine...
                          U svakom slucaju, mislim da ce se za titulu do kraja boriti Alonso i Hamilton, a Kimi i Vettel cekaju iz senke, Kimiju ocajnicki treba pobeda, a Vettelov RB zaostaje za McLarenom, tako da im ne bih dao neke sanse, ali ajde, tu su za sada...
                          sigpic

                          Comment


                          • Perez je bio na drugoj taktici, tako da mislim da bi svaki vozac iz top timova uradio isto sto i on. Naravno, nije lako, i za svaku pohvalu je, Sauber moze na stazama gde ima mesta za prestizanje da napreduje dosta, jer cesto rizikuju sa takitikama, nekad Perez ne zavrsi uopste, sprze mu se gume, nekad im se desi da uspeju kao juce...

                            Comment


                            • Aman Tony, pa di si se ti denuo!

                              Moras da ojacas ovde Hamiltonov front, Alonsovci su ovde preuzeli primat, niko drugi do reci ne moze doci!

                              Citao sam juce sta su imali da kazu u Sauberu, Perez je bio srecan sto je taktika uspela, jer nisu znali sta da ocekuju. Kaze da su imali neke naznake da ce tvrde gume biti bolje na pocetku, ali uopste nisu bili sigurni. Takodje, uopste nisu bili sigurni koliko ce Medium gume da izdrze... Kockali su se i uspeli su i cini mi se da se njegovi povemeni uspesi svode na to da ce tim potrefiti relativno dobru strategiju. Naravno, njegovo vozacko umece ne dolazi u pitanje, s obzirom da je on taj koji mora da dobru strategiju sprovede u delo. C31 je dobar bolid, ocigledno bolji od mnogih juce, ali strategija iliti kockanje su doprineli da se pokaze jos boljim. Zato mislim da bi on mnogo, mnogo bolje prosao u nekom boljem timu, jer tamo se strategija precizno sprema i retko kad se nesto prepusta slucaju...

                              Comment


                              • Ja sam mislio da ce Perezov pneumatik potpuno otkazati pre kraja trke i nisam ga uopste shvatao ozbiljno kao kandidata za podijum.Medium gume na pojedinim bolidima su otisle vec posle 12-13 krugova...

                                Sve u svemu mislim da je Pirelli omogucio ovakav rezultat Perezu jer timovi ocigledno nisu imali blage veze o srebrnim pneumaticima,ja bih pre rekao da je Sauber srecno ubo strategiju nego sto su imali neko vece znanje od ostalih.Trebalo je ici sigurnom varijantom sa zutim i belim gumama za trku kakva je Monza,ali sta je tu je,svaka cast Perezu,njegova voznja je bila vrhunska bez obzira na ogromnu prednost koju je dobio strategijom u odnosu na ostale.

                                Comment

                                Working...
                                X