Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A 2012/2013 - (diskutovanje i komentarisanje utakmica uzivo)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Не мешам ја ништа, већ од почетка причам о фудбалским аспектима, а биће да ти причаш о тој другој страни како си је назвао "живот професионалног фудбалера".

    Гледај колико је плаћен Јакинта, гледај колико је плаћен Амаури, па и Красић је испао преплаћен, да не дужим имаш тих примера колико хоћеш.

    Што се тиче овог дела да би морао да кажеш да је Диаманти бољи од Пиксија да пређе у Јуве прочиташ свој претходни пост и све ти је јасно. Мада неће он никада у Јуве, пре у Интер нпр. што опет није мала ствар и што је сасвим реална опција. Ђакерини и Падоин су поменути у контексту да јак играч мора да носи дрес јаког клуба, дакле тим тумачењем Падоин и Ђакерини јачи од Диамантија, нема ту никаквог скретања са теме, језичко просто тумачење што би ми правници рекли. Дакле не стоји то, мани се сад рола они играју за Јувентус овај за распалу Болоњу.

    Када поредимо данас Ди Наталеа и Диамантија, бољи Тото, али мора да се у обзир узме да је исти старији 6 година, тако да видећемо шта ће се десити на лето, а и у будуће, дуги су 6 година живота.

    Што се тиче Мела, јак играч, али исти је доведен да буде носилац тог Јувентуса, да ли је био, није, исто тако је са Стојковићем било. И шта сада, Мело и Стојковић у исту реченицу тим тумачењем, никад. А можеш и преко репрезентација да направиш поређење Мело-Стојковић, ово СП када су финале ђускали Бразил и Холандија, Мело до тог меча, конкретно другог полувремена био најбољи појединац Бразила, асистенција у том мечу за Робиња (ако се не варам да је Робињо дао гол) и онда направи неку глупост опасну и све закопа.

    И да Дијаманти је играч у врху лиге, неких топ30, сад да ли је Калћо куртон лига или нешто друго, субјективно гледање на ствар. Јако потцењен играч Диаманти и ја се искрено надам да ће вам се човек коначно самопотврдити колико следеће сезоне, јер има огромно фудбалско знање о коме ја овде говорим.

    Дакле, паметна је прича да се ова дискусија батали неко време, јер постављамо питање има ли поенту пошто можемо да терамо овако до сутра, ти кажеш да ја претерујем, ја да потцењујеш човека и у круг, свако се држи за своје.

    Comment


    • Tih godina se mnogo vise cenio reprezentativni ucinak od klupskog. SP i EP su bili vrh fudbala, upravo na takvim takmicenjima je Stojkovic igrao na visokom nivou.

      Diamanti jeste pomalo potcenjen, ima lik kvalitet. Ali imas mali miliona primera gde igraci koji su jaki tehnicari tj jednostavno umeju dosta toga sa loptom, nebitno da li je pass ili dribling. Pa nista nisu uradili u svojoj karijeri. Serie A je dosta losa u ovim godinama i sad je mnog lakse pojedincima u manjim klubovima da se pokazu.

      Majstori koji su igrali za "manje" klubove na vrhunskom nivou su nesto kao Zola u Cagliari-u sa 38 godina, Roberto Baggio u Bologni 1997-98;Brescia 2000-'04, Rui Costa u Fiorentini(period nakon Batigola), Le Tissier za Southempton, Larsson za Celtic(msm na Evropu, jer u skotskoj je druga prica), George Hagi sa Galatom... Ima primera ne mogu sad da ih nabrajam sve. To su majstori, ti previse lako delis komplimente igracima koje gotivis, majstor je krupna rec za Diamantija

      Stojkovic je imao uspeha na velikom takmicenju kao sto je SP 1990 i nisi ih trebao stavljati u isti post. Jednostavno ne ide, prevelika je razlika u velicini.

      Comment


      • Pa problem i jeste sto si preveliki bukvalista i sve shvatas kako i pise, pa citaj malo izmedju redova, nemoj biti zatucan toliko... Kada sam rekao da jak igrac mora da igra za veliki klub, to znaci da fudbaler koga cene mora da se dokaze u jacem klubu, to je sve, ali ti si to shvatio kao "ko igra za veliki klub taj je majstor" ??? Kapiras sada neke stvari, jer ne znam kako drugacije da ti objasnim. Kakve veze imaju Padoin i ovaj drugi, nikakve...

        I evo opet navodis primere koji samo potvrdjuju moje misljenje da nije svaki igrac za veliki klub, Amauri, Iaquinta, delimicno i Krasic jer je on igrao za kako da kazemo "mali" Juventus, kada ih je Conte doveo u red, za njega nije bilo mesta.
        Normalno da je bolji Toto, koliko je ovaj samo uradio za celu ligu i svoj tim i koji je on doprinos dao timu, jedan od najboljih strelaca lige, dok Diamanti tu i tamo se vucarao po ligama i timovima i za sada nema nista iza sebe da bi se uopste poredio sa Totom. 6 godina je dosta, ali cini mi se da nece Diamanti igrati toliko dugo na tom nekom nivou, osim ako ne ostane u Bolonji, jer ako predje u jaci tim, sa svojih 30 godina, tesko da ce igrati na visokom nivou, jer ce u najmanju ruku biti grejac.

        Ne mozes porediti Mela i Piksija na reprezentativnom nivou, jer Melo nije ni imao konkurenciju na svojoj poziciji, pa mu je lako bilo da bude jedan od boljih pojedinaca, iako za mene nijednog igraca iz te ekipe ne bih uzdizao, pljuvali ih svi redom u Brazilu, a najvise Mela upravo zbog crvenog kartona, ukopao ih je, nije izdrzao pritisak, jbg, zato ga od tada nema u ekipi. Dok Piksi bio najjaci u onakvoj Jugi, msm ne znam ni sto uopste poredimo ovo. A sto se klupskog nivoa tice, Piksi nije imao srece sa povredama, pa njegov potencijal u ekipi Marseja mozemo samo nagadjati, dok Melo vec dokazao da nije za jace timove jer je neandertalac.

        Jeste potcenjen Diamanti, ali ne treba ga uzdizati toliko u nebo, to je cela prica. Strpi se dok ne predje u taj veci klub, pa ako napravi nesto u tom vecem klubu, onda mozes da nas "silujes" ovde sa njim...
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Originally posted by prototype View Post
          tih godina se mnogo vise cenio reprezentativni ucinak od klupskog. Sp i ep su bili vrh fudbala, upravo na takvim takmicenjima je stojkovic igrao na visokom nivou.

          Diamanti jeste pomalo potcenjen, ima lik kvalitet. Ali imas mali miliona primera gde igraci koji su jaki tehnicari tj jednostavno umeju dosta toga sa loptom, nebitno da li je pass ili dribling. Pa nista nisu uradili u svojoj karijeri. Serie a je dosta losa u ovim godinama i sad je mnog lakse pojedincima u manjim klubovima da se pokazu.

          Majstori koji su igrali za "manje" klubove na vrhunskom nivou su nesto kao zola u cagliari-u sa 38 godina, roberto baggio u bologni 1997-98;brescia 2000-'04, rui costa u fiorentini(period nakon batigola), le tissier za southempton, larsson za celtic(msm na evropu, jer u skotskoj je druga prica), george hagi sa galatom... Ima primera ne mogu sad da ih nabrajam sve. To su majstori, ti previse lako delis komplimente igracima koje gotivis, majstor je krupna rec za diamantija

          stojkovic je imao uspeha na velikom takmicenju kao sto je sp 1990 i nisi ih trebao stavljati u isti post. Jednostavno ne ide, prevelika je razlika u velicini.
          ма све сам и ја то рекао, а стојковића сам навео као пример играча који је много могао а из овог или оног разлога није буквално ништа урадио. најбољи играч јапанске лиге, а могао је да буде најбољи играч европе колико је знао. диаманти је нека блажа верзија, не може у врх, али је по знању могао и има још времена да докаже да може да направи бољу каријеру од ове. прост текст, јак играч диаманти и нервира ме јако зато што је потцењен толико, смејуму се неки форумаши који не могу пет пута да ижонглирају фудбалску лопту, ма иди, нервира ме то јако.

          Originally posted by freshman91 View Post
          jeste potcenjen diamanti, ali ne treba ga uzdizati toliko u nebo, to je cela prica. Strpi se dok ne predje u taj veci klub, pa ako napravi nesto u tom vecem klubu, onda mozes da nas "silujes" ovde sa njim...:d
          све оно горе је глупа прича, врдање лево десно од теме, закључај је следећи "фрешко бићеш силован" :d

          Comment


          • Originally posted by Prototype View Post
            Serie A je dosta losa u ovim godinama i sad je mnog lakse pojedincima u manjim klubovima da se pokazu.
            Apsolutno netacno.

            Originally posted by Freshman91 View Post
            Melo nije ni imao konkurenciju na svojoj poziciji, pa mu je lako bilo da bude jedan od boljih pojedinaca, iako za mene nijednog igraca iz te ekipe ne bih uzdizao, pljuvali ih svi redom u Brazilu, a najvise Mela upravo zbog crvenog kartona, ukopao ih je, nije izdrzao pritisak, jbg, zato ga od tada nema u ekipi. Dok Piksi bio najjaci u onakvoj Jugi, msm ne znam ni sto uopste poredimo ovo.
            Sad ispade jaca konkurencija bila u Jugi nego u Brazilu o.O
            Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

            Comment


            • Originally posted by b64Milos View Post
              Apsolutno netacno.
              Najjaci argument u istoriji foruma.
              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

              Comment


              • Originally posted by b64Milos View Post
                Sad ispade jaca konkurencija bila u Jugi nego u Brazilu o.O
                A sto ti ne bi procitao post ponovo da vidis sta sam ja u stvari rekao ??? Rekao sam da Melo nije imao konkurenciju na svojoj, ponavljam svojoj poziciji.
                A i realnost je bila da tamo nije bila neka konkurencija inace, ne samo na Melovoj poziciji (koja je bila najkriticnija) vec inace, svakako jedan od slabijih Brazila u njegovoj istoriji. Onu Jugu ne treba ni pominjati ko je sve igrao i kako je igrao.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Originally posted by Freshman91 View Post
                  A sto ti ne bi procitao post ponovo da vidis sta sam ja u stvari rekao ??? Rekao sam da Melo nije imao konkurenciju na svojoj, ponavljam svojoj poziciji.
                  A i realnost je bila da tamo nije bila neka konkurencija inace, ne samo na Melovoj poziciji (koja je bila najkriticnija) vec inace, svakako jedan od slabijih Brazila u njegovoj istoriji. Onu Jugu ne treba ni pominjati ko je sve igrao i kako je igrao.
                  Tako je ispalo na osnovu tvog posta, ja nisam tvrdio suprotno. Znaci jaca je konkurencija bila na Piksijevoj poziciji u Jugi nego na Melovoj u Brazilu?
                  Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                  Comment


                  • Originally posted by b64Milos View Post
                    Tako je ispalo na osnovu tvog posta, ja nisam tvrdio suprotno. Znaci jaca je konkurencija bila na Piksijevoj poziciji u Jugi nego na Melovoj u Brazilu?
                    Pa nije ispalo, jer ne citas ceo post vec samo deo recenice.
                    Ali ako vec oces da ispadne, Genije, Prosinecki, i Piksi, da ne spominjem najveceg Safeta koji je tada bio vec u godinama. Ovamo Melo nije imao nikoga ni blizu svog kvaliteta ni blizu, a bilo je jedno 4-5 veznjaka, koliko se secam Ramires, Elano, i veteran Zilberto Silva. Zaista "strasna" konkurencija.

                    Mislim da se ne ide u off, jako nebitan deo diskusije koji je izvucen iz konteksta.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Comment


                      • Posto teme za Seria B nema , Livorno primio gol u zadnjim sekundama od Ternane i sada Verona ima bod vise do kraja. Bilo bi lepo da se Verona vrati , Livorno mi nikako nije drag tim. Sasuolo sa druge strane skoro izvestan u A naredne sezone.
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Originally posted by Mr.M View Post
                          Posto teme za Seria B nema , Livorno primio gol u zadnjim sekundama od Ternane i sada Verona ima bod vise do kraja. Bilo bi lepo da se Verona vrati , Livorno mi nikako nije drag tim. Sasuolo sa druge strane skoro izvestan u A naredne sezone.
                          Истог смо мишљења. Пази следеће године дерби Вероне, то се није гледало годинама у Серији А, које ће то лудило да буде

                          Comment


                          • Osvaldo

                            Spoiler

                            Comment


                            • Stavi ga na avatar Donese vam LS
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Miralem vidim usao i namjestio go,katastrofa koliko su ga ubile povrede ove sezone.Citao sam da i za ovu utakmicu nije bio potpuno spreman
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X