Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A 2012/2013 - (diskutovanje i komentarisanje utakmica uzivo)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kivu dobio crveni

    Comment


    • Колико је глуп човек Киву, одавно нисам видео да неко онако направи пенал и добије црвени, сраман је. Још нешто шта Страма измишља са Гуарином није ми јасно, да л он сам зна шта игра.
      Ал пуцају пречке, Пеголо стандардно добро брани.

      Палермо опет губи и то од Аталанте код куће, Гасперини ће да лети.
      Напокон га и Јовета умуљао а и Фиорентина напокон да покупи бодове.

      Comment


      • Kiksevi Lacija i Intera moraju se veceras iskoristit.

        Comment


        • Интер је сраман, лагано ће их Милан заобићи, лагано....не знам шта Морати чека, Страмаћони је зрео за отказ, тотално безидејно играју, а и сам Страма лута, Гуарина гура нешто горе, овај роб мислим да не зна шта игра, од корисног играча направио је тотално безефективног, Скелото промашај огроман уколико је дошао да игра бека, а за Ковачића штета што је глупи Киву добио црвени па нисмо могли да видимо шта може.
          Још једно браво за Болоњицу лаган преокрет у другом делу са веселом Пескаром, како су они изнад црте били пре овог кола је неописива мистерија.

          Comment


          • Jer gledao neko Fiorentinu ? Ja sam povremeno prebacivao sa WBA - Tottenham, onaj Cuardado(nosi broj 11 i igra po desnoj strani) me je odusevio. Sjajno je momak igrao.
            Originally posted by maliajnstajn
            Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

            Comment



            • 23. коло овогодишње Серије А затвара меч на Сан Сиру између Милана и Удинезе. На почетку ове сезоне Удинезе је био један у низу клубова који је узео скалп Милану у оном чувеном најлошијем старту сезоне у историји Милана, међутим ствари су кренуле на боље по Алегрија и екипу и тренутно је Милан, с обзиром на то како тренутно стоје на терену, ближи месту које води у Лигу Шампиона (што је и њихов тренутни циљ с обзиром на поменути старт шампионата) од једног Интера који је ето не тако давно изјављивао да напада највише домете, а ето данас су изгубили од екипе која је по квалитету на ниској позицији у лиги. Дакле, Милан је поправио своје резултате (али не толико и игру, јер се реално и они опако муче ове године), ношен на крилима сјајног Ел Шаравија иде незаустављиво ка циљу,а да ствар буде радоснија по навијаче тог клуба направили су и највећи трансфер у зимском прелазном року довевши проблематичног Балотелија за цифру од 22 милона ни више ни мање, тако да у клубу а и међу навијачима влада огромна еуфорија. Треба напоменути да проблематични Бало није дангубио што се свог начина живота тиче па само тако већ на конференцији за новине поводом његовог преласка у Милан имали врло занимљиву ситуацију са новинаром престижног Сана.


              Што се Удинезеа тиче, они након две сјане сезоне играју нешто лошије ове године, но то се морало десити пре или касније јер клуб једноставно функционише по принципу "избаци играча - продај играча", па тако смо сведоци да Удине сваког лета прода по најмање своја два најбоља играча из претходне године и на истима окрене добру своту новца.


              Дакле, главна вест на Апенинима ових дана је коначан долазак Балотелија у клуб за који наводно навија. Тако смо сведоци разних коментара, од тога да ће несташни Балогол упропастити и Ел Шаравија, па да је Милан бацио 22 милиона за играча који више времена посвећује ноћном животу него својој фудбалској каријери, до тога да ће Балотели напокон показати свој пун потенцијал у клубу који воли јер има сву подршку, од играча, преко управe и навијача који су поменутог веома бурно дочекали.


              Након данашњег кикса Лација у Ђенови, Росонере од трећег места на табели деле свега 6 бодова, дакле и није неки опасан челенџ, те се очекује да Милан од самог старта крене ка узимању целог плена. Такође, сви очекују Балотелија од првог минута, па ћемо тако уколико Балогол почне имати један од најперспективнијих напада на свету с обзиром да ће исти чинити Ел Шарави, Балотели и Нијанг који полако али сигурно цементира своје место у Миланових првих 11. Међутим, уколико Балотели ипак остане на клупи у игри ће сигурно бити Пацини који не сија баш ни ове године, али је ипак постигао два гола у мечу са Болоњом пре две недеље. У везном реду Алегри неће моћи да рачуна на Амбросинија и Де Јонга који су повређени, па би трио у сада стандардној формацији Милана, кажем "сада" јер је Алегри на почетку опасно лутао са својим идејама у намери да пронађе добитну комбинацију на броду који је остајао без ветра, био Боатенг, Монтоливо и Фламини, док би одбрану чинили Констант, Мексес, Запата и још једно откровљење ове сезоне, млади Де Шиљио.


              На голу би требало да се нађе Абијати, а голман је, уз одбрану, ове сезоне најболније место Милана с обзиром да су Абијатијеве најбоље године одавно прошле, а и Амелија се није показао као неко квалитетно решење.
              Да напоменем у овој најави да је Милан ове зиме баш био активан на тржишту, па су тако већ на почетку прелазног рока продали Пата Коринтијансу за 15 милиона, а од звучнијих послова треба још истаћи трампу Закардо-Месбах, као и то да је Емануелсон отишао у Фулам на позајмицу, те и да су обезбедили услуге младог талентованог штопера из Бреше, Пољака Саламона, као и услуге Рикарда Сапонара који ће се екипи прикључити тек од лета.
              Удинезе као што рекосмо не постиже толико добре резултате као претходне две сезоне, а и ове године су у сенци тимова као што су Лацио и Фиорентина. Тако они тренутно стоје на 9.месту са 10 бодова заостатка у односу на позицију коју су заузимали претходних година, а то је високо треће место. Рекох већ очекиван сценарио с обзиром да су и ове сезоне углавном продавали своје најбоље играче, па смо тако летос били сведоци преласка Асамое и Исле у Јувентус, а и ове зиме је сличан расплет с обзиром да су клуб углавном напуштали играчи, али овог пута не они најбољи (уколико изузмемо Армера који је отишао на позајмицу у Наполи, али исти не блиста претерано ове сезоне, као што је то случај био прошле године) па смо тако видели одласке нападача Флоро Флореса и Барета нпр. Од долазака треба издвојити можда долазак Меркела из Ђенове и још једног јужноамериканца у низу који стиже на чизму Родригеза који стиже из уругвајског Дефенсора.
              Што се вечерашњег меча тиче Гвидолин неће моћи да рачуна на повређеног голмана Бркића, као и на, ове сезоне, заиста доброг Бадуа, али се у тим са АКН враћа Бенатија.


              Кад помињемо играче које Удинезе избаци па прода, опве године је по мишљењу шире фудбалске јавности, иако лично мене тај момак не импресионира нешто посебно, је Луис Муриел који је последњих недеља у доброј голгетерској форми и вечерас ће сигурно представљати Гвидолиновог главног адута уз Ди Наталеа. Муријел је ове сезоне убацио четири гола на осам мечева, а све голове је постигао на последњих пет мечева што иде у прилог да је момак у добром налету. Први део године је пропустио због повреде.

              Могуће поставе:


              последњих 5 мечева:


              Судије:


              Закључак:

              Вечерас су све очи упрте у Балотелија, па је сигурно он главни фактор, уз чињеницу да се састају респектабилна имена, да се вечерашња утакмица испрати. Милан евентуалном победом дефинитивно себе гура на позицију озбиљног претендента на место које води у ЛШ, док евентуалним изненађењем, а победа Удинезеа би вечерас била изненађење, Удинезе би се примакао врху и полако почео да размишља о евентуалном изласку у Европу и наредне године. 20:45ч, Сан Сиро, уживајмо....
              Last edited by Brajkula; 03-02-13, 18:45.

              Comment


              • Originally posted by Topdzija View Post
                Jer gledao neko Fiorentinu ? Ja sam povremeno prebacivao sa WBA - Tottenham, onaj Cuardado(nosi broj 11 i igra po desnoj strani) me je odusevio. Sjajno je momak igrao.
                Добар је дриблер Куардадо тако да је лако уочљив, доста атрактиван фудбалер, а и привлачи пажњу својом фризуром. Вишестран је такође па га је Монтела ове године користио и на позицији нападача. Иначе прошле сезоне је играо за Леће који је испао из лиге и постигао је један сјајан гол који је по многима гол претходне сезоне.

                Comment


                • Shaarawy
                  Balotelli
                  Niang

                  Comment


                  • Јбт мало фалило да га Балотели стави у првом минуту.

                    Comment


                    • Originally posted by Rossonero View Post
                      Shaarawy
                      Balotelli
                      Niang


                      Hvala Allegriu , odmah mi je ispunio zelju


                      Steta , trebao je Mario ono u prvoj minuti zabiti , ali ima vremena
                      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                      Comment


                      • Originally posted by Dale View Post
                        Hvala Allegriu , odmah mi je ispunio zelju


                        Steta , trebao je Mario ono u prvoj minuti zabiti , ali ima vremena
                        Требао је Пацини да почне, а Балогол да буде на клупи, међутим повредио се на загревању, тако бар јављају Италијани.

                        Comment


                        • Originally posted by Brajkula View Post
                          Требао је Пацини да почне, а Балогол да буде на клупи, међутим повредио се на загревању, тако бар јављају Италијани.
                          Nemoj ga zivota ti tako zvati,samo je jedan covjek imao taj nadimak i sav se najezim kad ga se sjetim a da ova sirotinja ima isti,ne ide bar jos koju godinu ;)
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Realno bre Brajki, gde ga smes zvati tim nadimkom...
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Kako bi epsklodirao stadion da je pogodio Ballo na startu ono, a stvarno je blizu bilo.

                              Comment



                              • Пробуши бре мрежу

                                Comment

                                Working...
                                X