Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bundesliga 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prsli su malo Englezi.Neko vreme su bas dominantni bili,i sad dal' je doslo do zasicenja dal' su malo provaljeni,Bog samo zna.Uglavnom,nisu vise bauk za ostale kao sto su nekad bili.

    I da,u BL svakako ima konkurentnih timova poput Leverkuzena,Salkea pa i jos nekih kad se probude i igraju kako umeju.
    Jedan je Obradovic Zarko!

    Comment


    • Po meni bi bilo glupo da se vrate na pocetak kada su 1991/92 krenuli sa zajednickom ligom koja je brojala 20 klubova, pa je sljedece odmah smanjena na realnih 18. Prosirenje lige bi jos vise smanjilo kvalitet, zanimljivost, nije to zemlja u razvoju pa da mora popularizirati fudbal kroz prosirenje lige.

      Comment


      • Originally posted by D-Wade View Post
        Bila bi to mala razlika da Dortmund zaista moze da iznese dva fronta.
        Je l kapiras sta si rekao ovde ili ne? Dortmund uopste ne igra toliko lose ima 12 „kikseva” ove sezone, prosle je imala 9 a pretprosle 11. Obe sezone je osvojila titulu ubedljivo. Nista Borusija ne igra specijalno losije nego u dve sampionske sezone nego Bajern igra van svake pameti.

        @bracala Dominacija bez trofeja naravno da nema vrednost i jeste kao sto ti kazes kerov kurac ali je i dalje dominacija a ja samo o tome pricam. Niko se ove sezone nece secati za 20 godina ako ne uzmu LS ali neko ko je pratio Bundes on ce znati kakav je teror bila ova sezona.
        Last edited by LBJmvpFORlife; 09-04-13, 16:17.

        Comment


        • Zasluzio je Bajern sve ovo.Verovatno se u njima i probudio neki bez posle proslogodisnjeg finala LS,koje je bar po meni,jedna od najvecih nepravdi u istoriji fudbala.Bunar ekipa izbunarila trofej...
          Jedan je Obradovic Zarko!

          Comment


          • Originally posted by D-Wade View Post
            Brajkulice, mozes krs da protumacis i kao ispod nivoa koji se ocekuje od Dortmund-a. Ne verujem da je pod tim "krs" mislio na kvalitet ekipe. Igra Dortmund ispod svog nivoa u Bundesu, jer je Klopp-u prioritet LS, uzeo dva puta ligu, ali u Evropi nije nista uradio za to vreme. Ovaj prelazni rok ce i Dortmund da trosi vecu kolicinu para, najavio je i Watzke sam da ce Klopp imati veliki budzet, pa cemo da vidimo sta ce da urade. U ovom momentu ne mogu na dva fronta da izdrze.
            Па како ниво који се очекује од Дортмунда људи нису изгубили ове сезоне у Лиги Шампиона а у групи били са Ситијем и Реалом ? Није то једноставно неки ниво испод, могли су у БЛ много боље, то је истина, али доћи, највероватније, у 1/2 ЛШ после дужег времена је сјајан успех, вратили су се они буквално ове сезоне тамо где су били крајем 90-их.

            Comment


            • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
              Je l kapiras sta si rekao ovde ili ne? Dortmund uopste ne igra toliko lose ima 12 „kikseva” ove sezone, prosle je imala 9 a pretprosle 11. Obe sezone je osvojila titulu ubedljivo. Nista Borusija ne igra specijalno losije nego u dve sampionske sezone nego Bajern igra van svake pameti.

              @bracala Dominacija bez trofeja naravno da nema vrednost i jeste kao sto ti kazes kerov kurac ali je i dalje dominacija a ja samo o tome pricam. Niko se ove sezone nece secati za 20 godina ako ne uzmu LS ali neko ko je pratio Bundes on ce znati kakav je teror bila ova sezona.
              Dortmund prethodnih sezona nije igrao Evropu nikako. Kada su uzeli prosle sezone ligu, ispali su u grupi u kojoj je bio Olympiakos, Arsenal i Marseille, gde ih je Oly pregazio. Ove sezone Dortmund igra slabije u odnosu na prosle, nema potrebe ni raspravljati o tome. Ubili ih raspali Schalke i HSV..cak i od Wolfsburg-a i kompanije su gubili bodove. I sta hoces da kazes, da je Dortmund ispao u grupnoj fazi LS, ti mislis da bi bilo 20 bodova razlike i dalje? Ajde nemoj zajebavati.

              Brajkulice, i pricam za Bundesligu, ne pricam za LS. Igraju slabije u Bundesu.
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • Originally posted by D-Wade View Post
                Brajkulice, i pricam za Bundesligu, ne pricam za LS. Igraju slabije u Bundesu.
                Ја сам само коментарисао употребљену реч "крш" јер ми та реч некако уз Борусију не иде никако. За БЛ као што видиш смо се сложили.

                ЕДИТ: И на крају мислим да ове постове треба пребацити у тему БЛ јер се више помињу тимови из те лиге него тимови ове теме, у осталом заслужено, но нек тај део остане на модераторима ове теме.
                Last edited by Brajkula; 09-04-13, 16:24.

                Comment


                • Originally posted by bracala View Post
                  @Freshko

                  Dvaput sam ovo napisao.
                  A jbg, nisam procitao sve postove, nmg da stignem nikako... Pa eto, i sam si shvatio... Cinjenica da Dortmund ne moze na dva fronta, a Bayern moze, jos vise doprinosi na dominaciji i jacini tima, zato sam i rekao da su bez konkurencije. Uzeo bi Bayern sve, cak i da ovi ne igraju LS, na svim pozicijama prenatrpani kvalitetom, jednostavno nemaju konkurenciju u Dortmundu, mozda ce je imati sledece sezone kada Watzke bude saopstio veci budzet Klopu, sada nisu konkurentni, rece to i Klop pre par nedelja.

                  Za mene nije dominacija ako klub ubija u ligi, a u LS igra ocaj i na kraju ispadne, ne ide to tako. Trofeji su samo potvrda dominacije, a Bayern ce verovatno potvrditi. Prosle godine Dortmund dao sve na ligu, a Bayern dogurao do finala LS, i opet je bio koliko toliko konkurentan Dortmundu. Ove godine oba tima igraju u LS, ali u ligi se vidi razlika.

                  Engleze moze da spasi samo povratak LFC, od kako njih nema u LS, nikad gori Englezi...
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Originally posted by D-Wade View Post
                    Dortmund prethodnih sezona nije igrao Evropu nikako. Kada su uzeli prosle sezone ligu, ispali su u grupi u kojoj je bio Olympiakos, Arsenal i Marseille, gde ih je Oly pregazio. Ove sezone je Dortmund igra slabije u odnosu na prosle, nema potrebe ni raspravljati o tome. Ubili ih raspali Schalke i HSV..cak i od Wolfsburg-a i kompanije su gubili bodove. I sta hoces da kazes, da je Dortmund ispao u grupnoj fazi LS, ti mislis da bi bilo 20 bodova i dalje? Ajde nemoj zajebavati.
                    Ali vidi im skora? Cak i da kiksnu jos jednu dve do kraja opet bi to bilo dovoljno za titulu je l tako? Znaci za titulu Borusije bi ove sezone bilo dovoljno da Bajern igra kao prosle

                    Comment


                    • Ono zbog cega je Bayern popusio lani u svakom takmicenju je razlog zbog kojeg ce i Borussia ove,a to je klupa koju pogotovo klub iz Dortmunda prakticno nema.Bayern se adekvatno pojacao,imaju sirinu u rosteru i zbog toga ide sve laganica za sada...

                      Ipak nema veze sto Dortmund igra nesto losije,to ne mijenja situaciju da Bayern terorise sve redom,bodovna razlika mi i ne upada toliko u oci koliko njihova dominacija u svakoj utakmici,pa cak i u onoj koju su izgubili od Leverkuzena...govorim samo o Bundesu,mada su meni i u Evropi ekipa koja pokazuje najvise
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Originally posted by AK47 View Post
                        Ono zbog cega je Bayern popusio lani u svakom takmicenju je razlog zbog kojeg ce i Borussia ove,a to je klupa koju pogotovo klub iz Dortmunda prakticno nema.Bayern se adekvatno pojacao,imaju sirinu u rosteru i zbog toga ide sve laganica za sada...

                        Ipak nema veze sto Dortmund igra nesto losije,to ne mijenja situaciju da Bayern terorise sve redom,bodovna razlika mi i ne upada toliko u oci koliko njihova dominacija u svakoj utakmici,pa cak i u onoj koju su izgubili od Leverkuzena...govorim samo o Bundesu,mada su meni i u Evropi ekipa koja pokazuje najvise
                        Upravo to. Dominacija je strasna, bilo 5 ili 25 bodova ti kad ih gledas kao neko ko je npr laik, jasno ti je da su uvek bolji od protivnika. Jedini put kad Bajern nije bio bolji na terenu ove sezone jeste kuci protiv Arsenala zato sto ih je bolelo dupe.

                        Comment


                        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                          Ali vidi im skora? Cak i da kiksnu jos jednu dve do kraja opet bi to bilo dovoljno za titulu je l tako? Znaci za titulu Borusije bi ove sezone bilo dovoljno da Bajern igra kao prosle
                          Znam da imaju priblizan skor, ali ja ti kazem da igraju slabije u odnosu na LS gde koliko ja znam nisu odigrali slabu utakmicu, nigde ne umanjujem cinjenicu da Bayern melje sve redom. Izgubili su ove sezone u nekoliko situacija jako glupo bodove. Da, desava se svakome, ali Dortmund-u se ove sezone previse puta desilo..Moja poenta je da Dortmund ne moze da igra u istom ritmu dva takmicenja, dok Bayern evidentno moze.

                          Meni ta razlika izmedju ta dva tima jednostavno nije 20 bodova, moze Dortmund sa njima da se nadigrava bez problema.
                          sigpic

                          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                          Batica Wilshere je gospodin covek...

                          All hail the Chan-Chan man!

                          Comment


                          • Ma drugo je to,igrali bez dva sigurno najbolja igraca(Ribery i Bastian) + prednost 1:3 i jednostavno oni su tu igrali s pola snage...

                            Jedino im je parirao Dortmund ove sezone kuci 1:1 u ligi,ali to je vise nekako Bayern isao oprezno iz ranijeg lose iskustva,ali su cak i tu bili bolji
                            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                            #the return

                            Comment


                            • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                              Upravo to. Dominacija je strasna, bilo 5 ili 25 bodova ti kad ih gledas kao neko ko je npr laik, jasno ti je da su uvek bolji od protivnika. Jedini put kad Bajern nije bio bolji na terenu ove sezone jeste kuci protiv Arsenala zato sto ih je bolelo dupe.
                              Dodao bih i Valensiju u grupi, tu su imali problema u onom remiju, kao i ona bruka protiv Batea... Other than that, perfektna sezona, a i realno ne postoji tim koji nema turbulencije tokom sezone, bile one male ili velike, a Bayern ih je smanjio na minimum minimuma.
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Originally posted by D-Wade View Post
                                Znam da imaju priblizan skor, ali ja ti kazem da igraju slabije u odnosu na LS gde koliko ja znam nisu odigrali slabu utakmicu, nigde ne umanjujem cinjenicu da Bayern melje sve redom. Izgubili su ove sezone u nekoliko situacija jako glupo bodove. Da, desava se svakome, ali Dortmund-u se ove sezone previse puta desilo..Moja poenta je da Dortmund ne moze da igra u istom ritmu dva takmicenja, dok Bayern evidentno moze.

                                Meni ta razlika izmedju ta dva tima jednostavno nije 20 bodova, moze Dortmund sa njima da se nadigrava bez problema.
                                Ma nisam ja ulazio u razloge kikseva Dortmunda, samo sam rekao da Bajern nije to sto jeste Dortmund bi bio prvi ili bar u trci za prvo mesto. Jednostavno nema mesta kritikama Borusije, kada se ovaj uspeh u Evropi doda na ovo sto su odigrali u prvenstvu to je vise dobrih utakmica nego prosle sezone, vise velikih pobeda i odlicnih rezultata. Iako nekome zvuci smesno ovo je najjaca sezona Borusije. Ljudi ce u polufinale LS i uz to ce PONOVITI rezultat iz Bundesa. Znaci oni nisu odigrali losije samo je Bajern bolje. Moze Borusija na dva fronta, nego kako nego moze, samo ne moze kao ova masincina koja je Bajern. Borusija sa 2 do 3 pojacanja bez odlazaka sledece godine bi bila top ekipa Evrope.
                                Last edited by LBJmvpFORlife; 09-04-13, 16:37.

                                Comment

                                Working...
                                X