Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Shell Belgian Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok, jedva čekam.Ja bih već pisao ovde, tako da mi je neophodna nova tema.Pokušaću da se suzdržim.

    Za ono što smo danas spomenuli, prosečna temperatura u Austinu u Novembru je 21,8 stepena Celzijusa.Sao Paulo je preko 25 C čak i u Novembru a pošto se vozi na samom kraju tog meseca biće još toplije.Ma da u Sao Paulo postoje velike šanse da kiša totalno upropasti barem jedan dan vikenda.2007. je kiša padala u petak, 2008. za vreme trke, 2009. u subotu, 2010. u subotu, 2011. mislim da nije padala.
    Mislim da Lotus jeste sredio problem sa nižim temperaturama.Imali su solidan tempo u Silverstonu kao i u Hokenhajmu.Ne mogu da dokažem, ali ova trka u Spa je izuzetak.Jednostavno nisu dobro sklopili setup i tu im ni ekvatorski uslovi ne bi pomogli.Trudiću se da više ne analiziram vreme, jer sam tako radio 2008.Očekivao sam sve da bude suvo a ono totalno suprotno.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Deluje mi kao slican problem za E20 kao onaj koji je 150 Italia imao prosle godine, da mu prislonis pistolj u celo - nece da zagreje gume pre 3-4 kruga. Nije takav, ali sustina je da se bolid izgleda fundamentalno tako ponasa. Isto kao sto F2012 gubi performanse pri vecim temperaturama. To je ubijalo Alonsa cele sezone. Za tih par krugova i to malo sanse koje je imao mu izmakne. U Koreji je bilo mucno, jako mucno. Cuvao je gume i nakon te pocetne krize, potom pumpao krugove i skinu 5s u 6-7 krugova, a sledecih 10 ili tako nesto vozio iza Webbera, Hamiltona i Buttona. I nikog nije mogao da prestigne. Ispucao gume, a i staza se nije pokazala kao preterano trkacka...

      A onda je dosao Hamashima i resio taj problem, neki smatraju da F2012 najbrze greje gume danas. Mozda i zbog vesanja, sto ima malo veze sa Hamashimom, ali opet treba to srediti.

      Comment


      • Fetel 'ladno psuje na konferenciji.
        ,,bloody hell..."
        ,,I fucked a couple of years ago..."
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Razvaljuje od bahatosti...

          OK, ljudi su, sa manje ili vise prava, pricali o Alonsu kao bebici koja se samo zali. Sta sad reci za Seba? Osim sto se zali, on kao da je u kafani. Meni je ovo mnogo gore nego Alonso 2006/07, a tad mi je bio najodvratniji covek na svetu, dok Seba zapravo i postujem. Sve cesce uvidjam zasto ljudi i nisu previse zaludjeni za njim, naprotiv. Ako tako nastavi, i Lorenzo ce pored njega biti fin momak, malkice uobrazen...

          Comment




          • Mislim da Šumaher tada nije imao problem sa šestom brzinom.Rekao je da je imao problem sa šestom brzinom posle drugog pit stopa.
            But then, it was more than we had expected. It looked pretty reasonable at the start, and we were following our one-stop strategy. In the end though, it did not quite work out so we decided to go for fresh tyres and attack with them. If we had not done that, I might have ended up further back. But then I lost sixth gear and there was no way to attack.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment




            • Iz ovog ugla izgleda najgore po Grožana.Od cele staze on je išao baš baš u desnu stranu.Da nije udario u Hamiltona verovatno bi kasnim kočenjem udario u Pereza i ko zna još koga.Mislim da je od prvih metara ovi išlo ka nezgodi.Hamilton je možda mogao, ali nije morao, da izbegne incident, ali s druge strane je bila čitava rupa gde je Grožan lagano mogao da zauzme bezbedno mesto čak i bolji položaj za La Source.Trebao je levo da prati Kobajašija.

              Da startuje definitivno ne ume ako to nije široki, dugački i savršeno pravi pravac kao u Bahreinu.Ili bude preagresivan pa udari druge, ili bude previše nežan pa ga sjebu drugi (Maldonado u Australiji).Singapur takođe ima jako nezgodnu prvu krivinu.
              Last edited by MarkedOne8; 03-09-12, 10:40.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • neverovatno iz ovog ugla se jasno vidi da je imao citavu drugu polovinu staze na kojoj nikog nije bilo ali je grosjean verovatno zeleo da ima sto bolji ulaz u krivinu i pritom se zapucao u hamiltona pa na kraju nije imao nikakav ulazak u krivinu a povodom udesa koji se dogodio pocelo je da se prica o zatvorenim kokpitima
                Last edited by Infinity miki; 03-09-12, 10:49.
                Miljkonen

                Comment


                • Originally posted by Infinity miki View Post
                  neverovatno iz ovog ugla se jasno vidi da je imao citavu drugu polovinu staze na kojoj nikog nije bilo ali je grosjean verovatno zeleo da ima sto bolji ulaz u krivinu i pritom se zapucao u hamiltona pa na kraju nije imao nikakav ulazak u krivinu
                  Ja mislim (znam iz iskustva) da bi imao bolji ulaz u krivinu da je pratio Kobajašija i išao šire.Ovo mi miriše kao da je hteo da kasnije koči i da se uglavi Perezu.Ne znam kako bih podneo da je izbacio Kimija.Da li on uopšte razmišlja o timskom kolegi?Pre je imao totalno zakucani status drugog vozača (2009. sa Alonsom) a sada ima povlašćeni status očigledno drugog vozača sa Kimijem.Mislim da sad svako u Lotusu zna ko je Kimi, a ko je Grožan i ko od njih dvojice koliko može.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Grosjean nije hteo da su uglavi kod Pereza nego je hteo Hamiltona da blokira. Prvo skretanje to jasno pokazuje, a drugo skretanje je nacinio jer je mislio da je ispred Lewisa... Ne znam na koju foru je to uopste pomislio, kad je skretao, a Lewis je isao pravo, samim tim on je bio sporiji. Izgleda da nije previse vican gledanju u retrovizor...

                    Comment


                    • Možda je mislio da mu je ostavio dovoljno prostora.Tačno se primeti da mu nedostaje ta preciznost za orijentisanje u prostoru.Slična situacija kao i sa Šumaherom u Monaku.I tada su im se bile dodirnule gume.Ne znam kako sklopi krug u kvalifikacijama, ali i laik može da primeti koliko je Kimi precizniji od njega.Uporedi te incidente sa Kimijevim preticanjima.Treba biti precizan za ona obilaženja u Bus Stop šikani i u Eau Rougeu.Čak ni od Fetela nisam očekivao onako strpljiva i precizna obilaženja.Bio sam siguran da će da se sudari već sa Veberom.To je profil Fetela koji je staložen i precizan koji mu je nadohnadio razliku 2010. i dobrim delom osvojio titulu 2011.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment






                      • Urnebes... Sad kad se zna da je sve OK, nije problem malo se nasaliti.

                        Comment


                        • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Ja mislim (znam iz iskustva) da bi imao bolji ulaz u krivinu da je pratio Kobajašija i išao šire.
                          Jesi vozio Formulu 1?

                          Comment


                          • Originally posted by Alen P View Post
                            Jesi vozio Formulu 1?
                            Simulacije su danas jako dobre, mada ne i proslogodisnja.

                            Comment


                            • Originally posted by Alen P View Post
                              Jesi vozio Formulu 1?
                              rFactor.Znam da zvuči neverovatno i smešno ali probaj i uveri se.
                              Engine od rFactor igre se koristi za neke vojne simulacije, kao i u Red Bullovom simulatoru (malo prilagođeni engine).
                              Nije to kao Codemastersova arkadna F1.rFactor je zaista prava simulacija.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Miljkonen

                                Comment

                                Working...
                                X