Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & Championship 2012/13 - Diskusija i komentarisanje utakmica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Извињење за овај пост јер сам се већ одјавио


    морао сам.

    Comment


    • Originally posted by Brajkula View Post

      Што се тиле Јорка и Кола, готивио Брајкула њих, али ниједан индивидуално не може да се мери са Дрогбом, то је писац хтео рећи. Све се у осталом види на заласку каријере када су ова двојица играли ПЛ онако на име у овим наводно "мањим" клубовима, а Дрогба изгази Реал у Турској са Галатом, петом голови, Колорада циркус. У осталом, ко каже да су Кол и Јорк индивидуално јачи играчи од Дрогбе, у зениту, на крају каријере, почетку, тај ову двојицу није гледао, ову двојицу за које се говорило да су тандем и увек ишли у том контексту, бтв. буквално су сами избацили Јуве у 1/2 те 1999., али тај Јуве добрим делом био потрошена екипа, као нпр. данас Барса када их Бајерн онако поспрда са 7 комада, а да додам да и та прича о "Колу и Јорку" највише иде на леђа Фергију, тати фудбала, који је их спојио па и уиграо.

      И да, Гери Невил и Денис Ирвин, месари, какав црни појам бекови, шверцери у Фергијевом мозгу за фудбал.

      Спинујеш лимар, ни за једног од горе наведених није речено да су месари, већ опет понављам за Никија Бата, Денис Ирвина, Рој Кин, Рони Јонсена, браћу Невил и додам и Швеђанина Жаспера Бломквиста кога се искрено и не сећам, ко беше тај лик ?

      Ферги отац фудбала, нема даље, кад се присећам овако тих његових екипа у ствари извалим какав је он маг. Највећи икада биће то дуго, дуго.
      Obojica su tada imali najbolju sezonu u svojim karijerama i kao takvi ti njih stavljas ispred Drogbe koji je kao sto kazes na zalasku karijere.Zasto Drogba nije u boljem klubu od Galatasaraja?Imao je te veceri bljesak, a sta je uradio u ostatku sezone?Vrhunac njegove karijere je bila sezona 2009/2010 kada je trpao ko lud i svima je bilo jasno tada da ne moze bolje od toga.Gleda se kakvi su oni bili u sezoni kada su osvojili LS, ne neku drugu po difoltu i na osnovu toga da se tvrdi da su najslabija ekipa, bira se taj trenutak kao i cela sezona sta su tokom nje radili.A Drogba u poredjenju sa ovom dvojicom kada je osvojio LS je mnogo stariji od njih tako da je ''matori'' Drogba out of the contest.Individuvalno i kao kolektiv je taj Junajted jaci od proslogodisnjeg Celzija koji je igrao u finalu.

      Zanimljiva mi je ta tvoja logika, prvo kazes najlosiji pa onda te bekove poredis sa najboljima, umesto da trazis ekipe koje su bile najslabije po sastavima i da sa njima poredis.Bila bi uvreda nazvati njih da su prosek.Mislim da ce im Stiv Finan i Djima Traore da im objasne par stvari.Nevil je za tvoju informaciju izabran za najbolji tim decenije u PL u periodu 2000-2009.Nije imao bas veliku konkurenciju, sto nikako ne umanjuje njegove fudbalske kvalitete.Na vecini lista koje ja vidim on je neizostavni clan.Za Irvina su ti ljudi objasnili i stvarno ne znam zasto njega potcenjujes.Ekipu koja je osvojila na tri trofeja spustas na nivo ekipa koje su osvojile samo taj trofej i mozda jos jedan.Jedino sto mozes da im kazes da im je zajednicko je to sto ih je te veceri pogledala sreca.

      I za Svedjanina sam ti rekao da zbog povrede nije mogao vise od te prve sezone, karijera mu je nakon te sampionske sezone otisla u aut.Unistile su ga povrede, a mogao je mnogo vise da postigne.Zbog toga ce se retko ko sa foruma njega secati, a vecini ce on biti nepoznanica.

      Originally posted by Brajkula View Post
      Ја се онда не сећам тог Дениса Ирвина најбоље, имао је шут, али мешање...нзм могуће да сам побркао, мени су они увек били месари, као и добар део тог Јунајтеда. Није да га није био готиван тај Јунајтед, али никако због набројаних горе, већ пре свега због Бекама са вероватно најјачом фризуром у својој каријери (после тога, осим ћелаве главе, је мајмунисање), па слободњаци они његови, дуге лопте, шмекерски. Па ок ту је овај тандем црнаца, давали голове као блесави, па Гигс муња, па симпатични Бејби Фејс, пијани Теди, али је титула узета на јакој дисциплини и борбености пре свега ових потоњих....јбг тим, али мени најлошији који памтим да је узео ЛШ, доста неталентрованих пегаваца било у том тиму Јунајтеда који је мозак Ферги укомпоновао, свака му част, нису га џабе поставили да стоји вечно испред Олд Трафорда.
      Poenta svega, opstepoznato je da si Zabar do kosti i da si previse subjektivan sto se pokazalo vise puta.Fresh ti je ostalo objasnio tako da ne moram vise da pricam.Ti njih sve gledas isto i dok tako gledas na stvari pravices ovakve kikseve i imas da izazivas samo podsmeh kod drugih sa svojim komentarima.Sigurno ces praviti jos milion idiotskih poredjenja kao Lukaku vs Belfodil ili Dijamanti vs Staridz.Zivi bili pa videli...

      Btw, i sastav Dortmunda mi je slabiji od onog od Junajtedovog.Pa i na osnovu prica koji sam cuo od vise osoba bih stavio i Ajaks ispod njih, jer Ajaks svakako nije bio tada svrstavan medju prvim favoritima.To je bio tada odlican spoj mladosti i iskustva.

      Comment


      • Морам да ти одговорим цитирањем Сикија кикирикија са фејса иако сам решио ово да забаталим

        vidi pajkeca
        rece da bi valensija bila najlosiji sastav da je uzela LS
        kako moze 12-13 spanaca u timu biti slabije od 12-13 britanaca
        nema logike
        nema zdravog razuma tu
        nikako

        хахахха

        1:34am
        da su ne znam kakvi spanci
        ако не верујеш и ти си у колективном па се сам увери
        Last edited by Brajkula; 11-06-13, 01:11.

        Comment


        • Originally posted by Freshman91 View Post
          A ovo za Engleze, ignorisem jer ce rasprava opet otici u nedogled...
          Znate da nemate nikakvu sansu u tom duelu.
          sigpic

          Comment


          • Pogledaj istoriju finala pa mi reci ko je gde bio tada, Spanci nisu cinili vecini u timu.2001 su bili manjina, dok je je godinu dana bilo malo vise.A i Spanci ko da su tada bili fudbalska velesila kao dan-danas.Isto tako u Junajtedu Englezi te sezone nisu cinili vecinu tako da ne znam cemu poredjenje 12-13 Spanava vs 12-13 Engleza.Obojica ste povrsni i subjektivni.Ti ''netalentovani'' Englezi(mada Brajkula proziva i Irvina, tako da cu reci Britanci) koji su igrali tada za Junajted su sada legende i retko koji igrac sa Ostrva i koji bude igrao za Junajted ce moci da se stavi u isti kos sa njima.

            Valensija nije najslabija ekipa ali bi bila jedna od slabijih, ipak je Porto neprevazidjen ma koliko god mi bio gotivan.Vecina tih igraca nakon toga nisu imali neku Bog zna kakvu karijeru.

            Comment


            • Originally posted by Maric91 View Post
              Pogledaj istoriju finala pa mi reci ko je gde bio tada, Spanci nisu cinili vecini u timu.2001 su bili manjina, dok je je godinu dana bilo malo vise.A i Spanci ko da su tada bili fudbalska velesila kao dan-danas.Isto tako u Junajtedu Englezi te sezone nisu cinili vecinu tako da ne znam cemu poredjenje 12-13 Spanava vs 12-13 Engleza.Obojica ste povrsni i subjektivni.Ti ''netalentovani'' Englezi(mada Brajkula proziva i Irvina, tako da cu reci Britanci) koji su igrali tada za Junajted su sada legende i retko koji igrac sa Ostrva i koji bude igrao za Junajted ce moci da se stavi u isti kos sa njima.

              Valensija nije najslabija ekipa ali bi bila jedna od slabijih, ipak je Porto neprevazidjen ma koliko god mi bio gotivan.Vecina tih igraca nakon toga nisu imali neku Bog zna kakvu karijeru.
              To ja danas pricam, samo Deko i Karvaljo.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Originally posted by Maric91 View Post
                Pogledaj istoriju finala pa mi reci ko je gde bio tada, Spanci nisu cinili vecini u timu.2001 su bili manjina, dok je je godinu dana bilo malo vise.A i Spanci ko da su tada bili fudbalska velesila kao dan-danas.Isto tako u Junajtedu Englezi te sezone nisu cinili vecinu tako da ne znam cemu poredjenje 12-13 Spanava vs 12-13 Engleza.Obojica ste povrsni i subjektivni.Ti ''netalentovani'' Englezi(mada Brajkula proziva i Irvina, tako da cu reci Britanci) koji su igrali tada za Junajted su sada legende i retko koji igrac sa Ostrva i koji bude igrao za Junajted ce moci da se stavi u isti kos sa njima.

                Valensija nije najslabija ekipa ali bi bila jedna od slabijih, ipak je Porto neprevazidjen ma koliko god mi bio gotivan.Vecina tih igraca nakon toga nisu imali neku Bog zna kakvu karijeru.
                Englezi nikad nisu bili fudbalska velesila, niti ce nekad biti.
                Kako Englezi (zapravo Britanci) nisu cinili vecinu?
                Ja vala i Norvezane tu svrstavam, sve ti sa severa Evrope su isti za mene, kad kazem "Britanci" ne mislim na nacionalnu pripadnost, vec fudbalski antitalenat.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Crna Zmija View Post
                  Englezi nikad nisu bili fudbalska velesila, niti ce nekad biti.
                  Kako Englezi (zapravo Britanci) nisu cinili vecinu?
                  Ja vala i Norvezane tu svrstavam, sve ti sa severa Evrope su isti za mene, kad kazem "Britanci" ne mislim na nacionalnu pripadnost, vec fudbalski antitalenat.
                  Spanci do pre par godina nisu bili isto fudbalska velesila, njihove reprezentacije su postizale tada slicne uspehe tako da Spanci i Englezi bili tada na istom nivou.
                  Gigs, Bekam, Geri Nevil, Endi Kol i Denis Irvin su fudblaski antitalenti.I Blomkvist i Jonsen su imali probleme sa povredama i nisu uspeli da ostave dublji trag u Junjatedu, pogotovo Svedjanin koji uopste nije ni zaigrao posle tog finala u dresu Junajteda.Zbog toga retko ko zna za njih dvojicu.

                  Sve sa severa Evrope svrstavas u Britance.Ne budi smesan...


                  Edit:Kod Spanaca su vecinu cinili stranci i neki od njih su donosili prevagu na terenu i zbog toga su recimo tri godine uzastopce imali jednog finalistu.
                  Last edited by Ricma; 11-06-13, 10:43.

                  Comment


                  • Mislim da je ona ekipa Liverpula dosta slabija od Manchestera iz 99-e.Pa de samo uporedite Irwina sa Djimi Traorem ili Nevila sa Finanom.
                    "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                    "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                    Comment


                    • Originally posted by Maric91 View Post
                      Spanci do pre par godina nisu bili isto fudbalska velesila, njihove reprezentacije su postizale tada slicne uspehe tako da Spanci i Englezi bili tada na istom nivou.
                      Gigs, Bekam, Geri Nevil, Endi Kol i Denis Irvin su fudblaski antitalenti.I Blomkvist i Jonsen su imali probleme sa povredama i nisu uspeli da ostave dublji trag u Junjatedu, pogotovo Svedjanin koji uopste nije ni zaigrao posle tog finala u dresu Junajteda.Zbog toga retko ko zna za njih dvojicu.

                      Sve sa severa Evrope svrstavas u Britance.Ne budi smesan...


                      Edit:Kod Spanaca su vecinu cinili stranci i neki od njih su donosili prevagu na terenu i zbog toga su recimo tri godine uzastopce imali jednog finalistu.
                      I corava koka zrno ubode. Od toliko miliona klinaca koji pikaju fudbal, kako neko da se ne pojavi? Ti kao ekonomista trebao bi da poznajes zakon verovatnoce.

                      Kad je neki Norvezanin ili Svedjanin imao ozbiljniju ulogu u spanskoj ili italijanskoj ligi? Ljudi su zakucani za PL, uglavnom timove iz sredine tabele, nema im dalje (naravno, kao i svugde i ovde ima izuzetaka) . Pa najbolji skandinavski fudbaler svih vremena je Balkanac.
                      Jbt koliko cinjenica se moze izneti za Britance i ove Skandinavce, na vama je samo da dokazete suprotno, mada je nemoguce.
                      sigpic

                      Comment


                      • Jeste dosadni.
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • Meni samo nije jasna opsesija konstantnog pljuvanja po Englezima iako ih niko nije velicao i govorio kako su neka fudbalski talentovana nacija. Hvalili smo ligu kao ligu, koja je zbog velikog broja stranaca postala to sto je postala i donosi raznovrsne stilove igre a klasican ostvrski stil igre pljujemo ovde svi do jednog i svaku ekipu koja trenutno igra tako(sve ih je manje hvala bogu). Velicani ovde su Dzerard, Runi, Lampard, Skols, Gigs, Vilsir i ostali Englezi koji znaju da igraju fudbal. Niko nije rekao da je Dzoi Barton izmislio fudbal ili Li Katermol. Niko ovde ne voli Engleze kao Engleze neko PL kao atraktivnu ligu gde se uvek igra do kraja, strasan tempo, dobar fudbal i nema mnogo lakih utakmica za najjace. Uvek do samog kraja postoji ogromna borba bar za nesto, titula, opstanak, LS nebitno. Da to ima u drugim ligama na tom nivou, prvi bih ja najvise pratio tu ligu kao sto sam kao mali vise gledao Kalco a sigurno bi i ostali. Vezivanje za ligu i neko velicanje istih je besmisleno i pljuvanje nacije bez ikakve potrebe je nista drugo do cista frustracija(ne znam od cega). Gledas dobar fudbal i uzivas jebote, ko da je bitno koja je liga. Izbegavas Stouk i slicne mesare a gledas ono sto valja, uzmes pivo i boli te kurac.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Crna Zmija View Post
                            Englezi nikad nisu bili fudbalska velesila, niti ce nekad biti.
                            Kako Englezi (zapravo Britanci) nisu cinili vecinu?
                            Ja vala i Norvezane tu svrstavam, sve ti sa severa Evrope su isti za mene, kad kazem "Britanci" ne mislim na nacionalnu pripadnost, vec fudbalski antitalenat.
                            Ne znam ko je uopste rekao da su velesila, sam se sa sobom svadjas Siki. Vec sam gomilu puta govorio da im je los trenazni sistem u mladjim selekcijama gde ne uspevaju da izvedu onaj maximum, vec izbace dobrog igraca na svake 2 godine, nije to jer nema talenata, vec je selekcija igraca slaba i povrsna. Takoreci, njima je isti sistem treniranja klinaca kao pre 20 godina, nimalo nisu napredovali, iako liga daleko jeste, ali to vec nema nikakve veze sa njima. Ne mozes ti talenta izvesti na pravi put ako sa njim lose radis, zato je ta prica i teorija da su Englezi "netalentovana nacija" prenaduvana i povrsna.

                            To bi isto ja rekao za Spance pre 20 godina, da su netalentovana nacija, i sad odjednom talentovani. A sto to ??? Pa sigurno ih nije Bog pogledao, vec su u mladjim selekcijama promenili sistem od korena, bolja je bila selekcija mogucih potencijala, treneri su se usavrsavali po celom svetu, pratili razne lige, gledali kako se radi i resili na dug niz godina taj problem.
                            Ista prica je i sa Belgijancima, s tim sto su oni imali i priliv emigranata, ali cak ni to nije dovoljno, svako moze biti crnac i fizicki mocan, a kako ces ti tog Afroamera da naucis finesama fudbala, to je vec druga stvar. Ljudi su tokom 10 godina napredovali toliko da sada iz tako male zemlje kakva je Belgija imas milion talentovanih klinaca, sve zato sto su gledali "van kutije" i slusali savete ostalih. Uzeli Spance kao trenere, ucili kod njih kako mladi treniraju, platili ogromne pare i sada stvorili od njih bukvalno jednu od najjacih repki u Evropi.
                            Pogledaj samo skole koje rade "van kutije" u poslednjih 10-20 godina u Engleskoj, i svi oni su izbacili ove igrace koje Engleska imala i ima trenutno, a ima ih samo par, da svi rade barem malo kao oni, druga bi se prica pricala.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Originally posted by Crna Zmija View Post
                              Kad je neki Norvezanin ili Svedjanin imao ozbiljniju ulogu u spanskoj ili italijanskoj ligi?
                              Zlatan?
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Larson?

                                Comment

                                Working...
                                X