Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga BBVA i Liga Adelante 2012/2013 - (diskutovanje i komentarisanje utakmica uzivo)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hvala, hvala.. Nemoj da si na kraj srca brate, uzecete kup! Svi srecni, svi zadovoljni...

    Ali stvarno steta sto je tako rano sve bilo zavrseno, pola sezone cisto odradjivanje posla, kapiram da je i taj nedostatak pravih takmicarskih meceva imao mali udeo na ispadanje u polu-finalu Reala i Barse.. Bice zanimljivo sledece sezone, prvo da vidimo u kakvim cemo sastavima biti..

    Comment




    • Barselona je vratila titulu prvaka države u Kataloniji nakon jučerašnjeg nerešenog meča Reala i Espanjola. Potrudiće se da svoju titulu proslave još danas protiv Atletika, koji će s druge strane gledati da dobrom partijom u ovom meču podigne na još veći nivo svoje pouzdanje pred finale Kupa Kralja.

      Barselona je da prekine niz dobrih rezultata nakon ubedljivog poraza u dvomeču od Bajerna iz Minhena. Osvajanjem lige stavljaju veliko razočarenje u drugi plan a pobeda na Visente Kalderonu bi bila melem na ranu.

      Atletiko se sa druge strane priprema kao što sam već reko za Kup Kralja protiv svog najvećeg gradskog rivala koji će se odigrati krajem sledeće nedelje. Kako je ovo poslednji meč pred borbu za trofej, ovo je odlična prilika da se podigne forma, moral, a i da se dobro pripreme za isto tako kvalitetnog rivala koji ih očekuje u finalu.

      Igrači koji bi mogli obeležiti ovaj derbi



      Radamel Falcao



      Falkao iza sebe ima još jednu sjajnu sezonu. Treći je strelac lige iza dve najveće zvezde ovog takmičenja, Lea Mesija i Kristijalna Ronalda, drugu godinu zaredom. Postigao je 27 golova na 32 utakmice.

      27. godišnji napadač iz Kolumbije postigao je jedini gol za Atletiko u poslednjem meču ova dva rivala u decembru kada je Barselona slavila sa 4:1. Nalazi se u odličnoj formi u poslednje vreme. Na poslednjih 8 utakmica koje je počeo kao startet postigao je 7 pogodaka. Jorgandžijama je potrebno da održi visok nivo forme u ovim poslednjim nedaljama.

      Može se lako očekivati da zadnja linija Barse posveti maksimalnu pažnju baš njemu, znajući kako on može biti opasan na veoma malom prostoru. Medjutim to ne bi trebalo i sigurno neće sprečiti Atletiko da veliki broj lopti ide upravo na njega. To je verovatno i jedini način da se spreči da Barsa od samog početka preuzme igru u svoje noge.

      Leo Messi



      U poslednje vreme Mesija muči veliki broj povreda, što je i ujedno glavni razlog lošije igre Barselone u poslednje vreme. Napad jednostavno nije ni približno efikasan kada Mesi nije na terenu. Dobra vest za Barsu je izjava Vilanove da se Mesi oseća dobro pred duel sa Atletikom i da će moći da odigra ceo meč.

      Najelpša stvar u fudbalu kada igra Barsa je gledanje kako Mesi pravi magiju na malom prostoru. Defanzivci Atletika će to morati da zaustave ukoliko ne žele da prodju kao u prvom meču, kada je Mesi postigao dva od četiri goal u njihovom prvom duelu.

      Zanimljiv duel mogao bi se odigrati takodje i na sredini terena

      Već znamo o mogućnostima Mesija i Falkaa da u trenutku oka promene situaciju i ceo tok meča. Ipak, s druge strane, Barselona ima fantastičan vezni red predvodjen duom plejmekera u vidu Ćavija i Inijeste, koji su obično nezaustavljivi. Ipak, ovaj duo nije ni približno bio efikasan u dvomeču sa Bajernom. Možda upravo zbog toga, posebnu pažnju treba obratiti na ulogu koju bi mogli odigrati u ovom meču ova dva igrača.

      Ateltiko mora naći način da njihov vezni red odigra na istom nivou kao Barsin. Njihov vezni red nije tako bogat zvezdama kao u Barseloni, ali Adrian i Raul Garsija imaju odlične sezone iza sebe. Njihova pomoć bi mogla biti sasvim dovoljna da bar iz ovog meča izadju ako ništa više neporaženi.

      Forma dveju ekipa



      Moguće startne postave dva tima

      Originally posted by Brajkula
      Veruj meni, radi kako hoćeš

      Brajkula, 2014. N.E

      Comment


      • Santo ‏@Zizouology 4m
        Santos vice-president Odílio Rodrigues will meet Santos Management Committee on Wednesday to approve Neymar's transfer to Barça.
        Santo ‏@Zizouology 2m
        Neymar's transfer to Barça could be officially announced next week after Wednesday's meeting but clubs prefer to do it on first week of June
        ......
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Sjajni su stvarno ..

          Zabija nam golove ko hoce , a oni dovode Neymara , maloumnici , bas nam treba napadac , imamo ih samo 7 otprilike ..
          https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

          Comment


          • gde ne treba. Napadac nam je najpotrebniji, jer kad Messi ne igra nema ko gol da da. Ova dvojica su smesni. Ja bi voleo kad bi jos jednog doveli. Ne znam samo sta je sa Hummelsom , nesto se suskalo da ce njega dovesti.

            Comment


            • Pa znas kako, Villa nije prava stvar, Pedro mi je uvek bio nekako limitiran, Alexis ocajna forma, nije da vam ne treba jbg, treba napred neko Dale...
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Originally posted by dejanmm View Post
                gde ne treba. Napadac nam je najpotrebniji, jer kad Messi ne igra nema ko gol da da. Ova dvojica su smesni. Ja bi voleo kad bi jos jednog doveli. Ne znam samo sta je sa Hummelsom , nesto se suskalo da ce njega dovesti.
                Potreban da , najpotrebniji nikako ..

                107 golova se postiglo druze u ligi , a jos su 3 kola do kraja , znaci do 115 bi se moglo stici . Ali broj primljenih je zabrinjavajuci , vec 38 , a 16. Osasuna je primila 42 , da ne pricam kako je Bayern davao golove , mogli su jos 7 dati da su htjeli bojim se ..

                @ Freshko : Ok , da plate nekog do 15-20 , ali bojim se da ce za ovoga dati 40+ i onda u odbrani da nikog nece dovesti .. A i golman se novi mora dovesti , to je jasno ..
                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                Comment


                • Kontam ja sta pricas, ne znam samo koliki je onaj rekord lige golova po sezoni...ali u velikim mecevima se oseti nedostatak napadaca. Ne moze Messi biti jedina opcija u napadu u sistemu igre 4-3-3 (bar na papiru). Barsa nije imala pravog spica jos od Eto-a, tako da po meni prodati Sanceza, ne znam za Pedra, mozda sledece sezone proradi. Ville je meni tu najvise zao sto nikako pravu formu da nadje, voleo bih da ostane. Suskalo se nesto da bi Aguera mogli dovesti al ne znam kolko je sad to realno.

                  Slazem se 100% da je odbrana busna i da se to moralo jos pre dve sezone zakrpiti. Pujol je vec mator i ne stize, al Alves mi je tu poceo najvise smetati. Koliko samo trci u napad i trpa se, i uvek ostavi ogromnu rupu pozadi. A centarsut tek sto ne moze da ubode...

                  Comment


                  • Transfer news: Atletico Madrid's Radamel Falcao rubbishes Monaco rumours
                    Radamel Falcao has dismissed speculation about his future and reiterated his commitment to Atletico Madrid.

                    The Colombian striker has been heavily linked with a move to French side Monaco, with Chelsea and Real Madrid also thought to be among the other clubs interested in his signature.
                    "I don't know anything, and the only thing that I have in my mind and keep concentration is on Atletico Madrid," he is quoted as saying.

                    "I don't know anything. I keep myself apart of what is being said. If it was for the press, I have already been transferred to all the teams in Europe, like Chelsea, Real Madrid and Manchester United.

                    "I don't find true any news that is being said about me".

                    He added: "The only real thing is that I am under contract until 2016, all the rest is only speculation. I don't know anything about Monaco. I have my mind focused where I am."
                    Ostaje majstor u Atleticu...
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • http://sportsport.ba/ino_fudbal/atle...oze-ici/105378

                      "Na početku sezone smo mu obećali, da ukoliko nam pomogne da ostvarimo plasman u Ligu prvaka, može ići iz kluba. Na njemu je sada da donese odluku, a mi smo uz njega šta god odluči", rekao je generalni menadžer Jorgandžija Angel Gil.
                      Cijena ce biti prava sitnica

                      Comment


                      • Transfer News Live ‏@DeadlineDayLive 10m
                        Real Sociedad have confirmed that coach Philippe Montanier is set to leave the club at the end of the season. (Source: AS)
                        Zbog cega bi to uradio ??? Mozda je on zamena za Carla, a mozda ode i u City, a mozda je ovo samo bedna spekulacija...
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Ode covek u Ren - http://www.staderennais.com/index.php?rb=22&id=AT8183
                          sigpic

                          Comment


                          • Da se prekrstim i levom i desnom...
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Originally posted by Freshman91 View Post
                              Da se prekrstim i levom i desnom...
                              Nogom.
                              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                              Comment


                              • Oprastamo se od velicine i legende kako i dolikuje,0:1 Gonzalo Higuain
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X