Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Auuuu sunce ti,kakva li je tek Juve-ova
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • Čiji je Milano!?

      Od 2003. godine nije odigran važniji "Derby Della Madonnina". Milan ima 62, Inter 60 bodova. Ali, rosoneri su u padu, a nerazuri gaze sa legendom Milana na svojoj klupi. Subota, 20.45, čiji je Milano!?



      Čini se da Milan i Inter nisu igrali važniji "Derby Della Madonnina" od polufinala Lige šampiona 2003. godine...

      Do danas, nije bilo važnije bitke dva milanska rivala.

      Ovaj, 176. prvenstveni, a 203. zvanični susret, u okviru 31. kola Serije A, u velikoj meri odrediće dalji tok sezone. Milan ima 62 boda i lider je, Inter ima 60, ali i nešto lakši raspored do kraja prvenstva.

      Dakle, na stadionu koji se zove San Siro ako pitate navijače Milana, odnosno Đuzepe Meaca ako pitate tifoze Intera, u subotu od 20.45 počeće pravi taktički rat za skudeto. Rosoneri nikada nisu bili bliži da prekinu petogodišnju dominaciju nerazura u Seriji A.

      Ali, ne treba zaboraviti da su 25. decembra, dok nije otpušten trener Intera Rafael Benitez, Milanisti imali 13 bodova prednosti nad Interom!? Od kada je na klupu posrnulog šampiona stigla živa legenda Milana i prošlogodišnji trener tog kluba Leonardo, stvari su se drastično promenile.

      Inter je smanjio prednost na svega dva boda, plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona, dok je Milan ispao u istoj fazi. Oba tima su i dalje u igri za Kup Italije...

      Ali, u Italiji prvenstvo mnogo, mnogo više vredi nego Kup!

      Nedavno, fudbaler Milana Đenaro Gatuzo priznao je da u svlačionici njegovog kluba vlada zebnja zbog toga što je ekipa posrnula i dopustila najvećem rivalu da smanji bodovnu prednost, ali sa "plus 2" u džepu, trener Milana Masimilijano Alegri tvrdi da je derbi važniji za Inter, nego za njegov klub.

      Ipak, samo je delimično u pravu, jer i remi može da odgovara nerazurima, zato što će oni do kraja šampionata, u sedam kola, tri puta biti gosti i to ekipama Parme, Ćezene i Napolija, dok dočekuju Kjevo, Lacio, Fiorentinu i Kataniju.

      Na prvi pogled, Milan ima teži raspored, jer će četiri puta gostovati, timovima Fiorentine, Breše, Rome i Udinezea, dok će dočekati Sampdoriju, Bolonju i Kaljari. Milan će biti veliki favorit za titulu, samo ako i drugi put ove sezone pobedi večitog rivala.

      Jesenas, kada je Inter bio domaćin, Marko Materaci skrivio je penal u trećem minutu, što je sa bele tačke kaznio bivši igrač Intera, sada idol Milanista, Zlatan Ibrahimović. Sa Benitezom na čelu, Inter nije imao igru do kraja susreta kako bi izjednačio, iako je u drugom poluvremenu imao igrača više.

      Milan je zadržao 1:0 i tako prekinuo niz od tri poraza od nerazura, koji su ukupno gledano dobili sedam od poslednjih 11 derbija.

      Nije bilo nerešeno u milanskom derbiju još od 24. oktobra 2004. godine!

      U ligi, Inter ima bolji skor (64-52-59), uz bolju gol razliku (255:236), a ta prednost nerazura nešto je blaža u svim takmičarskim utakmicama dva kluba (71-61-70). Inter ima 18 titula prvaka Italije, Milan jednu manje, ali su rosoneri bili znatno uspešniji u Kupu šampiona, odnosno Ligi šampiona, gde su trijumfovali sedam puta. Inter je prošle sezone osvojio treću titulu prvaka Evrope.

      Najbolji strelac ovog derbija je bivši napadač Milana Andrij Ševčenko, koji je godinama terorisao mrežu Intera. Ukrajinac je čak 14 puta pogađao protiv najvećeg rivala, a na listi najboljih strelaca milanskog derbija stoji i ime Srbina, Dejana Stankovića, koji je četiri puta donosio radost navijačima Intera.




      Dakle, ukoliko pobedi Milan, Inter će sa legendom tog kluba na klupi preuzeti prvo mesto na tabeli. Bila bi to bolna činjenica za navijače Milana, koji će sigurno "udariti" po Leonardu.

      Plaši li se Brazilac vatrenog dočeka većine na tribinama, kada prvi put bude vodio omraženi Inter protiv bivšeg kluba?

      "Ne zaboravljam ništa... Tako nisam zaboravio ni šta sam sve doživeo sa Milanom. Ali, važnije od toga što sam nekada bio deo Milana je činjenica da ovaj derbi sjajne istorije i tradicije dugo nije imao ovako veliki značaj i to bi trebalo da bude najvažnija stvar u najavi utakmice", diplomatski je Leonardo izbegao odgovor na pitanje.

      "Treneri imaju svoju ulogu, ali utakmica mora da bude odigrana i igrači će biti ti koji će obaviti taj posao... Nisam zaboravio ni sekund mog života u Milanu i čuvam svoju prošlost u sebi. Ali, isto tako, ne verujem da će ovo biti moja utakmica".

      Leonardo, koji je 13 godina proveo u Milanu, potom je nastavio da ističe da u životu postoje važnije stvari od pukog rivaliteta.

      "Prvog dana kada sam došao u Inter, rekao sam da poštujem svačije mišljenje... Kada sam imao 30 godina, dožveo sam prosvetljenje i složio svoje uzburkane misli... Od tada, odlučio sam da živim fudbal na pozitivan način, kakva god da je situacija. Živim život po parametrima koje sam odredio i poštujem vrednosti za koje verujem da su ispravne. Imam mnogo ubeđenja i do kraja života činiću sve da budem srećan", podvukao je Leonardo.

      Kao što budućnost vidi kao srećnu, tako i svoju prošlost u Milanu pamti kao srećnu.

      "Dugo sam živeo sa Milanom kao svojim klubom i taj odnos bio je pozitivan. Potom sam došao u Inter, gde su ljudi oko mene učinili sve da mi olakšaju posao i za kratko vreme vezao sam se i za klub, i za te ljude, kojima se ovog puta zahvaljujem", nastavio je emotivan govor Brazilac, koji je oteran sa klupe rosonera prošle sezone, iako objektivno nije imao tim koji je mogao da se bori sa moćnim Interom Žozea Murinja.



      Na drugoj strani, sedeće Masimilijano Alegri, čovek koji je nasledio Leonarda na mestu trenera Milana i koji je dobio svoj prvi derbi protiv Beniteza. Sada ima istog protivnika, ali sa drugim taktičkim vođom...

      Alegri je svestan da je njegov tim osvojio samo bod od mogućih šest u poslednja dva meča. Da je bilo drugačije, ovaj derbi ne bi imao toliku važnost...

      "Da, uzeli smo samo bod od šest, ali fudbal je divan utoliko što sve može lako da se promeni. Na čelu tabele smo 21 nedelju. Znali smo da nismo osvojili skudeto ni kada smo imali deset i više bodova od Intera. Isto tako znamo da su nam neophodni bodovi u subotu", rekao je Alegri i dodao:

      "Ovo je ekstremno važna utakmica, ali više za njih, nego za nas. Milan će biti ispred na tabeli, kada počne duel. Ako pobedimo, idemo na pet bodova prednosti, sedam utakmica pre kraja. To neće biti loše", razmišlja Alegri.

      "Ne volim kada ljudi već u aprilu pričaju o osvajanju skudeta. Skudeto osvojih kada budeš prvi na kraju sezone, čak i sa jednim bodom prednosti. Znači, neće biti gotovo ma šta god bilo u subotu", dodao je Alegri.

      On neće moći da računa na najboljeg igrača, Ibrahimovića, koji je zaradio tri meča suspenzije zbog nesportskog ponašanja. I u Italiji vlada utisak da Inter ne zavisi ni od jednog igrača, kao Milan od Ibre...

      Uz to, Alešandre Pato i Antonio Kasano nisu sto odsto spremni, pa je jedini "fit" napadač Robinjo. Rovit je i Kevin-Prins Boateng, ali će verovatno igrati iza napadača u paru sa Klarensom Sedorfom.

      S druge strane, postoje nagoveštaji da će Leonardo izvesti ekipu u takozvanoj "4-2-fantazija" postavci, brazilskog porekla, sa dva defanzivna vezna igrača, jednim plejmejkerom (Veslijem Snajderom) i trojicom napadača (Samjuelom Etoom, Goranom Pandevom i Đampaolo Pacinijem).

      U ovoj postavci, Inter je dobio mnogo bitnih utakmica ove sezone, pa i onu u Minhenu (3:2), kada je nadoknadio poraz od Bajerna u Milanu (0:1) u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

      No, Inter ima problema pozadi, gde je Lusio suspendovan, a Kristijan Kivu i Andrea Ranokija imaju problema sa povredama. Valter Samjuel dugo je već povređen, pa je moguće da će veterani i igrači iz drugog plana, Ivan Ramiro Kordoba i Marko Materaci biti starteri.

      To će Milan morati da iskoristi, ako želi da ostane na prvom mestu.

      Prošle sezone, kada je Milan bio formalni domaćin, rezultat je bio 0:4!

      I ove sezone, Italijani očekuju golove, jer je rezultat 0:0 u mečevima Milana i Intera došao samo jednom u poslednje 22 godine!

      Mogući sastavi:

      MILAN: Abijati - Abate, Nesta, Tijago Silva, Antonini - Gatuzo, Van Bomel - Sedorf, Boateng - Pato, Robinjo.

      INTER: Žulio Sezar - Maikon, Ranokija, Kordoba, Zaneti - Kambijaso, Stanković - Snajder - Pandev, Eto, Pacini.

      Sudiće Nikola Ricoli.

      Pa, neka spektakl počne...


      http://www.mondo.rs/s202041/Sport/Ciji_je_Milano.html
      Last edited by Il Capitano; 02-04-11, 09:01.
      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
      C'E SOLO L'INTER

      Comment


      • Veceras idemo na + 5,jel tako Krle?

        Salim se,bice ovo tvrda utakmica,nama bi bod generalno odgovarao,nema puno utakmica do kraja al opet,bice kikseva na obe strane.Obzirom na formu Inter je favorit ali ovo je veciti derbi i tu sve pada u vodu.Samo da ne bude derbi los kao onaj prethodni
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

        Comment


        • Ja bih rekao ono navijacki nereseno,iako bih voleo kad bih morao da biram ad Milan pobedi.Ali opet Milan bez Ibrahimovica tako da realno 0-1 za Inter Snajder ili Eto'o odlucuju tekmu.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Definitivno ce Zlatanov izostanak biti veliki nedostatak,ali opet imamo mi igrace koji znaju da daju gol :
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

            Comment


            • Kladionicarski, zakucano 0-2, oba tima ce igrati na to da ne izgube jer u ovom mecu ce tim koji mec zavrsi pognute glave vise izgubiti nego sto ce dobiti tim koji je pobedio...dakle, bice to jedna tipicna italijanska utakmica, takticki odradjena od strane oba trenera do najsitnijih detalja, te samim tim ocekujem bas malo golova na ovoj utakmici, cak sta vise ni ne ocekujem golove....videcemo

              Comment


              • Inter je favorit u ovom meču i ako bude nerešeno Milan će biti zadovoljniji.

                Lucio ne igra večeras, Ranocchia rovit, videćemo s kojim igračima će Inter igrati u odbrani?

                Zadnji nerešen ishod je bio još 2004. godine, teško da će i sada biti nerešeno.

                Mislim da je Eto'o čovek odluke i da će on rešiti utakmicu!

                FORZA INTER!!!
                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                C'E SOLO L'INTER

                Comment


                • Znas kako ja to u vezi tradicije gledam, kad 99 puta dodjes na semafor ono je crveno, logicno je da kad 100. put dodjes da bude zeleno. Tako i sa X-em, od 2004. nije bio X, mora nekad da bude.

                  Comment


                  • I ovo se dogadja u Milanu nažalost...

                    http://www.sportal.rs/news.php?id=48282

                    Uhapšen jedan od vođa navijača Milana

                    Uhapšen je jer su prilikom pretresa automobila pronađena četiri noža, bejzbol palica i BOMBA, koja je, kako se navodi u saopštenju policije, mogla da "usmrti određeni broj ljudi ukoliko se aktivira". Osim ovih stvari u kolima jednog od vođe navijača Milana pronađen je i "Biber-sprej". Protiv njega će, po hitnom postupku, biti pokrenuta "potrebna procedura".
                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • Krle ima i ovoga,da se zadovolji pravda za Juve

                      http://www.sportal.rs/news.php?id=48173
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • Originally posted by bice View Post
                        Krle ima i ovoga,da se zadovolji pravda za Juve

                        http://www.sportal.rs/news.php?id=48173

                        To je ona Interova titula za zelenim stolom

                        Comment


                        • Ma sve ce da se sazna...I da se vrati Juve-u titula
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • Originally posted by bice View Post
                            Krle ima i ovoga,da se zadovolji pravda za Juve

                            http://www.sportal.rs/news.php?id=48173
                            Nema ništa od toga

                            Optuživali su Inter i da je na nelegalan način doveo Pandeva i da će zbog toga klub snositi posledice oduzimanjem bodova, ali prošle nedelje je potvrđeno da je transfer bio regularan.

                            Lepo kaže predsednik IFS, što pre da se završi ako je moguće do kraja sezone to bolje... Svesni su i u Juventusu da nema ništa od toga nego ajde da probaju da se žale pa šta bude

                            Još 3 derbija se igraju ovog vikenda u Italiji. Roma-Juventus, Catania-Palermo (derbi Sicilije) i Napoli-Lazio (timovi koji odlično igraju ove sezone).
                            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                            C'E SOLO L'INTER

                            Comment


                            • Ja ne znam sta da ocekujem od Juventusa do kraja sezone.Pogledajte mogucu postavu i sve ce biti jasno

                              Buffon,Grygera,Bonucci,Barzagli,Grosso,Melo,Krasic,Aquilani,Marchisio,Matri,Toni.

                              Ovi boldovani

                              Izmene:Salihamidzic,Pepe,Motta,Storrari,Sorensen,T raore,Libertazzi.

                              Ako malo bolje pogledate,ovi svi skoro su odbrana sem Pepe-a i Hasa koji igraju veznog,mada mogu i odbranu.Libertazzi napad ali je mlad.
                              Dreams are coming true.


                              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                              Comment


                              • Originally posted by bice View Post
                                Ja ne znam sta da ocekujem od Juventusa do kraja sezone.Pogledajte mogucu postavu i sve ce biti jasno

                                Buffon,Grygera,Bonucci,Barzagli,Grosso,Melo,Krasic,Aquilani,Marchisio,Matri,Toni.

                                Ovi boldovani

                                Izmene:Salihamidzic,Pepe,Motta,Storrari,Sorensen,T raore,Libertazzi.

                                Ako malo bolje pogledate,ovi svi skoro su odbrana sem Pepe-a i Hasa koji igraju veznog,mada mogu i odbranu.Libertazzi napad ali je mlad.
                                Sto se ocekivanja tice ona su davno samo san...dakle druze opusti se i nadaj se da ce neko u klubu vec jednom da se opameti i dovede igrace koja ce predstavljaju pojacanja a ne da krpe ekipu sa nekim osrednjim pozajmljenim igracima!
                                Inace, ovih prvih 11 za Romu i nisu toliko losi, samo da ne dodje do povreda, mada ne bi me cudilo....da i dodacu da su nam bekovi, kako ovih u 11, tako i ova dva na klupi tezak kanal!

                                Comment

                                Working...
                                X