Announcement

Collapse
No announcement yet.

Srbija na OI - učesnici, raspored, rezultati

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trka kajakašica je upravo završena, ali se očekuje da naša posada prođe kroz cilj u kasnim popodnevnim časovima. Mirosavljev traži dodatnih 200 metaka, niko ne zna gde su mu završili prethodni hici. Dominiramo u Londonu!

    Najjaci komentar koji sam video u poslednje vreme...
    http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

    Comment


    • Razocaravajuce OI. Ne toliko zbog broja medalja vec zbog jednog opsteg utiska potpunog raspada sistema, kako u individualnim disciplinama, tako i u kolektivnim sportovima. Jos su podgrejali javnost o dvocifrenom broju medalja, pa nije ni cudo sto na sve strane pljuste uvrede i podsmesi. Tako nesto ne da nije bilo realno, nego je u domenu naucne fantastike. S druge strane, ajde sto nije bilo medalja, nego sto izuzev Velje i Ivane nismo afirmisali neko novo lice koje bi predstavljalo zalog za buducnost, tako da je fijasko potpun. Naznaka da ce se nesto promeniti nema, tako da ni na narednim igrama ne treba ocekivati neki znacajniji pomak.
      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

      Comment


      • Originally posted by Navras View Post
        Razocaravajuce OI. Ne toliko zbog broja medalja vec zbog jednog opsteg utiska potpunog raspada sistema, kako u individualnim disciplinama, tako i u kolektivnim sportovima. Jos su podgrejali javnost o dvocifrenom broju medalja, pa nije ni cudo sto na sve strane pljuste uvrede i podsmesi. Tako nesto ne da nije bilo realno, nego je u domenu naucne fantastike. S druge strane, ajde sto nije bilo medalja, nego sto izuzev Velje i Ivane nismo afirmisali neko novo lice koje bi predstavljalo zalog za buducnost, tako da je fijasko potpun. Naznaka da ce se nesto promeniti nema, tako da ni na narednim igrama ne treba ocekivati neki znacajniji pomak.
        Ma za sledece OI si afirimisao i Zoranu, samo sto smo od nje ocekivali vec sada medalju...u Riju cemo imati i Amelu Terzic i Emira Bekrica kao ozbiljne kandidate za neki bolji plasman...Videcemo koliko ce Jelaca, Spanovic i Dudas napredovati do tih igara...a i u naredne 4 godine ce se nadam pojaviti neko novo lice..
        http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

        Comment


        • Koliko god to cudno zvucalo atletika nam vidi bolju buducnost bar neke discipline...tu mislim na Dudasa, Bekrica, Terzicku...Jelaca i Spanovicka su jos pre 4-5 godina pokazale veliki potencijal ali njihovi rezultati ostali su isti kao pre 4 godine. Mozda su povrede te koje su ih sprecile da napreduju, ali ja sve mislim da mi nemamo dovoljno strucna lica koji ce od sjajnih juniora i velikih potencijala napraviti sam svetski vrh.

          Ono sto je dobro to je da nas ima u kraljici sportova sve vise i vise iako se malo ulaze...svi su oni mladi i nadam se da ce vredno raditi uz pomoc OKS-a i atletskog saveza i u Riju pokazati jos bolje rezultate.

          Sto se tice Velje i plivanja, tu brige nema...decko zivi u Dubajiu, trenira 12 meseci, bazena koliko hoces, stranci su mu treneri, uz to je veliki talenat, samo malo da se napuca i razvije i bice on nasa buducnost, cak sta vise ocekujem da ce biti i od Cavketa bolji iz razloga sto je Velja imao cak 3 B norme i jednu A na ovim igrama koju je i plivao...dakle mali je sposoban da pliva vise disciplina odlicno
          sigpic

          Comment


          • Kako to rade drugi ne znam, ali mi smo uvek bili nerealni i uvek su nam očekivanja i apetiti preveliki. Valjda zato što su nam sportisti uvek donosili mnogo uspeha, radosti i medalja.

            Rezultati jesu razočaravajući, ali je za 2 nedelje ili bolje reći nedelju dana koliko traje većina sportskih takmičenja, mada mnoga i kraće...treba pokazati najveći domet, prevazići sebe i svoje strahove, odbaciti svaku tremu, a potrebno je i dosta kockica da se složi. Zato je teže pojedinačnim sportovima, jednom imaju šansu.
            Kolektivni sportovi imaju uvek popravni i iz to razloga je neplasman 3 srpske selekcije u 1/4 finala... veliki neuspeh...a još je veći jer su "poneli" sa sobom titule: dva evropska prvaka i jedan vicepravak.
            Od pojedinačnih razočaravajuće Novakovo i Zoranino 4. mesto.

            Tamo gde se dobro radilo, biće i dalje rezultata, a jednom i medalja, ali tamo gde nije i gde se mora menjati mnogo iz same baze (klubova i Saveza)... teško će to ići.
            Meni je jedno od najvećih razočarenja odsustvo košarkaške reprezentacije na OI. Pravi šok!
            Last edited by miloolja; 06-08-12, 17:08.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Ove OI su nam pokazale da psihički mnogi naši sportisti nisu spremni za velika takmičenja i možda još važnije od toga pokazale su nam gdje treba da idu veća ulaganja. Ako se sada ne posveti velika pažnja tj. ulaganja i pomoć u streljaštvo, onda će to biti velika bruka za čitavu državu. Pored toga ulagati još više u atletiku, plivanje i ove manje sportove. Evo maloprije smo imali priliku da vidimo kako su Hrvati uzeli zlato u trapu. Manje ulagati u fudbal (koji nikakve rezultate ne donosi) i te pare raspodjeliti ostalima. Pored toga RTS i ostale naše televizije bi morale posvećivati veći pažnju sportu, pogotvu ovim manjim sportovima poput streljaštva, tekvandoa, rvanje,veslanje i pogotovu gimnastici, jer nas tu nema ni u božićnjoj plećki. Promovisati među djecom ostale sportove, talentovan smo narod i to moramo iskoristiti. Šta bi Britanci dali da imaju ovakve talente...
              Mnogo toga treba promjeniti, a prvo što bi trebali uraditi je nešta kao što su Slovenci uradili, ne znam tačno koliko, ali znam da veliki postotak od državne lutrije i sličnih stvari ide u sport, što moramo priznati su velike pare za ove male sportove. Takođe veliku, ali baš veliku pažnju treba posvetiti vaterpolu, odbojci, rukometu i košarci (koliko god bilo pogubno, najbolje bi bilo da istupimo iz NLB lige, jer sve manje talenate stvara u Srbiji). To je samo ugrubo nešta, valjda će ova nova vlast početi da se bolje odnosi prema sportistima i da ih ne koristi samo za tapšanje po ramenima i slikanje..
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

              Comment


              • http://www.mondo.rs/s254941/OI_2012/...acepalm::sick:

                Sramotan tekst...

                Comment


                • Da se više novaca sliva ...na primer.... u kasu Streljačkog saveza, a manje u FSS... to nećemo skoro da doživimo, a pitanje i da li ćemo.
                  Za polovinu strelaca mnogi nisu ni čuli do OI, nepopularan sport, iako nam medalje donosi 20 godina.
                  Kada je Zorana pre godinu ipo-dve trebalo da ide na neko takmičenje .. mislim u Češku ili Slovačku, tada već kao svetska šampionka, Ministarstvo sporta nije imalo tričavih 300.000 dinara da uplati (bila je neka "afera" tada o nekom njihovom trošenju para, pa zato kažem tričavih)...rekli su samo ..."Nema".
                  O muljanju u fudbalu i "koristi i blagodeti" koje on donosi mnogima u vrhu (fudbalskom, državnom), dovoljan je razlog da situacija ostane status quo.
                  To što Slovenija ili neka druga mala država ima drugačiju sportsku politiku, ulaganja i viziju pre svega...daleko je od nas nekoliko svetlosnih godina.
                  I nema veze ko je trenutno na vlasti.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Lepo je Zorana rekla "Nema vas nigde do olimpijske godine, a tada smo vam svi favoriti za osvajanje medalja"
                    sigpic

                    Comment


                    • Za Rio mozemo imati dobru ekspediciju. Ali ni tamo ne treba ocekivati nesto posebno.

                      Vaterpolo

                      Sport od kojeg cemo sigurno uvek biti kadnidati za medalju i to onu najsjaniju je vaterpolo, imamo dosta mlad tim Udovicic stalno ubacuje Mandica, Saponjica dobili smo i Gavrila Subotica sina legendarnog vaterpoliste Vase Subotica on ce taman moci da igra u tom olimpijskom ciklusu a pojavice se tu sigurno jos neki vunderkid.
                      A zasto ne treba da se brinemo, evo zasto.

                      http://sport.blic.rs/Ostali-sportovi...li-i-Crnogorci
                      http://sport.blic.rs/Ostali-sportovi...EP-u-vaterpolu

                      Rukomet
                      Sto se tice rukometa sta reci? Ovo je kraj za ovu generaciju. Ostace tu par Igraca za sledeci ciklus. Vujin, Rnic...
                      Sto se tice mladih rukometasa, pa 15 su u evropi sta nam to govori? Da ce morati mnogo da se radi.

                      Zenski rukomet pokazuje znake oporavka, zauzeli smo 4 mesto na svetu. Imamo sjajne talentovane igracice.
                      Natalija Vasic koja je najbolji pivot Svetskog prvenstva, Natalija Georgijev koja uvek daje 6+ golova na mecu i kad na sve to dodate jednu Andreu Lekic verujem da se vracamo u sam vrh zenskog Rukometa.
                      Na sledecim igrama rukometasice sigurno ucestvuju i bice u borbi za visok plasman.

                      Odbojka
                      Prvo da se smene ova dvojica pa da vidimo sta dalje.
                      Sto se tice sledeceg ciklusa.

                      Imamo talentovane juniore kao i uvek. Imamo brnozu sa Svetskog prvenstva. Kadeti imaju zlato na svetskom prvenstvu. Tu je i treci brat Kovacevica, Stefan.
                      Imamo jednog Aksentijevica, Mitica, Kovacevica kada ode Janic i Kolakovic + POdrascanin i Stankovic mozemo mnogo. Mlad smo tim. Sledeci ciklus je nas.

                      Juniorke imaju srebro sa Evropskog, zlato sa Balkanijade. Kada se vrate Nikolic, Malagurski, Molnar i Brakocevic u punoj formi sigurno mozemo mnogo. Kadetkinje imaju bronzu sa svetkog prvenstva.
                      Evropski smo prvaci uostalom. Dobili smo Starovic a bice sigurno prekomandovana neka talentovana juniorka u prvi tim.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Nažalost takvo je stanje, jer kod nas da bi nekome pomogao prvo pitanje je:"Gdje sam ja tu?" E u fudbalu su svi na dobitku, jer se vrte velike pare,a brukamo se protiv fudbalskih "velesila" poput Kipra, Bjelorusije, Azerbejdzana i sl.
                        Što se tiče ulaganja u manje popularne sportove, najbolji je primjer u CG, dok je onaj politčar Đukanović ulagao u vaterpolo dotad su imali odlične rezultate, e čim je vidio da mu se uloženo neće vratiti (naravno mislim na novac, a ne na rezultate koji su došli, ali pare su glavne) odmah je prestao sa tim i rezultati su sve slabiji.
                        Što se tiče vlasti meni je sasvim svejedno ko je na toj poziciji pošto su svi oni meni ista go..a, samo se nadam da će se posvetiti veća pažnja sportu. Prošla ministarka sporta je bila balerina, ova je šahistkinja . Nadam se da sam pogriješi u procjeni žene, ali sve ćemo vidjeti u Riu 2016, samo da opet ne bude pljuvanje po sportistima...

                        Da se malo i na to okrenem. Mi smo nažalost takav narod da onoga ko pada mi ga još više gurnemo dole, a onoga ko leti mi uzdižemo u nebesa, kada bi našli neku sredinu najbolje bi bilo...
                        sigpic
                        http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                        Comment


                        • Izvinjavam se zbog duplog posta...

                          Na kraju kada se sve uzme u obzir, ovu Olimpijadu možemo proglasiti i uspješnom, jer u kakvim uslovima treniraju naši sportisti, ovo je odlično..
                          sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                          Comment


                          • Koliko se samo opravdanja trazi, ovo je smijesno. Nema opravdanja za pojedine kikseve, nema.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Jos jedna izlizana fraza i fora, ti uslovi pretpostavljam nisu smetali generacijama i generacijama odbojkasa, kosarkasa, vaterpolista itd da osvajaju takmicenja. Fudbaleri koji mozda cak imaju i najbolje uslove su najgori. Mi smo takav narod i navikli smo na ovakve uslove, nema to mnogo veze.
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • Nadati se da ce u Riu biti vise medalja , u streljastvu uvek padne minimum jedna , vaterpolisti uvek favoriti , mozda se nesto u odbojci izkristalizuje , u kosarci ako odemo mozemo biti nezgodni , ima tu jos dosta sportova
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X