Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 eni Magyar Nagydij 2012 (Budapest)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nando je najbolji ba
    Valentino Rossi #46

    G.O.A.T

    Comment


    • #92
      @ MarkedOne8 : Mislim da se previse lozis. Nema sanse da ce svaka trka biti po visokoj temperaturi, tako da 2,3 po kisi, ili kvalifikacije po kisi i Kimija nema.Da se danas ALonso nije zaglavio iza Pereza ne bi ni bio 2. Kimi, jer iako je bio brzi ne bi presao Fernanda, koji ga je uzgred pretekao na startu. RB i Alonso su konstantno na vrhu... Jedino McLaren ako bude non stop donosio nove delove i ako ne budu pravili greske vidim tu i Hamiltona. A siguran sam da sto se bolida tice RB i Ferrari ce iskoristiti pauzu na najbolji moguci nacin..

      Comment


      • #93
        Originally posted by Tony_G View Post
        Pa i ja navijam za Hamiltona... mislio sam da je to poznato svima...
        Dzabe si VIP-ovac kad nisi primecen.

        Comment


        • #94
          Izvinjavam se, valjda su navijaci Hamiltona bili tisi neko vreme.
          Hvala Vanja.

          Comment


          • #95
            Pablo ne bi bila tiha da nije bila u Mugellu. Nego sto Vladana nema, to mi nije jasno...

            Comment


            • #96
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Dzabe si VIP-ovac kad nisi primecen.
              A jbg, ne volim da se nadjacavam sa vama Alonsovcima . Preglasni ste
              sigpic

              Comment


              • #97
                Originally posted by Tony_G View Post
                A jbg, ne volim da se nadjacavam sa vama Alonsovcima . Preglasni ste
                A wise choice, young Padawan.

                Secas se mog starog avatara? E, pa, ima u tome jos nesto...



                None can withstand the power of The Ferrari Empire.

                Comment


                • #98
                  Kako smo danas imali priliku da jos malo uzivamo u talentu kojim Maldonado obiluje, predstavicu vam i najbolje iz njegovog opusa... Ili bolje reci, lekcije za prave trkace:

                  Lekcija 1 - Kad je crvena zastava, a ti udri po gasu!


                  Lekcija 2 - Iako nisi presao protivnika, ti vozi idealnom putanjom!


                  Lekcija 3 - Kad vidis komesanje ispred tebe, nema cekanja! Ubaci se u igru i izbaci ostale! (Bukvalno...)


                  Lekcija 4 - Kad su kvalifikacije po stazi koja se susi, iako si na suvim gumama, ti trazi mokre delove da ih ohladis!



                  Lekcije iz ove godine smo svi videli...

                  Comment


                  • #99
                    Evo da se javim i ja kao navijac Hamiltona, zapravo McLarena i ko god vozi za njih, ali Hamilton mi je ispred Buttona.

                    A za Maldonada... da nije tuzno, bilo bi smesno. F1 for dummies - by Pastor Maldonado

                    Comment


                    • Vanja, Kimija su zapostavljali od sredine 2008. do sredine 2009.Njega su zapostavili i od Mase napravili nekog ko se borio za titulu.Zapostaviti aktuelnog šampiona i stvarati od prosečnog vozača nekog ko se bori za titulu nikome ne ide u glavu.Onda 2010. tog kojeg su forsirali zapostave da bi Alonso bio favorit.Dakle, Alonso je na Ferarijevoj listi #1 u zadnjih par godina posle prve penzije Šumahera.#2 je Masa.Kimi je samo 2007. bio favorizovan i to kada Masa nije imao ni matematičke šanse da osvoji titulu.Ali brže bolje, Ferari je morao da vrati Masi uslugu i da ga favorizuje 2008. i 2009.Šta sad Kimi treba da očekuje?Pored stečenog iskustva sa Ferarijem, kakav on odnos i tretiranje može da očekuje?
                      Jeste, gube se konstruktorske titule i važni poeni, ali meni nije jasno kako i zašto to rade?Možda bih trebao čak ja tebi to pitanje da postavim: Kako i zašto Ferari toliko zapostavlja drugog vozača i zašto uopšte mora da ima drugog vozača?

                      Originally posted by KERSDRS View Post
                      @ MarkedOne8 : Mislim da se previse lozis. Nema sanse da ce svaka trka biti po visokoj temperaturi, tako da 2,3 po kisi, ili kvalifikacije po kisi i Kimija nema.Da se danas ALonso nije zaglavio iza Pereza ne bi ni bio 2. Kimi, jer iako je bio brzi ne bi presao Fernanda, koji ga je uzgred pretekao na startu. RB i Alonso su konstantno na vrhu... Jedino McLaren ako bude non stop donosio nove delove i ako ne budu pravili greske vidim tu i Hamiltona. A siguran sam da sto se bolida tice RB i Ferrari ce iskoristiti pauzu na najbolji moguci nacin..
                      Iskreno, na svaku rečenu koju sam sada pročitao komentar u sebi mi je bio ,,Bitch please!"

                      Ferari sigurno neće da iskoristi letnju pauzu kao ni Red Bull jer se fabrike po dogovoru zatvaraju i ide se na odmor.Vidiš da nisi upućen.
                      Ako su nešto spremali pre Mađarske za Spa i Moncu, to bi verovatno doneli i ovde bez obzira što je drugačija konfiguracija staze.

                      Kažeš da su Red Bull i Alonso konstantno u vrhu.To se može reći za Alonsa jer je imao ovu srednjesezonsku seriju, ali Red Bull ni sa dva vozača ne uspeva da konstantno uzima podiume kao danas i u Hokenhajmu.Tim koji vodi u konstruktorskom plasmanu da dve trke za redom ne osvoji podium...

                      McLaren sa ovakvim tempom kakav barem Hamilton pokazuje ne mora uopšte toliko puno da donosi jer su sada zaista brzi barem u kvalifikacijama.

                      Da ti pojasnim za Lotusov tempo.Da je bilo mesta danas za preticanje, Lotus bi DOMINIRAO po tempu.Zaglavljen ovaj, zaglavljen onaj, tu se snašao ko je stigao.,,Da se Alonso nije zaglavio iza Pereza...".'Ajde iskreno, kakav ti je to argument?Kimi je celog vikenda bio brži od Alonsa, plus što je Kimi na startu imao problem sa KERS-om.On je gas dao savršeno na startu ali odmah posle 20 metara se vidi kako mu ostali malo odmiču na startu jer nije imao KERS.Šta ćemo sa tim?Kimi je na kraju bio čak 25 sekundi ispred Alonsa.Hoćeš da kažeš da mu je Perez uzeo 25 sekundi?Šta bi tek bilo da je Kimiju radio KERS... Ne bi izgubio poziciju od Alonsa.Pratio bi Fetela i Batona.Pošto se to nije desilo zbog KERS-a, Alonso je Kimija usporio i bili su obojica na nekih 5-7 sekundi do prvih pit stopova iza Fetela , koji je pratio Batona.Imaš na FIA-inom sajtu kompletnu statistiku vremena pa pogledaj ako mi ne veruješ.

                      Vi više pratite Ferari, logično, jer ste njihovi navijači.Ja više pratim Lotus i Kimija.Neko od nas je objektivniji, neko subjektivniji... optimističniji ili preoptimističniji... Hajde sad mi citiraj ovaj pasus i napiši mi tvoje mišljenje: Kako tim koji je napravio relativno loš bolid na početku može da donese TOLIKO poboljšanja i ne znam čega više od McLarena i Lotusa.I navedi mi koji je to segment koji još oni umeju da poboljšaju.Mislim da to ni Vanja ne bi mogao da navede.Izduve su izdrndali koliko su imali do te mere da ih McLaren kopira.Prednje krilo su doterali, bočne stranice doterali... Hajde slobodno reci šta još oni to mogu da poboljšaju na bolidu?

                      Kimi je u Hokenhajmu bio isto jako brz, ja čak mislim da je možda samo za nijansu bio sporiji nego na Hungaroringu.Loša okolnost je bila što je tada startovao sa tek 10. pozicije... da, zbog kiše.I na kraju je uspeo da se vrati čak do 4. pozicije a pritom temperature nisu bile visoke kao u Budimpešti.Mislim da je tada bilo najmanje nekih 7-8 stepeni niža temperatura.Ono što vi ne primećujete jeste da se taj E20 razvija čak i brže od ostalih bolida, a Kimi paralelno sa tim bolidom poboljšava svoja lična osnovna podešavanja.Ja ne znam kako da vam dokažem da nije Ferari jedini tim koji razvija bolid.Pa nije Lotus kao Zauber da imaju mali budžet, malo mehaničara i ne znam ni ja šta.Jeste slušali i čitali šta je Luis rekao na konferenciji?Da je bila druga staza Lotusi bi ga pretekli.Pogledaj samo koje staze slede do kraja sezone... Spa, Monca, Singapur, Suzuka, Koreja, Indija, Abu Dabi, Austin i Sao Paulo.Jedino je Singapur zajeban za preticanje kao i Abu Dabi.Ostale staze su prave trkačke staze gde ima mesta za preticanje.Nek donesu Ferari i Red Bull sve što imaju, Hamilton i dalje ima ozbiljnu prednost u kvalifikacijama, a Kimi ima ozbiljnu prednost u trci.

                      Opet se sve svodi na isto.Vi govorite šta će biti kao da ste neki insajderi.,,Alonso će da završi posao" ,,Ferari neće dozvoliti" ,,Fetelu će se krasti poene"... i sve tako.

                      Ako ćemo tako, evo ja kažem da će do kraja sezone vaku trku da Lotus ima 1-2.Smešno zar ne?Pa sad vidite kako je meni kad čitam vaše komentare.Ne branim ja vama da komentarišete, i trebate da komentarišete ali budite objektivniji i realniji.Ne znam koliko pratiš tehnikalije u F1, ali ja mogu za sebe da kažem da sam upućen u to.Pitaj Vanju ako mi ne veruješ.Pošto sam upućen u tome smatram da neke stvari bolje znam od drugih forumaša.Naravno, mogu i ja da pogrešim, ali ne toliko često.

                      Ja sam rekao da samo čekam suve kvalifikacije i suvu trku.Hokenhajm se polovično ispunio po tom pitanju jer Lotusa a ni McLarena nije bilo nigde po kiši ali su se u trci pokazali.Eto, kvalifikacije i trka u Mađarskoj su bili po suvom i ispalo je na kraju da sam bio u pravu za Lotusov tempo.Kimi nije pobedio, ali imao je strašan tempo.

                      Sve što sam rekao u ovom postu, ako nešto ne ispadne kako sam rekao slobodno me citirajte i napišite mi ,,Bitch please" ili šta već hoćete.Ja čvrsto stojim iza ovih reči.

                      Ulazimo u deo sezone kada će se iskristalisati performanse kako u kvalifikacijama tako i u trci.Ne da se očekivati da neki tim konstantno pravi greške tokom pit stopova.
                      Last edited by MarkedOne8; 30-07-12, 00:20.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Marked, fabrike se zatvaraju na samo 2 od sledecih 5 nedelja, tako da se moze reci da ni ti nisi upucen... ;)

                        Sone, 'oce l' biti izvestaja?
                        Last edited by Vanja #66; 30-07-12, 09:02.

                        Comment


                        • Bice, bice i slika samo da dodjem do neta posto sam se preselio u novi stan.

                          Ricma, General Fuck, znaces ti o cemu pricam
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Originally posted by Vanja #66 View Post

                            Sto se tice mog sampionata:

                            1-Red Bull Renault RB8 - 171
                            2-Scuderia Ferrari F2012 - 164
                            3-McLaren Mercedes MP4-27 - 152
                            4-Lotus Renault E20 - 138
                            5-Mercedes AMG W03 - 96
                            6-Sauber Ferrari C31 - 66
                            Po kom principu računaš ovo?Da li isto tako imaš i za vozače?

                            Sada sam preračunao poredak po starom bodovnom sistemu kao pre 2010, čisto da vidite koliko je sve i dalje otvoreno.

                            Alonso 66
                            Fetel 50
                            Veber 49
                            Raikonen 47
                            Hamilton 45
                            Last edited by MarkedOne8; 30-07-12, 13:09.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • To je suma najboljih rezultata po trci za svaki bolid. Sto se tice F2012, sticajem okolnosti i zahvaljujuci samom Massi, to su bodovi Alonsa. Sumiraju se samo bodovi najboljeg od dva bolida koji zavrsi trku. Tj. ako Vettel pobedi, a Webber je drugi, dodaje se samo 25 poena. Ako Webber bude drugi, a Vettel treci, onda se dodaje 18 poena. Kao sto je sampionat konstruktora u MotoGPu, tako i ovde, jer mislim da je steta sto se iz timskog sampionata ne moze videti ko zapravo ima najbolji bolid. Nemam za vozace nista slicno, jer nista slicno se za njih ne moze primeniti...

                              Mislim da smo svi navikli na novi sistem i da nema potrebe da racunas na starom. Svejedno, svidja mi se broj poena koji je Alonso ostvario po staom.

                              Comment


                              • Vanja, daj mi opet onu tabelu sa korišćenim motorima.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X