Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 eni Magyar Nagydij 2012 (Budapest)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Vanja #66 View Post
    f1technical.net. Na Ferrarievom delu je nekoliko ljudi napisalo da su koriscene gume jer je bilo cudno da su sporiji u Q3 nego u Q2. Isto se desavalo pocetkom sezone, kad su primenjivali takvu taktiku, ovo su vec moje reci.

    Na Ferrarievom twitteru pise isto... M1/S1 u Q1, S1/S2 u Q2 i S2 u Q3, pojednostavio sam oznake da skratim...
    A šta je s Alonsom , imali tempo da se bori za podium-pobjedu? , pošto nisam gledo ove trenenige i QP pa nisam u mogučnosti da znam ili će dominirat Lewis !!!
    Valentino Rossi #46

    G.O.A.T

    Comment


    • #62
      Ako bude kise, Lotusi nemaju prednost, videcemo McLaren.. Samim tim Alonso ima sanse za podium..Sve zavisi od vremena i taktike. Videcemo kako ce gume sluziti ako bude bez kise, posto meke ili zute u zadnje vreme ne da su lose nego..

      Comment


      • #63
        Originally posted by Valentino Rossi #46 View Post
        A šta je s Alonsom , imali tempo da se bori za podium-pobjedu? , pošto nisam gledo ove trenenige i QP pa nisam u mogučnosti da znam ili će dominirat Lewis !!!
        Trojka majka, dvojka bajka! Ako je suvo... Ako bude kise, a cini se da hoce, onda nije nemoguce da ce doci do pobede, s obzirom na to kako se F2012 ponasao u kisnim uslovima do sad u sezoni. Ali ako bude suvo, Lewis ce imati dvocifrenu prednost na kraju trke, ko god bio drugi...

        Originally posted by KERSDRS View Post
        Ako bude kise, Lotusi nemaju prednost, videcemo McLaren.. Samim tim Alonso ima sanse za podium..Sve zavisi od vremena i taktike. Videcemo kako ce gume sluziti ako bude bez kise, posto meke ili zute u zadnje vreme ne da su lose nego..
        Kisa prilicno izjednacava sve bolide, vozaci dolaze do izrazaja... Kvalifikacije u Britaniji i Nemackoj pricaju istu pricu.

        Comment


        • #64
          Originally posted by Vanja #66 View Post
          f1technical.net. Na Ferrarievom delu je nekoliko ljudi napisalo da su koriscene gume jer je bilo cudno da su sporiji u Q3 nego u Q2. Isto se desavalo pocetkom sezone, kad su primenjivali takvu taktiku, ovo su vec moje reci.

          Na Ferrarievom twitteru pise isto... M1/S1 u Q1, S1/S2 u Q2 i S2 u Q3, pojednostavio sam oznake da skratim...
          'Ajde to jeste neki izvor, ali nije mi jasno zašto u Q3 stavljati korišćene gume kada sa njima moraš da startuješ trku?Te gume su već stare 6 krugova, dok su kod ostalih 3.To i nije prednost.Ferari će imati blagu prednost kada budu koristili sveže gume jer će tada ostali koristiti one koje su stare 3 kruga.Hendikep Ferarija u prvom stintu se poništava sa prednošću u sledećem stintu a izgubili su poziciju na startu.

          Ako je oficijalni Ferari na twitteru rekao onda ok.To što nisu poboljšali vreme u Q3 u odnosu na Q2 ne mora da odlučuje koje su gume koristili.Nisu oni jedini koji nisu poboljšali vreme.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #65
            Originally posted by MarkedOne8 View Post
            'Ajde to jeste neki izvor, ali nije mi jasno zašto u Q3 stavljati korišćene gume kada sa njima moraš da startuješ trku?Te gume su već stare 6 krugova, dok su kod ostalih 3.To i nije prednost.Ferari će imati blagu prednost kada budu koristili sveže gume jer će tada ostali koristiti one koje su stare 3 kruga.Hendikep Ferarija u prvom stintu se poništava sa prednošću u sledećem stintu a izgubili su poziciju na startu.

            Ako je oficijalni Ferari na twitteru rekao onda ok.To što nisu poboljšali vreme u Q3 u odnosu na Q2 ne mora da odlučuje koje su gume koristili.Nisu oni jedini koji nisu poboljšali vreme.
            Zapravo, sad sam pogledao izjave za f1.com, rekli su da su obojica razocarani sto su vozili sporije. Sto ce reci da su imali razloga da veruju da ce voziti brze, sto bi onda bile sveze gume. Potom sam jos jednom pogledao na njihovom twitteru i napisali su da su izasli na poslednjim soft gumama, lose sam procitao... Neko se na f1technical izgleda zabrojao.

            Bilo kako bilo, ako bude suva trka, icice na agresivnu strategiju, nesto kao u Valensiji, sa setom svezih mekih ili ne. Kao sto rekoh, sad je pravi ternutak da se rizikuje. Ako bude mokra, onda ce biti trka do j@j@...

            Comment


            • #66
              Ja bih voleo da bude suvo sutra jer tu imamo sve u top 6 koji se bore za titulu plus Batona i Grožana.Ako bude suvo biće ekstra borba, preticanje na stazi (znam da je teško ali biće, takva je sezona ), preticanje kroz bokseve...

              Vanja, šta kaže prognoza?
              Oni iz weather2umbrella.com opet su ažurirali prognozu.Još samo da stave da će da pada sneg.Bloody hell!

              Trenutno stoji da će biti pljusak pred trku, ali da će za start i početak biti bez padavina ali onda u drugom satu trke pravi letnji pljusak koji bi mogao da dovede do odlaganja trke ili da se 70% trke vozi iza SC-a.Zaista mrzim kad se previše vozi iza SC-a jer se mnogo gubi od efektivnog dela trkanja.
              Last edited by MarkedOne8; 28-07-12, 21:17.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #67
                Tako nesto je svugde. Kisa pred pocetak ili oko pocetka trke. Koliko traje, ot se vec razlikuje... Treba im verovati, pogodili su za Nemacku, za Britaniju razumem sto nisu, Atlantik je mikser u celoj prici...

                Padaju mi neke misli na pamet, ali sacekacu do sutra posle trke. Uglavnom, svode se na surovu demotivaciju...

                Comment


                • #68
                  E jbg Vanja, ne mozes ono u Kanadi da racunas kao losu srecu, to je taktika, to je odluka vozaca i tima, sad ako promasis taktiku onda je to losa sreca? Ne bih rekao, izabrao si taktiku i to je to... A i da je isao na jos jedan stop zavrsio bi treci, celu trku je bio iza Vettela i Hamiltona... Bilo kako bilo, to ne moze da se poredi sa zaglavljivanjem u boxu, puklom gumom i sl. Za los bolid na pocetku sezone se slazem, s tim sto ga to nije mnogo kostalo, opet cudan splet okolnosti... Slazem se delimicno i za incident sa Maldonadom, to sam rekao odmah posle Valensije, morao je Lewis da se povuce, i makar zavrsi cetvrti... ocigledno mu to nije u prirodi...
                  Sve u svemu, ne bih nastavljao o ovome, jer "svaki ciga svoga konja hvali". Poenta je da je nepredvidljiva sezona, tek smo na pola puta, i prerano je predvidjati ko osvaja titulu...

                  Sutra po suvom mislim da ce biti dosadno, ali to smo mislili i za Valensiju pa je bila odlicna, ipak ovde ima samo jedan ljudski pravac, ne znam, nadam se da necemo gledati kolonu... I nadam se da ce biti nesto ovako...



                  Nista bolje od borbe dva stara znanca... I ne znam da li je neko cuo Barikelov komentar na ovo... "It was a fun battle"
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Nisam rekao losa sreca, rekao sam timska greska. Timska greska je timska greska, McLaren je pravio greske u boxu, Ferrari u strategiji. McLarenove su gore jer su bile konstatne. Sad su to ispravili i opet su na vrhu u svemu. Osim Buttona, uopste mi nije jasno sta se s njim dogadja...

                    Ako se tako nesto desi sutra, neko ce biti kaznjen, neko ko postupi kao Schumacher... Bilo je neverovatno videti to, stvarno sam ocekivao da se Rubens zalepi za ogradu.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Nisam rekao losa sreca, rekao sam timska greska. Timska greska je timska greska, McLaren je pravio greske u boxu, Ferrari u strategiji. McLarenove su gore jer su bile konstatne. Sad su to ispravili i opet su na vrhu u svemu. Osim Buttona, uopste mi nije jasno sta se s njim dogadja...

                      Ako se tako nesto desi sutra, neko ce biti kaznjen, neko ko postupi kao Schumacher... Bilo je neverovatno videti to, stvarno sam ocekivao da se Rubens zalepi za ogradu.
                      Dogadja se to da je za klasu losiji vozac od Hamiltona, uvek bio i ostace, isto kao sto je Webber za klasu losiji od Vettela, Massa od Alonsa i sl. Buttona usrala titula 2009, prosle sezone bio konstantan i ljudi pomislili da je neki specijalan vozac... Evo ti sad, cele sezone izjednaceni timovi, gde je u sampionatu? Pritom nije imao pehove, ni u boxu, ni na stazi...
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Ovde pljusti kao iz kabla. Tako da ocekujte kisnu trku
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #72
                          Neka pljusti , samo neka pljusti ...
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Tony_G View Post
                            Dogadja se to da je za klasu losiji vozac od Hamiltona, uvek bio i ostace, isto kao sto je Webber za klasu losiji od Vettela, Massa od Alonsa i sl. Buttona usrala titula 2009, prosle sezone bio konstantan i ljudi pomislili da je neki specijalan vozac... Evo ti sad, cele sezone izjednaceni timovi, gde je u sampionatu? Pritom nije imao pehove, ni u boxu, ni na stazi...
                            Stvar je mnogo komplikovanija od jednostavno "usralo ga" i "za klasu losiji vozac". Bio je vicesampion prosle godine, imao je blagu prednost u odnosu na Webbera i Alonsa, a u losijem bolidu od onog koji Webber vozi. Ove godine je bio bolji od Hamiltona u 2 od 3 trke, a recimo da su u Bahreinu generalno podbacili obojica. Problem sa pregrevanjem guma, ako se dobro secam. To je uzrokovalo da traze resenje u tom sistemu za hladjenje guma. U Kanadi se Lewis zalio da nije mogo da ih zagreje u kvalifikacijama - lose podesen sistem. Desilo se jos negde, ne mogu sad da se setim. Elem, mislim da Button ima vecih problema da zagreje te gume od Lewisa, generalno je pazljiviji prema gumama, sto ce reci da ih mnogo sporije zagreje. Mislim da tu lezi jedan deo razloga za njegove jako slabe rezultate... Drugi bih pripisao demotivaciji... Ali, opet nije to sve, cak i ako bih uzeo u obzir "za klasu losiji od Hamiltona".

                            Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Ovde pljusti kao iz kabla. Tako da ocekujte kisnu trku
                            http://www.weather2umbrella.com/en/w.../1/920322/1/1h

                            Si siguran? Koja je to fora da se preko noci ispostavi da ce biti vedro?

                            http://www.accuweather.com/en/hu/bud...orecast/187423

                            Ovde je jos i slicno kao juce...
                            Last edited by Vanja #66; 29-07-12, 09:48.

                            Comment


                            • #74
                              Vanja ne sumnjaj u Soneta Ipak je on na mestu dogadjaja
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • #75
                                Pa zato kazem, sarkasticno verujem sajtu a ne njemu... Pogledao sam na jos kom forumu, uglavnom ostavljaju druge sajtove, ali generalno bi trebalo biti kise tik pred start trke koji ce stati cim trka pocne ili ce trka poceti suvo i kisa biti nakon toga.

                                Comment

                                Working...
                                X