Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 eni Magyar Nagydij 2012 (Budapest)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Kimi i Luis su relativno povećali svoje količine goriva u odnosu na juče i vozili su na tvrđim gumama.Kad su završili sa tvrđim gumama prešli su na mekše i još malo su povećali količine goriva ali ne znam ko je od njih više a ko manje i kada imao.Mislim da su njih dvojica najbrži.Red Bul je brz po vremenima ali deluje mi kao da se baš muče da ostvare ta vremena dok Kimi i Luis slična vremena lagano odvezu čak i na tvrđim gumama.
    Ova prva ti je dobra, otezao bolid i skinuo 3 desetinke u odnosu na juce.

    I meni se Red Bull cini jako teskim za upravljanje na ovoj stazi. Vettel je toliko puta prosirivao putanju, sto namerno, sto zbog gresaka...

    Comment


    • #47
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      Ova prva ti je dobra, otezao bolid i skinuo 3 desetinke u odnosu na juce.
      Šta ti je tu čudno?Poboljšali su podešavanje i još bolje se pripremili za stazu da mogu jače da pritisnu.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #48
        Jeste Lewis brz, ali nije bas toliko brz... Brzi je od svih bio na medium gumama za nekoliko desetinki, mislis da moze jos i brze na njima?

        Joj gledam ovog Boulliera, koliko je smesan lik u faci.

        Comment


        • #49
          McLaren napredovao dosta.. U pravo vreme pauza stize ..

          Comment


          • #50
            Za komentatore, drugi komentator se jedva chuje, mozda 10%, jedva se nazire zvuk...

            Comment


            • #51
              Kakav krug Lewisa , nehumano brate , nehumano Massa brzi od Nanda Pusta ga malo Nando ,satrace ga u Q3 , Webber Kako Sena unisti SUmiju krug , cini mi se da je Sena otisao van pa prasina unisti Sumija
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • #52
                Kvalifikacije:



                Hamilton klasa za sebe celog vikenda. Jutros je izgleda naleteo na saobracaj, pa nije bio brzi na mekim gumama. 150. pol-pozicija za tim McLaren!

                Grosjean izvuce nesto u zadnjem krugu, valjda ce konacno nesto da izvuce i u trci. Vettel odvezao krug 2 minuta pred kraj, izleteo u sikani posle i zavrsio. Dobro je prosao, ali Red Bull nije na svom nivou ovde. Da li su mape? Moguce.
                Button se opet mucio, Kimi je mogao i brze. Ferrari je takodje bio van tempa celog vikenda. Malo je falilo da Massa konacno uspe da ove sezone bude bolji od Alonsa na startu. Williams prvi put sa oba bolida u Q3. Drago mi je sto je Massa izmedju Alonsa i Maldonada. Hulkenberg odvezao krug tek da bi ga odvezao.

                Mercedes je bas los ovde. Nemam pojma zasto su bas tako daleko...

                Bice dobra trka, start pogotovu, narocito ako padne kisa.

                http://www.weather2umbrella.com/sr/v.../1/920322/1/1h

                A ovde kazu da ce po svemu sudeci biti...

                Alonso u interview-u za Sky kaze da pobeda nije realna, ali da je eto Webber iza nejga i to je dobro. Klasika...

                Comment


                • #53
                  Samo da ne bude zabune, niko ne ocekuje gresku Alonsa, glupo je ocekivati bilo ciju gresku na ovom nivou. Ja samo mislim da je potpuno realno da i Alonsa zadesi neki los splet okolnosti na par trka, kao sto je npr. Hamiltona (ona zajebancija u boxu u Maleziji i Bahreinu, kazna u Katalunji, Maldonado u Valensiji, probusena guma u Hokenhajmu, to nisu greske, prosto losa sreca...). I Vettel je imao nekoliko pehova, sad ako krene neko od navijaca Alonsa da me ubedjuje da i ovo zavisi od stila voznje, onda stvarno....

                  Inace, kvalifikacije u ritmu dosadasnjih treninga, Hamilton mi ovde deluje kao u Katalunji, samo se nadam da ce bolji zavrsiti, ovo ostalo manje vise ocekivano, Mecka je najvise podbacila...
                  A sutra ako padne kisa sve je moguce, po suvom mislim da nas ceka dosadna trka...
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Ako cemo o losem spletu okolnosti, zar nije dovoljno los bio pocetak sezone sa losim bolidom? Ako njega ne racunamo, sta onda reci za trku u Kanadi? Cak i u Monte Carlu, posle trke su rekli u Ferrariu da su mogli da ostave Alonsa jos 2 kruga u prvom stintu, ali da nisu hteli da rizikuju. Cisto da podsetim, tad je vozio krugove po skoro sekund brze od Webbera, a zavrsio je trku manje od sekunde iza istog... Timske greske.

                    Maldonado u Valensiji je i Lewisova greska, tvrdoglavo je isao uveren da ce Maldonado sacekati i vratiti se iza njega jer je izleteo sa staze. Znao je da su gume otisle, Grosjean ga je pocetkom trke tu pretekao i Lewis samo sto nije otisao skroz uz desnu stranu krivine, jer nije bilo realno da se brani. Isto ni kad je Maldonado napao nije bilo relano zbog stanja guma. Mislim da bi bilo ko drugi zavrsio tu trku da je bio na Lewisovom mestu, iskreno... Boxovi i kazna u Valensiji su timska greska, Ferrarievi stopovi su prosle godine bili urnebesni, ove godine su sve osim toga, tako da ne bih ocekivao tako nesto. To jeste losa sreca za njega, ali tim je pogresio (kao Ferrari za ono sto sam naveo u gornjem pasusu). Hockenheim je stvarno bio bizaran, i dalje ne kontam kako je jedini od svih uspeo da zakaci neku krhkotinu... Da nije bilo toga, on bi se nasao na podijumu umesto Kimija, a mozda bi bio i drugi umesto Buttona. Eto, slozicemo se da jedino Hockenheim moze da se desi Alonsu. Salim se, ali stvarno ne ocekujem da tim napravi greske u boxu kao sto je to radio McLaren, vrlo su se uozbiljli od sredine prosle godine, ali strategija im je i dalje zasnovana na onima sa kojima se trkaju, mislim da se to nece ni promeniti...

                    Inace:



                    Moglo bi 'ladno da radi brisanje vremena kad bi Whiting to hteo... U poseldnjoj krivini se moze dobiti vreme ako se malo izadje sa staze, kao sto je ovde slucaj...

                    Takodje, Ferrari je oba bolida poslao na gumama iz Q2, zato su i odvezli bukvalno jedan krug i nazad laganim tempom. To bi moglo da im se isplati kad bi trka pocela po mokrom, a zavrsila se po suvom. Medjutim, prognoza kaze sasvim drugacije. Svejedno, niko sem Hamiltona i Grosjeana ispred njih nema set svezih guma (Marked, kako Kimi stoji, za njega nisam siguran?), tako da u slucaju suve trke to moze da dovede Alonsa u blagu prednost u drugom stintu. Ako bude cela trka mokra, onda startne pozicije (osim pol-pozicije) nisu toliko bitne. Rekao bih da je ovo bila dobra odluka Ferraria...
                    Last edited by Vanja #66; 28-07-12, 15:10.

                    Comment


                    • #55
                      Dvojac iz Lotusa je imao istu strategiju:
                      U Q1 su koristili po 2 seta Medium guma.
                      U Q2 su koristili po 2 seta Soft guma.
                      Prvi krug u Q3 su vozili na korišćenim soft gumama, drugi krug su odvezli na novim Soft gumama.
                      Dakle, u današnjim kvalifikacijama su načeli po 2 seta Medium i po 3 seta Soft guma.
                      To znači da im je ostao samo jedan svet svežih Medium guma.Ostalih 5 setova (2 Medium i 3 Soft) su korišćeni.

                      Koliko sam upućen, Ferarijevi vozači su izašli na stazu sa Soft gumama u Q1.Tako su pričali komentatori.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Tako sam i mislio, ali nisam bio siguran.

                        Jeste, svi sem Hamiltona i Lotusovih su izasli u drugom krugu na mekim u Q1. Ferrari je zato izasao na koriscenim u Q3, imaju 2 seta medium i 1 soft sasvim svezih za sutra... Not bad, to se zove damage reduction.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Vanja #66 View Post
                          imaju 2 seta medium i 1 soft sasvim svezih za sutra
                          Kako to, majke ti?!Pojasni mi.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by MarkedOne8 View Post
                            Kako to, majke ti?!Pojasni mi.
                            Prvi setovi u Q1 su bili medium, usledila je duga pauza, pa su sa ostalim izasli na soft. U Q2 izasli na koriscenim soft, pa potom na novim soft za ulaz u Q3. U Q3 sa soft sa kojima su i usli u Q3. Jedino ako su iz nekog razloga na pocetku Q2 koristili sveze soft, ali to nikad ne rade...

                            Comment


                            • #59
                              Nema šanse!To su tvoje pretpostavke.Mogu i ja da pretpostavim da su u čitavim kvalifikacijama iskoristili samo po jedne Soft i jedne Medium gume.
                              Imaš li neki pouzdani izvor za to?

                              Ja za Lotus imam:
                              Qualifying 1 – Key Moments:

                              0mins: Both drivers out on medium tyres
                              14mins: Second run for RG on fresh medium rubber
                              16mins: Same routine for KR

                              Qualifying 2 – Key Moments:

                              4mins: Both E20s burst out of the garage on soft tyres
                              12mins: RG follows KR for a second foray on fresh soft rubber

                              Qualifying 3 – Key Moments:

                              1min: KR out of used softs for a banker lap
                              3mins: RG shadows his team-mate on the same rubber
                              8mins: Final dash for the pair; fresh soft tyres for both
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                f1technical.net. Na Ferrarievom delu je nekoliko ljudi napisalo da su koriscene gume jer je bilo cudno da su sporiji u Q3 nego u Q2. Isto se desavalo pocetkom sezone, kad su primenjivali takvu taktiku, ovo su vec moje reci.

                                Na Ferrarievom twitteru pise isto... M1/S1 u Q1, S1/S2 u Q2 i S2 u Q3, pojednostavio sam oznake da skratim...

                                Comment

                                Working...
                                X