Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 eni Magyar Nagydij 2012 (Budapest)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Marko pocinje da izigrava uvredjenu gospodjicu, kao i Vettel. Ne svidja mi se to. Premalo su uradili da imaju prava da se tako ponasaju. Nije to malo, ali ipak je kratak vremenski period...

    Webber, iako je ispred Vettela, nema sanse za titulu, nece RB pored najmladjeg dvostrukog i aktuelnog sampiona prednost dati nekom ko i nije iz njihove skole i ko dok nije vozio za njih nije bio neko ko se smatrao kao vozac za titulu. Sa te strane mi je od starta sezone i Massa imao vece sanse za titulu od Webbera. Tako da - da, mislim da Kimi ima vece sanse za titulu od Webbera. (Uostalom, ovo za Webbera sam rekao i pre skoro mesec dana.)

    Kimija sam izbacio nakon trke u Britaniji iz konkurencije jer je zaostajao previse. Kako je Hamilton sad iza njega, izbacujem i njega. Iako se McLaren popravio, kad moras da racunas da ce tip na vrhu da failuje na tri trke (a nije napravio kobnu gresku vec iha-haj), a ti da pobedis na 2 i zavrsis 4. na trecoj, onda si u problemu. Pritom, konkurencija na te dve pobede realno obuhvata bar 5 vozaca, jer taj koji vodi se uzima kao da je ispao, a jedan od njih je tvoj timski kolega, iza kog ce i tvoj tim stati jer i on i dalje ima sanse za titulu. Stoga - tesko je. Zato sad mislim da su realno ostali samo Seb i Alonso, a Seb zaostaje 44 poena i ima blagih problema ovog vikenda. Alonso ce se uskoro naci u poziciji da ne mora ni da pobedjuje, vec ce biti dovoljno da zavrsava drugi. To je ipak velika stvar, narocito kad je grid ovako tesan.

    Naravno, sve dok debela peva nista nije zavrseno. Mozda ce u toku letnje pauze Lotus da napravi do sad nevidjeni bum. Mozda ce Ferrari da napravi gresku u razvoju nekih mehanickih delova koji ce rezultirati oslabljenom pouzdanoscu. Mozda ce McLaren da napravi jos veci skok nego izmedju Nemacke i Britanije. Mozda ce RB pronaci nesto novo iznenada. Sve je otvoreno, zato mi je drago sto sam procitao da je Ferrari spreman da za ovu trku u potpunosti stane iza Alonsa, da se mehanicari u boxu skoncentrisu samo na njegove stopove, da je Massa rekao da zeli da pomogne Alonsu dobrom trkom (sto je za sad pokazao na oba terninga), A sam Alonso moze biti rasterecen jer ce svakako otici na pauzu kao prvi u sampionatu, te je losa trka za njega sad najbolje vreme, ako vec mora da se desi - sve u zelji da nekako uspeju da naprave jos vecu razliku, koja vrlo lako nakon ovog vikenda moze da bude i 50+ poena. Za to bi trebalo da Alonso pobedi i Webber zavrsi 5, Alonso zavrsi drugi, Webber 8, Seb 5, vec sa trecim mestom nije moguce. Mislim da se to nece desiti, ipak...

    Comment


    • #32
      Inace, Lotus ima novi nos, pelikan nos da kazemo. Nosaci krila su takodje drugaciji...





      Mada, ne mogu a da ne primetim da im prednje krilo deluje nerazvijeno. Ima neku svoju filozofiju, ali deluje 2 godine starije od RBovog, McLarenovogi Scuderiinog prednjeg krila...

      Comment


      • #33
        Nije načičkano kao Red Bullovo ali ne zaostaje mnogo po pitanju razvijanja.Svaka šasija ima različito prednje krilo jer je ono deo koji se razvija i podešava tako da se što bolje prilagodi ostaltku bolida, a ne prilagođava se ostatak njemu.

        Što se pronalaženja tempa tiče, Kimi je sve zadovoljniji podešavanjem bolida.Ipak tu može dosta da se dobije i podešavanjem a ne samo razvijanjem.

        Slažem se da ostaju samo Fetel i Alonso, ali možda i Kimi.Da ne zaostaje ovoliko poena sigurno bi bio full-aktivno shvaćen kao kandidat za titulu ali pošto zaostaje 56 poena nije ni čudo što ga mnogi otpisuju.On je u povratničkoj sezoni i još uvek je u fazi podešavanja bolida.Ne kasni sa time, ima osnovni setup sa početka sezone, ali sad ga tera ka perfekciji.Još neki novi deo od Lotusa i biće jako brzi.Ovo što je već uradio je fenomenalno.Još tu samo fali pobeda kao šlag na vrhu torte.

        Ne treba se nadati da će vodeći, u ovom slučaju Alonso, da odustaje ili ima probleme.Treba ga prvo nekoliko puta pobediti na stazi, smanjiti razliku.U suštini treba samo dati sve od sebe.Hajde baš da vidimo koliko je zaista dobar Kimi.Kao što su mnogi do sada već rekli, ovo je već dovoljno za povratničku sezonu.Sve preko 5. mesta u plasmanu je ogroman uspeh, ali mislim da on može i želi još.
        Last edited by MarkedOne8; 27-07-12, 22:31.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #34
          E Vanja, Vanja, cccc, kaze se "nije gotovo dok debela ne ZApeva."

          Inace, ne bih iskljucio nikog od prvih 5 iz borbe za titulu, tek smo na pola sampionata, nekako se nadam da je Hamilton ispucao svoju dozu nesrece (boxovi, kazna u Barsi, pukla guma itd.), a da neki tek treba da ispune tu kvotu... Jos uvek je sve nepredvidljivo, uvek tu moze da se desi neka kisa, iznenadni napredak Mercedesa, Saubera, Williamsa itd. Potpuno je realno da cak 7 timova moze da se popne na podijum na svakoj trci, to je 14 vozaca, dosta promenljivih... zar ne? Dosta vozaca koji mogu da otkinu bodove vodecima...
          Last edited by Tony_G; 27-07-12, 23:15.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Originally posted by Tony_G View Post
            E Vanja, Vanja, cccc, kaze se "nije gotovo dok debela ne ZApeva."

            Inace, ne bih iskljucio nikog od prvih 5 iz borbe za titulu, tek smo na pola sampionata, nekako se nadam da je Hamilton ispucao svoju dozu nesrece (boxovi, kazna u Barsi, pukla guma itd.), a da neki tek treba da ispune tu kvotu... Jos uvek je sve nepredvidljivo, uvek tu moze da se desi neka kisa, iznenadni napredak Mercedesa, Saubera, Williamsa itd. Potpuno je realno da cak 7 timova moze da se popne na podijum na svakoj trci, to je 14 vozaca, dosta promenljivih... zar ne? Dosta vozaca koji mogu da otkinu bodove vodecima...
            Rekao bih da je to prestalo nakon Barse... Realno gledano, da je tad McLaren postupio malo inteligentnije, Hamilton bi tad pobedio i Maldonado bi i dalje bio samo agresivni ludak.

            Opet, zanemaruju se pare. Verujem da sam dosadan sa njima, ali kad Sauber prica da su pod strasnim pritiskom da ne pogrese sa razvijanjem jer nemaju para za bacanje onda se zna da ulaze u fazu usporenog razvijanja. Mecka je bas pocela da zaostaje, Schumacher ih sad odrzava. Ne bih rekao da je novac problem, koliko sporo razvijanje, iz ovogo ili onog razloga. Williams je ostvario to sto je ostvario, to je to od njih za ovu sezonu.

            Naravno, sve ovo smatram da vazi u predvidljivim suvim trkama. I pored svega sto je bilo u vazduhu, osim Malezije trke su bile suve, ne verujem da cemo videti vise od jos dve kisne trke do kraja sezone.

            Za koga smatras da tek treba da ispuca kvotu lose srece?

            I da, jel se kaze "till the fat lady sings" ili "until the fat lady sings"? Prva verzija je ono sto sam ja napisao, a druga je to sto si ti naveo, a zvuci jbn isto kad smotani Ameri to kazu...

            Comment


            • #36
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Rekao bih da je to prestalo nakon Barse... Realno gledano, da je tad McLaren postupio malo inteligentnije, Hamilton bi tad pobedio i Maldonado bi i dalje bio samo agresivni ludak.

              Opet, zanemaruju se pare. Verujem da sam dosadan sa njima, ali kad Sauber prica da su pod strasnim pritiskom da ne pogrese sa razvijanjem jer nemaju para za bacanje onda se zna da ulaze u fazu usporenog razvijanja. Mecka je bas pocela da zaostaje, Schumacher ih sad odrzava. Ne bih rekao da je novac problem, koliko sporo razvijanje, iz ovogo ili onog razloga. Williams je ostvario to sto je ostvario, to je to od njih za ovu sezonu.

              Naravno, sve ovo smatram da vazi u predvidljivim suvim trkama. I pored svega sto je bilo u vazduhu, osim Malezije trke su bile suve, ne verujem da cemo videti vise od jos dve kisne trke do kraja sezone.

              Za koga smatras da tek treba da ispuca kvotu lose srece?

              I da, jel se kaze "till the fat lady sings" ili "until the fat lady sings"? Prva verzija je ono sto sam ja napisao, a druga je to sto si ti naveo, a zvuci jbn isto kad smotani Ameri to kazu...
              Jel na ovo uopste treba da odgovaram?

              Slazem se za novac, ali poenta je da stvarno ima dosta vozaca koji mogu da se umesaju u sam vrh i pomrse racune...

              Za izreku - till i untill je isto, oba znace "dok", ali to "dok" ne znaci "za vreme", kao sto si ti preveo (dok debela peva), nego je to "dok se nesto ne desi" odnosno "dok ne zapeva". Aj da ne pretvorimo ovo u cas engleskog, i btw izraz je karakteristican za Engleze, ne toliko za Amere... nadam se da nisam dosadan
              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by MarkedOne8 View Post
                Nije načičkano kao Red Bullovo ali ne zaostaje mnogo po pitanju razvijanja.Svaka šasija ima različito prednje krilo jer je ono deo koji se razvija i podešava tako da se što bolje prilagodi ostaltku bolida, a ne prilagođava se ostatak njemu.

                Što se pronalaženja tempa tiče, Kimi je sve zadovoljniji podešavanjem bolida.Ipak tu može dosta da se dobije i podešavanjem a ne samo razvijanjem.

                Slažem se da ostaju samo Fetel i Alonso, ali možda i Kimi.Da ne zaostaje ovoliko poena sigurno bi bio full-aktivno shvaćen kao kandidat za titulu ali pošto zaostaje 56 poena nije ni čudo što ga mnogi otpisuju.On je u povratničkoj sezoni i još uvek je u fazi podešavanja bolida.Ne kasni sa time, ima osnovni setup sa početka sezone, ali sad ga tera ka perfekciji.Još neki novi deo od Lotusa i biće jako brzi.Ovo što je već uradio je fenomenalno.Još tu samo fali pobeda kao šlag na vrhu torte.

                Ne treba se nadati da će vodeći, u ovom slučaju Alonso, da odustaje ili ima probleme.Treba ga prvo nekoliko puta pobediti na stazi, smanjiti razliku.U suštini treba samo dati sve od sebe.Hajde baš da vidimo koliko je zaista dobar Kimi.Kao što su mnogi do sada već rekli, ovo je već dovoljno za povratničku sezonu.Sve preko 5. mesta u plasmanu je ogroman uspeh, ali mislim da on može i želi još.
                Imaju drugaciju filozofiju svakako, ali mislim da bi moglo to jos malo drugacije da bude. Mozda zbog te crne ne vidim sve detalje, pa sticem pogresan utisak. Ipak McL i SF imaju jako svetla krila gde se skoro svaki detalj vidi...

                Kimi ce sledece sezone imati mnogo bolju sansu za titulu nego ove. Vraca se, nov tim, sa ne bas dobrom sezonom prosle godine, ulaze sa ambicijama da budu 4. na kraju ove... Zeli on da prisije jos koju titulu uz ime, ali ne verujem ni da je on verovao da ce ove godine moci do titule. Ako u nedelju ne pobedi, zbog ovog F-DRSa mislim da ce imati bolju sansu vec u Spa.

                Pocetkom sezone, tj. jos uvek smo pisali u temama Zagrevanje i Testiranja, sam napisao da jedina sansa koju ce Alonso imati za titulu lezi u mogucnosti da vise vozaca oduzima sebi poene. Pre svih sam mislio na dvojce McLarena i Red Bulla, ali sam se nadao da i Kimi tu moze da uleti, a uletela je i Mecka i Sauber. To se i dogodilo, ali ne samo sto se dogodilo, dogadja se svakog vikenda. Osim Alonsa, samo je Lewis vezao tri podijuma i to u prve tri trke sezone. Jako, jako je tesko biti konstantan bez dobrih kvalifikacija i dobrog bolida. Lotusu fale kvalifikacija, to je jasno. Bas zato sto vidim da su danas imali jako dobar tempo, mislim da Kimi ima dobre sanse. Ali, cak ni to nije garant...

                Originally posted by Tony_G View Post
                Jel na ovo uopste treba da odgovaram?

                Slazem se za novac, ali poenta je da stvarno ima dosta vozaca koji mogu da se umesaju u sam vrh i pomrse racune...

                Za izreku - till i untill je isto, oba znace "dok", ali to "dok" ne znaci "za vreme", kao sto si ti preveo (dok debela peva), nego je to "dok se nesto ne desi" odnosno "dok ne zapeva". Aj da ne pretvorimo ovo u cas engleskog, i btw izraz je karakteristican za Engleze, ne toliko za Amere... nadam se da nisam dosadan
                Sad bismo opet mogli da krenemo u krug, gde cu ja reci da covek tako vozi i da nije slucajno napravio drugi najduzi niz trka zavrsenih u poenima u istoriji F1 koji i dalje traje... Nema svrhe nastavljati. I ja cekam njegovu losu trku i mislim da bi u nedelju bilo najbezbolnije kad bi se to desilo. Sledi pauza da se eventualno ociste misli, a protivnici ce se za to vreme ohladiti, jer ce se neminovno napaliti... I nikako ne skodi to sto ce sigurno imati prednost cak i da odustane.

                Moze malo engleskog, kao da mi ga nije preko glave. Mrzim taj jezik, najgluplji jezik na svetu i postao je univerzalni jezik. Ocaj!

                'Till sam mislio da ima znacenje kao as long as, takav sam nekako stekao utisak. Slabo sam ja ucio engleski, sto ga znam, znam ga sa TVa, nemam pojma kako se koje vreme zove i zato mi profesorka prosle godine nije dala da odem na takmicenje. Najjace od svega je sto sam na gramatickom delu testa (koji mi je ona dala da resavam na casu nakon takmicenja) imao isto poena koliko i lik koji je otisao - 22/30, koji uci engleski u privatnoj skoli vec 7-8 godina i koji se pola godine spremao za to takmicenje. What can I say, I'm awsome!
                Last edited by Vanja #66; 27-07-12, 23:48.

                Comment


                • #38
                  Jos ne treba otpisivati Hamiltona i Raikkonena,vratice se oni,Alonso je uzasno brzo stekao tu ogromnu prednost,posle Kanade bio je 2 poena iza Hamiltona i sampionat nije bio nikad neizvesniji tri trke nakon toga je pokupio je 70 od mogucih 75 bodova sto je mnogo u ovako izjednacenom sampionatu zato budite uvereni karte ce se promesati, Alonso kako je stekao tu prednost tako ce je i izgubiti,znam da zvucim kao jadni optimista ali tako je,Hamilton je imao pehove na 5 od 10 trka (Malezija,Kina,Spanija,Valensija,Nemacka) i kostalo ga je maksimalno oko 80 bodova jer Maleziji su ga zeznuli u boksu a tu se mogao boriti za pobedu -10 bodova,Kina morao je menjati menjac i dobio kaznu 5 mesta pa startovao 6 a mogao se boriti za pobedu -10 bodova,Spanija najverovatnije bi pobedio -25 bodova, Valensija ludi Maldonado se zapucao u njega -15 ili 12 bodova i Nemacka od 24 vozaca jedini on zakaci one krhotine ili sta vec i pukne mu guma a meklaren je na toj trci imao odlican tempo a verujem da bi bio bolji od Buttona u borbi sa Vettelom i Alonsom -25 bodova,mozda sam ja sad nerealan ali ja tako vidim,na treninzima za Madjasrku sad izgledaju dobro ali videcemo sutra i u nedelju bi mogli do pobede jer meklaren je jako dobar na ovoj stazi u zadnjih 5 godina 4 puta su pobedjivali ( 2 x Hamilton,Button i Kovalainen ),tako da verujem u meklaren
                  Miljkonen

                  Comment


                  • #39
                    To si u pravu Miki.Slično sam i ja rekao.Na polovini smo.Kako se osvojilo tako može i da se izgubi i obrnuto, naravno.Hamilton je izgubio dosta poena, ali na sve to odbiješ neki procenat da ne bi bilo baš kao bajka ali opet je tu negde, najmanje 2 trke.Španiju bi 90% pobedio i imao bi Hamilton pol tada pa makar da je bio 10 kg teži.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Zanimljivo je sto svi cekaju da Alonso kiksne...MO8 je pricao kako je Alonso imao pre zanemarljiv broj odustajanja u odnosu na Kimija kome se bolid kvario.....Svi pricaju kako Alonso mora nekad kiksnuti, odustati, nece imati srece.. Ali bas se kroz njegovu karijeru vidi to da retko odustaje, nema sanse po meni da ijednu trku zavrsi van bodova ove godine, a kamoli da odustane..Sta vise ja mislim da nece silaziti sa podiuma, ali to je vec nerealno.

                      Comment


                      • #41
                        OK, cekate greskE (ne greskU), samo zelim napismeno "Alonsov stil voznje se zasniva na malo gresaka, ali on je jedan od retkih u istoriji koji je sposoban da to izvede." od vas na kraju sezone ako se to ne desi... ;) Dogovoreno?

                        Prosle godine sam Vettela nakon ove trke proglasio sampionom, iako ni Button ni Hamilton ni Alonso ni Webber nisu bili preterano daleko. Nisam ocekivao da ce praviti glupe greske i nije ih pravio. Ona u Abu Dhabiu je bila i do "lose mesto u losem trenutku" no nema veze. Stoga mislim da je sasvim opravdano da se od Alonsa ne ocekuje nista manje, s obzirom na do sad vidjeno...

                        Comment


                        • #42
                          Alonso nece pogresiti , previse je on dobar i iskusan da bi pogresio i odustao..E sad ako ga neko udari , ali ne verujem .. A jedino sto treba da radi je da bude van dometa Maldonadu.

                          Comment


                          • #43
                            Treba sacekati kraj treninga, ali Webber je trenutno na svezim mekima sporiji od Lewisa na tvrdjim, a Vettel jedva brzi. Pirelli kaze da je razlika oko 0.8s izmdeju guma, sve i da nije toliko, ovde nesto nije bas kako treba.

                            EDIT: Webber se poboljsao, ali brzi je tek 0.2s od Hamiltona... Cudno, bas cudno...

                            EDIT 2: Cudno je sto je Hamilton na mekim gumam svega desetinku brzi nego na tvrdjim. Jako konfuzni treninzi...
                            Last edited by Vanja #66; 28-07-12, 11:06.

                            Comment


                            • #44
                              Rezultati FP3:



                              Jako, jako mi je konfuzan bio ovaj trening. Hamilton koji je svega desetinku brzi na mekim nego na tvrdjim, BUtton koji opet dosta zaostaje, Raikko kao da je malo izgubio na brzini... Alonso odvezao efektivno 5-6 krugova...

                              Comment


                              • #45
                                Kimi i Luis su relativno povećali svoje količine goriva u odnosu na juče i vozili su na tvrđim gumama.Kad su završili sa tvrđim gumama prešli su na mekše i još malo su povećali količine goriva ali ne znam ko je od njih više a ko manje i kada imao.Mislim da su njih dvojica najbrži.Red Bul je brz po vremenima ali deluje mi kao da se baš muče da ostvare ta vremena dok Kimi i Luis slična vremena lagano odvezu čak i na tvrđim gumama.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X