Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Großer Preis Santander von Deutschland 2012 (Hockenheim)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pa to, sad svako vidi to na svoj nacin. To za F-vod mi je najlogicnije, jer je to u sustini jako korisno cudo, uostalom, zato je i zabranjen. Takodje, kad pogledas sliku R30 gore, vidis verziju 2.0 danas, koja je u skladu sa pravilima... Cim sam video sliku Kimijevog bolida koji izlazi iz boxa (imajuci u vidu sta sam procitao pre toga) pretpostavio sam da pokusavaju nesto kao F-vod...

    Sto se tice zelenih rupa, jos uvek ne znamo da li ih ima. Verujem da ih ima, jer one su jedine koje mogu da regulisu bilo kakvu promenu na bolidu koju inicira vozac. Ako se nesto drugo otvara na bolidu kad se otvara DRS, to ce biti nelegalno, jer nije u pitanju krilce na zadnjem krilu. Mada, Lotus se ozbiljno zalio na taj sistem i trazio gomilu napismenih pojasnjenja, tako da je takodje moguce da su nasli nacin da jos nesto pomeraju o istom trosku, a da je Charlie to pre 2-3 meseca proglasio legalnim nesvesno...

    Comment


    • #17
      Ako nekoga zanima,dobar vodic kroz Lotusovu fabriku u Enstonu...

      http://www.speedhunters.com/2012/07/...-factory-tour/

      Comment


      • #18
        Webber se pridruzio Rosbergu i Grosjeanu na listi +5 posle kvalifikacija zbog menjaca... Moze biti udarac njegovim nadanjima za titulu.

        Sta bi na kraju Marked, rupe ili nisu? Juce sam mogao bubreg da dam na osnovu one dve slike da je to rupa... Kasnije cu vise o tome.

        Comment


        • #19
          Ala se ovo spustilo posle treninga, bice zanimljive kvalifikacije. Mnogo gresaka u onoj ukosnici koja je posle DRS zone, ocigledno vozaci jos uvek tu nemaju filing, videcemo tu dosta preticanja sutra. Zanimljivo mi je da Ferari i Zauber imaju tempo na istim trkama, ocigledno su dosta saradjivali i bolidi imaju iste prednosti i mane. Drzati to na umu ako bude borbi izmedju ova dva tima, i za ovaj vikend i za nastavak sampionata.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #20
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Sta bi na kraju Marked, rupe ili nisu? Juce sam mogao bubreg da dam na osnovu one dve slike da je to rupa... Kasnije cu vise o tome.
            Ljudi vikali da to nisu rupe, da su odrazi mehanizma za DRS.Mislio sam da imaju neku bolest kad su to govorili.Malo bolje sam pogledao na jednoj slici, i stvarno je bio odraz.Ne mogu da verujem kako se uvek tako jasno i uvek na isto mesto ocrtavao.Šteta što neće koristiti sistem u kvalifikacijama i trci.Trebao bi barem Grožan da ga vozi.Ne bori se za titulu a plus ima kaznu od 5 mesta zbog menjača.Jel se to opet javlja Bahrein kada nisu gurnuli Kimija ispred Grožana?Tada je to Kimija koštalo pobede,
            nadam se da ga ovo neće koštati titule.Mislim da treba rizikovati u svakom slučaju, pa makar i sa Kimijem.2-3 desetinke ove godine su važne kao nekad što je bila čitava sekunda.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #21
              Rezultati FP3:



              Prva cetvroica su izasli u dobrom periosu, od Webbera nadalje se moze govoriti o nekih 0.3s koje mogu da nadoknade sigurno... Button je puno izgubio jer nije stigao da odveze sa malo goriva, to moze biti mali problem, ali MP4-27 izgleda bolje nego u Silverstoneu i mislim da nece biti jedan od onih 7 u Q1...

              Comment


              • #22
                Meklaren izgleda bolje, Baton i dalje izgleda ocano i neprijatno u svojoj kozi.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #23
                  Originally posted by MarkedOne8 View Post
                  Ljudi vikali da to nisu rupe, da su odrazi mehanizma za DRS.Mislio sam da imaju neku bolest kad su to govorili.Malo bolje sam pogledao na jednoj slici, i stvarno je bio odraz.Ne mogu da verujem kako se uvek tako jasno i uvek na isto mesto ocrtavao.Šteta što neće koristiti sistem u kvalifikacijama i trci.Trebao bi barem Grožan da ga vozi.Ne bori se za titulu a plus ima kaznu od 5 mesta zbog menjača.Jel se to opet javlja Bahrein kada nisu gurnuli Kimija ispred Grožana?Tada je to Kimija koštalo pobede,
                  nadam se da ga ovo neće koštati titule.Mislim da treba rizikovati u svakom slučaju, pa makar i sa Kimijem.2-3 desetinke ove godine su važne kao nekad što je bila čitava sekunda.
                  Manifestuje se ono sto si pricao za RB i Lotus kad su bila testiranja, bolje je kad su bolidi tamni jer ljudi ne vide sve detalje... Ocekuj da jos uvek ne guraju kimija jer ipak su to i dalje Francuzi, i pored toga sto zele da misle da su Britanci. Boullier nece zakidati Grosjeanu nista, cak i sad kad ima kaznu za menjac...

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Ocekuj da jos uvek ne guraju kimija jer ipak su to i dalje Francuzi, i pored toga sto zele da misle da su Britanci. Boullier nece zakidati Grosjeanu nista, cak i sad kad ima kaznu za menjac...
                    Istina je, nažalost.

                    Koliko samo međusobno vozači jedni drugima pojedu bodova u timovima kao što su Red Bull i Lotus.Masa niti jedan jedini bod nije uzeo Alonsu, niti jednu trku nije završio ispred.

                    Nadam se da će biti zanimljive kvalifikacije sada.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Aj sa', recite da je bolje kad se ljudi u timu takmice... Samo je jedna stvar bitna na kraju sezone: da li ti se pored imena upisuje (jos jedna) titula svetskog sampiona. Red Bull je prosle godine bio u mogucnosti da dopusti vozacima da se bore, ali Webber nije bio na visini zadatka. Kad nisi u mogucnosti, onda ulazes sve u jednog, onog koji je jasno najbolji...

                      Ala se Schumi izvukao u trecem sektoru... Treci sektor je prelomio da je Schumi bio hrabar i samouveren na tvrdjim gumama, a mogao je da ispadne glup.

                      Comment


                      • #26
                        Toooooooooooooooooooooooooooo ,tako bre
                        Jos jednom pokazao klasu , jos jednom pokazao da je najbolji , majstor :ajde Jos ga popravio na kraju Kralj , sutra samo mirno do pobede Aaaaaaaaaaaa koliko sam sretan , samo da ne bude nekih s_anja sutra i sve ce dobro biti , jos jednom
                        Klasu pokazao
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • #27
                          NANDOOOO! KISNI COVJEK

                          Comment


                          • #28
                            Mnogo je dobro biti Tifosi ovih dana.

                            Comment


                            • #29
                              Kakva je klasa covek, neverovatno. Sigurno u Top 10 svih vremena, sve da ne uzme nijednu titulu do kraja karijere.

                              Sutra na startu Alonso pa tri Nemca
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #30
                                Veber +5 zbog menjača, jel da?
                                Znači Kimi peti startuje... opet.

                                Svaka čast za Alonsa. Matori odličan po kiši, naravno, još iskoristio situaciju sa Veberom, lepo, lepo...

                                Kakva je prognoza za sutra?

                                EDIT: Vremenska...
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X