Announcement

Collapse
No announcement yet.

Valentino Rossi - vesti, glasine, poredjenja...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta je zabranjeno po tvom misljenju Marc uradio? Decko je vracao svoju poziciju nakon sto bi ga Rossi prestigao. Nema pravo na to?

    Comment


    • Nisam baš neki stručnjak ali moje mišljenje je,neka me neko demantuje, telemetrija i podešavanja mašine su najstrože čuvana tajna svakog vozača i konstruktora, tako da nisam baš siguran da će tek tako dati te podatke a možda i grešim.
      Last edited by Dekson; 31-10-15, 12:35.
      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

      Comment


      • Pa u vezi sa tim su i bile moje Nedoumice.. Svakakve price kruze internetom ovih dana.. Da li CAS to moze da trazi, i da li ce oni dati, mogu, moraju, ne moraju?

        Comment


        • Originally posted by Daisy Duck View Post
          Pa kompletna telemetrija, gas, kocenja, broj obrtaja, itd, itd..
          Telemetrija nikad nece biti prihvacena kao relevantan dokaz zbog toga sto moze da postoji milion tehnickih razloga zbog kojih je Markez vozio onako kako je vozio. Prvo sto mi pada na pamet su gume. Od prvog kruga nije imao poverenja u motor i da je to razlog zbog cega nije imao tempo da stigne Horhea. Zbog toga mu je preostalo jedino da se bori za III mesto...... ili boleo ga je zub! Zaboravite telemetriju.
          Ovo je nezapamcena hajka na trenutno najtalentovanijeg vozaca u ovoj klasi. Duh iz boce je u cetvrtak pusten i mislim da bi bilo pametnije da se umesto ove peticije za podrsku Rosiju pokrene peticija koja ima za cilj da Rosi izmoli sve one koji vole trkanje a posebno svoje navijace da smire svoje strasti i da prestanu da podgrejavaju mrznju pre nego sto se dogodi nesto mnogo gore! Shvatam Rosijevu frustriranost ali on kao najpopularniji vozac sa najvecim brojem navijaca ima i najvecu odgovornost za ovakvu atmosferu koja se podigla do nivoa lincovanja, i za sve ono sto moze da se dogodi!
          https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

          http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

          Comment


          • Originally posted by AyrSen View Post
            Telemetrija nikad nece biti prihvacena kao relevantan dokaz zbog toga sto moze da postoji milion tehnickih razloga zbog kojih je Markez vozio onako kako je vozio. Prvo sto mi pada na pamet su gume. Od prvog kruga nije imao poverenja u motor i da je to razlog zbog cega nije imao tempo da stigne Horhea. Zbog toga mu je preostalo jedino da se bori za III mesto...... ili boleo ga je zub! Zaboravite telemetriju.
            Ovo je nezapamcena hajka na trenutno najtalentovanijeg vozaca u ovoj klasi. Duh iz boce je u cetvrtak pusten i mislim da bi bilo pametnije da se umesto ove peticije za podrsku Rosiju pokrene peticija koja ima za cilj da Rosi izmoli sve one koji vole trkanje a posebno svoje navijace da smire svoje strasti i da prestanu da podgrejavaju mrznju pre nego sto se dogodi nesto mnogo gore! Shvatam Rosijevu frustriranost ali on kao najpopularniji vozac sa najvecim brojem navijaca ima i najvecu odgovornost za ovakvu atmosferu koja se podigla do nivoa lincovanja, i za sve ono sto moze da se dogodi!
            Da li je ovo tvoje misljenje ili su tako do sada postupali, ili na osnovu nekih podataka?

            Comment


            • Originally posted by AyrSen View Post
              Telemetrija nikad nece biti prihvacena kao relevantan dokaz zbog toga sto moze da postoji milion tehnickih razloga zbog kojih je Markez vozio onako kako je vozio.
              A kako je to vozio?Hoćeš reći sporije nego inače što bi mogao?

              Još malo poznatih o incidentu:
              Ivan Milenković, vozač klase 600 Formula smatra da Marquez nije smeo da se umeša u borbu za titulu – „Reč je o nepisanom pravilu među takmičarima . Rec je o beskompromisnom postovanju i uvažavanju starijih i iskusnijih. Svi pravi ljubitelj motociklizma se drže ovog pravila koje je neiskusni Marquez prekršio. Nije smeo da pokuša da baci veliko ime kao sto je Rossi u prašinu. Bez obzira na milionske ugovore ovaj kodeks nije smeo da prekrši. Koštaće ga mnogo u budućnosti. Nije poenta u rezultatima i titulama, reč je o predmetu obožavanja. to je ono što je MotoGP.“

              Aleksandar Tošić Toške – „Bar koliko ja pratim moto trke, vozači su uvek bili veći džentlmeni i sujeta se nije videla kao u auto sportu u kom sam prisutan i aktivan 25 godina. Naravno da sam pratio poslednju trku MotoGP šampionata, kao i sve predhodne i čitam komentare koji su posledica incidenta. Ima stručnih i nestručnih. Jedni vole jednog, drugi drugog pa je nastala podela. Ono što je Marquez radio je sramotno i to je kompleks koji je proizvod rezultata ove sezone. Rossi je ikona ovog sporta, takav čovek se jednom rađa i logično je da je uvek meta konkurenciji, naročito ovom mladom telantovanom i iskompleksiranom momku. Sve je vec najavljeno pre trke i sad se neki čude zašto je došlo do ovoga. Sam incident nije bitan, bitno je kako je došlo do njega i iskreno se nadam da će u Valensiji pravda pobediti.“

              Predstavnik supermoto reprezentacije Srbije i ujedno najbolji vozač u ovoj disciplini u Srbiji, Vukašin Bajić kaže – „Sve je već rečeno, svi znaju sta je istina ali je očigledno da Dorna lobira svoje vozače, biće pravi filmski scenario ako Rossi osvoji titulu (pozitivac protiv negativaca ) sto ne krijem da bih voleo da se desi jer je i za služuje. Jedino što mislim da Marquez nije toliko zagrižen da brani svog zemljaka nego se njemu u glavi odigravaju druge misli, a to je da spreči Rossija da osvoji desetu titulu kako bi njemu bio lakši put do osvajanja i prestizanja tolikog broja titula, sasvim je moguće da Marquez razmišlja o dugoročnim planovima. To je moje mišljenje, kada sam pokušao da se postavim u ulogu vozača kakav je Marc.“

              Veljko Vidić kaže – „Kada od idola dobiješ konkurenta, dešava se ovo. Ako je hteo da se dokazuje, trebao ga je obići i otići. Tako se radi u slučaju kada si brži. Ako nisi, onda se pomeri i pusti da se bori za titulu onaj ko može.“
              Last edited by crni; 31-10-15, 15:51.
              http://i.imgur.com/M5S4dhH.gifv

              .

              Comment


              • Gdje su bili svi ove experti nakon PI? Bilo je potrebno 5 dana da italijanski kriminalac razvije teoriju zavjere i otvori im oci

                Comment


                • Motokros vozač Vukašin Vule Ćurčić takođe je veliki fan MotoGP šampionata – „Odmah nakon incidenta sam i ja, kao i veliki deo gledalaca, mislio da je Rosis udario nogom Marqueza, jednog jako dobrog vozača, ali ispostaviće se kasnije očigledno ne toliko dobrog čoveka. Pošto sam i ja takmičar u disciplini puno grubljeg sporta, motokrosa, rekao sam – Ako si Vale legendo – jer bih verovatno i sam tako postupio da se nađem u toj situaciji. Nakon što sam odgledao situaciju iz više uglova, taćnije sa kamere iz ptičije perspektive shvatio sam da Vale tu uopšte nije kriv. Samo je jednom uradio ono što je Marquez pre tog incidenta njemu uradio više puta, ali je on ostao na motoru dok Marquez je sa namerom u njega gađao, ali nije predvideo da će to uraditi svojom prednjom kočnicom i zahvaljujući tome završio je tu gde mu je i mesto, jer ne dopušta da bolji pobedi na način na koji to treba da se radi.“

                  motokros vozač, Stevan Zekanović rekao je šta misli o trci u Maleziji – „Mislim da to svakako nije dobro za moto sport ni u jednom smislu. Marquez je preterao i pokazao ko je u stvari, Rossi je podlegao pritisku i doveo sebe u situaciju da startuje sa poslednje pozicije na poslednjoj trci dok mu titula klizi iz ruku. Sve bi bilo normalno da se Marquez borio za titulu, ali nije. I onakva vožnja protiv nekoga ko se bori za titulu je prevelika sramota za nekoga ko je dvostruki šampion sveta u kraljevskoj klasi. Takođe mislim da je previše sumnjivih činjenica oko samog pada Marqueza, ko je koga prvi udario. Bilo kako bilo svi mi koji vozimo dugo motore znamo da se sa motora ne pada kada te neko pipne kolenom. Takođe bih želeo i da ukažem na to da je Marquez neko ko se nikada ne predaje, a sada je ustao i otišao u boks, bez pokušaja da nastavi svoju trku. Slučajnost? Ne bih rekao.

                  Nikola Miljković, automoblista koji se ove godine takmičio u Evropskom šampionatu na brdu je gledao trku – „Što se tiče duela, prvo slažem se da je Rossi promenio putanju, ali u tom slučaju on je bio prvi i ima je pravo da bira putanju kroz krivinu. Marquez nije morao da ga prati. Kad su se približili jedan drugom, Marquez je naslonio glavu na njegovo koleno i on je automatski ispružio tu nogu, što po mom mišljenju nije moglo da izazove pad Marqueza. Iskreno navijam za Rossija. Nije ni on trebao tako da odreaguje, ali svakako nije ni Marquez trebao da vrši toliki presing da bukvalno natera Rossija da padne.“
                  Last edited by Sima :); 31-10-15, 14:09.
                  http://i.imgur.com/M5S4dhH.gifv

                  .

                  Comment


                  • 28-godišnji Rossi se dugo sporio oko plaćanja poreza sa talijanskom državom, budući da od 2000. ima prebivalište u Velikoj Britaniji. To mu nije pomoglo da izbjegne plaćanje poreza, pa je pristao na kompromis kada su ga porezne vlasti suočile s činjenicom da bi zaostali porez u osam godina mogao iznositi čak 112 milijuna eura.
                    Sedmerostruki svjetski prvak u različitim klasama uspio je sa svojim odvjetnicima postići sporazum kojim će za period od 2001-2004 platiti 19 milijuna eura, a još 16 milijuna eura uplatit će za period od 2005. i 2006. godinu.
                    Talijanske vlasti vrlo su striktne glede plaćanja poreza talijanskih sportaša koji imaju prebivalište izvan domovine. Rossi je dokazao da posjeduje jednoipolsobni stan u Londonu, ali nije uspio dokazati da u engleskoj prijestolnici boravi veći dio godine.
                    Rossi je najbogatiji talijanski sportaš, a prema listu Sports
                    Illustrated sa ukupno 30 milijuna dolara zarade godišnje sedmi je sportaš po zaradi u svijetu, a drugi u Europi.
                    Za Rossia se u zadnje vrijeme govori da bi uskoro mogao napustiti motociklizam i okušati se u Formuli 1.

                    Covjek je gori od ex Yu politicara. Na racunu ima trocifren milionski iznos a fol zivi u jednoiposobnom stanu u Londonu
                    Kupio stancic kako bi imao pokrice za laz da boravi u Londonu. Peh po njega je taj sto Italijanske vlasti nisu naivne kao mnogi fanovi Moto GP i ne padaju na prevare

                    Comment


                    • Bata Popović, vozač klase 600 SSP sagledao je celu sliku – „Što se tiče poslednje trke, tačnije duela o kome priča ceo svet imam samo da kažem da davno nisam video u našim novinama da preko cele strane piše o GP-u i da se na svakom ćošku priča o Rossiju i Marquezu. Sećam se jako dobro pokojnog Marca Simoncellia, odličan vozač, momak koji je znao šta želi i išao je ka tome. Setite se njegovih duela, Marc je jedan sličan vozač. Još od klase 125 je umeo da bude bezobrazan i išao je iz krajnosti u krajnost, isto tako u Moto 2, a sada i u kraljevskoj klasi! Ja sam veliki fan Marqueza i ostaću, nije mi žao što je pao, stvarno je preterao, ali ovu grešku mu opraštam samo zato što verujem u to da nije namerno želeo da usporava Rossija. Rossi ga je 2 ili 3 puta pogledao i krenuo je da ga zatvara, Marquez je trebao da pusti gas, međutim on je verovatno mislio da će Rossi po ko zna koji put u toku trke pustiti njega da ga pretekne. Međutim loša procena i krajnje glupa odluka, oborio je motor i bukvalno ušao u Rossija. Marquez je prvi udario Rossija, a noga o kojoj svi pričaju je samo mahinalno dignuta sa nogostupa. Rossi je hteo da ga istera sa staze ali nije želeo da ga obori. Žao mi je što su sada u lošim odnosima, sećam se trka kada mu je Rossi ukazao svoje poštovanje tako što mu je pružao ruku, a nekada ga i zagrlio. To je lepo videti, nadam se da će ponovo biti u dobrim odnosima i iskreno se nadam da će Valentino Rossi biti šampion ove godine!! Nikada do sada nisam navijao za njega kao ove godine! Forza VALEEEE !!! I još jedna stvar, ovo je moje mišljenje i svako ima svoje, ali ko smo mi da sudimo?? Žao mi je kada vidim ružne slike po intrnetu, poštujem ove vozače i smatram da će DORNA doneti pravu odluku. Ovo su trke, a ne balet. Pri ovakvim brzinama je normalno da nekada dođe do kontakta ali ne baš do ovakvih.“

                      Dušan Blagojević, nekadašnji vozač klase 600 Hepening.-„Moje mišljenje je da je žalosno ovo što se izdešavalo, ali sa druge strane pozitivnu ocenu bih dao Rossiju iz razloga što se on bori za titulu, a jasno se vidi da je Marquez želeo da isprovocira Rossija. Kao što bismo svi mi žargonski rekli – Što je tražio, to je i dobio.“
                      Last edited by Sima :); 31-10-15, 14:20.
                      http://i.imgur.com/M5S4dhH.gifv

                      .

                      Comment


                      • Šta li bi rekao Dragan Nikolić(Flojd) iz nacionalne klase i njega su terali da čuva ledja klupskom kolegi, ako se sećaš filma
                        Last edited by Dekson; 31-10-15, 14:34.
                        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                        Comment


                        • Originally posted by Sima :)
                          Još malo poznatih o incidentu:
                          Ivan Milenković, vozač klase 600 Formula smatra da Marquez nije smeo da se umeša u borbu za titulu – „Reč je o nepisanom pravilu među takmičarima . Rec je o beskompromisnom postovanju i uvažavanju starijih i iskusnijih. Svi pravi ljubitelj motociklizma se drže ovog pravila koje je neiskusni Marquez prekršio. Nije smeo da pokuša da baci veliko ime kao sto je Rossi u prašinu. Bez obzira na milionske ugovore ovaj kodeks nije smeo da prekrši. Koštaće ga mnogo u budućnosti. Nije poenta u rezultatima i titulama, reč je o predmetu obožavanja. to je ono što je MotoGP.“
                          Simo, zar ne bi bilo bolje da postavis link umesto sto pejstujes sve ove izjave....nece te niko zbog toga banovati!
                          Igrom slucaja poznajem Ivana, kao i bar polovinu momaka koji voze u sampionatu Srbije. "Nije poenta u rezultatima i titulama, reč je o predmetu obožavanja. to je ono što je MotoGP."- ovu budalastinu Ivan nije izgovorio! Garantujem ti!
                          https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                          http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                          Comment


                          • A odgovor na moje pitanje ???
                            Da postavim link ne'am potrebe,imaš googl pa ako znaš da ga koristiš naći ćeš već i sama
                            Lepo je to što ti garantuješ,daje na težini celoj ovoj stvari
                            Last edited by Sima :); 31-10-15, 15:37.
                            http://i.imgur.com/M5S4dhH.gifv

                            .

                            Comment


                            • Originally posted by Damir View Post
                              28-godišnji Rossi se dugo sporio oko plaćanja poreza sa talijanskom državom, budući da od 2000. ima prebivalište u Velikoj Britaniji. To mu nije pomoglo da izbjegne plaćanje poreza, pa je pristao na kompromis kada su ga porezne vlasti suočile s činjenicom da bi zaostali porez u osam godina mogao iznositi čak 112 milijuna eura.
                              Sedmerostruki svjetski prvak u različitim klasama uspio je sa svojim odvjetnicima postići sporazum kojim će za period od 2001-2004 platiti 19 milijuna eura, a još 16 milijuna eura uplatit će za period od 2005. i 2006. godinu.
                              Talijanske vlasti vrlo su striktne glede plaćanja poreza talijanskih sportaša koji imaju prebivalište izvan domovine. Rossi je dokazao da posjeduje jednoipolsobni stan u Londonu, ali nije uspio dokazati da u engleskoj prijestolnici boravi veći dio godine.
                              Rossi je najbogatiji talijanski sportaš, a prema listu Sports
                              Illustrated sa ukupno 30 milijuna dolara zarade godišnje sedmi je sportaš po zaradi u svijetu, a drugi u Europi.
                              Za Rossia se u zadnje vrijeme govori da bi uskoro mogao napustiti motociklizam i okušati se u Formuli 1.

                              Covjek je gori od ex Yu politicara. Na racunu ima trocifren milionski iznos a fol zivi u jednoiposobnom stanu u Londonu
                              Kupio stancic kako bi imao pokrice za laz da boravi u Londonu. Peh po njega je taj sto Italijanske vlasti nisu naivne kao mnogi fanovi Moto GP i ne padaju na prevare
                              covece stvarno postajes zabavan i smesan ajd ako iskopas nesto od njegovoj babi i dedi javi cisto da budemo upuceni

                              http://www.crash.net/motogp/news/224...z-at-home.html
                              https://www.facebook.com/leiene

                              pocela maltretiranja .....i nisam od onih koji ovo odobravaju cisto da se ogradim
                              Last edited by dzigiman; 31-10-15, 16:44.

                              Comment


                              • Damir je smrt za svakog ko je GOAT u svom poslu

                                Comment

                                Working...
                                X