Announcement

Collapse
No announcement yet.

Valentino Rossi - vesti, glasine, poredjenja...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.youtube.com/watch?v=aXSAkrhs-Z8
    VALENTINO ROSSI #46

    Comment




    • Valentino Rossi swapped two wheels for an outing in Kyle Busch’s Nationwide Toyota Camry NASCAR at Charlotte Motor Speedway.
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • Evo da ja kao novi clan foruma malo osvezim, a nadam se i pokrenem malo ovu temu. Pratim MotoGP jako dugo, a i ovaj forum izvesno vreme. Vidim da je vera "popustila" kod mnogih navijaca Rosija i najvise iz tog razloga sam osetio potrebu da napisem po neku rec. Nakon prve trke ove sezone na kojoj je Doktor zablistao (mnogi kao da su to zaboravili), usledilo je nekoliko losijih. Ali, sta je tu je, splet okolnosti, tehnicki problemi, za nijansu jaca honda, idemo dalje. Ko je uvek bio najjaci kad je bilo najteze? Taj isti covek je i dalje tu, ima motiv, znanje, iskustvo, glad za pobedama... Mudjelo je tu, jos malo... Mnogi hvale neke druge vozace, sve je to OK, ali bilo kakvo poredjenje sa Doktorom je besmisleno. Kazu Markez, drugi Rosi ovo, ono. Jeste momak talentovan, ali polako, ima on jos mnogo trka da vozi i vozi i vozi... Jedini covek na forumu (koliko sam primetio) koji je uz Rosija i kada pobedjuje i kada gubi jeste Rossini i upravo njegov avatar govori umesto hiljadu reci. Da bi bilo kog vozaca mogli uporedjivati sa Rosijem, taj isti vozac ce morati bar da se priblizi po broju titula, broju koji je tako velik i koji ce bilo ko tesko da dostigne pa cak i Markez. A taj broj mozda i poraste, mozda postane dvocifren, ne ove, mozda sledece sezone. U ovom sportu, za razliku od F1, broj titula itekako govori o vozacu. Ovde nema namestanja trka, timskih naredbi i sl. Verujem da je Doktor sposoban, gladan pobeda i dalje, uprkos tome sto je sad vec veteran u ovom cirkusu. Zato, idemo Doktore u nove pobede, tvoje vreme traje i dalje!

        Comment






        • U poslednje vreme, komentatori cesto pominju vanzemaljce (Stoner, Lorenzo, Pedrosa). Rosijevo ime nisam cuo u toj grupi. Pa dobro, mozda Rosi nije Alien, ali je zato Predator. Svi znamo kako zavrsava Alien vs Predator.
          Last edited by Rain Man; 30-05-13, 22:18.

          Comment


          • Tesko je bilo koga porediti sa Rosijem, odnosno uopste je tesko porediti vozace. Koji kriterijum izabrati? Mislim da je najbolje posmatrati trenutne rezultate. Kada pogledamo tabelu logicno je da je Pedrosa trenutno najbolji, ali to ne znaci da je najbolji vozac svih vremena. E tu najcesce ljudi prave gresku, a izmedju ostalog i komentatori. Zato sam cesto i sugerisao da komentatori koriste recenice tipa: vozac je trenutno u boljoj formi, ili vozac trenutno belezi bolje rezultate, a nikako ovaj je bolji, samo je ovaj znao da vozi itd.
            Sto se tice Markeza, ne navijam za njega, ali cinjenica da je dosta pokazao ove sezozne. Nije vozac koji kalkulise, spreman je da rizikuje za pobedu i to je za respekt.
            Sto se tice Rosija, ja iskreno ne ocekujem bas nista. Bitno je da je on tu, i da vozi, i da ima neko da me podseti s vremena na vreme zasto i dalje gledam motogp. A pobede, bice ih, samo malo strpljenja. Kada je Loris Kapirosi napustio motogp, bilo mi je cudno, jbt kako da gledam motogp bez Kapireksa. Sada ga cesto spomenem, ali bih vise voleo da ga ne spominjem ali da vozi u sampionatu. E tako isto i Srdjan Erceg spominje Stonera ;)

            Comment


            • Neka, treba pominjati Stonera, Kapirosija, Maksa i mnoge druge fantasticne vozace. Ime Majka Duana nisam dugo cuo, vozaca koji ima 5 titula, vozaca koji je komandu zadnje kocnice (zbog trajno povredjenog stopala) imao na upravljacu i upotrebljavao je palcem. Samo u celoj toj prici, po nekad, imam utisak da se dovoljno ne ceni sve sto je Doktor napravio do sad. Slazem se ovo u vezi poredjenja. Moje misljenje je da je Doktor Valentino Rosi najbolji vozac svih vremena po svim kriterijumima. E sad, u ovom delu sezone nije u najboljoj formi, neki drugi su trenutno bolji od njega, ali to je samo jedan period, a po nekim pricama i komentarima ispada kao da je to cela karijera. Ja ipak ocekujem jos dosta od njega, fantasticne voznje, pobede, proslave istih na originalan nacin... I da dodam, sto se poslednje trke tice, Rosi je bio brzi od Lorenca. Jeste da je zavrsio iza njega zbog pada, ali bolje je isao. Mnogi ce mozda reci da su i dosta drugih vozaca bili brzi od Lorenca. Ali Rosi i Lorenco voze identicne motore, obojica su imali problema sa magljenjem vizira, Lorenco je govorio da zadnja guma nije valjala. Strucnjaci su je pregledali nakon trke i rekli da je sve OK. Meni to dovoljno govori.

              Comment




              • karavan krenuo put Asena
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • Uveliko se šuška o tome da će Rosi i Džeremi Burdžis završiti sa zajedničkom saradnjom na kraju ove sezone. Rosi je nezadovoljan time što nikako nije mogao da uhvati korak sa vodećom trojkom, a Džeremi već duže vreme izjavljuje da želi u penziju....
                  sigpic

                  Comment


                  • @ nb ima li mozda neki link ili nesto slicno ?

                    Comment


                    • Evo ima
                      http://www.gpone.com/2013110612114/R...gn=gponedotcom
                      sigpic

                      Comment


                      • Hvala

                        Comment


                        • nekako sam uvek verovala da ce Rosi i Burdzis ostati zajedno do samog kraja...
                          trebaju da budu ponosni na sve sto su zajedno postigli!!!
                          Dzeremi Burdzis je pokazao za sve ove godine koja je velicina,sa koliko ljubavi je radio svoj posao i imao veru u Rosija kada su drugi sumnjali...
                          definitivno ce nedostajati...

                          Comment


                          • Rosi je danas zvanicno potvrdio da se rastaje od Dzeremija B. Dakle, glasine su bile tacne. Zao mi je, bili su dobar tandem. Bas me zanima sta ce biti naredne godine...
                            sigpic

                            Comment


                            • I really don't like were Motogp is going

                              Comment


                              • na sta tacno mislis??

                                Comment

                                Working...
                                X