Announcement

Collapse
No announcement yet.

Valentino Rossi - vesti, glasine, poredjenja...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Niko to ne spori, kao sto niko ne spori ni Stonerovu zelju da ode. Slobodna volja. I meni on ne izgleda kao neko ko ce se predomisliti sve da cela Dorna kleci na kolenima sa Rosijem, Lorencom i ostalima. Steta je, ali ne verujem da ce se promeniti.

    I moze biti vise motora uz dozvolu DOrne. Mozes ubiti coveka uz dozvolu Dorne realno.
    Last edited by Nebojsa; 12-08-12, 00:26.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Neznam ja puno sezona ( ako ih upste ima ) u kojima su se za titulu borila vise od tri vozaca.

      Comment


      • Originally posted by Alen P View Post
        Neznam ja puno sezona ( ako ih upste ima ) u kojima su se za titulu borila vise od tri vozaca.
        Ja ne znam da li je to ikada postojalo u poslednjih 20-30 sezona, ali 3 konkurenta za titulu (Stoner, Lorenco i Pedrosa (2012) i/ili Rosi sa Yamahom 2013) su svakako bolji od 2 (Lorenco protiv Rosija 2013).

        Originally posted by NebojsaNS View Post
        I moze biti vise motora uz dozvolu DOrne.
        Hvala na odgovoru.Dakle i dalje ipak postoje neke šanse da Stoner ostane na Hondi iako bi to bilo ludo i neočekivano.Mada, ni sama odluka da se povuče u srednjim dvadesetima nije ništa manje bila neočekivana i luda.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Rossini View Post
          ..msm da ti konstatacija nije na mestu..nije kengur otisao zbog Rossija,vec zbog takvih stvari kao sto se radi Rossiju i Markezu..a i generalno,taj sampionat je izgubio dostojanstvo..kinta je pobedila..a ako se neko povukao zbog kinte i svega onog sto nju prati,onda je to Stoner...Mozda on mrzi Rossija iz nekog razloga,ali mu on nije uzrok povlacenja..

          ni tvoja ne stoji , Stoner je sam rekao da odavno razmislja o odlasku poslje onakvo dominante sezone rijetko ko je imao onakvu sezonu odlucio da se povuce sta je tu cudno , zena dijete , nemaju nikakve veze s tim rossi i marq , a uostalom o rosiju se tek pocelo pricat a davno je stoner izjavio da se nece vise trkat
          Valentino Rossi #46

          G.O.A.T

          Comment


          • Originally posted by Valentino Rossi #46 View Post
            ni tvoja ne stoji , Stoner je sam rekao da odavno razmislja o odlasku poslje onakvo dominante sezone rijetko ko je imao onakvu sezonu odlucio da se povuce sta je tu cudno , zena dijete , nemaju nikakve veze s tim rossi i marq , a uostalom o rosiju se tek pocelo pricat a davno je stoner izjavio da se nece vise trkat
            ..zena i dete..pa mozda..ali pre ce biti stanje stvari na terenu,nego oni..dorna,odnosi,pravila..itd..tako da itekako stoji..;)
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Rossini View Post
              ..msm da ti konstatacija nije na mestu..nije kengur otisao zbog Rossija,vec zbog takvih stvari kao sto se radi Rossiju i Markezu..a i generalno,taj sampionat je izgubio dostojanstvo..kinta je pobedila..a ako se neko povukao zbog kinte i svega onog sto nju prati,onda je to Stoner...Mozda on mrzi Rossija iz nekog razloga,ali mu on nije uzrok povlacenja..
              Mislim da me nisi bas najbolje razumeo,nisam ja rekao da je Stoner otisao zbog Rosija,vec zato sto se Dorna direktno mesa u unutrasnje stvari timova,i diktira gde ce ko da vozi,a sve u cilju zanimljivijeg sampionata i,naravno,dovodjenja sponzora i novca...Nemoj da mislis da ja imam nesto protiv bilo kog vozaca,pogotovo ne protiv onih najboljih,jer njih posebno cenim kao i svakog majstora u svom poslu...Kao sto sam i pre rekao,za mene je Rosi najbolji vozac svih vremena,i nema toga ko moze da me demantuje,nisam ja kriv Stoneru sto je Rosi tolika legenda,da jednostavno niko vise nije mogao da gleda njegovu muku na onom traktoru,i nije red prema nekome ko je obelezio poslednju deceniju i po u ovom sportu....Sada imamo priliku da gledamo takvog velikana,pa ko zna kad....Zasto je opalo interesovanje za moto gp naglo poslednjih godinu dana?Sigurno nije zbog krize...pa u Grckoj bi ljudi dosli da gledaju Rosija kako pobedjuje i jednostavno prisustvuje pisanju istorije motociklizma,da ne pricamo o ostalim zemljama gde se kriza i ne oseca...Mislim da je Stoner precenio sam sebe,misleci da ce svojim odlaskom da nanese veliku stetu Dorni,ali ocigledno se prevario...Niko mu nije kriv sto vozi u eri jednog Valentina Rosija...Nisam zeleo nista da kazem protiv Rosija,jer smatram da se njegova velicina u odnosu na Stonera podrazumeva...jedino sto sam hteo da istaknem,(a to sam i pre rekao),je da mi se ne svidja direktno mesanje Dorne u ishod sampionata,i verovatno bih sa mnogo manje paznje pratio ovaj sport zbog takvih poteza,ali posto je u pitanju jedan Rosi,koji je zasluzio i mnogo vise od takve paznje,mislim da je to u redu da mu se Dorna oduzi za sve sto je uradio za ovaj sport...Mislim da je skroz u redu pruziti jednom takvom sampionu mogucnost da se trka na konkurentnoj masini i nista vise...a sto se Stonera tice,morao bi on jos mnogo sampanjca da popije,da bi imao pravo da se protivi tome.

              Comment


              • Uf, koliko razlicitih misljenja... Pre svega, ne verujem da je Dorna ta koja se iscimala da Rosi predje u Jamahu! Rosi je glavni, on moze da radi sta hoce (osim sa Dukatijem), i da sad odluci da ode iz motoGPa, niko ne bi mogao da ga ubedi u suprotno. Opet, mislim da je svima jasno da je on tu zbog uzbudjenja, voznje, a ne zbog para. Uostalom, svojim povratkom u Jamahu je to dokazao. Da li je u pravu, videcemo... Nadam se da jeste.
                A Stoner je posebna prica! Mislim da je repsol taj koji je najvise uticao na njegovu odluku da se penzionise. Stoner je zatvoren tip, daj mu motor, on ce dati sve od sebe da vozi najbolje sto moze i to je to... Kakvi blogovi i ostale gluposti! A odjednom, on pise sta rade Ali i Adrijana, kad je Ali rucala, a kad kakila... To ne lici na njega! A to je sigurno jedna od gomile stvari koje mora da radi za repsol, zbog para, naravno. Secate se koji su Rosijevi razlozi bili za napustanje Repsola? Rosiju su smetale sve te pr obaveze, a znamo kakav je Rosi! Pa mogu misliti kako je sve to palo Stoneru! Plus, decko je dokazao da je fantastican vozac (po mom misljenju, bolji od Lorenca) i sad zeli da proba i nesto novo dok je mlad!
                Krivo mi je sto odlazi, volim da ga gledam, a opet drago mi je, jer je sad - jedan ludak manje da mi maltretira Valentina!
                #58

                Comment


                • Originally posted by shomi View Post
                  Mislim da je Stoner precenio sam sebe,misleci da ce svojim odlaskom da nanese veliku stetu Dorni,ali ocigledno se prevario...Niko mu nije kriv sto vozi u eri jednog Valentina Rosija...
                  Da, i ja mislim da Stoner kuje zli, dijabolican plan protiv Dorne i MotoGp-ja.
                  Jedini nacin da postanes mudriji je da nadmudris mudrijeg protivnika.

                  Comment


                  • Originally posted by Hurricane View Post
                    Da, i ja mislim da Stoner kuje zli, dijabolican plan protiv Dorne i MotoGp-ja.
                    Ne, Adrijana je sve to smislila i zakuvala!
                    #58

                    Comment


                    • Originally posted by Pablo View Post
                      Ne, Adrijana je sve to smislila i zakuvala!
                      Sreca pa smo ih provalili na vreme.
                      Jedini nacin da postanes mudriji je da nadmudris mudrijeg protivnika.

                      Comment


                      • Koliko sam cuo u izjavama Stonera(cini mi se bas u intervjuu za sportklub),covek je izricito rekao da se ne povlaci zbog porodice,vec zbog onoga sto se desava u sampionatu i sto se trazi od vozaca,a on ne zeli u tome da ucestvuje...Sta li je Stoner zeleo time da kaze?....verovatno da se povlaci zbog pr obaveza...presmesno...
                        Druga stvar,"Rosi je glavni i moze da radi sta hoce"...tu neozbiljnu izjavu mogu da opravdam jedino kao izjavu vatrenog navijaca Rosija,kao i reakciju navijaca Stonera....
                        Sto se tice dominantnosti u jednoj sezoni,imali ste prilike da cujete,u slucaju da to neko nije znao,Ko je taj koji je imao najdominantniju sezonu do sada(za neupucene:Rosi),i naravno,ko je taj cija dominantnost neodoljivo podseca na tu sezonu(za neupucene:Lorenco),govorim o rezultatima ove godine,tako da bih voleo da mi se pojasni,naravno,na osnovu cinjenica,po cemu je to Stoner bolji vozac od Lorenca? Da se razumemo,ja nikada nisam rekao da je Stoner los vozac,niti imam nesto protiv njega,verujem da je to jedan od najbrzih vozaca koje sam gledao,ali ipak,jedno je biti brz,a nesto sasvim drugo je trkati se u duelu,gde naravn dajem prednost prvo Rosiju,a zatim i Lorencu,za koga mislim da je mnogo toga naucio zahvaljujuci duelima sa Rosijem u Yamahi,i mislim da je upravo tada sazreo kao vozac....To je naravno moje misljenje,kao i sve ostalo o cemu sam pisao,i ne mora da znaci da sam u pravu,jer mi obicni gledaoci verovatno nikada necemo saznati sta se zapravo dogadjalo izmedju njih i Dorne ove godine...meni se jednstavno nametnuo takav scenario,samo na osnovu njihovih reakcija i izjava...nije slucajno Stoner odlucio da se povuce(zamislite da jedan Messi ode u penziju,ili Nadal...)od svetske slave se ne odustaje tako lako....kao sto ni Spies nije otisao iz Yamahe tek tako...i on je sampion...priznacete da je to pomalo "cudno",i ne desava se svaki dan...

                        Comment


                        • 1. Vezano za Rosija: Stvarno ne vidim sta ima cudno oko Rosijevog prelaska u Jamahu. Ja jesam navijao da ostane u Dukatiju medjutim Rosi je doneo razumnu odluku. Neko vam ponudi da birate izmedju Dacie i BMW-a. I sta sad, neko treba da umesa prste i da vas nagovori da uzmete BMW? Stvarno ne vidim kakve veze ima Dorna sa tim.

                          2. Vezano za Stonera: „To je jedan od glavnih razloga zašto se povlačim. Za mene, nažalost, u ovom trenutku, trkanje predstavlja veoma mali deo ovog sporta. To je nešto što me mnogo razočarava. Nikada nisam želeo da postanem poznat, želeo sam samo da vozim motor. Želeo sam da pokušam da budem najbolji, to sam uspeo i to tokom nekoliko sezona. Ponosan sam na svoju karijeru, ali, nažalost, svi od tebe traže da budeš glumac, da sve kažeš savršeno, da praviš veliki šou. Bilo dobro ili loše, od tebe žele da napraviš šou. Za mene to nije pokazivanje pravog sebe, onoga šta si ti, dosta je laži u ovom sportu, ljudi čak i kada glume lažu. Dosta puta kada kažu da su srećni i zadovoljni, to ustvari nisu. Nije kao da ne postoji mogućnost da se to zataška, ali ja jednostavno to ne želim da radim, odlučujem da kažem istinu. Toliko puta tokom svih ovih godina ljudi su mislili da lažem zato što svi ostali to rade, a sada shvataju da ne lažem, posebno jer sam objavio povlačenje. Shvatili su da sam sve vreme govorio istinu. Dobio sam mnogo više poštovanja sada, ali je prekasno. Ljudi sami biraju u kom pravcu će da idu, a ja želim da ostanem odan sebi, a ne drugima. Nemam potrebu da impresioniram druge ljude“
                          Sta je pisac hteo da kaze? Ja i dalje ne shvatam zasto se covek povlaci

                          3. Vezano za pad popularnosti motogp: Glavno pitanje je sta gledaoci zele? Ako gledaoci zele da gledaju Rosija kako pobedjuje, to bi moglo da se sredi. Samo sto Rosijevo lose izdanje u predhodne dve godine nije uzrok krize u motogp. Problem je nastao ranije sa pojavom motora od 800cc. Uzmimo primer motore od 500cc. Oni su bili toliko dugo u motogp da su na kraju prevazidjeni i javila se potreba za novim. Uvodjenje 990cc je bila fenomenalna stvar. I naravno pocinju lepi dani motogp-a (pobedjuju Rosi, Bjadji, Zibernau, Baros, Kapirosi, Hejden, Melandri, Tamada, Pedrosa zatim KR211V, Kavasaki na podijumima), ali kratko traju. Neko dodje na glupavu ideju da 1000cc nisu bezbedni i uvedu 800cc (mada broj povreda koje su vozaci zadobili na 800cc su daleko veci nego na 990cc). E sad uvodjenjem 800cc proizvodjaci su morali da nadju nacin da budu brzi. Na pravcu tesko ali mogu u krivinama. Kako u krivinama? Pa uz pomoc elektronike. I elektronika dozivljava bum. Posebno predjace fabricki timovi. Jedini problem ostaje naci vozaca koji razume tu filozofiju. Znaci treba nam vozac koji u krivini drzi gas do daske i veruje da ga motor nece baciti 15 metara u vis jer ce elektronika da odradi svoje. Melandri, Kapirosi, Hejden ne mogu to da shvate, Rosi jedva. Pojavljuju se neki novi klinci koji cine cuda na tim motorima, Stoner, Pedrosa i Lorenco. Njihove pobede su i vise nego ubedljive. Najcesce vise od 5 sekundi razlike. Zna se unapred, najbrzi su na FP123, pol pozicija, trka pa mozda neizvesna u prvom krugu, kada predju u vodjstvo cao i dovidjenja. Pa sta je onda problem? Imamo tri konkurenta za titulu. Opet ne valja. Pa NEMA DUELA. Da li to ljudi zele da gledaju? Pa to je pitanje za Dornu? Ja recimo nedeljom pre trke se nadam samo da Stoner ili Lorenco nisu u elementu ili da padne sneg. Ako jesu odgledam prvi krug i prebacim na DTM i vratim poslednja dva kruga. Trke su postale iste, predvidive. Sta reci za Laguna Seku 2011 i 2012? I da se vrate Suzuki i nj.v. Kavasaki pa i BMW, sta oni mogu protiv Honde i Jamahe? Najavljuje se za 2014 ugradnja kontrolnih kompjuterskih jedinica u motore. Znaci pokusace da kontrolisu i ogranice upotrebu elektronike. Sad su se setili

                          Comment


                          • Originally posted by shomi View Post
                            "Rosi je glavni i moze da radi sta hoce"...tu neozbiljnu izjavu mogu da opravdam jedino kao izjavu vatrenog navijaca Rosija
                            Po Forbsovoj listi 100 najplacenijih sportista Rosi je 20-i sa 30 milki (17 Ducati,13 sponzori) i jedini iz MotoGP-a na toj listi.
                            Posljednji na toj listi je placen sa 16.6 miliona. On jeste Bog.

                            I toliko mi je krivo sto prelazi u Yamahu jer oni u njemu vide samo dolare i da bit ce velika sreca ako povuce sa sobom JB-a, nema sanse da Yamaha plati ostalim tehnicarima onolike plate kolike sad imaju jer Rosi ce imati trecinu trenutne plate i uslov da dovede velikodusnog sponzora.

                            Rosi nema buducnosti u Yamahi,jedino ako bi svaku utrku vozio kao onu u Japanu 2010 (koljenom u rebra) da otjera J.Lo iz tima
                            Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

                            Comment


                            • 1.Nema nista cudno u tome da se gadno zakacis sa Yamahom i odes,a ti isti ljudi te zovu da se vratis kao da nista nije bilo?
                              2.Klasican nacin uvijanja i izbegavanja da kazes direktno ono sto mislis
                              3.Zanimljive i uzbudljive trke i duele ja nisam video u moto gp otkada je Rosi slomio nogu

                              Comment


                              • Originally posted by shomi View Post
                                1.Nema nista cudno u tome da se gadno zakacis sa Yamahom i odes,a ti isti ljudi te zovu da se vratis kao da nista nije bilo?
                                2.Klasican nacin uvijanja i izbegavanja da kazes direktno ono sto mislis
                                3.Zanimljive i uzbudljive trke i duele ja nisam video u moto gp otkada je Rosi slomio nogu
                                Jedino moje misljenje jeste da se ovdje,SK forumu, ne bi trebala iznosti misljenja nego cinjenice,a razliciti su kriteriji kod ljudi sta znaci zanimljiva i uzbudljiva utrka.
                                Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

                                Comment

                                Working...
                                X