Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tour de France 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Преглед прве етапе:



    Интервју са Саганом:



    Друга етапа, Визе - Турне (207.5км):



    Профил мапе:



    Последњи километар:



    Планински превоји и брда:

    82.5 км - Côte de la Citadelle de Namur, 2.1 км дугачак успон на 4.5% - категорија 4


    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • #47
      Potvrdjeno je da Luis Leon Sancez nije zadobio tezu povredu,dakle nema loma na zglobu.

      A evo sta je juce izbacio Graipel https://twitter.com/AndreGreipel/sta.../photo/1/large


      Danas ravna etapa.Znaci da cemo gledati okrsaj sprintera.Kevendis je moj favorit jer vjerujem da ce danas htjeti da vrati paznju na sebe i umiri konkurenciju.Imace tezak posao jer ce tu biti Sagan,Graipel,Kitel,Farar,Gos,Rensou...

      Comment


      • #48
        Данас мора Кевендиш да објасни, ово је његова етапа и мора овакве мапе да вози максимално добро.
        Не сумњам ја у њега уопште. Сабиће стоку.
        Arise, Serbia!
        You fell asleep long ago,
        And have lain in the dark.
        Now wake up
        And rouse the Serbs!


        sigpic

        Comment


        • #49
          Nema mu velikog rivala Hušovda... Dobija ovo Mark

          Mada Sagan je tu...
          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
          C'E SOLO L'INTER

          Comment


          • #50
            Jako ravna etapa,kao stvorena za Marka,morao bi on danas do pobede

            Comment


            • #51
              uz duzno postovanje sprinterima, ali ovo je jedan od onih dosadnih dana (etapa) na svakoj velikoj trci... Ravno, svi se u pelotonu dovezu, sustignu begunce i onda skacu u poslednjih 200-300-500 metara... -.-
              ne znam, mozda samo ja to tako dozivljavam, ali dok ne stignemo u ozbiljna brda gde favoriti za generalni plasman odlucuju, sve ovo mi pomalo nema smisla, nekako mi je visak u celoj trci...
              i da, nadam se da ce neko odsprintati kevendisa koji mi je jako iritantan
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • #52
                Bravo Mark! Na kilometar do cilja nije imao uopste dobru poziciju,bio je negde na sredini,ali se sam uspeo probiti do vrha i Greipel u borbi 1 na 1 sa njim nije imao sanse. Bravo Mark!

                Comment


                • #53
                  Како је покидао. Коментатор нон стоп прича да је негде у гужви, око тридесете позиције и само сам чекао кад ће да пробије. И од једном се створи и зјуууууууууууууууу. Објашњава баја како се спринта.
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    prodje i ova uspavanka, etapa od preko 4 sata i preko 200km interesantna u poslednjih nekoliko minuta i kilometara...
                    ja ne znam ako je ovo nekome zanimljivo, sta su onda etape po Alpima ili Pirinejima gde se lomi generalni plasman?! Za infarkt?!
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • #55
                      Ма ја сам гледао само последњих 15 километара.
                      Last edited by Урош94; 02-07-12, 21:54.
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                        uz duzno postovanje sprinterima, ali ovo je jedan od onih dosadnih dana (etapa) na svakoj velikoj trci... Ravno, svi se u pelotonu dovezu, sustignu begunce i onda skacu u poslednjih 200-300-500 metara... -.-
                        ne znam, mozda samo ja to tako dozivljavam, ali dok ne stignemo u ozbiljna brda gde favoriti za generalni plasman odlucuju, sve ovo mi pomalo nema smisla, nekako mi je visak u celoj trci...
                        i da, nadam se da ce neko odsprintati kevendisa koji mi je jako iritantan
                        Da li bi mozda imalo smisla da se takmicari dvadeset dana pentraju po brdima bez prestanka, na ionako najtezem sportskom takmicenju na svetu?
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Majstorstvo Kevendisa! Sad mu Sagan bjezi 15 bodova u plasmanu za zelenu. Jeste prgav i iritantan,ali je majstor.

                          Slazem se da su planinske etape zanimljivije,ali ja nemam nista protiv ovih ravnih-sprinterskih.Lijep su uvod u Tour i nema nervoze.Malo gledas,malo kunjas,divis se onim dvorcima Naravno poslednja 2 kilometra su najuzbudljivija ali ih treba docekati.Meni nikada nije bio problem da odgledam cijelu trku Dobro je sto danas nije bilo padova mada je Bozic imao sudar sa nekim autom...ali nije nista ozbiljno. L.L. Sancez i danas stigao nakon 4 minuta,zajedno sa Martinom.Samo je pitanje kada ce napustiti trku.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by ClayWarrior View Post
                            Da li bi mozda imalo smisla da se takmicari dvadeset dana pentraju po brdima bez prestanka, na ionako najtezem sportskom takmicenju na svetu?
                            naravno da ne, to je fizicki neizdrzivo i nema potrebe za tim... stvar je u tome da ja daleko vise cenim ono sto rade takmicari koji se bore za gneralni plasman a ove ravnicarske etape gde se nista ne desava do poslednjeg kilometra pred cilj me ne privlace... niti vrednujem mnogo te pobede na tim etapama (opet uz duzno postovanje sprinterima, svestan sam koliko je i to tesko)... recimo, po meni je vise na kraju trke postigao svako ko se nasao u prvih 10 u generalnom plasmanu nego neki sprinter koji uzme po 5-6 ravnicarskih etapa , mozda cak i zelenu majicu, ali zato zaostane na svakom ozbiljnijem brdu i bori se sa vremenom da stigne pre rampe na tim etapama... opet kazem, mozda ja gresim, ali ovakve etape kao danasnja mi ne predstavljaju nista osim pukog vozanja, a sve u iscekivanju onih pravih etapa...
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • #59
                              Biće svašta sa ovim novim pravilima u brdskim etapama, mnogo će tumbanja tu da bude. Podsetio Kevendiš danas na legendu Hinault-a, odjednom kao duh se stvori u cilju kao prvi.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                                naravno da ne, to je fizicki neizdrzivo i nema potrebe za tim... stvar je u tome da ja daleko vise cenim ono sto rade takmicari koji se bore za gneralni plasman a ove ravnicarske etape gde se nista ne desava do poslednjeg kilometra pred cilj me ne privlace... niti vrednujem mnogo te pobede na tim etapama (opet uz duzno postovanje sprinterima, svestan sam koliko je i to tesko)... recimo, po meni je vise na kraju trke postigao svako ko se nasao u prvih 10 u generalnom plasmanu nego neki sprinter koji uzme po 5-6 ravnicarskih etapa , mozda cak i zelenu majicu, ali zato zaostane na svakom ozbiljnijem brdu i bori se sa vremenom da stigne pre rampe na tim etapama... opet kazem, mozda ja gresim, ali ovakve etape kao danasnja mi ne predstavljaju nista osim pukog vozanja, a sve u iscekivanju onih pravih etapa...
                                Svako u ovoj grupi vozaca ima svoj cilj i zaduzenja.. sto neko rece, odremas dobru partiju, gledas zamkove i na kraju sacekas taj sprint. Cesto se desi da se beg hvata bukvalno u poslednji metrima, i to je zanimljivo. Momci koji se bore za generalni plasman se trude da sto lakse predju ove etape, jer svaki pad ili bilo kakva nezeljena situacija automatski ugrozava planove za zutu majicu i stavlja te pod pritisak da menjas taktiku ili grizes tamo gde drugi ne moraju. Sprinteri su maksimalno fokusirani ali ce vrlo brzo doci dani kada ce i oni bauljati po planinama, razmisljajuci o rampi i limitu

                                Za one glavne ovo jeste vozanje ali sve se to zaboravlja kada dodju brda.. meni iskreno nema nista fascinantnije u sportu nego kada biciklisti vidis cist bol na licu, kada ima poslednje atome snage da vrti one pedale a zidu nikad kraja. Ako si gledao Djiro prosle godine sve ti je jasno.. u tri dana su imali nezapamcen napor, i sve to za smesno male pare jer za razliku od tenisera ili golfera rizikuju gole zivote na spustovima

                                U principu, ove prve etape gledam sa iscekivanjem da sve prodje kako treba za favorite i da brojim etapne pobede ludog Kevendisa, koji bez ikakvih problema moze postati rekorder
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X