Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tour de France 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakva etapa? Sky ce timski da lomi ostale, jbt danas su imali 2 vozaca ispred Wiggins-a na 3 kilometra do cilja, oni koji budu mogli da prate ce se drzati jedva na kraju kao danas Nibali, Evans ce da prati tocak Wiggins-a i sigurno drzati to drugo mesto.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Ovaj Tour vrlo lako moze postati najgori u poslednjih nekoliko godina...sto se tice borbe za generalni,a to je ono najbitinije.Ta borba bi trebala da bude najzanimljivija a ako trka nastavi u ovom smjeru,bice najdosadnija i najlosija.Kao sto rece T-Mac,Sky ima da melje i samo je pitanje koliko njih ce moci da prate.
      Nadam se da ce biti nekog preokreta i da ce se desiti nesto sto ce prevrnuti ovaj Tour.Tek je sedma etapa i jos uvijek moze svasta da se desi,ali se svakako suzio domet tih iznenadjenja jer su mnogi favoriti otpali...

      Meni je ova etapa donijela samo razocarenje.

      Comment


      • Pazi, ako cemo realno, u ovim prvim brdskim etapama nikad nismo imali Bog zna kakva tumbanja sto se tice generalnog plasmana, uglavnom su svi favoriti bili mirni i dolazili su zajedno na cilj, eventualno neko pobegne desetak sekundi tamo pred kraj. Znaci, retko kada se desavalo da bude tu ne znam kakvih uzbudjenja. Ali, danas ne da nije bilo uzbudjenja, ja sam lagano bio na ivici da prespavam celu etapu. Favoriti ne da se nisu drzali zajedno, nego su samo krenuli da otpadaju jedan po jedan, dok je na tempu radio tim Sky-a. Znaci, ne Wiggins, nego tim. I, jos smo docekali da etapu pobedi radnik koji je odsprintao sa 30% snage najveceg favorita za osvajanje!? Ne znam, nikako mi se ne svidja ovogodisnja koncepcija Tour-a, iako sam mislio da ce biti zanimljivije bez Contador-a i Andy-a jer bi neki drugi momci mogli da naprave lepe rezultate i zato sto je trka ujednacenija, medjutim, ocigledno da nije tako.
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • Sigurno bi bilo uzbudljivije na brdima da nije 80% favorita stradalo u padovima...sto zdravstveno sto vremenski.Nisam ja danas ocekivao bog zna sta,ali nisam ni ocekivao da ce Sky onako lagano da zavrsi etapu a ovi ostali da popadaju nakon 2 km uspona...

          Comment


          • U trci su prakticno ostali Menchow, Taramae, Nibali, Sanchez, Brajkovic i Van der Broeck
            Zaista smesno to zvuci.
            Kadel kao Kadel, prikaci se na tocak i vozi, nema tu agilnosti, Wiggins ima jak tim(Frome i Rogers u prvih 10)
            Mozemo sa nadati nekom fantasticnom begu pa da navijamo za nekog novog vozaca koji ce iskociti iz drugog plana.

            Danas je dosta dobra etapa za tako nesto, videcemo poslednji uspon Col de Croix (3.7 km nagib 9%) tu ce biti svasta.

            Franck Shlcek +3'43
            Leipheimer +3'47
            Valverde +4'50(otpao)
            Gesnik +6'59(otpao)
            Bogotac Vekler 16'
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Kako su mi sranje ovi kratki usponi, ovogodisnji Tour je stvarno za sada ogroman fail.


              Ako nista, danas ih ima dosta, valjda ce grupa puci ranije, pa da bude zanimljivo. Predvidja se i lose vreme.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Polako brate, 11 etapa, Col de la Madeleine (25,3 km nagib 6,2) Sta ce tu tek biti, pola takmicara ce odustati
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Je l' moguce da se Sam razbio!? Necu vise ovo ni da gledam...
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • Bas steta sto je Sancez odustao.Polomio je zglob,kljucnu i ispalo mu je rame...bas se nagrdio tako da sigurno propusta i OI.
                    Danas je bila dobra etapa,najbolja do sada.Milo mi je sto je Pino trijumfovao.Svaka mu cast!
                    Cekamo taj hronometar sjutra da vidimo sta ce biti.Vjerujem da je jedino pitanje koliko ce sekundi(ne daj boze minuta) Vigins udariti ostalim favoritima.Mada se ja jos uvijek nadam da ce i Evans sjutra da razbije na hronometru Tu su jos i Nibali i Mencov i nadam se da ce ostati tu negdje na pristojnoj razlici pa da se i oni bore za prvo mjesto.Valjda ce se i taj Sky umoriti..ne mogu ni oni svakog dana dominirati.Uostalom,oni su mnogo jaci u odnosu na ostale samo kada su oni kratki ali bas strmi usponi u pitanju...nisam gledao sta nas ceka ali se nadam da takvih uspona nema puno.
                    Kako god,glupo je sada pricati Sve ce biti jasnije nakon sjutrasnjeg hronometra.

                    Comment


                    • Poceo hronometar sacemo da vidimo sta ce danas biti.

                      Comment


                      • Ja bih pre toga uzeo neku gramatiku u sake, sramota je

                        Skaju se sve namestilo i Vigins samo treba da odvozi solidno u brdima i saceka jos jedan hronometar. Od danas on moze samo da izgubi trku
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • I onome ko ne prati biciklizam je jasno sta znaci ova prednost Viginsa.Na to dodamo jos jedan hronometar(duzi od ovoga) i sve nam je jasno.Vigins jednostavno (moram se ovako izraziti) pisa po ostalima.I on i Frum...pa covjece oduvali su Kancelaru koji vazi za najboljeg hronometrasa!Vigins je u strahovitoj formi a ovaj Tour mu je legao samo tako.Nemam ja nista protiv organizacije i ovog hronometra,ali kad je tu jedan ovakav vozac koji vozi u,slobodno mogu reci,najboljem timu onda je pobjednik jasan.I njemu i cijelom Skaj timu svaka cast jer su se spremili savrseno.
                          Sad sam siguran da cemo do Pariza vidjeti sve i svasta.Bice pravi pakao(kao sto rece komentator Ognjen) za Skaj,ali svi smo svjesni da su oni jako kvalitetni i da su male sanse da Evans(ili eventualno neko drugi) nadoknadi skoro 2 minuta.Sve i da uspije tu je onaj drugi hronometar.Ja mislim da nema teoretske sanse da Vigins izgubi.
                          Gledacemo mi dobre etape,ali je sve to malo bezveze jer znas da je prvo mjesto betonirano.Naravno,uvijek se moze desiti neki pad ili nesto sto bi ugrozilo Viginsa.
                          Ima BMC,Likvigas,Katjusa a sigurno i Radiosek da se oderu u narednih 15-ak dana.

                          Comment


                          • Ovi iz Sky-a su na nekoj teskoj hemiji, ne moze onako da se vozi na suvo.
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • Pa biciklizam funkcionise na principu "nevin dok se ne dokaze suprotno"

                              Comment


                              • Ma sranje je sto u trci postaje 2 ovako dugacka hronometra...totalno su ubili bilo kakvu neizvesnost....
                                http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                                Comment

                                Working...
                                X