Announcement

Collapse
No announcement yet.

PRENOSI 2012-2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Знао сам да ћеш то да напишеш. Брате, већи је спорт јер је старији, динамичнији, бољи јер није искомерцијализован (ок, ово је у случају НФЛ-а баш), има већу традицију и на крају крајева не треба ти кацига и панцир за тај спорт. Један НФЛ меч траје 5 сати а од тога се сат времена игра. Док један тениски меч може да траје и 3 дана (Изнер и Мау), и у та 3 дана само се тенис игра, нема јебених реклама, тајмаута итд...
    Да, 1994. сам годиште, 19 година имам, што и није мало.

    А која је поента овог текста што си ми оставио?

    Што се тиче РТС-а, ваљда капираш да сам био саркастичан.
    Какав црни РТС. Најгора телевизија коју је овај свет видео, тврдим. Не дао Бог да нешто морам ту да гледам.
    Last edited by Урош94; 12-03-13, 20:18.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • Možda za tebe i nedao bog... ali za više od pola Srbije to bi bio pristupačan kvalitetan fudbal na tv-u.

      Tenis nekomercijalizovan Jesi vidio ti nagrade u tenisu? Sponzore? Tri dana se igra? Koliko kaciga ima u ragbiju? Koliko pretrči prosječan teniser po meču? Odmaraju svakih pet minuta, dok prebacuju lopticu deru se kao da ih... već se ponavljam? Peškiri, svaki servis nova loptica....
      Stariji? Kako stariji? http://en.wikipedia.org/wiki/History...ton_.281869.29
      kod ragbija http://en.wikipedia.org/wiki/1871_En...by_union_match
      tenis http://en.wikipedia.org/wiki/History...of_lawn_tennis

      Poenta tog teksta je veličina i moć jednog sporta u njegovoj profesionalnoj izvedbi.... to je samo djelić u odnosu na njegovu stvarnu moć kroz popularnost na koledžu i srednjim školama.... gledanost - sky high! svaki meč čak i na koledžu po više desetina hiljada gledalaca... tenis - najpoznatiji po tome što roditelji maltretiraju djecu do iznemoglosti kako bi "nešto postalo" od njih!

      A to što imaš 19 g. je odlično! imaš priliku da se upoznaš sa raznim sportovima dok si mlad. Kada si imao 1 g.igrala se jedna od istorijskih utakmica u ragbiju http://en.wikipedia.org/wiki/1995_Rugby_World_Cup_Final Zbog sveukupnog okruženja koja je vladala oko RSA tima... To je bio prvi meč koji sam gledao od početka do kraja - prvi u nizu... a tada sam imao 16 g.
      винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

      Comment


      • Gledanost u Americi, mada od njih bolje i ne ocekujem kad zovu igru u kojoj se uglavnom lopta drzi u rukama fudbal, a fudbal im je soccer. Gledanost u Evropi je izuzetno losa, kao i na ostalim kontinentima. Nemam sad vremena, postovacu kasnije izvore, gledanost im je smijesna mimo Amerike.
        sigpic

        Comment


        • Тенис у односу на НФЛ није комерцијалан уопште. Они имају награде али они трче као бесни минимум сат и по. Трче са једног на други крај терена и уз то ударају лоптицу и треба да погоде у центиметар одређени део терена. Па ти види. Стењу, па? Шта ће да раде кад као коњи спринтају лево-десно. И нормално је да имају честе паузе, јер да их немају попадали би. А и није на сваких 5 минута, него на свака 3 гема (што је мање битно сада). Па баш у ам. фудбалу има више пауза. Они играју 5-10 секунди па пауза 5 минута, па опет 10 секунди па пауза 5 минута.

          А тај текст показује само колико су искомерцијализовани колико узимају пара од тог спорта. Како да и не узимају када кад се погледа све иду више рекламе него сама игра. А секунд рекламе кошта Бога оца.
          Што се тиче гледаности, ево Владан ти објаснио.
          Last edited by Урош94; 12-03-13, 21:05.
          Arise, Serbia!
          You fell asleep long ago,
          And have lain in the dark.
          Now wake up
          And rouse the Serbs!


          sigpic

          Comment


          • Mogao bih danima obojici objašnjavati vezano za gledanost. Logično je da će am.fudbal biti manje gledan, kada je to sport u ekspanziji.... ni tenis na ovim prostorima nije bio popularan do Živojinovića, Ivaniševića, Selešove.... sve do danas Đokovića! No za razliku od tenisa, am.fudbal ima veoma gledanu amatersku komponentu, što je i ragbi - oko kojeg je priča i krenula - bio do prije 15ak g. S tim da ragbi dugo vremena ima i profi ligu u okviru Rugby League sistema...

            Stvar je i do forsiranja pojedinih sportova - na našim TV piče kojekakvi teniski turniri koji su niđe veze, dok niko ne prenosi englesku Premijer ligu u ragbiju! Ili australsku ligu. Niko nije ni pokušao... A i to je sport koji su izmislili Englezi, kao i fudbal - ovakav kakvog ga znamo!

            No, da je do gledanosti fudbal bi bio jedini sport vrijedan pažnje, ali opet vidimo da nije tako. Dinamičnost, eksplozivnost, koncentracija kvaliteta, gledanost uživo.... su mnogobrojne komponente koje daju prednost navedenim u odnosu na prilično statički tenis... Publika koja prati ove sportove je različita - niža i srednja klasa na jednoj strani, bogati snobovi kod tenisa....

            Činjenica da i u ragbiju i u am.fudbalu postoji daleko veći broj kvalitetnih igrača i igrača uopšte u odnosu na tenis. 2-3 ozbiljnije lige imaju igrača koliko ih ukupno igra tenis, a gdje su niži rangovi.... Australska ragbi reprezentacija ima više kvalitetnih igrača u odnosu na broj najboljih u tenisu uopšte... sve eto govori u prilog mojim tvrdnjama da bi ragbi trebalo preuzeti - bar eksperimentalno 2-3 g. Tako je sve krenulo i sa am.fudbalom na 3.kanalu.

            PS. I Italijani fudbal zovu kalčom, pa ih niko ne proziva zbog toga - mada se slažem da je pretenciozno zvati am.fudbal fudbalom, ali je nemoguće i nazvati ga handball-om...ili nekako drugačije, jer veže više elemenata u jednu igru!
            винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

            Comment


            • Sve je u gledanosti , sta ti je , mislis da ce neko uzeti ragbi ligu neku , ragbi koji niko ne prati , niko sa ovog foruma , niko sa 90% drugih foruma za razliku od tenisa koji se uveliko prati , nebitno je ko ima koliko kvalitetnih , eno ima australska liga na EuroSportu kojeg ima svaki operater pa uporedi gledanost australskog fudbala i recimo nekog donjeg sporta koji se iole gleda , tipa rukomet i opet ce rukomet imati vecu gledanost , ne mozes ti uzimati prenose necega sto gleda 1% ljudi , ti ces pre uzeti(ako si neutralan) ragbi ligu nego tenis ? To mozda ako imas para na bacanje. To jednostavno niko ne gleda i cinjenica je , meni je licno ragbi jako glup sport , americki fudbal je mnogo zanimljiviji , ragbi mi ne lezi nikako , prenosi Arena cesto ragbi drzave pa pogledaj i tu gledanost. Tezi se ka fudbalu,kosarci i tenisu , sve ostalo... I nemoj vredjati kad kazes da tenis prate samo ,,snobovi,, , tenis i fudbal su najpraceniji sportovi na forumu tako da znaci 50% foruma su snobovi ?
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Tenis je najpopularniji individualni sport na svijetu. Americki fudbal je mozda ovdje u ekspanziji, ali se odavno prenosi po Evropi pa ima ocajnu gledanost. SK je svojevremeno znao dati prednost francuskoj ligi u odonosu na NFL, sto vise da pricamo.
                Prenosio je SK i ragbi, prenosi ga i ES i Arena ali nema tu gledanosti. Meni je licno ragbi mnogo bolji od NFLa ali oni ovdje nikad nece biti popularni kao fudbal, kosarka, tenis, F1, MGP, vaterpolo, rukomet, odbojka...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by pokerpro View Post
                  Americki fudbal, ragbi, hokej, bejzbol su najdebilniji moguci sportovi na planeti.

                  Muski tenis ne moze da se poredi sa tim maloumnim igrama.
                  Nadam se da si probao jedan od ovih sportova pa da mozes da kazes da su maloumni. Ja se bavim ragbijem negde oko 9 godina, igrao sam bukvalno sve "vrste" koje sam mogao da igram, sad se bavim samo 13 iliti ragbi ligom, mogu da se pohvalim i da sam igrao za reprezentaciju, i da nam uopste ne ide lose, al nema dovoljno medijske paznje iako smo bili veoma dobri prosle godine, malo nas je sudija pokrao tj malo vise u utakmicama koje smo izgubli za 1p od Nemacke i Rusije, obe u gostima, dok smo kuci dobili Italijane sto je za nase uslove i vise nego odlicno. Da ne bude da skrecem sa teme, meni je ruzno i glupo slusati nase komentatore koji prenose ragbi, posto pola pravila ne znaju, a ni imena ne mogu da ubodu...

                  Comment


                  • Originally posted by voja92 View Post
                    Nadam se da si probao jedan od ovih sportova pa da mozes da kazes da su maloumni. Ja se bavim ragbijem negde oko 9 godina, igrao sam bukvalno sve "vrste" koje sam mogao da igram, sad se bavim samo 13 iliti ragbi ligom, mogu da se pohvalim i da sam igrao za reprezentaciju, i da nam uopste ne ide lose, al nema dovoljno medijske paznje iako smo bili veoma dobri prosle godine, malo nas je sudija pokrao tj malo vise u utakmicama koje smo izgubli za 1p od Nemacke i Rusije, obe u gostima, dok smo kuci dobili Italijane sto je za nase uslove i vise nego odlicno. Da ne bude da skrecem sa teme, meni je ruzno i glupo slusati nase komentatore koji prenose ragbi, posto pola pravila ne znaju, a ni imena ne mogu da ubodu...
                    Ja bih tebi jednom samo reket u ruke,da vidimo shta bi posle prichao ...necu komentarisat shta si prije pisao,nije vrijedno !
                    SignaturE se cheka ...sigpic

                    Comment


                    • Mislim da ja nigde nista lose nisam napisao protiv tenisa, i uopste protiv bilo kog drugog sporta, ovo mi je prvi post u ovoj temi tako da procitaj malo bolje...

                      Comment


                      • Originally posted by voja92 View Post
                        Mislim da ja nigde nista lose nisam napisao protiv tenisa, i uopste protiv bilo kog drugog sporta, ovo mi je prvi post u ovoj temi tako da procitaj malo bolje...
                        Da da,pobrkah te sa ovim autsajderom,ok,izvini.
                        SignaturE se cheka ...sigpic

                        Comment


                        • Valjda ce ovi iz sportkluba poceti da prenose englesku 5. i 6. ligu, australijsku ligu u ragbiju i americki fudbal na koledzu.


                          autsajderu, bolje gledaj kako neke ribe da navatas, nece te unuci pitat kako su amerikanci igrali fudbal. sport treba da je razonoda, a ne smisao zivota

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Gledanost u Americi, mada od njih bolje i ne ocekujem kad zovu igru u kojoj se uglavnom lopta drzi u rukama fudbal, a fudbal im je soccer.

                            Comment


                            • Dzon Kliz otac!
                              sigpic

                              Comment


                              • Zanima me postoji li šansa da SK u svoju ponudu uvrsti i brazilsku ligu? I da, kad će to iznenađenje konačno?

                                Comment

                                Working...
                                X