Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Gangrena View Post
    Real Madrid's starting XI: £345m. Dortmund's starting XI: £29m.

    Хах немој неко да ми дира брата Ваду вечерас биће мртвих
    Sta 29m?
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Dale je toliko srecan da salje dva ista posta u 10-ak minuta, napio se zestoko
      HAHA

      Ma izbacio mi error i mislio sam da nije otisao post prvi put , ali onda sam vidio da jeste , pa sam obrisao drugi
      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

      Comment


      • Pretera ga.Pa Gece vredi 29 mil.I više.

        Comment


        • Originally posted by chofy88 View Post
          Sta 29m?
          За толико су доведени играчи у првих 11
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • За толико су доведени играчи у првих 11
            Onda je ok.

            Comment


            • Demonstracije sile u Dortmundu, hvala Bogu ovi transferi nisu ih poremetili. A ja kazem drugu, ne bi mi ova dvojca igrala nema sanse. Kad ono Lewandovski dade samo 4 komada Mada Goetze se nije toliko video, izgleda je njega ipak uticalo sva ova desavanja oko njegovog transfera.

              Rekao sam vec da im je najbitniji Reus kad je napad u pitanju. Gundogan klasa, lepsa su mi ona njegova dva driblinga nego sva 4 gola Bayerna sinoc. Jos da je usao onaj sut

              Ovaj jedan gol ce dosta znaciti Realu, ali niko ne moze da garantuje da Real nece primiti barem jedan gol u Madridu. Moraju odigrati utakmicu zivota ako zele prolaz

              Comment


              • Ma kakav prolaz ljudi , tacno je , Real je velika ekipa , ali njih je Dortmund i u Madridu nadigrao u grupi , tako da nema sanse da prime 3 , a kamoli nesto vise

                Msm ima , ali ako daju bar 4
                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                Comment


                • HAHA , ova je i prosle godine aktuelna bila , dobro se sjecam :

                  https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                  Comment


                  • Ilkay Gündogan: No player has won possession in the middle 3rd of the pitch more times in a CL game this term than Gündogan last night (10)
                    Grtalica!
                    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                    Comment


                    • Nemački Rojs, sjajan (s)Klop

                      Doručak redovno preskačem. Znam da nije najzdravije, ali dan počinjem kafom i čitanjem štampe. Istina, prestao sam da kupujem novine, jer sve vesti pratim na mobilnom telefonu. Tehnologija.
                      Ipak, srećan sam što sam baš juče preskočio doručak, jer bi mi verovatno preseo. Kako su naveli nemački mediji ,,Mario Gece prelazi u julu u Bajern iz Minhena’’ !?

                      To je bila prva vest koju sam pročitao u utorak.

                      Nemam ništa protiv Bajerna iz Minhena. Šta više, izuzetno poštujem taj klub, ali sam osetio onu čuvenu fudbalsku gorčinu i tugu.

                      Tržište. Novac. Transferi. Poigravanje sa životima fudbalera i navijača.

                      Snaga bogatih i moćnih. Kao na video igricama, koje uzgred ne igram, oni prave lične timove. Ekipe iz snova, ne obazirući se ni na istoriju, ni na tradiciju, pa čak ni na kulturu.
                      A upravo sve to imaju i Bajern i Borusija. I tradiciju i istoriju i kulturu. I sistem igre, ali i sistem stvaranja i razvoja igrača. I novac !!!



                      Iako tim iz Dortmunda nosi nadimak ’’Milioneri’’, ne treba zaboraviti da su od 2002. do 2005. bili pred bankrotim, u kandžama kreditora i da im je tada finansijski pomogao upravo Bajern iz Minhena.

                      Tek su 2005. funkcioneri Borusije iz Dortmunda odlučili da vlasništvo nad većinskim delom akcija preuzmu pristalice i članovi kluba.
                      Tada je počelo formiranje i selektiranje ekipe koja večeras igra u polufinalu Lige šampiona. Prilikom odabira mladih igrača koji će nositi igru tima, presudna je bila BRZINA !!! Sve ostalo, prema rečima čelnih ljudi Borusije, može da se nauči i nadomesti, ali bez brzine u timu iz Dortmunda ne bi mogao da igra ni najtalentovaniji tehničar na svetu.

                      Ipak, Borusija je tek pod kraj 2011. imala prihod veći od 100 miliona evra u jedoj takmičarskoj sezoni. Toliko su u tom trenutku vredela tri igrača Bajerna !!! Isti taj Bajern je prošle godine platio 40 miliona evra Atletik Bilbau za Havija Martineza, ove godine doveli su Gvardiolu za 17 miliona evra po sezoni, a pre toga 22 miliona platili su Šalkeu za golamana Nojera...

                      E ovde ću zastati. Sećate li se kada je Nojer odlazio iz Šalkea. Bio je ikona kluba iz Gelzenkirhena. Ljubimac navijača. Dete kluba. Odjednom je, za nekoliko minuta, postao izdajnik čije su dresove spaljivali na gradskim ulicama i kojem su otvoreno pretili smrću.

                      Jutros sam ponovo preskočio doručak. Prezasitila me je vest o tome da navijači Borusije iz Dortmunda svom detetu i ikoni kluba prete smrću. Mario Gece je dobio čak i policijsku pratnju i zaštitu. I sve se to dešava u Nemačkoj. I sve uoči polufinala Lige šampiona sa Real Madridom.
                      Pale njegove dresove na gradskim trgovima, a na društvenim mrežama pišu mu da je izdajnik.



                      Izdajnik vredan 38 miliona evra. Toliko je Borusija zaradila na njegovom transferu u Bajern, koji je još 2011. želeo da ga dovede u Minhen. Ponikao je u klubu koji ga je iškolovao i iskoristio trenutak da na njemu odlično zaradi. Surovo, ali tačno.

                      U celoj ovoj pometnji pred utakmice sezone protiv Reala iz Madrida, najmanje je kriv upravo 20-godišnji momak koji želi samo da igra fudbal. Teško breme moraće da nosi sam, bez uprave Borusije koja je prihvatila ponudu Bajerna.

                      Kada je u avgustu počela grupna faza Lige šampiona i kada su se u istoj grupi našli šampioni Engleske, Španije, Nemačke i Holandije, malo ko je video Borusiju kao pobednika te grupe. Oni su došli do polufinala. Ipak, svaka bajka mora da se završi, ali njihova je dobila obrt i kulminaciju kakvoj se, takođe, malo ko nadao.

                      Gece je bio princ koji je pobeđivao sve aždaje, ali onda ga je najednom čudna sila odvela daleko od kuće. Pred njim su još dva poglavlja ove knjige. Kako će se bajka završiti ne zna čak ni Mario Gece, ali kako će početi naredna bajka u njegovom životu, svakako zna Matijas Zamer – ikona Borusije iz Dortmunda koji im je doneo za sada jedinu titulu prvaka Evrope 1997. Zamer je danas sportski direktor Bajerna iz Minhena !!!

                      U realnom svetu, istina je da Nemci proizvode i voze najbolje automobile, četvrta su najrazvijenija zemlja na svetu i igraju najbolji fudbal u Evropi. Međutim, pre mesec dana prvi put u svom životu video sam čuveni Rols Rojs uživo ispred jadnog poznatog beogradskog hotela. Fantom. Bio sam zbunjen. Ogroman automobil. Sve deluje toliko moćno, jako, neuništivo... Pitao sam se: ,,Kako se upravlja ovim čudom’’ !?!
                      Sve je predodređeno udobnoj vožnji, komforu, ljudima od stila, pobednicima... Milionerima.

                      Milioneri iz Dortmunda napravili su jednu baš takvu mašinu. Moćnu, snažnu, preciznu, dinamičnu, lepu, brzu. Mašinu koja vas ostavlja bez daha.
                      Gle koincidencije. Pokretao ju je Rojs, Marko Rojs. Davao joj je snagu i brzinu. Za eleganciju, stil i prefinjenost bio je zadužen Mario Gece.

                      Trebalo je samo pokrenuti taj sjajan sklop. Za to je bio zadužen – Jirgen Klop. On je 2008. bio mehaničar koji je počeo da sklapa mašineriju.

                      Iskusni Vajdenfeler kao branik, Humels i Subotić - šasija, točkovi Blažčikovski i Šmelcer, motor Gindogan, akumulator Groskorojc, karoserija Sebastijan Kel. Menjač Mario Gece, gas Marko Rojs... Turbo pogon Robert Levandovski.

                      Kada je seo za volan ovog automobila koji je sam sklopio, Jirgen Klop je rešio da izčupa kočnice i stisne gas do daske, ne plašeći se prepreka. Znao je koliko jaku, snažnu, moćnu i brzu mašinu ima i rešio je da je testira do samog kraja. On će je barem još dva puta provozati.

                      Komadir madridske policije Žoze Murinjo imaće pune ruke posla na ulicama Santjago Bernabeua jer Madriđani su ove sezone već videli kako Klop vozi. I nije im se ni malo dopalo !!!
                      Najbitnije u ovoj priči može biti to što nemački ,,deo’’ ostaje u Nemačkoj, samo što će sada menjati brzine Bajernovog superbrzog i moćnog automobila. Koliko su delovi u današnjem fudbalu na ceni Bajern je pokazao Barseloni koja će očigladno morati nešto da promeni. Bajern ne menja, on usavršava svoju mašinu...

                      Do tada, rećiću vam samo jednu stvar. Ima u Borusiji jedan mali... Zove se Moric Lejtner.
                      Nosi broj 7 i ima samo 20 godina.
                      http://www.sportklub.info/blog/nemac...s-sjajan-sklop
                      sigpic

                      Comment


                      • Bas tako, ima jedan mali Mini Mori(c)s... jedva cekam da dobije priliku, nadam se da necu dugo cekati!

                        Comment


                        • Au jbt , Baroni place , jer je promasio penal u 45. minuti ..

                          Pa covjece , ima jos 135 minuta da se igra ..
                          https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                          Comment


                          • Originally posted by Dale View Post
                            Au jbt , Baroni place , jer je promasio penal u 45. minuti ..

                            Pa covjece , ima jos 135 minuta da se igra ..
                            Ne mogu da utese coveka nikako.. realno, nije ni bio neki penal, karma i te price.

                            Comment


                            • Šteta za ovaj promašeni penal Baronija, mogao bi ih skupo koštati. Imao je Fener par idealnih prilika preko Sowa. Onaj prodor Weba i ubačaj za Sowa koji je za sekundu bio neprecizan, zatim ona prečka glavom gdje se Artur nije pomakao s mjesta. U tom periodu kada su i stvorili ove 2 prilike su igrali odlično, u potpunosti nadigrali Benficu, ali ipak bez gola. Benfica dosta opasna iz kontri, jako lako znaju prenijeti loptu ispred gola Demirela, samo su par puta igrači Benfice imali potez viška i zeznuli dobre prilike. Biće zanimljivo vidjeti da li će se Fener otvoriti u drugom dijelu, u potrazi za pogodkom, a mislim da ni ovaj rezultat nije loš pred uzvrat.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • Nisam siguran da je ovo penal za Bazel.
                                sigpic

                                http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                                Comment

                                Working...
                                X