Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AK47 View Post
    Pa covjek je rutinski markirao Drogbu,sto znaci nije imao cist sut ni sa jednom nogom,nije ga odgurao i raznio u duelu nego jednostavno majstorija covjeka,ovo nikakva greska nije i bas je glupo

    Sto se tice situacije sa Sneijderom ok prosao ga covjek i sta ces sada,ja jednostavno ne znam kako se ova prica nadovezuje na godine i navodno iskustvo kad nema blage veze sa zivotom.Pa nije ga navukao da napravi glup penal,nije ga navukao da dobije lupam drugi zuti ili ga isprovocirao da dobije direktan crveni,nije prodao neki elementarni pas i nakon toga pao go itd...nije ni fudbal za svakoga jbg
    Jel se to odnosilo na mene? I uopste nije tacno da ga je rutinski markirao. A poenta je da ne dizete decka u nebesa sa dve odlicne utakmice.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by chofy88 View Post
      Jel se to odnosilo na mene? I uopste nije tacno da ga je rutinski markirao. A poenta je da ne dizete decka u nebesa sa dve odlicne utakmice.
      Ne,nego za toga ko je to napravio,a posto se vidim tebi to dopada onda sta da ti radim

      Prosle sezone kad god je dobio sansu decko je odigrao fenomenalno,ove godine fantastican skoro u svakoj utakmici koju sam ga gledao i to nije dvije utakmice,ali vidio sam kod tebe kako donosis zakljucke kad je Victor Valdes u pitanju

      Markirao ga je kako treba,sta je trebao,leci na njega ..
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Originally posted by AK47 View Post
        Ne,nego za toga ko je to napravio,a posto se vidim tebi to dopada onda sta da ti radim

        Prosle sezone kad god je dobio sansu decko je odigrao fenomenalno,ove godine fantastican skoro u svakoj utakmici koju sam ga gledao i to nije dvije utakmice,ali vidio sam kod tebe kako donosis zakljucke kad je Victor Valdes u pitanju

        Markirao ga je kako treba,sta je trebao,leci na njega ..
        Pa i ja sam video kako ti donosis zakljucke za Viktora Vladesa, na osnovu trolovanja na netu, ja tamo nisam video nijedan argument koji opravdava vase misljenje. No nebitna prica, dovoljno je reci da ti se ne svidja, ne moras mi govoriti da fudbal nije za mene, jer definitivno gresis.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by chofy88 View Post
          Pa i ja sam video kako ti donosis zakljucke za Viktora Vladesa, na osnovu trolovanja na netu, ja tamo nisam video nijedan argument koji opravdava vase misljenje. No nebitna prica, dovoljno je reci da ti se ne svidja, ne moras mi govoriti da fudbal nije za mene, jer definitivno gresis.
          Ne trolujem ja nista,gledam godinama i Barcelonu i repku Spanije,a ti mi kazes smijesno je reci da je Reina bolji od Valdesa,znaci eto do koje ti mjere ides tebi smijesno,a onda si na osnovu utakmice sa Francuskoj zakljucio da je druga opcija te sam na osnovu toga vidio da nisi bas upoznat sa situacijom...Smijesno je do te mjere da ce Barcelona na ljeto uciniti sve da dovede Reinu,a da se rijesi Valdesa,komedija ziva

          Nisam ja rekao da fudbal nije za tebe nego za ljude koji dodju i prave ove slike,klasicna facebook glupost i meni ne mogu da prodaju te fazone jer sam gledao skoro svaku utakmicu Reala ove sezone...
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Originally posted by AK47 View Post
            Ne trolujem ja nista,gledam godinama i Barcelonu i repku Spanije,a ti mi kazes smijesno je reci da je Reina bolji od Valdesa,znaci eto do koje ti mjere ides tebi smijesno,a onda si na osnovu utakmice sa Francuskoj zakljucio da je druga opcija te sam na osnovu toga vidio da nisi bas upoznat sa situacijom...Smijesno je do te mjere da ce Barcelona na ljeto uciniti sve da dovede Reinu,a da se rijesi Valdesa,komedija ziva

            Nisam ja rekao da fudbal nije za tebe nego za ljude koji dodju i prave ove slike,klasicna facebook glupost i meni ne mogu da prodaju te fazone jer sam gledao skoro svako utakmicu Reala ove sezone...
            Pa dobro druze, ne slazemo se, ja sam doneo zakljucak na osnovu toga da otkad je Vlades debitovao (dosta godina kasnije od Reine), znaci od tada, oni imaju otprilike isti broj meceva u Spanskoj reprezentaciji, mozes da proveris to. A isto tako sam i ja gledao svaki mec Liverpoola i moram da priznam da Reina zaista nije na dobrom nivou, pogotovu nije konstantan i garantujem da je u poslednje 3 sezone (od tada je u padu) napravio vise kikseva od Valdesa. Naravno ne moze se prediti zbog timova u kojima brane, ali za mene je Valdes bolji, kao sto je i Varane najbolji mladi stoper definitvno, ali isto tako mi je smesno kada sam danas procitao da je uvrsten u najbolji tim reala sacinjen od stranaca ikada.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Pa to su glasali klinci uglavnom, cudo da se Beckham nije pojavio.

              Varane igra odlicno u Realu, mec protiv Galate je moze se reci ubedljivo njegov najslabiji, mada ni tu nije napravio neke greske. Sneijder ga presao, sta da se radi, nije ni prvi ni poslednji stoper koji je izgubio duel. Kod gola Drogbe on nista nije kriv.
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • Ja sam bas rekao jednom clanu sada na forumu da je to smijesno,Varane najbolji stranac u odbrani,ali to glasaju djeca jbt,pa nema Makelelea i Puskasa ne znam sta ocekujete.Na netu su uglavnom djeca koja ne znaju stvari i sta njih briga.To sto se napravi bezvezna anketa u novini koja je skoro pa ignorisana trenutno od strane igraca i uprave Reala ne mora da znaci apsolutno nista kao sto i ne znaci...
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Eto bar se negde slazemo
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Varane je vec sada jedan od najjacih stopera u Evropi, bez obzira sto je "klinac", nisam video nijednog igraca koji ne gresi na terenu i to konstantno iz tekme u tekmu, mislim na odbrambene igrace naravno. Dize se on u nebesa sa pravom...
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Naravno da se s pravom dize u nebesa,perverzija od igraca...

                      Meni ozbiljan kandidat da bude najbolji stoper svijeta i to da vlada dugo,dugo godina...ovi danas veliki stoperi u njegovim godinama su bili daleko slabiji ili se nije ni znalo za njih
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Originally posted by AK47 View Post
                        Naravno da se s pravom dize u nebesa,perverzija od igraca...
                        Ja ne znam kumaro sto si se ti uzbudio i sto si uopste sve ovo pisao. Varan odigrao svaku utakmicu odlicno (barem sto sam ja gledao a gledao sam dosta). Decko igra sa ovoliko godina kod velikog Murinja i to ne za Kotez nego za Real Madrid i sad ti pises sve i svasta :/ Majstor Sneijder mu gurnuo kroz noge kao da je nemoguce da mu se to desi i sad je ta situacija argument da ne treba da se hvali nego je prosecan mladi stoper od 19 godina
                        sigpic

                        http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                        Comment


                        • Varan je prvu utakmicu odigrao jako dobro protiv galatasaray, cak ga je i drogba nahvalio puno..

                          Comment


                          • Originally posted by AK47 View Post
                            Borussia je dobila Reala kada je Real bio najlosiji ove sezone + to je ipak bila grupa i vidjeli smo sada koliko je Dortmund imao problema kada je eliminatorna faza protiv za klasu slabijeg tima nego sto je Real,sada nemam sumnje da Real ide do finala,a tamo bi vise volo Barcelonu iskreno...

                            Mou ce to da postroji sve kako treba i kako dolikuje
                            Ne ide da najbolji trener svih vremena cele tri godine ne uzme klempu, mnogo mu je to.

                            P.S. - Cuj kvalitet ne dolazi iz domacih liga, nego gde ih uce fudbalu, u Mongoliji, u Pakistanu?
                            Last edited by AK47; 13-04-13, 11:05.

                            Comment


                            • Ne znam za vas ali meni sve smrdi na El klasiko u finalu. Svaka cast Nemcima, zaista sjajan fudbal igraju, i generalno oba tima su pokazala vise do sada od svojih protivnika, ali msm da ce Real 100% proci, msm da ce i Barsa proci ali Bayern ima daleko vece sanse nego Dortmund. Po meni 70% Real-Barsa i 30% Real-Bayern.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Utakmice Bayerna i Barcelone u europskim kupovima


                                Vecina nas je pocela pratit fudbal kada su Bayern i Barcelona odigrali prvi medjusobni susret u europskim kupovima, ali sigurno nam je sjecanje na te utakmice mutno, pa evo prilike da se posjetimo koje sve igrao u njima. Sto se Bosne i Hercegovine tice ona je imala dva predstavnika u tim okrsajima, a to su Meho Kodro (Barcelona) i Hasan Salihamidzic (Bayern München).

                                1/2 finale UEFA Cup 1995/96

                                Bayern München - Barcelona 2:2 (2.4.1996)

                                Prva utakmica 1/2 finala tadasnjeg Kupa UEFA kada su na starom Olimpijskom stadionu pred 63.000 gledatelja, ova dva velikana odigrali utakmicu bez pobjednika, ali zato sa cetiri pogotka. Za Bayern pogadjali su Witeczek i Scholl, a za Barcelonu Oscar i Hagi. Ovo su igraci koji su igrali u toj utakmici:

                                Bayern München: Oliver Kahn - Markus Babbel, Thomas Helmer, Oliver Kreuzer(46' Sforza), Lothar Matthäus - Andreas Herzog (46' Witeczek) , Christian Nerlinger, Mehmet Scholl, Christian Ziege - Jürgen Klinsmann, Jean-Pierre Papin. Trener: Otto Rehhagel

                                Barcelona: Carles Busquets - Albert Ferrer, Gheorghe Popescu - Guillermo Amor, José Mari Bakero (74' de la Pena), Albert Celades, Luís Figo, Roger García, Oscar García Junyent (52' Cruyff), Pep Guardiola, Gheorghe Hagi (78' Carreras). Trener: Johan Cruyff


                                Barcelona - Bayern München 1:2 (16.4.1996)

                                Iako se Barcelona vratila kuci sa dobri rezultatom na Camp Nou su najvise greskomCarlesa Busquetsa porazeni i dalje je prosao Bayern. Strijelci za Bayern su bili Hamann i Witeczek, dok je za Barcelonu pocasni gol postigao de la Pena koji je u toj utakmici usao sa klupe.

                                Barcelona: Carles Busquets - Sergi, Albert Ferrer (82' Abelardo), Miguel Ángel Nadal (65' Cuéllar), Gheorghe Popescu - Guillermo Amor, José Mari Bakero, Jordi Cruyff, Luís Figo, Roger García (76' de la Pena), Meho Kodro. Trener: Johan Cruyff

                                Bayern München: Oliver Kahn - Markus Babbel, Thomas Helmer, Oliver Kreuzer - Dietmar Hamann (74' Strunz), Christian Nerlinger, Mehmet Scholl, Ciriaco Sforza, Marcel Witeczek (85' Papin), Christian Ziege - Jürgen Klinsmann. Trener: Otto Rehhagel


                                Bayern je kasnije i osvojio Kup UEFA jer je u obje finalne utakmice bio bolji od francuskog Bordeauxa. Prvu utakmicu na domacem terenu su pobjedili 2:0, dok su za 14 dana u Francuskoj pobjedili 1:3. Igrac koji se najvise istakao u ovoj sezoni je Jurgen Klinsmann koji je u 12 utakmica ovog takmicenja postigao 15 golova.

                                Jürgen Klinsmann u prodoru


                                Grupna faza Lige sampiona - Grupa D


                                Bayern München - Barcelona 1:0 (21.10.1998)

                                Prva utakmica ovih klubova u Ligi sampiona zavrsena je pobjedom Bayerna na Olimpijskom stadionu, golom Effenberga duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Ovo su igraci koji su igrali tu utakmicu:

                                Bayern München: Oliver Kahn - Markus Babbel (80' Linke), Samuel Kuffour, Bixente Lizarazu, Michael Tarnat - Mario Basler, Stefan Effenberg, Thorsten Fink, Jens Jeremies, Hasan Salihamidzic (80' Zickler), Giovane Elber (89' Jancker). Trener: Ottmar Hitzfeld

                                Barcelona: Ruud Hesp - Abelardo, Samuel Okunowo, Michael Reiziger - Rivaldo, Phillip Cocu, Luís Figo, Xavi (87' García Junyent), Luis Enrique (78' Zenden), Giovanni - Sonny Anderson. Trener: Louis van Gaal


                                Barcelona - Bayern München 1:2 (4.11.1998.)

                                Utakmica koja je ostala u mom sjecanu, koju je odlucio veliki Hasan Braco Salihamidzic. Strijelac za Barcelonu je bio Giovanni koji je iz penala doveo svoju ekipu u vodstvo. Nakon toga Bayern je bio dosta konkretniji i dvije ozbiljne greske odbrane Barcelone su znali kazniti prvo Zickler i vec spomenut Salihamidzic. Treba spomenuti da je utakmicu sudio jedan od najboljih sudija svih vremena Pierluigi Collina koji je u dvije kriticne situacije donijeo prave odluke. Ovo su igraci koji su igrali tu utakmicu:

                                Barcelona: Ruud Hesp - Sergi, Abelardo, Samuel Okunowo - Rivaldo, Albert Celades, Phillip Cocu, Luís Figo, Xavi, Giovanni, Sonny Anderson. Trener: Louis van Gaal

                                Bayern München: Oliver Kahn - Markus Babbel, Samuel Kuffour, Bixente Lizarazu, Lothar Matthäus, Michael Tarnat (75' Strunz) - Mario Basler (64' Basler), Stefan Effenberg, Thorsten Fink - Giovane Elber, Alexander Zickler (64' Daei). Trener: Ottmar Hitzfeld.

                                Salihamidzic proslavlja gol u drustvu Daeia i Kuffoura.


                                Grupnu fazu Barcelona nije prosla, ali je Bayern kao i u sezoni 1995/96 Kupu UEFA nakon sto je igrao protiv Barcelone dosao do finala. Tada su porazeni u od Manchester Uniteda u utakmici koja se i dan danas spominje kada se dese veliki preokreti.

                                1/4 finale Lige sampiona 2008/09


                                Barcelona - Bayern München 1:2 (8.4.2009.)

                                Nakon cetiri medjusobne utakmice Barcelona je dosla do prve pobjede nad Bayernom i to kakve. Ubojita Barcelona je napravila smijesnom odbranu Bayerna koja nije mogla pohvatati igrace koji su zavrsavali napade. Dvostruki strijec je bio Messi danasnja najveca zvijezda ovog tima kojeg su igraci Bayerna jedino mogli zaustaviti grubim preksajima. U listu strijelaca su se upisali Eto'o i Henry. Ovo su igraci koji su igrali tu utakmicu:

                                Barcelona: Valdes - Puyol, Marquez, Pique, Dani Alves - Xavi, Toure (81' Busquets), Iniesta - Henry (74' Keita), Eto'o (89' Krkic), Messi. Trener: Pep Guardiola.

                                Bayern München: Butt - Lell, Breno, Demichelis, Oddo - Ze Roberto (77' Sosa), Van Bommel - Ribery, Schweinsteiger, Altintop (46' Ottl) - Toni. Trener: Jürgen Klinsmann


                                Bayern München - Barcelona 1:1 (14.4.2009.)

                                Rezultat prve utakmice je ubio svaku neizvjesnost i druga utakmica je bila formalnost u kojoj je Ribery doveo svoju ekipu u vodstvo, da bi Keita postavio konacni 1:1 i tako je ovo dvomec u kojem je napravljena najveca rezultatska razlika u dvomecima ova dva kluba.

                                Bayern München: Butt - Lahm, Demichelis, Lucio, Lell - van Bommel, Ottl, Ze Roberto (78' Borowski), Ribery, Sosa (78' Altintop)- Toni. Trener: Jürgen Klinsmann

                                Barcelona: Valdes - Abidal, Pique, Puyol, Dani Alves - Keita, Toure, Xavi - Iniesta (78' Hleb), Eto'o, Messi. Trener: Pep Guardiola.




                                Henry i Eto'o proslavljaju gol na svoj svojstven nacin.

                                Jednostavno nakon susreta ova dva kluba u bilo kojem takmicenju jedan od njih sigurno ide u finale, kao sto ce i ovaj put biti sigurno.

                                Comment

                                Working...
                                X