Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Opet se javio Super Mario Balotelli: "Ja nisam igrao jer mi UEFA nije dozvolila, ali mi nije jasno zašto Messi nije igrao?"
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

    Comment


    • Veliki Taribo i još veći Abel Xavier!

      Comment


      • Originally posted by Ljuba90 View Post
        Ovako ce biti vrhunska tekma u Spaniji.
        Koju RTS nece prenositi, jer se igra u utorak...
        "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


        Dakle, ti si portir!

        Comment


        • Originally posted by Ljuba90 View Post
          Ako je tebi ono simpaticno, onda cu morati da nagovorim Baneta da prestane da se druzi sa tobom
          Ma nema sanse, ja i Bane alkosi stari...

          Napad Shaarawy, Niang, Balo ces uvek prepoznati, jer svi imaju neke lude zurke, a i rekoh ti, Milano je to...
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Originally posted by Freshman91 View Post
            Ma nema sanse, ja i Bane alkosi stari...

            Napad Shaarawy, Niang, Balo ces uvek prepoznati, jer svi imaju neke lude zurke, a i rekoh ti, Milano je to...
            Opa MILAN STYLE

            Spoiler
            Last edited by Rossonero; 20-02-13, 23:56.

            Comment


            • Originally posted by LegendaBL View Post

              Evo i SAMPIONA
              Nestvarno
              Pocrvenio kao paprika posle prvog gola
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Opa Milan Style
                Objavio Branislav Jocić • 20-02-2013

                Pošto su se moje kolege baš raspisale, ja sam se osetio malo zapostavljenim, pa hajde i ja da malo pišem u prvom licu i da se pojavim i na ovom delu sajta.

                Priznajem, razgovarajući sa najdražom mi koleginicom Marinom Sekulić, čijih ćete se tekstova i priloga načitati i nagledati u budućnosti, otkrio sam da ne znam ko je Boki 13. Ali, uz pomoć njegovog veličanstva Gugla, sve sam video i moram baš priznati da to nisu baš bile neophodne informacije i slike za nastavak mog bistvovanja. Nema veze, Marinče, opraštam, idemo na Seve i Beyonce <3

                Ali, ono što znam je da pravi fudbal u Ligi šampiona počinje sada, kada zima stidljivo prepušta presto još stidljivijem suncu, kada počne nok aut faza. Znam i to da ću većinu tih utakmica gledati u nekoj kafani. Mora da bude sa crveno-belim kariranim stoljnjacima koji imaju bar jednu masnu fleku. Mora da bude ispijeni čikica sa harmonikom koji će me pustiti da otpevam bar dve pesme. I naravno, mora da bude elegantno popunjena i krajnje ljubazna konobarica kojoj se bar naziru brkovi. Inače, odo' kući. Kao Kartmen.



                U utorak ujutru, rekao sam na poslu da će Bajern rutinski dobiti Arsenal u Londonu. Izvinite, ali tim kome jedan, dozvolićete, Arjen Roben i jedan, dozvolićete, Mario Gomez sede na klupi, mora da je mnogo jak. A sa druge strane, tim kome je glavni štoper jedan, dozvolićete, Loran Košćelni, teško da će dalje od osmine finala LŠ i četvrtog mesta u PL. Mesje Venger, ja poštujem Vaš lik i delo i sve što ste uradili do sada, ali Vaša tvrdoglavost košta Arsenal osam godina trofejne suše. And counting...

                U sredu ujutru, kada su svi krenuli da teoretišu o tome da će Barsa isto tako pregaziti Milan, rekao sam: "nemojte tako lako da otpisujete te crnje, mogu da polude". Ne, nisam rasista, odrastao sam gledajući Džordana, Romarija i to, ovo je u stvari bilo pozitivno, mislio sam na njihove fizičke predispozicije. Nisam ni vidovnjak, malo više verujem u intuiciju. Ali, to već je za neki filozofski blog

                I šta se desilo na San Siru? Alegri je uspeo da natera ceo stadion da bude "allegro". Možda nije bilo za fudbalske puriste, ali cilj opravdava sredstvo. Igrači Milana su tukli kad je trebalo, trčali su više od Lole u onom filmu u kome trči (ako nekoga baš interesuje, glumica se zove Franka Potente) i kada su došle njihove dve šanse, iskoristili su ih, onako, baš sa italijanskim šmekom.



                Leonel Mesi je uradio Dejvida Koperfilda i na ovom meču je bio Lionel "Đesi". Odbrana Milana je učinila nešto najbliže onome što je preporučio trener Juventusa Konte (da uzmu pištolj). Jednostavno, sprečili su loptu da dođe do njega. Od lepršavog tika-taka fudbala Katalonaca u sredu uveče nije bilo ni "t".

                I svaka čast Milanu, ali odradili su tek pola posla. Ako ostali mečevi ne garantuju baš neki spektakl (izuzimajući Dortmund - Šahtjor i Mančester - Real i eventualno Šalke - Galata), revanš na Nou Kampu bi mogao da vredi kao svi ostali zajedno, pogotovo ako Barsa uspe rano da povede.

                I da, kada sam se već prihvatio tastature... uskoro će biti jedno veoma važno zvanično saopštenje koje će interesovati i obradovati sve ljubitelje fudbala i jedna veoma interesantna novina za one kojima se više dojmi tenis, a nisu neki novi prenosi mečeva, niti ATP Uncovered. Zato, ostanite uz Sport Klub i naš sajt.
                http://www.sportklub.info/blog/opa-milan-style

                Comment


                • Prelijepi osjecaj kad barselona pati...Jes malo prilikom prvog gola,bio neprirodan polozaj ruki,ali je jasno da je lopta napucana!....Nema sanse da barselona da 3 gola a da ne primi niJedan.Milan ide dalje!!


                  Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                  sigpic

                  Comment



                  • Jedna od derbi utakmica šesnaestine Evropske lige igra se večeras na Gerlandu gdje će snage odmjeriti domaći Lyon i londonski Tottenham. Prvi meč između ova 2 kluba prije 7 dana završen je minimalnom pobjedom Spursa rezultatom 2-1, a do nje su došli u posljednjim trenucima susreta. Rezultat koji ostavlja nadu za navijače oba kluba da bi se mogli plasirati u osminu finala, jer uprkos porazu i Lyon svakako ima svoje šanse za prolazak dalje. Minimalna pobjeda od 1-0 dalje vodi Lyon i vjerujem da su toga i oni svjesni te da neće srljati i preofanzivno početi utakmicu protiv ekipe kakva je Tottenham, jer bi to gosti vrlo lako mogli kazniti i riješiti sve dileme oko prolaska dalje. Lyon ove sezone dobro kotira na svim frontovima. U okviru nacionalnog prvenstva nalaze se na drugoj poziciji sa samo 3 boda manje od apsolutnog favorita za osvajanje titule - PSG-a. Ta druga pozicija i vjerovatno neizvjesna borba za prvaka dobijaju još više na vrijednosti kada se uzme u obzir igrački kadar i finansije koje posjeduje pariski klub. Lavovi sa Gerlanda su napravili i odličnu uvertiru pred večerašnji susret ubjedljivom pobjedom od 0-4 na gostovanju kod Bordeauxa. Tottenham, pak sa druge strane nije igrao od prošlog četvrtka. Tottenham koji također jako dobro stoji u nacionalnom prvenstvu, gdje zauzimaju 4. poziciju koja im osigurava Ligu Prvaka naredne sezone. Imaju 4 boda više od uzdrmanog Arsenala, a do kraja im je potrebna sigurna i iskusna igra kako bi London i naredne sezone imao 2 predstavnika u najelitnijem nogometnom natjecanju. Lyon će za večerašnji susret biti lišen usluga Gourcuffa i Brianda, dok bi postavka igre trebala biti sa 5 veznjaka i Gomisom u vrhu napada. Jako ofanzivna postavka sa Lopezom, Lacazetteom i Grenierom koji je bio najzaslužniji za visoku pobjedu protiv Bordeauxa, iza Gomisa. Tottenham predvođen sjajnim Baleom koji je donio pobjedu prije 7 dana sa 2 pogodka iz slobodnog udarca također ne bi trebao imati većih korekcija u sastavu i formaciji. Vjerovatno će to biti nešto sličnoj Lyonovoj postavi 4-5-1 sa isturenim Adebayorom. Izvan stroja će biti Defoe, Kaboul i Sandro. Očekuje nas vjerovatno jako dobra utakmica, u slučaju ranog pogodka neko će morati krenuti na sve ili ništa što ostavlja prostor za navale obje ekipe da se istaknu golovima. Inače pored prošlosedmične utakmice, ova 2 tima su se samo još jednom susrela. Bilo je to 2005. godine u okviru Peace Cupa i pobjedu je ponovo ubilježio Tottenham rezultatom 3-1. Spursi dakle imaju 100%-tan učinak protiv Lyona sa 2 pobjede iz isto toliko susreta. Vrijedi istaknuti i da večerašnji susret sudi Stark sa svojim pomoćnicima - Salverom i Pickelom.


                    Bogati ruski klub predvođen Hulkom prošlog četvrtka slavio je pobjedu od 2-0 u susretu sa Liverpoolom i time sebi otvorio prolaz ka osmini finala. Liverpool se očigledno nije mogao izboriti sa ruskom zimom, domaćim terenom Zenita i na kraju sa dosta kvalitenim kadrom ruskog kluba. Redsi su se ipak držali do 69. minute kada Hulk pogađa za vodstvo od 1-0, da bi samo 3 minuta kasnije Semak stavio tačku na i. Kako nemaju pravo nastupa Liverpool će ponovo nastupiti bez 2 novopristigla pojačanja - Coutinha i Sturridgea. Oba igrača od svog dolaska igraju važnu rolu u igri momčadi Rodgersa, pogotovo Sturridge koji se pokazao kao pravo pojačanje, dok je pred Coutinhom period dokazivanja. I ove sezone se nastavila agonija Liverpoola te tavorenje u sredini tabele Premiershipa, bez Lige Prvaka i trofeja. Liga Prvaka je već sada predaleko, dok za ponovni izlazak na evropsku scenu putem Evropa lige je još uvijek u igri. Kada se uzme u obzir činjenica da Liverpool loše stoji na tabeli u Premiershipu, u kupovima također nije napravljeno ništa, ostaje činjenica da kroz Evropa ligu izabranici Rodgersa mogu popraviti utisak u ovoj sezoni i barem u maloj količini donijeti radost na lica vjernih navijača. Zenit sa druge strane u ruskom prvenstvu ne stoji loše, CSKA im bježi itekako nadoknadljivih 5 bodova, dok je Anzhi na +3. Za ovu momčad svakako da će biti neuspjeh sve ispod 2. pozicije jer je mnogo novca uloženo u ovu ekipu i cilj je igranje važne uloge i u Ligi Prvaka. Kako je Liverpool bez Sturridgea i Coutinha za večeras, kao logično riješenje na tim pozicijama nameće se Downing i mladi Sterling koji je dolaskom ove dvojice igrača preselio na klupu, te mu je ovo večeras prilika za ponovno dokazivanje Rodgersu. Suarez će naravno činiti glavnu opasnost po gol Malafeeva i on će biti najistureniji igrač. Iza navedenog trojca će biti kapiten Gerrard, te Lucas i vrlo vjerovatno Henderson koji igra u jako dobroj formi. Iako postoji mogućnost da Rodgers pruži priliku Allenu. Ovaj put neće biti Borinija koji je ponovo doživio jako neugodnu povredu, te već dugo odsutnog Kellya. Visokom pobjedom od 5-0 protiv Swanseae Liverpool je poslao jasnu poruku Zenitu o svojim ciljevima i ambicijama. Zenit bi također trebao nastupiti u sastavu kao i u prvoj utakmici sa Dannyem, Hulkom i Kerzhakovom kao najisturenijim igračima. Iza njih još 3 igrača - Witsel, Shirokov i Denisov. Spaletti neće moći računati na usluge Alvesa i Criscita. Večerašnji susret sudi nizozemski trojac Kuipers, sa pomoćnicima Roekelom i Zeinstraom.


                    Prva utakmica igrana u Njemačkoj između ova 2 tima sa pravom može ponijeti epitet najbolje i najluđe utakmice šesnaestine finala. Na kraju je susret završio sa 6 golova, rezultatom 3-3, uz crveni karton i čak 3 penala u korist Borussie. 2 su uspješno realizovana dok je Stranzl jedan promašio. Kao šlag na tortu svemu tome došao je izjednačujući rezultat Lazia u 94. minutu. Kada se sve sabere i oduzme zadovoljniji može biti rimski klub koji je na gostovanju izvukao remi uz 3 postignuta gola. To im ostavlja jako dobre šanse za prolazak dalje, no ni Borussia nije bez šansi. Lazio je u domaćem prvenstvu ispao iz utrke za naslov prvaka, no sada se nalaze u velikoj borbi sa Milanom za 3. poziciju koja ih vodi u Ligu Prvaka. Oba kluba imaju isti broj bodova - 44, 1 više od Intera i 2 više od Fiorentine. Očekuje iz neizvjesna borba u okviru Serie A to je već jasno, a da li će uspjeti izboriti prolazak dalje i na drugom frontu ostaje da vidimo večeras. M'gladbach u domaćem prvenstvu za sada u zlatnoj sredini, a pozicije koje i naredne sezone vode u Evropu su im na 4 boda što svakako nije nedostižno. Nakon što su ispustili pobjedu u prvom susretu u posljednjim trenucima susreta večeras će vjerovatno krenuti nešto ofanzivnije sa činjenicom da su primili 3 gola kući, iako ih i bilo kakva pobjeda vodi dalje. Lazio će u susret ući sa lošom formom jer su za vikend poraženi od Siene sa visokih 3-0, a posljednju pobjedu u okviru Serie A ubilježili su sredinom januara. Pored lošije forme Lazio ima problem sa velikim brojem izostanaka. Pa tako za večerašnji susret neće biti Mauria, Klosea, Brocchia zbog povreda, te Andre Diasa zbog crvenog kartona iz prvog susreta. Petković će biti u problemima sa sastavljem ekipe tako da je početni sastav još uvijek nepoznanica. Vjerovatno će se odlučiti na 2 napadača - Flocarria i Kozaka. To bi trebalo predstavljati 4-4-2 formaciju, no nije isključena ni mogućnost formacije 3-5-2 kakva je bila u utakmici sa Sienom. Borussia iako nema problema sa povredama večeras bi trebala izaći u nešto izmijenjenom sastavu. Oporavljeni Xhaka i Marx bi mogli naći svoje mjesto u početnoj postavi. Za nadati se da se igrači obje ekipe nisu ispucali u prethodnom susretu i da će i danas ponuditi poneki gol. Večerašnji susret sudit će turski suci Gocek, Eyisoy i Aktas.
                    sigpic
                    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                    don't support us when we win."

                    Comment




                    • http://sportsport.ba/ino_fudbal/da-l...ubiti-30/98934

                      Comment


                      • Sve danasnje utakmice lige evrope
                        sigpic

                        Comment


                        • Po meni je besmisleno ovo sto Schalke hoce .. UEFA mu je dozvolila da igra i rekli su da je to sve cisto , tako da nema im nikakve svrhe da se zale
                          https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                          Comment


                          • Valjalo bi pogledati veceras mocnog Bale-a.

                            Pa onda brata Hulk-a.

                            Brajkulice, ispada ti Lazio danas.
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • Da, s tim što je Drogba dobio licencu da igra od FIFE, ali su tada rekli da će Galata snositi posledice, ukoliko konačna odluka ne bude u njenu korist (pošto su se Kinezi žalili).
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Da ce bog pa da Suarez metne hat-trick danas...
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X