Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Freshman91 View Post
    Phil Jones, pricao sam vec, za mene najveci potencijal u Evropi, pored Varanea, ali njega povrede unistise i mogu mu unazaditi karijeru, da na kraju ispadne flop.

    Nastasic je po meni daleko iskusniji od Koatesa, nevezano za godine, Delio Rossi je imao muda da pusti klinca da mu bude jedan od bitnijih igraca u zadnjoj liniji, i zbog toga ce Matija biti sjajan igrac, u to sam uveren, retko se tako mladim igracima pruza sansa odmah u prvom timu. Medjutim, i kod njega su se videle greske, jeste Real sila od tima, ali veoma je slab bio u tom mecu, izuzetno slab. Ja opet ponavljam, po meni i nekom mom misljenu Nastasa je veci potencijal od Koatesa, ali to nuzno ne mora znaciti da ce isti biti veci ili bolji igrac, to vreme pokazuje.
    Ја мсм да га је "Пилс лајт" први гурнуо у ватру, како је дошао почео је да форсира те наше момке, чак је и Гулан играо на почетку сезоне пар мечева док се није испоставило да дечку баш и није место у Серији А, а ето код Настасића му се исплатило, њему а и Фиорентини.
    Има смисла у твојој причи, тренутна ситуација ништа не мора да значи, нпр. и Перица Огњеновић је био огроман таленат па шта је постигао? Али ето дао си неко објективно гледање ствари са ове дистанце, и закључак је прост безо обзира на то ко је већи таленат, то на страну, ако овако наставе ствари да се развијају настасић ће бити врхунски штопер.
    А што се тиче Сахиног и пословања Ливерпула, опште познато да је то на крају испало доста нерационално, мада се мени када се све то одвијало допадала прича, поменути играчи Хендерсон, Адам, Даунинг су сезону пре тога доста добро деловали, међутим испоставило се да нису тешки дреса Ливерпула, велика је то одговорност није исто као кад играш за Сандерленд, Вилу, Блекпул итд. чак сам и истицао ту причу око трансфер политике испред Јувентусове и оно испаде на крају контра, али јбг ко ради тај и греши, паметно би било да поправљају ствари колико толико имали су овог лета доста имена за везни ред, нису лоше до душе то одрадили Ален-Џерард-Сахин је респектабилан везни ред, неће лоше Ливерпул изгледати ове године, видећемо да ли су способни за нека изненађења јер се праве партије од њих тек очекују.

    Comment


    • Zahvaljujem RTS-u sto nam je obezbedio prenos meca Liverpul-Udineze, a i sbb-u sto nije zamaglio HRT 2.


      Puno stvari se desilo u Stutgartu letos, ali nisam ni sanjao da ce ovako lose poceti sezonu.Ali nakon toga sto nisu uspeli da se plasiraju u LS(makar u kvalifikacije) i kada sam video kakva su im pojacanja i ko im sve odlazi shvatio sam da imaju u planu da smanje budzet u prevodu Mercedes zavrnuo slavinu.Eto zasto Bularuz nije ostao, akcenat se baca na mladje igrace.Generalno gledano od svih klubova su odradili najgori prelazni rok.U pocetku sam mislio da to moze biti dobro tako sto se guraju igraci iz drugog tima, ali izgleda da ih Labadija ne koristi bas puno i da se najvise uzda u proverene igrace iz prosle godine.Meni lici da ga igraci vise ne shvataju ozbiljno.Najbolje bi za Stutgart bilo da ga otpuste u nedelju i dok traje reprezentativna pauza da nadju novog trenera, sto ne bih zeleo da se desi iz poznatih razloga.Jedina dobra stvar po njih je sto Labadiji istice ugovor krajem ove sezone i ako ga sada otpuste nece puno placati.Da se ja pitam, rasformirao bi ih momentalno.
      Razglo zasto Kuzmanovic ne igra je zato sto koliko sam razumeo je u svadji sa skoro svim igracima i trebalo je da ode jos u letnjem prelaznom roku, ovako ko zna gde ce otici za dzaba.Jos jedan dokaz koliko lose posluju u Stugartu.Imaju veoma mizeran profit i nemaju dovoljno sredstava da dovedu bilo kog igraca, pa mislim da ce se u narednim godinama vise oslanjati na svoju omladinsku skolu i da ce ziveti od prodaje svojih najboljih igraca.

      Ovako mi je jos vise krivo sto oni igraju Evropu, a stadion im je poluprazan.Da igraju Verder, Hofenhajm ili HSV trazila bi se karta vise za evropske utakmice.Sto se mene tice, samo neka ovako nastave i nece dugo gledati Evropu.Alal vera Hanoveru, sta je to Slomka uradio od prosecnog nemackog kluba.Mislio sam da ce ove godine da padnu, a ispade da su sa malim fondom sredstava pametno investirali i ako ovako nastave zauzece oni Stugartovo mesto na vrhu gde bi trebao da bude.Nije mala stvar preokrenuti mec sa igracem manje.Sve vise sam ubedjen da ce oni proci grupu kao prvi.

      Comment




      • sigpic
        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
        don't support us when we win."

        Comment


        • U idealni tim treba staviti 11 igrača Dortmunda.Održali su čas fudbala Šitiju.

          Comment


          • Originally posted by spira View Post
            U idealni tim treba staviti 11 igrača Dortmunda.Održali su čas fudbala Šitiju.
            Ма на овом Ху скорд-у врло чудно одређују ових топ11, ето прошле недеље кад је Јуве поцепао Рому у Серији А, ниједан играч Јувентуса није био у топ11, што свакако нема везе са мозгом.

            Comment


            • http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski...ijaci-u-Evropi

              Valjda nece biti nikakvih incidenata. To je zadnje sto Srbima treba sada. Iskulirati ovaj epitet "najagresivnijih" i to je to.
              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

              Comment


              • Odlicna akcija i to je 1:0 za Spartak,fino je pocelo ovo kolo LS-a...
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Igra lijepo Spartak otkako je Emery dosao , nema dileme ..

                  Jos jedna utakmica u kojoj vode , i opet vode 2-1 , prethodne dvije su izgubili sa 3-2 , vidjet cemo da li ce i sad biti to slucaj
                  Last edited by Dale; 23-10-12, 17:48.
                  https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                  Comment


                  • Dobra utakmica nema sta,a sto se tice Rusa i ne ide im bas pod Emeryem,daleko su losiji u Rusiji nego sto su bili prosle sezone...
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Pa da , nemaju neke rezultate za sad , ali meni ih bar nije dosadno gledati , stvarno lijepo igraju , skoro uvijek mecevi s puno golova
                      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                      Comment



                      • Да ли ће за Јувентус овај меч бити трећа срећа или ће се дружина из Торина опростити од даљег такмичења у најелитнијем европском такмичењу, видећемо колико вечерас. Наиме, првак Италије је апсолутни фаворит против Данаца, који су најмлађи учесник Лиге Шампиона ове године, а уједно и дебитанити у истом такмичењу. Очекивања су проста, све сем победе Јувентуса би било изненађење а уједно и велики успех првака Данске, Нордсјеланда, и све осим победе Старе даме би било једнако испадању једног од фаворита за освајање овог такмичења као су га многи фудбалски аналитичари најављивали. У овом уводу најаве меча треба напоменути да ће се и ова утакмица, као и све остале утакмице на којима је Нордсјеланд домаћин, одиграти у Копенхагену на Стадиону Паркен који прима 38.000 гледалаца, 20.000 више од укупног брија становника по последњем попису града Фарума одакле долази дански шампион. Иначе, стадион на коме Нродсјелан игра своје мечеве у домаћем првенству зове се Фарум парк и прима тек 10.000 навијача.

                        Нордсјеланд

                        Нордсјеланд је у прва два кола оба пута поражен. Прво у Донецку од Шахтјора 2:0 а онда у Копенхагену од лидера Европе, Челзија, са убедљивих 4:0. Следи им утакмица против шампиона Италије, истичу да су максимално мотивисани али и свесни да ће им бити изузетно тешко.
                        Пошто је овај клуб, већ речено у уводу најаве, дебитант у најелитнијем европском надметању треба истаћи и неке основне ствари о истом, јер је на овим просторима изузетно непознат, осим људима који чешће играју кладионицу. Нордсјеланд је основан 1991.године под именом Фарум Болдклуб и под тим еменом је наступао све до 2003.године од када носи данашњи назив. Фарум БК је био аматерски клуб све до сезоне 1998/1999 када су изборили пласман у другоразредно данско такмичење. Године 2001. улазе у најелитнији ранг данског фудбала тако што су сезону завршили на другој позицији и те године обезбеђују учешће у Купу УЕФА тако што су у својој првој сезони међу елитом освојили треће место.
                        Након одређених нерегуларности које је вршио тадашњи власник, Фарум БК је био пред банкротом. Клуб купује бизнисмен Алан Ким Педерсен преко АКП Холдинга, спашава га од банкрота и мења назив у Нордсјеланд. Нордсјеланд на данском значи Северни Зеланд, то је назив регије из које долази овај клуб.
                        Након одличних резултата у уводној сезони за овај клуб следе године у којима су се углавном борили за опстанак, иако су 2008. на основу фер-плеја добили учешће у Купу УЕФА у коме су након две утакмице избачени од грчког Олимпијакоса укупним резултатом 0:7. Године 2008. Педерсен купује клуб од свог холдинга те је након одређеног времена утврђено да је та цифра 70 пута мања од укупне вредности самог клуба. Случај се налази на суду и дан данас није решен.
                        У сезони 2009/10 Нордсјеланд осваја свој први трофеј. У питању је Куп Данске који су следеће сезоне и одбранили.Пред почетак следеће сезоне клуб преузима Каспер Хјумланд те доводи двојицу данских репрезентативаца - Микела Бекмана и Патрика Мтилгу. Нордсјеланд је одрадио одлично ту сезону и по први пут у својој историји постао првак Данске.
                        Тако је овај клуб дошао до групне фазе ЛШ и након два уводна пораза очекује их више него тежак меч са италијанским шампионом. Тренер Хјумланд истиче да је његов тим максимално мотивисан и да желе обрадовати своје навијаче позитивним резултатом против Јувентуса. Тврди да ће покушати играти своју игру али да су у исто време свесни снаге противника.
                        Истаћићу још да у овогодишњем првенству Данске овај клуб заузима тренутно треће место са освојених 22 бода из 13 мечева и скором 6-4-3, уз гол разлику 26:13. Испред њих на табели се налазе Копенхаген на првом месту са 7 бодова више и АаБ на другом са 4 бода предности. У претходном колу победили су на свом терену претпоследње пласиран Силкборг са лаких 3:0.
                        у овом мечу неће моћи да рачунају на овогодишње појачање из Халмштада, Швеђанина Џо Сисеа, који ове сезоне није забележио ниједан минут на терену у дресу данског шампиона, а ради се иначе о нападачу који је у претходној сезони на 20 мечева у шампионату Шведске постигао 5 погодака.

                        Јувентус

                        И ове сезоне више него убедљиви Јувентус у италијанском фудбалском шамипонату иде на мегдан колеги из Данске. Наиме Јуве на копну Италије није изгубио 47 мечева узастопно, што значи да је и ове сезоне непоражен и има скор од 7-1-0, дакле у питању је доминација. Тим резултатима још већи квалитет придодаје и чињеница да се у том низу од седам победа налази и највећи конкурент за наслов Наполи који је у прошлом колу пао на Јувентус Арени са 2:0. Доста сам о том мечу писао на форуму, па не бих да се понављам.
                        Што се овог меча тиче, Јувентус је у ситуацији "маст вин", и сваки резултат осим победе би Јувентусу значио елиминацију из даљег тока такмичења јер су противо овог ривала бодове већ убележили конкуренти за пролаз даље из групе. Јуве, такође, има низ од осам узастопних нерешених мечева у такмичењима у Европи и ово је више него идеална прилика да се тај низ прекине у позитивном смеру пошто им вечерашњи ривал и није неки такмац што се квалитета самог ростера тиче, међутим фудбал је комплексна игра, изненађења су наравно могућа.
                        Што се екипе тиче за овај меч у Торину су остали да одмарају Лиштајнер и Асамоа, док је Пепе и даље недовољно опорављен од повреде. Уместо њих се у првих 11 очекују Исла и Де Ћеље, а такође неки медији најављују у стартних 11 и француског талентованог фудбалера који је претходног викенда постигао маестралан погодак, први свој у дресу Јувентуса, 19. годишњег Пола Погбу. Исто тако у стартних 11 се очекује и бразилски штопер Лусио који с обзиром на свој квалитет и нема нешто претерану велику минутажу ове сезоне, што је и оправдано на неки начин, јер стартни трио Барзаљи-Бонући-Кјелини игра више него одлично.Иначе, у тим се враћају Мирко Вучинић и Ђанлуиђи Буфон који су пропустили претходни меч са Наполијем и очекују се да у овом заузму своја места у стартних 11.

                        Могуће поставе:


                        Последњих 5 мечева:

                        Судије:


                        Закључак:

                        Победа Јувентусу не значи баш сигуран пролаз у даљу рунду али их свакако оставља у игри, док су са поразом једном ногом већ у "бунару", тј. испадају из најелитинијег европског фудбалског надметања и пре него што су очекивали. Да ли ћемо бити сведоци још једног од изненађења које нам је фудбал кроз своју богату исторју приредио или ће Јуве лако, као што се и очекује, одрадити овај меч остаје само да видимо. Квалитет је сигурно на страни Италијана, али капирам да и Данци имају неку своју рачуницу у овом мечу, ако ништа бар имају наду и мотив да обрадују своје навијаче неким позитивним резултатом у групи која баш није лака. 20:45ч, Паркен стадион, уживајмо...

                        Last edited by Brajkula; 23-10-12, 18:48.

                        Comment


                        • Celsi sigurno nece pobediti Sahtjor u gostima, a jedva cekam da vidim sta ce uraditi BATE.....

                          Comment


                          • Јуве у нападу са Матријем И Ђовинком, Вучинић ипак на клупи, као и Бендтнер а Кваљарела на трибинама...Лусио у првих 11, нема ни Пол Погбе а најављиван је у стартних 11, разумно ипак ово није тек нека утакмица иако је противник најлакши у групи, не треба баш пуно ротирати.

                            Comment


                            • Originally posted by fudbalinho View Post
                              Celsi sigurno nece pobediti Sahtjor u gostima, a jedva cekam da vidim sta ce uraditi BATE.....
                              Rutinski di Mateo nosi 3 boda iz rudnika
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Ocekujem da Junajted primi gol u prvih 15-ak minuta a onda krece "normalna" utakmica Runi i RVP da se upisu i ja zadovljan

                                Comment

                                Working...
                                X