Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Grand Prix du Canada 2012 (Montreal)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Alonso je prvi put ove godine rekao da ide na pobedu koju bi posvetio Gillesu... S obzirom da je u Ferrariu, samim tim mi je i prvi favorit, zeleo bih da ispuni cilj. A bio je prilicno revnosan sto se tice ciljeva na prethodne dve trke, na obe je isao na podijum (mada se zna da je u Spaniji zeleo pobedu)...

    Comment


    • #17
      Staze na kojima se voze trke Formule 1 su se udružile u poseban sindikat u nameri da imaju veću reč u pregovorima oko budućnosti ovog sporta i zovu se FOPA (Formula One Promoters Association),mislim da je ovo dobar potez i sad sa udruzenim snagama mogu nesto protiv Bernieja,moglo bi biti zabavno
      Miljkonen

      Comment


      • #18
        Nista se tu nece promeniti, ko ima pare ce i dalje voditi glavnu rec, ko nema morace da moljaka "saborce" da nesto ucine. Jedino se ndama da ce postici sporazum o nekoliko staza koje NE smeju da se nadju van kalendara F1. One istorijske, one prve... I poneka malo novija.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Vanja #66 View Post
          Nista se tu nece promeniti, ko ima pare ce i dalje voditi glavnu rec, ko nema morace da moljaka "saborce" da nesto ucine. Jedino se ndama da ce postici sporazum o nekoliko staza koje NE smeju da se nadju van kalendara F1. One istorijske, one prve... I poneka malo novija.
          I ja se nadam da ce se sacuvati ove legendarne staze i da nece doci do onoga da sledecih godina budu samo cetiri evropske trke kako je Bernie rekao,inace saznao sam da je ovo zadnja godina kada ce se voziti madjarska,sledece godine nece moci,odustali su
          Miljkonen

          Comment


          • #20
            Vanja.. ekselente...

            Mislim da je definitivno došlo vreme da se Kimi priseti kako je bilo 2005.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Infinity miki View Post
              I ja se nadam da ce se sacuvati ove legendarne staze i da nece doci do onoga da sledecih godina budu samo cetiri evropske trke kako je Bernie rekao,inace saznao sam da je ovo zadnja godina kada ce se voziti madjarska,sledece godine nece moci,odustali su
              Nebojsa ce ovo tesko primiti...

              Hvala, Olja, ovo je bila moja posveta Gillesu.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Infinity miki View Post
                I ja se nadam da ce se sacuvati ove legendarne staze i da nece doci do onoga da sledecih godina budu samo cetiri evropske trke kako je Bernie rekao,inace saznao sam da je ovo zadnja godina kada ce se voziti madjarska,sledece godine nece moci,odustali su
                jesi li siguran za madjarsku?pa ja moram to da odgledam,samo sam cekala da se kimi vratihoce li neko do madjarske na jedan dan?
                don't be scared homie
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Ako mi neke Evropske trke nece biti zao to je Madjarska... Samo neka vrate A1 Ring ili Imolu i bice odlicno... Jedno vreme se i pricalo o mogucem vracanju ove dve staze, jel tako?

                  Vanja, prejako otvaranje za Montreal, definitivno jedna od najboljih staza, uvek bude zanimljiva trka. Standardno nepredvidljivi uslovi, imamo 5 ekipa koje mogu komotno da se bore za pobedu, plus Sauber i Williams. Bice ludilo, ali ocekujem stare znance na podijumu - Alonso, Hamilton i Kimi, samo ne znam kojim redosledom...
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Tony_G View Post
                    Ako mi neke Evropske trke nece biti zao to je Madjarska... Samo neka vrate A1 Ring ili Imolu i bice odlicno... Jedno vreme se i pricalo o mogucem vracanju ove dve staze, jel tako?

                    Vanja, prejako otvaranje za Montreal, definitivno jedna od najboljih staza, uvek bude zanimljiva trka. Standardno nepredvidljivi uslovi, imamo 5 ekipa koje mogu komotno da se bore za pobedu, plus Sauber i Williams. Bice ludilo, ali ocekujem stare znance na podijumu - Alonso, Hamilton i Kimi, samo ne znam kojim redosledom...
                    Bas tim. Ozbiljno, ocekujem taj raspored, Alonso ima veliku zelju, mislim da je Ferrari spreman da malo vise rizikuje (znate da su u MC mislili da ga ostave 2 kruga duze na SuperSoft gumama, bio je 3s brzi od Webbera po krugu u tim trenucima, ali nisu hteli da rizikuju da odjednom odu gume), donose jos par novina plus standardni aero-paket za Kanadu, sa manjim nagibima krila. Hamilton ce biti brz, u to ne sumnjam, ali box im je slaba tacka. Kimi ce zeleti da ima bolji rezultat nego u MC vise nego ista. Mecka i RB su jaki, ali su mi nestabilniji od ova tri tima, pa mislim da ce sad slabije proci jer su u MC bili dobri. Mada, kako ove godine logika ne vazi, sacekacu treninge da postavim prognozu u Kladzi...

                    Mislim da se Imola nece skoro vratiti u F1, nema San Marino (a ni Italija) para sad. Sa druge strane, A1 je sada Red Bull Ring, bilo bi lepo kad bi se vratila, narocito sto je dosta izmenjena, pogledaj...



                    Sutra prvi trening u 4, sledeci u 8, ne propustite...

                    Comment


                    • #25
                      Za Madjarsku mi je drago i nije mi drago sto ce ispasti jer i jeste i nije dobra staza,ja sam vec rekao svoje misljenje da prve dve evropske staza koje treba da se ubace su San Marino i Francuska (Le Mans iz moto GP) i sve se cini da Francuska nece jos skoro u F1 jer su opet poceli da se predomisljaju u vezi one staze Paul Riccard pa je cak bila mogucnost da se i Magny Cours vrati u kalendar koja je solidna staza ali su i jedni i drugi odustali,Austrija mi se iskreno ne svidja kratka je i dosadna mada ova modifikovana Austrije ne izgleda tako lose,stara je bezveze, Mercedes GP ce na ovoj trci biti jak,a u RB nisu bas sigurni ali za pobedu ocekujem da se bore dva meklarena i Alonso i ovo ce nam biti zadnji slobodni treninzi koje cemo moci da pratimo i to je to,za nedelju su najavili kisu pa bi opet moglo biti svega
                      Miljkonen

                      Comment


                      • #26
                        Uh, skroz je dobra modifikacija A1 Ringa, mada ja gotivim i staru verziju...

                        Za Kanadu, ako bude kisa, all bets are off
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by denia_el View Post
                          jesi li siguran za madjarsku?pa ja moram to da odgledam,samo sam cekala da se kimi vratihoce li neko do madjarske na jedan dan?
                          Drug i ja planiramo.Ako sve bude kako treba išli bi smo na ceo vikend pošto su karte za ceo vikend u odnosu na one samo za nedelju minimalne razlike.Oko 14 000 dinara je karta za General Admission za ceo vikend.

                          A1 Ring, bila stara ili nova, ona je skoro kao Spa.U planinama, sve zelenilo okolo i velika razlika u visini terena.Ova nova deluje još bolje.Zaista jako kvalitetna strana po svakom segmentu i osobini.
                          Last edited by MarkedOne8; 07-06-12, 20:28.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Infinity miki View Post
                            Za Madjarsku mi je drago i nije mi drago sto ce ispasti jer i jeste i nije dobra staza,ja sam vec rekao svoje misljenje da prve dve evropske staza koje treba da se ubace su San Marino i Francuska (Le Mans iz moto GP) i sve se cini da Francuska nece jos skoro u F1 jer su opet poceli da se predomisljaju u vezi one staze Paul Riccard pa je cak bila mogucnost da se i Magny Cours vrati u kalendar koja je solidna staza ali su i jedni i drugi odustali,Austrija mi se iskreno ne svidja kratka je i dosadna mada ova modifikovana Austrije ne izgleda tako lose,stara je bezveze, Mercedes GP ce na ovoj trci biti jak,a u RB nisu bas sigurni ali za pobedu ocekujem da se bore dva meklarena i Alonso i ovo ce nam biti zadnji slobodni treninzi koje cemo moci da pratimo i to je to,za nedelju su najavili kisu pa bi opet moglo biti svega
                            Zapravo, najavljuje se kisa za treninge, mozda subotu (na w2u.com kazu da nema kise u subotu), a u nedelju suvo i temperatura ce biti do 30 C... Ali okean je blizu, tako da je sve to okvirno...

                            Comment


                            • #29
                              Ferarijev novi izduvni sistem(kopija Meklarenovog)

                              Comment


                              • #30
                                Ocekivano, od strane svih koji imalo prate tehnicku stranu F1.

                                No, doneli su i F10, ne znam zasto, ali ima auspuh koji nije bio na originalnom F10, lici na nesto sto je i Williams pokusavao da napravi.

                                Jos par slika:







                                F10 sa "Williams" auspuhom:



                                A ovo je slika koju je na f1technical.net ostavio amouzouris, njegova pretpostavka o obliku sledeceg auspuha, momak je bio tacniji nego scarbs, mada verujem da je scarbs ono nacrtao na brzinu:



                                Takodje, ovo je definitivno varijanta koje se grubo testirala prvog dana u Mugellu, pod koji ce koristiti je istovetan, sa 2 niska usmerivaca sa svake strane, izmedju tockova i diferencijala:



                                Dodao bih samo da sam ponosan na Scuderiu, s obzirom na kolicinu truda koju su ulozili. Od pocetka sezone sam pricao o tome da se definitivno vide napretci (pre svega u vezi ponsanja bolida prema gumama i ponasanja ekipe u boxu) i novonastala ozbiljnost u timu (jedina realna greska koju su napravili je sto su ocekivali da ce prvobitna verzija F2012 raditi bez greske i nisu pripremili B verziju na vreme), koja ce morati da ih vrati u vrh brze nego sto mnogi ocekuju. Sa ovim auspuhom, koji je verujte detaljno testiran, iskreno me nimalo ne bi cudilo da Ferrari pocne da pravi blagu prednost, bar do letnje pauze... Zaista - celom timu.
                                Last edited by Vanja #66; 08-06-12, 13:17.

                                Comment

                                Working...
                                X