Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaterpolo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • prvaci evrope u vaterpolu
    dopunjeno izdanje

    Code:
    Hungary	              12      1926, 1927, 1931, 1934, 1938, 1954, 1958, 1962, 1974, 1977, 1997, 1999.
    Serbia (Scg & Yug)     7      1991, 2001, 2003, 2006, 2012, 2014, 2016.
    Russia (Ussr)          5      1966, 1970, 1983, 1985, 1987.
    Italy	               3      1947, 1993, 1995.
    Germany (West Ger)     2      1981, 1989.
    Netherlands	       1      1950.
    Montenegro	       1      2008.
    Croatia	               1      2010.
    1991. ATINA, Olimpijski plivački centar
    Yug - Esp _11:10
    Aleksandar Šoštar, Dušan Popović, Predrag Zimonjić, Igor Gočanin, Goran Rađenović, Igor Milanović, Vaso Subotić, Vitomir Padovan, Viktor Jelenić, Nikola Ribić, Mirko Vičević, Veljko Uskoković, Dušan Ćirković, Željko Vičević i Milan Tadić. Selektor Nikola Stamenić.


    2001. BUDIMPEŠTA, Plivalište Alfred Hajoš
    Yug - Ita _8:5
    Aleksandar Šoštar, Nenad Vukanić, Nikola Kuljača, Predrag Zimonjić, Dejan Savić, Danilo Ikodinović, Aleksandar Ćirić, Vladimir Vujasinović. Aleksandar Šapić, Veljko Uskoković, Viktor Jelenić, Petar Trbojević, Branko Peković, Nikola Janović i Denis Šefik. Selektor Nenad Manojlović.


    2003. KRANJ, Plivački centar
    Scg - Cro _9:8 pr.
    Denis Šefik, Živko Gocić, Vladimir Gojković, Vanja Udovičić, Dejan Savić, Danilo Ikodinović, Aleksandar Ćirić, Aleksandar Šapić, Boris Zloković, Slobodan Nikić, Vladimir Vujasinović, Predrag Jokić, Viktor Jelenić, Filip Filipović i Nikola Kuljača. Selektor Nenad Manojlović.


    2006. BEOGRAD, SRC Tašmajdan
    Srb - Hun _9:8
    Denis Šefik, Petar Trbojević, Živko Gocić, Vanja Udovičić, Dejan Savić, Danilo Ikodinović, Slobodan Nikić, Filip Filipović, Aleksandar Ćirić, Aleksandar Šapić, Vladimir Vujasinović, Branko Peković, Duško Pijetlović, Andrija Prlainović i Slobodan Soro. Selektor Dejan Udovičić.


    2012. AJNDHOVEN, Bazen Piter van den Hugenband
    Srb - Mne _9:8
    Slobodan Soro, Aleksa Šaponjić, Živko Gocić, Vanja Udovičić, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Nikola Rađen, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Branislav Mitrović. Selektor Dejan Udovičić.


    2014. BUDIMPEŠTA, Plivalište Alfred Hajoš
    Srb - Hun _12:7
    Gojko Pijetlović, Dušan Mandić, Živko Gocić, Sava Ranđelović, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Nikola Rađen, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Branislav Mitrović. Selektor Dejan Savić.


    2016. BEOGRAD, Kombank arena
    Srb - Mne _10:8
    Gojko Pijetlović, Dušan Mandić, Živko Gocić, Sava Ranđelović, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Nikola Jakšić, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Branislav Mitrović. Selektor Dejan Savić.


    Živko Gocić, Filip Filipović i Slobodan Nikić postali su igrači sa rekordnih 5 titula prvaka Evrope!

    Vaterpolisti sa 4 zlatne medalje na EP su aktivni srpski reprezentativci Andrija Prlainović, Duško Pijetlović i bivši mađarski reprezentativci Jožef Verteši(1901-1983), Alajoš Kešeri(1905-1965) i Marton Homonaji(1906-1969).

    Comment


    • Originally posted by Dule Krtola View Post
      U ovom sastavu, mislim da je (samo) jedan igrač bio iz domaće lige, kao i kod nas. Dovoljno govori o situaciji...
      Očito i vas kao i nas čeka teško i znajući nas Balkance, bolno podmlađivanje selekcije.

      Ovaj sport je baš, baš u teškoj situaciji...
      Nije stanje ni blizu za porediti, nekoliko klinaca čeka u redu, jedan je već tu. Drago mi je da ipak obraćaš pažnju na suđenje za razliku od košarke

      Comment


      • Originally posted by Avramovic View Post
        Drug Ricma reaguj!


        Da vas pitam drugovi, majku li vam vašu
        zakaj ste razjebali, lijepu Jugu našu
        Bratstva i jedinstva ugasili ste plamen
        svi ćete na Goli otok, tucaćete kamen

        Malo ja o politici.Zanimljivo koliko ljudi usmere na pogresnu stranu sve svoje negativne emocije.Politicaru su svoju nesposobnost sakrili tako sto su bacali otrovne strelice na drugu stranu, narod im je slepo verovao i tako se desio rat.Zbog par umisljenih i usijanih glava ce ljudi da zamrze celu zemlju ili ce u najmanju ruku da uvek bude konflikta izmedju nekada bratskih naroda.Svu tu energiju koju bismo ulozili kako smo se pokoskali je trebala da bude usmerena u politicare, ali smo bili i ostali glupi.U skorije vreme se necemo opametiti.

        @Vladan

        Samo jedna mala dopuna.U onakvim situacijama kada bi mu recimo ispala lopta(sto mu je bio prvi kontakt) i izborio ponovo faul, imao bi pravo da puca na gol.Ovako je indirekt.

        Comment


        • Originally posted by dj90 View Post
          videćemo za olimpijadu, svi normalni tempiraju formu za nju samo se mi pravimo pametni
          a tu su još ameri, brazilci i australijanci koji su jači od ovih evropskih ekipa po trenutnoj formi (osim nas)
          Ja sam cuo za tempiranje forme u klubu za odredjeni deo sezone, mada za ovu formu sto se 4 godine tempira sa repkom jos nisam cuo. Jel si to sam smislio ili si od drugih cuo pa poverovao
          Last edited by Lion; 24-01-16, 11:47.

          Comment


          • sigpic

            Comment


            • Originally posted by PRINCONI View Post
              Ja sam cuo za tempiranje forme u klubu za odredjeni deo sezone, mada za ovu formu sto se 4 godine tempira sa repkom jos nisam cuo. Jel si to sam smislio ili si od drugih cuo pa poverovao
              jeste čuo sam da još nismo uzeli olimpijadu iako smo i pre isto bili jaki, nasuprot tome npr ameri koji su prosek uvek se ekstra spreme za olimpijadu i maznu medalju (čak i nas dobiju). Sad će udovičić još bolje da ih spremi, brazil sa rudićem već ima garantovano jedno od prva tri mesta

              i kako to da srbija ne može da osvoji olimpijadu a sve ostalo po sto puta, tu nešto ne štima kako treba očigledno
              Last edited by dj90; 24-01-16, 14:29.

              Comment


              • Originally posted by dj90 View Post
                jeste čuo sam da još nismo uzeli olimpijadu iako smo i pre isto bili jaki, nasuprot tome npr ameri koji su prosek uvek se ekstra spreme za olimpijadu i maznu medalju (čak i nas dobiju). Sad će udovičić još bolje da ih spremi, brazil sa rudićem već ima garantovano jedno od prva tri mesta
                Preterujes momak,cuj Brazil sa Rudicem ima garantovanu medalju,gde si to video da i ja pogledam ? Ispasce od zabara u 1/4
                finala.
                Ne kazem da ce Srbija bilo sta osvojiti,samo bez potrebe bacas hejt i siris pesimizam.

                Comment


                • a gde si ti video da rudić nekad nije uzeo medalju? a plus je i domaćin sada

                  ne kažem ni ja da nećemo osvojiti, čak smo i jači sada nego pre. Ali očigledno da ne štima to tempiranje forme za olimpijadu
                  Last edited by dj90; 24-01-16, 15:13.

                  Comment


                  • Originally posted by dj90 View Post
                    a gde si ti video da rudić nekad nije uzeo medalju? a plus je i domaćin sada

                    ne kažem ni ja da nećemo osvojiti, čak smo i jači sada nego pre. Ali očigledno da ne štima to tempiranje forme za olimpijadu
                    Opet niko ne moze garantovati da ce je uzeti sad sa Brazilom.
                    I ne znam sto te opterecuje to tempiranje forme,vrovatno te zabrinulo ovo mucenje sa CG,OI su za 7 meseci.Momci idu u svoje klubove,tako da nema nikakvih prica o tempiranju forme.Skupice se pred OI,a Savic i strucni stab dobro znaju sta im je ciniti.

                    Comment


                    • dal se to zove tempiranje forme ili je nešto drugo uglavnom za olimpijadu se vidi da ima problema

                      nije mene uopšte zabrinulo to "mučenje" u finalu, čak ni ne mislim da je bilo neke muke. Ja nisam pobedu ni u jednom trenutku doveo u pitanje

                      Comment


                      • Nije samo do forme, ima tu nešto odozgo To ti je kao kada Novak osvojio sve bitne velike turnire a još nije došao Roland Garros na njegov konto..

                        Comment


                        • Ooo Srbi kako je bilo na docek sinoc, koliko je bilo ljudi? Ko je pjevao, jel jos aktuelan Inspektor Blaza?

                          "I love to speak with Leonard
                          He’s a sportsman and a shepherd
                          He’s a lazy bastard
                          Living in a suit ."
                          Leonard Cohen

                          Comment


                          • http://waterpolopartizan.rs/dvanaest...elih-sampiona/

                            Comment


                            • Osvojena i četvrta u nizu Svetska liga pobjedom nad Amerikancima 10:7. Na zadnjih sedam velikih takmičenja, sedam zlatnih medalja. Sada ide ono najvažnije, Olimpijske igre, te jurišamo, naravno, i tu na zlato, prvo od igara u Seoulu '88. Nakon toga bi moglo doći malo do smjene, priča se da bi se od nacionalnog "dresa" mogli oprostiti golman Pijetlović, Nikić te kapiten Gocić. Ali imamo i mladih snaga, Ranđelović, Jakšić, braća Rašović uz i dalje iskusne Pijetlovića, Prlainovića i Filipovića.
                              Last edited by Tarantula®; 26-06-16, 12:16.
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Los pocetak sa C.Gorom/cemu nervoza/, a onda nasi odlicnom odbranom i efikasnim napadom ubedljivi, i na kraju 3/4 ubedljivo 12:7
                                Last edited by jovan; 16-07-16, 19:31.
                                * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                                Comment

                                Working...
                                X