Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaterpolo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • svaka čast Italijanima.

    svaka čast i našim momcima, nisu ni oni mašine.
    i ja bih volela da vidim Milanovića na klupi, ali sumnjam da će se to uskoro desiti, s obzirom na to da realno srebrna medalja na SP nije neuspeh. vidim da su i oni zadovoljni, kažu da su dali svoj maksimum, dobra je atmosfera među njima, što je mnogo važno.

    i, molim vas, samo bez crnih misli. nedostaje im zlato sa Olimpijade, idu po njega sledeće godine!

    2008 EP - srebro OI - bronza
    2009 SP - zlato
    2010 EP - bronza
    2011 SP - srebro
    2011 EP - ? OI - ? šta fali
    možda da preskočimo EP i odemo pravo na Olimpijadu
    sigpic

    Comment


    • Samo argumentovano u raspravu

      Comment


      • Originally posted by Drazen 3 View Post
        Samo argumentovano u raspravu
        Pa fora je sto ja i dalje mislim da sam u pravu ali mrzi me da pisem i da diskutujem imam ja argumente ali nemerem vise pisat!
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Indigo i Drazo, ako nemate sta reci o vaterpolu, cutite ili se preselite na pm. ;)

          Svaka cast Italijanima, zasluzeno su ovo pobijedili, gledala sam samo dio utakmice i vidjela dosta losu igru Srbije...
          Razmazili su nas malo, da je neki drugi sport u pitanju srebro bi bilo odlicno, a ovako - cim nije zlato, ne valja...

          Comment


          • Originally posted by majabl View Post
            Indigo i Drazo, ako nemate sta reci o vaterpolu, cutite ili se preselite na pm. ;)

            Svaka cast Italijanima, zasluzeno su ovo pobijedili, gledala sam samo dio utakmice i vidjela dosta losu igru Srbije...
            Razmazili su nas malo, da je neki drugi sport u pitanju srebro bi bilo odlicno, a ovako - cim nije zlato, ne valja...
            MAjo svo vreme smo pricali o vaterpolu, kao sto vidis ja sam izbegavao spam.... pogledaj prvo ranije postove pa mi onda nesto reci....
            Presli smo na pp nema potrebe da me ti ucutkujes ili opominjes
            Last edited by Indigo; 30-07-11, 18:34.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Slazem se da bi Milanovicu trebalo dati da vodi reprezentaciju, ALI nakon Londona. Udovicicu treba dati sansu da zavrsi ciklus sa timom koji je on selektirao, trenirao i koji poznaje u dusu jer je sve manje-vise sve igrace trenirao i u Partizanu. Igor je po mom skromnom misljenju bolji trener, ali trenutno nema potrebe za tako radikalnim resenjem jer je situacija potpuno pod kontrolom. Uostalom, sam Udovicic vec godinu -dve dana govori kako je cilj zlatna medalja na Olimpijadi i ako se to ne desi onda treba razmisliti o zameni selektora ( ili bi trebalo sam da podnese ostavku kao u Partizanu).

              Price o prekidu dominacije su glupost. Ako malo procackate kroz istoriju shvaticete da se vaterpolo reprezentacija u poslednjih 11 godina samo 1 (slovima jednom) nije vratila sa nekog takmicenja a da nije donela medalju . To je bilo na SP u Melburnu 2007. kada smo bili cetvrti i to smo izgubili na peterce od Spanaca za bronzu. Dakle, od EP u Firenci 1999. kada smo bili mislim 7. sa svih tamicenja donosimo medalju ,osim jednom, a svaki put smo bili u polufinalu. Taj kontinuitet nama niti jedna druga reprezentacija, pa cak ni Madjarska koja malo po malo pa podbaci na nekom takmicenju,.Evo sa poslednja 3 velika takmicenja Madjari imaju jedno 5. i dva 4. mesta. Pa sta oni da kazu?

              Na kraju krajeva , sta je uopste dominacija ? Valjda kad vezes 2, 3 ili vise titula za redom (recimo, u isto vreme si svetski i olimpijski prvak) pa onda ne odbranis to ili potpuno podbacis pa onda mozes reci da vise nisi dominantan. U tom slucaju, u poslednjih 10-tak godina i nije bilo neke dominacije u vaterpolu. A i ne moze je biti kad imate par vrhunskih reprezentacija ( SRB, HRV, Madjari, CG) gde u bilo kom trenutku svaka moze da pobedi svaku. Evo sada i Italijani su se ubacili u to drustvo , i drago mi je zbog toga jer su pocele price kako vaterpolo treba izbaciti sa OI, da se igra samo na Balkanu i slicne gluposti. Svaka im cast, selektoru Kampanji pre svega jer od kada ih je on preuzeo potpuno ih je preporodio. Imaju najbolju odbranu, najboljeg golmana, i ako nemaju izrazitog strelca igraju dovoljno koletivno u napadu da pokriju svoju ofanzivnu limitiranost.

              Comment


              • Ja mislim da ce Udovicic posle Londona sam dati ostavku jer je tu 4-5 godina i imao je svoj ciklus koji ce zavrsiti posle Londona ... Sad da li ce posle Londona uzeti ciklus do Ria de Janeira Udovicic ili ce doci Milanovic to ostaje da vidimo ... Ja mislim da ce ipak Udovicic ostati selektor i posle Olimpijade a da ce Milanovic produziti sa Partizanom iako moze i obrnuto da se desi ... Inace mislim da sledece godine Srbija ne treba uopste da igra tu svetsku ligu , recimo Madjari je uopste ne igraju a na Evropskom Prvenstvu se treba igrati sa rezervom pa sta bude a sve snage upreti ka Londonu i zlatu jer ce sve drugo biti neuspeh
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Evropsko prvenstvo se igra u sred klupske sezone, u januaru, i to je po meni dobro. Ono od pre 4 godine kad su EP i OI bile u mesec dana je katastrofa. Igraci nece biti umorni od klupske sezone, pripreme ce biti kratke ,vec smo obezbedili vizu za Olimpijadu i treba odigrati rastereceno, bez ikakvih imperativa i naravno ako se ukaze prilika,sto da ne- uzeti zlato. Uglavnom, predvidjam jedno opusteno EP od strane svih reprezentacija jer mislim da sa ovog EP niko ne moze da obezbedi kvalifikacije za OI posto kao predstavnika Evrope imamo V. Britaniju kao domacina OI. Uz prvake drugih kontinenata, tek u aprilu oni koji se nisu kvalifikovali imaju priliku na Svetskim kvalifikacijama. Znaci, Madjarima, Italijanima,Hrvatima i nama koji smo se plasirali na OI prvenstvo ce vise doci kao pocetak uigravanja za leto, dok Crnogorci, Spanci, Nemci i ostali takodje nece imati nikakav imperativ jer su im Svetske kvalifikacije mnogo bitnije.

                  E sad, dolazimo do pocetka leta. Mislim da ce nasi ipak igrati Svetsku ligu i verovatno F8 iste i ona bi trebala da sluzi za uigravanje, da se temipra forma , odmore najbolji igraci u pojedinim utakmicama itd. Ne verujem da ce nasi hteti da propuste ucesce u SL i da se do pocetka olimpijskog turnira igraju samo prijateljske utakmice dok druge reprezentacije igraju kvalifikacije ili imaju zajednicke treninge tokom sezone ,kao Madjari koji u olimpijskoj godini vracaju vecinu igraca u domace klubove. Dakle, ta SL je dobra jer termini su tokom godine i to dobro dodje za uigravanje tima i recimo ako je ne bismo igrali klubovi ,tacnije Pro Reko i Partizan nemaju obavezu da puste igrace. Ne znam stvarno sta je pametno, mozda na zavrsni turnir SL poslati drugi tim ? Nemam pojma, ali kako se radilo u prethodnim godinama cini mi se da cemo je opet igrati i to sa najjjacim timom, ali ovog puta sa puno,puno kalkulacija.

                  Comment


                  • http://sport.blic.rs/crvena-zvezda/v...rotiv-Mladosti

                    E sreco, sto nas napusti, kontam da gore nismo mogli da prodjemo, ako prodjemo radovacu se kao da smo osvojili EL u najmanju ruku. Velika steta, mozda bi bilo sanse as laksom grupom. Mada Hrvati jesu musterije, ali opet...
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Zvezda ima tim na nivou Vojvodine i mislim da ima realne sanse da igra Evroligu.
                      Vojvodina je imala i teze protivnike.Samo ne znam kakvi su timovi Marsej i Dinamo.Al mislim da bi trebali sigurno da se plasiraju u drugu rundu.

                      Comment


                      • Evo jedne radosne vijesti za CG vaterpolo.Vladimir Gojkovic se prema saznanjima ‚‚Vijesti'' vraca u reprezentaciju On je napustio reprezentaciju nakon EP-a u Zagrebu prosle godine u septembru
                        http://www.vijesti.me/sport/vladimir...u-clanak-40620

                        Comment


                        • Partizan u EL remizirao sa Vasasem posle neverovatnog meca.
                          Zvezda u Evrokupu izbacila Oradeu i sada je u cetvrtfinalu
                          Idemo i jedni i drugi do trofeja, da pokazemo gdee se igra najbolji vaterpolo
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Partizan ide za dve godine na titulu, prvi pokusaj.
                            Imamo opet mega talentovane igrace, samo da prodje vreme + jake utakmice.

                            Comment


                            • Zvezda bas imala srece, izvukla Posilipo u Evrokupu
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Finale kupa

                                http://gickosport.blogspot.com/

                                Partizan-C.Zvezda

                                i naravno za sada dominacija
                                poluvreme 5-2
                                CZ-JK-Elton John-Diva

                                Comment

                                Working...
                                X