Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaterpolo

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni ovaj poraz nije iznenadjenje. Moramo da budemo realni. Igrali smo u slabijoj grupi. Madjari matora ekipa. Sa prosecnim Crnogorcima nereseno. Protiv Australije se videlo da mnogo skripi u timu. Neko ce reci da su psiholoski pali. Pa kako se samo to nama desava?! Hrvati su ove zabare odrali sa pet razlike. Zabari nas odrali i u finalu SP. Mi se zanosimo sa nekakvim svetskim ligama i EP. A SP i OI pucamo. Lose odradjene pripreme.
    "Slavno smo prosli" na ovim OI u svim sportovima. Samo dve medalje. Vec druge OI bez zlata. Slovenija ima jedno zlato. O drugima ne treba trositi reci.

    Slusam danas onog Kovacevica (odbojkasa), pa covek sam priznaje da su dosli u London kao da igraju bilo koji turnir a ne olimpijske igre. I to je ono sto ubija u pojam nas navijace, a tako se ponasalo 90% nasih olimpijaca kao da im je svejedno. Zar i vaterpolisti ne mogu do zlata a svi znamo kako smo jaki u ovom sportu, definitivno je problem u glavama. I ne brinem ja sto ce Hrvati sad da osvoje zlato, pobedicemo ih vec na nekom narednom prvenstvu jer oni imaju kompleks od nas, ali mi moramo sami sebe da preispitamo i da se vidi kako dalje. A sta reci jos za one voditelje sa RTS-a, pre neki dan voditeljka kaze: nasih nema na turniru u kosarci na igrama pa sad mozemo na miru da uzivamo. WTF? Kakva je to izjava?! Njima je vazno da su u Londonu i svaki nas rezultat prokomentarisu sa frazom mladi su, ima vremena, dali su sve od sebe...

    Ono sto moram da kazem jeste da je bilo malo neumesno od dvojice Udovicica da napadaju javnost zbog velikih ocekivanja! Pa svi vrhunski sportisti su pod pritiskom. I Hrvatski rukometasi pred svojom javnosti i Francuzi i Brazilci itd... Pa se niko zbog toga ne buni. Neverovatno je kod koliko Srpskih sportista je forma lose tempirana. Cavke je najbolje plivao na EP dva meseca pre OI. Djokovic je bio potpuno u kontraritmu. Odbojkasi deset puta bolji na predolimpijskom turniru, veslaci na EP... Izgleda da nam je sport definitivno poceo da tone, kao i drustvo. Cestitke unapred Crnogorcima za bronzu. Njima ona mnogo vise znaci, vaterpolisti Srbije su dosli po zlato, to su i najavljivali i sve je jasno.
    Last edited by Skrillex; 11-08-12, 06:15.

    Comment


    • Znas, nije to bez neke, ako pogledas tabelu osvajaca medalja, iz nekog razloga ce se poklopiti sa tabelom ko koliko ulaze u sport. Koliko para toliko muzike, nema tu neke filozofije.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Kakva država takav sport. Mi smo još i dobri u vaterpolu ako se uzme u obzir da već 20 godina imamo samo jedan klub. Čak i Crnogorci imaju više klubova , o Hrvatima da ne pričam. Još kad se uzme stručnost našeg selektora, uf, mi smo super prošli.
        Ljudi nismo više Juga, sad smo samo Srbija, nema više izbora ko nekad, nema više stručnog i sistematskog rada ko nekad, nema ulaganja ko nekad. Koliko para toliko muzike. Polako propadamo u svim sportovima, i pitanje da li ćemo na sledećim oi uopšte imti toliko predstavnika. Pa kad ans Kiprani deru u fudbalu , trebali nešto više pričati.

        Comment


        • Nemoj tako. Imamo najtalentovanije vaterpoliste na svetu, ali protiv Italijana padamo vec 2 put zaredom.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • LJudi ne znate koliko je meni krivo zbog rez sinoc.. Nisam mogao nista da cujem, ali video sam da su nam sudije non stop izbacivale igraca, a njima nisu. Imam utisak da smo pokradeni i to zesce. I meni su sudije krive. Pa valjda ako ne pomognes najboljoj rep na svetu onda ne treba ni da joj odmazes.Muka me neka uhvati i sad kad vidim hrvate kako uzimaju zlato a ja znam da bi ih dobili u finalu.
            Last edited by Cassius Clay; 11-08-12, 09:43.

            Comment


            • Što se tiče ovih igara nama je najveći problem bila psiha. Mi smo na ove OI prvi put poveli jednog psihologa, dok recimo plivački olimpijski tim Australije ima sam 5 psihologa. Tu je bio problem ovim sportistima, većina njih je bila Evropski ili Svjetski prvak, ali jednostavno veličina i to što se OI održavaju tek svake 4 godine je uticalo na naše sportiste. A ono što me najviše brine je to što mi od odbojkaša u Sidneju nismo osvojili zlato, dok su neke zemlje koje za koje ne znaš gdje se nalaze uzele zlato. Jednostavno iz ovoga se moraju izvući pouke i nešta mjenjati - pod hitno...
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

              Comment


              • Meni opravdanje rezultata velikim pritiskom domaće javnosti ne deluje ubedljivo , to jest , čak ga ni ne prihvatam . Jer , šta to znači ? Pa , na svakim OI , jedini , ali gotovo jedini kandidati za olimpijsko zlato budu isključivo vaterpolisti i strelci . Realno , da li je bilo ko očekivao zlato od Milorada Čavića ? Nije , jedini kandidati za zlato su bili vaterpolisti , strelci i Novak ( a više sam i očekivala borbu za zlato od vaterpolista i strelaca nego od Novaka , čiji je žreb bio baš , baš , baš težak ) . Šta to znači , pritisak ? Pa , zar iko očekuje da će za 4 godine biti drugačije ? Neće . Opet će , najverovatnije ponovo , jedini kandidati iz Srbije za OI biti vaterpolisti i strelci !!!!!!! Pa , i 1992. u Barseloni iako Jugoslavija zvanično nije ni učestvovala , bilo je mnogo manje sportista ( bez jugoslovenske zastave ) , mnogo bolji učinak , a čak je i broj medalja ( ako sam u pravu , jer tada još nisam ni bila rošena ) bio veći . Realno , doživeli smo debakl na OI u Londonu i to se mora priznati , ne treba se zadovoljavati mršavim i tankim rezultatima . Da li postoji država koja je otišla sa više od 100 sportista na OI , a da je bez zlatne medalje , osim Srbije ? Zna li neko podatak i molim odgovor na pitanje : Da li je Srbija jedina država na OI u Londonu sa više od 100 učesnika bez zlata ? Da li smo i u tome rekorderi na ovim OI ?

                Comment


                • @ NevenaNS

                  Spisak zemalja koje su imale više od 100 predstavnika, a da nisu osvojili zlatnu medalju:
                  1. Meksiko (102 predstavnka)
                  2. Grčka (105)
                  3. Egipat (113)
                  4. Srbija (115)
                  5. Belgija (115)
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                  Comment


                  • Razocaran sam, ovo niko nije ocekivao.
                    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                    Comment


                    • Od Egipta zlato niko nije ni očekivao , Meksiku se danas možda posreći u fudbalu , Grci nisu doživeli veći debakl od nas , dok Belgija , Austrija , Portugalija i Srbija predstavljaju najveće gubitnike na OI . @deki94 , hvala na odgovoru !!!!!!!

                      Comment


                      • Zao mi bre vaterpolista oni su prica za sebe, nikad nas nisu izdali. Ovih pricalica odbojkasa rukometas kosarkasa fudbalera mi je do glave. Nesto pricaju, najavljuju i na kraju- nista! A kakva je ova zemlja dobro je da imamo i ovoliko sportista i ovoliko medalja. Plivaci nemaju gde da plivaju, atletika nije popularna, kao ni rukomet, u kosarci mi stvarno nije jasno sta se desava, imamo vrhunske strucnjake i dobre talente, ali nisam pametan, dok u fudbalu se ne zna koja mafija cime upravlja, i liga nam je ocajna.. Prvobitno mora zemlja da napreduje da bi bila veca konkurencija u svim sportovima i da bi bili napredniji. Lako je sportiste kriviti ali cinjenica je da vecina nema adekvatne uslove.

                        Comment


                        • Ono što je još problem je što će sve manje i manje talenata pojavljivati. Uzmimo košarkaše ova i još možda sledeća generacija su one koje su odrasle na uspjesima košarkaša, dok ovi mlađi se nisu doživjeli onaj osjećaj kakav smo doživjeli u Indijanapolisu. Ako nemaš rezultate smanjuje se populatnost među djecom. Vaterpolo i odbojka donose rezultate, ali ako nisi svjetski "kalibar", teško da možeš živjeti od tih sportova, ista situacija je i u atletici i u plivanju. Jedino što može voditi klince je ljubav prema sportu, mada pored ove tehnike ima sve manje i manje klinaca koji bar 2-3 sedmično sa društvom odu na basket ili mali fudbal. Kad već spomenuh fudbal, za njega će uvijek biti zainteresovanih jer je se u njemu vrti mnogo para koje obezbjeđuju kakvu takvu sigurnost i onima koji nisu veliki talenti, a uvalili su se u neki klub...
                          sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                          Comment


                          • Originally posted by deki94 View Post
                            Ostavićemo im dvije opcije:

                            2. ili da siđu sa postolja
                            Ovaj put vi silazite s postolja jel ?
                            A nzm baš da li ćete biti tamo to možda bude problem

                            Comment


                            • Ono štto mi je sada zapalo za oko je to da smo i mi i Crnogorci izgubili mečeve u kojima smo dali manje od 10 golova..

                              @ Mario
                              Polako, ni vi niste sigurno prvi... Mi sigurno nikad ne bismo uradili to što ste vi uradili, jer koliko znam poslije toga vi se više nikad u košarci niste ni popeli na postolje..
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                              Comment


                              • Jesmo li mi tolike stoke neotesane u napadu, pa da nam sviraju 4 puta kontrafaul za 16 minuta igre???

                                Comment

                                Working...
                                X