Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio de España Santander 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Isto tako se mislilo za Grožana kada je startovao odmah treći u Australiji, Kobajaši četvrti u Kini i mnoge druge pre.Svi su podbacili, to je surovo ali realno za očekivati i od Maldonada.To je tim koji je prošle godine imao samo 5 poena ukupno.Da je ovo sezona 2008. ili 2009. borba za podium bi bila realna, ali pošto je ovo sezona 2012 shvatili smo da je razlika od plus minus 2 mesta vrlo mala razlika tako da su kvalifikacija gotovo nebitne.Bitno je da pogodiš opseg pozicija koji si sebi zacrtao a sve ostalo dolazi od tempa u trci.

    Lotus na pravcu u odnosu na Maldonada ima 10 km/h a u odnosu na Alonsa 8 km/h prednosti.U Bahreinu su imali minimalnu razliku pa su razarali u i van DRS zone.Ostale faktore je teško predvideti, ali ako je neki tim spreman da pretiče sutra na stazi u Barseloni to je prvenstveno Lotus.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #92
      Treba imati u vidu da prva 3 kruga nema DRSa, a znajuci Maldonadovu agresivnost, koju je i Nando okusio u Kini, u odbrani, nece biti lako Lotusovcima... Prva tri kruga... Ako ne napravi gresku na startu...

      Ili, jos ludje, ispostavi se da FW34 sad ima mnogo bolji ritam u trci nego sto se mislilo. Sta onda? Sta reci? Kakvu posluku porati?

      Comment


      • #93
        Jos samo da Massa dodje do pobede ove sezone pa da zakljucimo da je sezona za srcani
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #94
          Originally posted by MarkedOne8 View Post
          Isto tako se mislilo za Grožana kada je startovao odmah treći u Australiji, Kobajaši četvrti u Kini i mnoge druge pre.Svi su podbacili, to je surovo ali realno za očekivati i od Maldonada.To je tim koji je prošle godine imao samo 5 poena ukupno.
          Postoji razlika izmedju Pastora i njih dvojice, ipak je on iskusniji i stariji, nece napraviti takvu glupost. A i obicno dobro startuje, ima tajming. Videcemo, bice veoma zanimljivo.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #95
            Originally posted by NebojsaNS View Post
            Postoji razlika izmedju Pastora i njih dvojice, ipak je on iskusniji i stariji, nece napraviti takvu glupost. A i obicno dobro startuje, ima tajming. Videcemo, bice veoma zanimljivo.
            Kobajaši je u F1 od kraja 2009. a Maldonado je tek od 2011.Grožan je bio još ranije u F1 ali manje od Kobajašija i Maldonada.Sva trojca inače dobro startuju, ali prva dva startna reda su vrela zona i tu jako utiče nešto na njih.Da li je to trema, neuobičajeno dobar položaj ili šta već, ali statistika kaže...
            I da dobro startuje mislim da će do 5. kruga da ga preteknu i Lotusi i Alonso.On je već postigao ozbiljan rezultat dovoljan da ne mora da vozi trku sutra.Osvojiće dobre bodove to je sigurno.

            DRS se ne koristi prva 2 a ne prva 3 kruga. (Izvini što te ispravljam Vanja ali znam da to voliš :-) )
            Može on da se brani i kao Rozberg ali to mu neće pomoći.Oba Lotusa imaju dovoljno veću maksimalnu brzinu da ga preteknu nekih 200 metara pre krivine a to je nekih 140 metara pre samog kočenja.On odabere jednu stranu, Lotusi drugu i pozicija se osvaja na pravcu a ne na kočenju.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #96
              jbt ovi iz meklarena nisu normalni,oni ili se svete hamiltonu za proslu godinu ili ne znam sta,jbmt i pravila i sve,sad su mi ogadili trku,hamilton sutra nema sanse da udje u bodove s obzirom da na sugavoj katalunji ima samo jedno mesto za preticanje,zapravo bice pravo cudo ako zavrsi trku jer mislim da ce ove sporije vozace pokusavati da obidje na nemogucim mestima,poznajuci ga,jel zna neko da li ima sanse da sutra bude kise,jer ga samo to spavasa
              Last edited by Infinity miki; 12-05-12, 21:54.
              Miljkonen

              Comment


              • #97
                Originally posted by MarkedOne8 View Post
                Kobajaši je u F1 od kraja 2009. a Maldonado je tek od 2011.Grožan je bio još ranije u F1 ali manje od Kobajašija i Maldonada.Sva trojca inače dobro startuju, ali prva dva startna reda su vrela zona i tu jako utiče nešto na njih.Da li je to trema, neuobičajeno dobar položaj ili šta već, ali statistika kaže...
                I da dobro startuje mislim da će do 5. kruga da ga preteknu i Lotusi i Alonso.On je već postigao ozbiljan rezultat dovoljan da ne mora da vozi trku sutra.Osvojiće dobre bodove to je sigurno.

                DRS se ne koristi prva 2 a ne prva 3 kruga. (Izvini što te ispravljam Vanja ali znam da to voliš :-) )
                Može on da se brani i kao Rozberg ali to mu neće pomoći.Oba Lotusa imaju dovoljno veću maksimalnu brzinu da ga preteknu nekih 200 metara pre krivine a to je nekih 140 metara pre samog kočenja.On odabere jednu stranu, Lotusi drugu i pozicija se osvaja na pravcu a ne na kočenju.
                S obzirom da je DRS zona na SC pravcu, a zona detekcije pred poslednju krivinu, tek ce po pocetku 4og kruga moci da se koristi...

                Originally posted by Infinity miki View Post
                jbt ovi iz meklarena nisu normalni,oni ili se svete hamiltonu za proslu godinu ili ne znam sta,jbmt i pravila i sve,sad su mi ogadili trku,hamilton sutra nema sanse da udje u bodove s obzirom da na sugavoj katalunji ima samo jedno mesto za preticanje,zapravo bice pravo cudo ako zavrsi trku jer mislim da ce ove sporije vozace pokusavati da obidje na nemogucim mestima,poznajuci ga,jel zna neko da li ima sanse da sutra bude kise,jer ga samo to spavasa
                Ostavio sam pre koji sat prognozu sa w2u.com, pouzdan sajt za vremensku prognozu, mnoge TV stanice ga koriste kao izvor. Po tom sajtu ce biti povremeno oblacno, sa maksimalnom temperaturom oko 21 stepen, bez kise.

                Comment


                • #98
                  hvala vanja
                  Miljkonen

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    Kobajaši je u F1 od kraja 2009. a Maldonado je tek od 2011.Grožan je bio još ranije u F1 ali manje od Kobajašija i Maldonada.Sva trojca inače dobro startuju, ali prva dva startna reda su vrela zona i tu jako utiče nešto na njih.Da li je to trema, neuobičajeno dobar položaj ili šta već, ali statistika kaže...
                    Pa nije Maldonado prvi put vozio u f1, ima on mnooooogo iskustva iz drugih serija i uglavnom je startovao iz prvih redova. A mislim da ce mu odgovarati konfiguracija staze i malo mesta za prestizanje a on je veoma tezak za preteci i bice agresivan. Mogao bi na podijum samo da sacuva gume, ima dobar ritam tokom celog vikenda, ne samo u tom jednom krugu. Bice tu svacega.
                    Last edited by Nebojsa; 12-05-12, 22:54.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • 2007. je bilo samo 4 pobednika tokom cele sezone.Ove dogine već u 20% sezone imamo 4 pobednika.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Jel moze neko da mi objasni u cemu je fora? Zar se nije prosle godine isto desilo Fetelu ili Alonsu kad je jedan od njih ovog drugog vozio na bolidu? McLaren definitivno treba da istupi iz svih takmicenja pod okrivljem banditske organizacije Ferrari International Assistance (FIA). Kad god je neko, a u 85% slucajeva je taj neko bio Masa, izbacivao Hamiltona u borbi za poziciju, to je bilo trkacki, kada je on izbacivao druge (posebno Baby-a), bio je kaznjen. Kada je sekao krivine pa vracao poziciju, a potom pretico bio je kaznjen (protiv legendarnog Kimija), kada su to isto radili drugi, nisu. Jel moguce da se kola ama bas uvek lome na McL-u. A kada Ferari otvoreno izda naredbu koju po pravilima te organizacije nesme, oni naknadno promene ista da ih ne bi kaznili. McL su kaznjavali cak i retroaktivno. Nisu ni oni bez maslaca na glavi ali kad se gleda ovakva F1, ispade kao da jedino oni stalno krse neka pravila, i da predstavljaju ono najgore u sportu.

                        Pratim F1 od 97' ali ovo sto rade je pocelo da zagadjuje svaku pomisao na Formulu (u smislu nekakve ciste borbe). Sada je gledam vise iz navike po nekad, nego radi uzivanja. Svim ljubiteljima ovog "cirkusa", posebno navijacima McLarena, svaka cast (prvenstveno onima koji imaju zeludac da sve ovo gledaju i da se ne nerviraju). Nisam do sad zeleo da se oglasavam na temu F1 ali povodom ovoga sam prosto morao. Jer ovo je prevazislo sve ukuse, i od smesnog i tuznog postalo je cista grozota. Umesto da se nagradjuju trkaci jer ovo su valjda jos uvek trke, sav kajmak kupe takticari, pitam se samo ko li je radi njih poceo da gleda istu. Zamolio bih ona dva momka - sto po meni odlicno komentarisu prenose jer nisu monotoni, sale se i ako nekima smetaju radi toga, meni nikako - da malo prokomentarisu u cemu je stvar sa ovom kaznom i kaznama uopste, i ako smeju, sta je to McL toliko (sk)kriv(io) FIA-i da ovako prolazi godinama! Naravno ako ovo dodje do njih.

                        Veliki pozdrav svima.

                        Comment


                        • Hamilton nema ni jedan novi set opcionih guma.Ima 2 nova seta primarnih guma.
                          Baton 2 seta novih primarnih i jedan set novih opcionih guma.
                          Fetel ima 2 seta novih opcionih i 2 seta novih primarnih guma.
                          Veber ima jedan novi set opcionih i 3 seta primarnih guma.

                          Tako kaže Ted Kravic u jednoj reportaži ali on je malo zbunjen očigledno.Fetel je 4 puta izlazio na opcionim soft gumama tokom kvalifikacija.Mislim da je načeo barem 3 seta.U zadnjih 10 sekundi reportaže je zbrzao sve što je imao da kaže za Lotus plus da se odjavi.Rekao je samo kako Lotus nema pravo izbora guma dok to pravo imaju Fetel, Veber i Baton.Nije rekao niti koliko i kojih guma im je ostalo.Mislim da je i Kimiju i Grožanu ostao po jedan set opcionih i dva ili čak po tri seta primarnih guma s obzirom da su ukupno po 4 puta izlazili na stazu u kvalifikacijama.

                          salesam, Ferari je uredno kažnjen 2010. godine ako si mislio na timske naredbe.Prošle godine je Veber vozio Alonsa i to posle trke.Vozač nije obavezan da snagom bolida dođe do boksa posle trke dok u kvalifikacijama jeste.
                          Poenta kazne danas je sledeća:Po pravilima bolid mora u svakoj od triju sesija kvalifikacija da bude u stanju da sam svojom snagom (motor sa gorivom plus kers) dođe do boksa bez ikakvih pomoći kao što su mašine pokraj staze, guranje od strane mehaniča, vozača ili redara.Uz to, na kraju sesije je potrebno da ostane najmanje 1 litar goriva koji FIA uzima kao uzorak za analizu iz svakog bolida.Na šta bi to ličilo kada bi svi unaokolo zaustavljali bolide na sred staze.Koliko bi tu posla bilo za redare.Kao što smo već pominjali, ne isključuje se mogućnost da je ekipa McLarena to namerno uradila.To im se takođe desilo i 2010. u Kanadi.Malo je čudno da imaju toliko često problem sa dolivanjem goriva i to baš u Q3.
                          Last edited by MarkedOne8; 12-05-12, 23:54.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Sramota....uzeli coveku pol, a bio je brzi pola sekunde od Maldonada. Dokle ide ovaj zabarski lobi pa to je neverovatno. Pratim formulu od 79 god, ali ovakvu hajku protiv jednog vozaca, ne vidoh.

                            Comment


                            • Molim navijace Meklarena da se ne ljute, ljudi ovde znaju koliko postujem Hamiltona, ali ovo danas je potpuno opravdano kaznjeno, nije nesto tesko za tumacenje, dao je Marked gore kako doslovno stoji u pravilima. Kada bi se dozvolilo da ostanes bez goriva posle kvalifikacija, svi bi to radili, imali bi minimum goriva i zaustavili se u prvoj krivini posle leteceg kruga, ili bi ostali bez goriva pre kraja kruga sto bi bilo jako opasno po sve ucesnike. Losa procena Meklarena i kaznjeni su, nema tu neke vise politike i metafizike.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Ljudi šta se ovo dešava?Zašto baš sada krivite Ferari kada je najmanje kriv?Ovo ako je ičiji lobi može biti samo od strane Red Bula ili eventualno Mercedesa mada tome ne dajem ni 1% šanse.Pravila su jasna.Ako ste pročitali moj prethodni post, a vidim da niste, shvatili biste da su pravila prekršena.Jedino što mogu da kažem jeste da je možda trebalo poništiti Hamiltonu vremena samo iz Q3 a ne izbaciti ga iz čitavih kvalifikacija.Tako bi startovao 10.Poštujem vaše višegodišnje praćenje sporta, ali kao što sam već rekao i obrazložio pravila su jasna i prekršena su od strane Luisa Hamiltona.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X