Announcement

Collapse
No announcement yet.

Week 18(23. April - 26. April)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Maric91 View Post
    Pominje se kazna od pet do deset meceva.Stvarno ne bih voleo da mu bude pet i da njegov prekrsaj time bude izjednacen sa proslogodisnjim Bajnamovim.Ocekujem 7-8 utakmica, a mozda bi bio i red da opale malo strozu kaznu kako se slicni prekrsaji ''izivljavanja'' nad protivnicima ne bi ponovili.
    Ti si akademski gradjanin,a kako pises...

    Prekrsaj Bynuma nije nista laksi od ovoga.Ocekujem,a i nadam se zbog Lakersa, da ce dobiti istu ili slicnu kaznu.
    Mene vise zabole za to postenje,i ovako ih pljuje ko stigne,cilj mi je samo da budu sto jaci.
    Last edited by Black Mamba 24; 24-04-12, 19:10.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Mamba batice, udario je coveka u glavu svom snagom, to da nije namera postajala je smesno. Treba debelo da ga kazne..Sto se mene tice, treba ga kazniti da ne igra do kraja sezone....
      sigpic

      Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

      "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

      Batica Wilshere je gospodin covek...

      All hail the Chan-Chan man!

      Comment


      • #18
        Originally posted by D-Wade View Post
        Mamba batice, udario je coveka u glavu svom snagom, to da nije namera postajala je smesno. Treba debelo da ga kazne..Sto se mene tice, treba ga kazniti da ne igra do kraja sezone....
        Wada sestrice,slazem se ja s tobom,zasluzio je.
        Ali mi nece biti ni najmanje krivo ako ga ne kazne.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Ako ga ne kazne, to ce biti jos jedan dokaz koliko se Lakers-i favorizuju u odnosu na druge fransize. Da je recimo neko Kobe-a ovako udario, taj ne bi igrao celu sledecu sezonu.;)
          sigpic

          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

          Batica Wilshere je gospodin covek...

          All hail the Chan-Chan man!

          Comment


          • #20
            Originally posted by D-Wade View Post
            Ako ga ne kazne, to ce biti jos jedan dokaz koliko se Lakers-i favorizuju u odnosu na druge fransize. Da je recimo neko Kobe-a ovako udario, taj ne bi igrao celu sledecu sezonu.;)
            Ma sigurno.
            Evo napisao je gore covek,onaj gazi Scoli lice i koliko je dobio ? I tu je namera da se igrac povredi,jeste ovo bio jaci udarac,ali ono je dno dna,covek na parketu lezi i ovaj ga gazi.
            Hoce ga kazniti,to je normalno.Mislio sam na visoku kaznu,kazna od 5 meceva je smesna za ovo,pa se moze smatrati i da ga nisu kaznili.
            Bynum je bio kaznjen,ovaj ce biti kaznjen,kakav su to incident igraci Lakersa napravili a da nisu bili kaznjeni pa da mozes reci da se favorizuju?
            sigpic

            Comment


            • #21
              Ajde nemoj da se zajebavamo, jos da raspravljamo da li se Lakers-i favorizuju ili ne....Metta ne bi smeo da igra ove sezone vise. Love je dobio smesnu kaznu, ali nije gore njegovo od ovoga. Barem meni.
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • #22
                Originally posted by D-Wade View Post
                Ajde nemoj da se zajebavamo, jos da raspravljamo da li se Lakers-i favorizuju ili ne....Metta ne bi smeo da igra ove sezone vise. Love je dobio smesnu kaznu, ali nije gore njegovo od ovoga. Barem meni.
                Nije jaci udarac,nije mogao povrediti igraca kao sto je mogao Artest,ali kad je Love to uradio ovaj incident nije postojao,nismo ih mogli porediti.Sada mozemo i imam pravo da se nadam smesnoj kazni,iz iskustva.
                I jos sto je ono bio toliko ocajan potez,ima li sta gore nego udarati nekoga dok je na parketu?
                Lakersi su Lakersi,otkad postoji covecanstvo,postoje i klase.Samo protiv Kingsa je bilo favorizovanje,to
                priznajem,jer je ocigledno.
                Ali kako vi ovde (a i svi ostali koji ne vole Lakerse) pisete za vreme utakmice Lakersa,meni se smuci kosarka.
                Last edited by Black Mamba 24; 24-04-12, 19:43.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Moramo nešto da razjasnimo. Oni koji se bave pravom znaju da sudija može doneti osuđujuću presudu na osnovu pravila "bio je dužan da zna". Znači, u ovom slučaju koji imamo ovde nije bitno da li je postojala direktna namera ili ne od strane MWP-a. Važno je da je MWP bio dužan da zna da bi svojim postupkom, protivničkom igraču, mogao da nanese teške telesne povrede opasne po život. Naravno, ne postoji pravilo koje zabranjuje mlataranje laktom na parketu ali postoji realna opasnost, koju je svaki igrač dužan da zna, da se takvim ponašanjem mogu povrediti saigrači i protivnički igrači. Na osnovu toga možemo zaključiti sledeće:
                  1. MWP se mora poslati na psihijatrijski pregled i veštačenje kako bi se utvrdila njegova mentalna uračunljivost
                  2. ukoliko se dokaže da je u trenutku izvršenja dela bio uračunljiv sledi kazna suspenzije do kraja sezone + novčana kazna od 100.000$.
                  3. ukoliko se dokaže da MWP u trenutku izvršenja dela nije bio uračunljiv sledi mu oduzimanje licence i slanje na psihijatrijsko lečenje u ustanovu zatvorenog tipa.

                  Ali pošto imamo posla sa Fakersima znamo da će oni već nekoga potkupiti te će MWP izbeći psihijatrijsko veštačenje i zasluženu kaznu.

                  LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                  sigpic
                  RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                  - 4xMVP -

                  Comment


                  • #24
                    Sto je najgore, on njega nije hteo da povredi, ali ga je udario sa namerom. Sta hocu da kazem? Mentol je u onom transu samo video da neko tu stoji, mozda je cak i mislio da Harden zeli da se umesa i "pokvari" mu proslavu. Ali, reci da je zeleo, odnosno da je on u svom mozgu to promislio, i resio da zeli da ga udari i to u glavu iz sve snage - to ne.
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Branislav View Post
                      Moramo nešto da razjasnimo. Oni koji se bave pravom znaju da sudija može doneti osuđujuću presudu na osnovu pravila "bio je dužan da zna". Znači, u ovom slučaju koji imamo ovde nije bitno da li je postojala direktna namera ili ne od strane MWP-a. Važno je da je MWP bio dužan da zna da bi svojim postupkom, protivničkom igraču, mogao da nanese teške telesne povrede opasne po život. Naravno, ne postoji pravilo koje zabranjuje mlataranje laktom na parketu ali postoji realna opasnost, koju je svaki igrač dužan da zna, da se takvim ponašanjem mogu povrediti saigrači i protivnički igrači. Na osnovu toga možemo zaključiti sledeće:
                      1. MWP se mora poslati na psihijatrijski pregled i veštačenje kako bi se utvrdila njegova mentalna uračunljivost
                      2. ukoliko se dokaže da je u trenutku izvršenja dela bio uračunljiv sledi kazna suspenzije do kraja sezone + novčana kazna od 100.000$.
                      3. ukoliko se dokaže da MWP u trenutku izvršenja dela nije bio uračunljiv sledi mu oduzimanje licence i slanje na psihijatrijsko lečenje u ustanovu zatvorenog tipa.

                      Ali pošto imamo posla sa Fakersima znamo da će oni već nekoga potkupiti te će MWP izbeći psihijatrijsko veštačenje i zasluženu kaznu.
                      Haha,pa nije Breivik jbt.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by T-Mac View Post
                        Sto je najgore, on njega nije hteo da povredi, ali ga je udario sa namerom. Sta hocu da kazem? Mentol je u onom transu samo video da neko tu stoji, mozda je cak i mislio da Harden zeli da se umesa i "pokvari" mu proslavu. Ali, reci da je zeleo, odnosno da je on u svom mozgu to promislio, i resio da zeli da ga udari i to u glavu iz sve snage - to ne.
                        Upravo to. On u svojoj glavi nije imao direktnu nameru da povredi protivničkog igrača ali je bio dužan da zna da bi svojim postupkom mogao da proizvede vrlo kobne posledice. Na osnovu toga se mora kazniti suspenzijom do kraja sezone i novčanom kaznom ili se jednostavno udaljiti iz NBA lige zbog svoje "neuračunljivosti" i ponašanja koje može drugome direktno ugroziti život i zdravlje.

                        @Mamba

                        Brate, nije Breivik ali u njegovoj glavi nešto opasno ne štima. Zamisli Harden-ovu majku ili oca kako gledaju tu scenu. Da sam na mestu Harden-a posavetovao bih se sa najboljim advokatima oko mogućnosti podnošenja privatne tužbe.
                        Last edited by Branislav; 24-04-12, 21:15.

                        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                        sigpic
                        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                        - 4xMVP -

                        Comment


                        • #27
                          LBJ igra veceras, CB i D-Wade ne..
                          sigpic

                          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                          Batica Wilshere je gospodin covek...

                          All hail the Chan-Chan man!

                          Comment


                          • #28
                            A iz Bostona ko igra, a ko ne?
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by colke995 View Post
                              A iz Bostona ko igra, a ko ne?
                              Ako je verovati blog-u Heat-a, koji retko gresi, barem kada su petorke u pitanju, igraju Pierce i KG, a Rondo ne..:-)

                              Ne znam iskreno za Allen-a, to nije pisalo.
                              sigpic

                              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                              Batica Wilshere je gospodin covek...

                              All hail the Chan-Chan man!

                              Comment


                              • #30
                                Ne verujem da ce Allen da igra, ispotavilo se da je ona povreda ipak malo ozbiljnija, mada bi trebao da bude potpuno spreman za PO. Tekma ce biti prenosena na SK-u, a mene stvarno mrzi da gledam. I dalje sam pod utiskom vecerasnje utakmice lige sampiona, tako da cu razmisliti da li da ostajem budan
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X