Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ljudi pa nije bilo Kartekejanovog sindroma danas?Još samo čekam njegovu izjavu ,,taj i taj je osvojio podium samo zato što sam ga ja uredno propusito".
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Tony_G View Post
      Pa normalno da se vratio malo, mora da zauzme kakav takav ugao za ulazak u krivinu. Ne moze da vozi uz unutrasnju ivicu. Kao sto rekoh, mislim da je bilo na granici, ono protiv Petrova 2010. je bilo zesce preterivanje...
      Prosle godine je Schumacher u Monzi vozio pola trke na granici, bas ispred Lewisa, secas se sigurno? Mislim da takve poteze ipak ne treba kaznjavati...
      Da, to su te finese, siva zona... Ne kazem da treba kazniti, ali takav je utisak ne mene ostavilo. Schumi je isao bukvalno od ivice do ivice, ali se nije vracao nazad, samo ponekad pri skandinavskom skretanju. Logicno je da se Hamilton vratio, ali opet to nije bilo pred samu krivinu, a to je menjanje pravca po drugi put, zar ne? Opet, ne treba da se kazni, ali ima materijala za to...

      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Ljudi pa nije bilo Kartekejanovog sindroma danas?Još samo čekam njegovu izjavu ,,taj i taj je osvojio podium samo zato što sam ga ja uredno propusito".


      "Ne, vidite, stvar je sto me sad niko nije iznenadio izlaskom iz krivine iza mene... Samim tim nisam morao da se naprasno vracam na sredinu staze. Logicno, shvatate?"

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Bravo Niko.Bravo Bron.Bravo Haug.
        Trebao sam sad da pisem i bravo Sumi ali su se mehanicari pobrinuli da ne zavrsi trku

        Gledamo ludacku F1,ali ludacku.

        Vazno mi je da Mecka ima tempo u trci,jos kad bude toplije da vidimo kako ce to ici ali ovo je ogroman napredak,dzinovski koraci.Kao sto rekoh i neki dan,DRS pomaze,ali ne toliko koliko se misli.
        Posle Bahreina ocekujem da se jos napreduje.

        Fetel pokazao ko je i sta je,Pireli radi ono sto se trazi od njega,Pireli odlucuje trke i dobijamo na zanimljivosti.
        Grozan sjajan.Da Mehanicari nisu upropastili Batona pucao bi i na pobjedu.

        1. pobjeda za Nika,1. pobjeda za pravu SREBRNU STRIJELU jos od davne 1955. idemoooooooooo
        Trke treba da odlucuju vozaci a ne Pireli .

        Comment


        • Originally posted by Fredi View Post
          Trke treba da odlucuju vozaci a ne Pireli .
          Svako dobija iste gume.Što bi rekao Kimi ,,isto je za sve".
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by MarkedOne8 View Post
            Svako dobija iste gume.Što bi rekao Kimi ,,isto je za sve".
            Nisu bukvalno iste, ali ovde je manja razlika u gumama sa istom oznakom nego u MotoGPu recimo... Stvar je u procesu vulkanizacije, koliko god ti podesio iste parmatre, hemija je to, nesto ce se razlikovati...

            Fredi, na sta tacno mislis kad kazes to da trku treba da odlucuje vozac, a ne Pirelli? Na komponente, strategiju ili...

            Comment


            • Da ali gume su smeše a ne jedinjenja tako da su razlike između guma promili a ne procenti.

              Nikada vozač neće moći skroz da odluči trku.Strategija, bolid, setup, vremenski uslovi... relativno je nemoguće da sam vozač odluči trku.Na njemu je da se što bolje prilagodi svim tim faktorima.Da imaš najjači bolid, treba znati iskoristiti to.Isto tako za strategije... sasvim je nelogično reći da je Pireli odlučio trku.Oni su namerno napravili takve gume da bi bilo zanimljivije.Njima je najmanji problem da vrate na gume sa šarama i da stave kao 2005. da gume ne smeju da se menjaju u trci.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                Da ali gume su smeše a ne jedinjenja tako da su razlike između guma promili a ne procenti.

                Nikada vozač neće moći skroz da odluči trku.Strategija, bolid, setup, vremenski uslovi... relativno je nemoguće da sam vozač odluči trku.Na njemu je da se što bolje prilagodi svim tim faktorima.Da imaš najjači bolid, treba znati iskoristiti to.Isto tako za strategije... sasvim je nelogično reći da je Pireli odlučio trku.Oni su namerno napravili takve gume da bi bilo zanimljivije.Njima je najmanji problem da vrate na gume sa šarama i da stave kao 2005. da gume ne smeju da se menjaju u trci.
                Upravo. Za to postoji GP2 i ostale serije, to nije sustina F1...

                Comment


                • Sjajna trka,mozda ce ova sezona biti jedna od "THE BEST OF" ali sam toliko razocaran sto je "moj" Button tek drugi.
                  Onu dvojicu (boxera) na zadnjem levom tocku treba debeo kazniti.
                  Covek dodje do prvog mesta,napravi razliku taman da uradi trecu promenu guma i da udje u pucanj pre Rozberga kad ova dvojica strucnjaka zeznuse.
                  Za to lete glave,koliko ljudi na svetu masta da su u timovima F1 i onda se nadju ovi da mrse.
                  Cestitke Rozbergu i Meckama a Sumi takodje treba da "porazgovara" sa svojim boxerima... i da neku vatru sune po njima.
                  Jeste da mi se povraca od RedBull-a ali Weber je fenomenalan vozac za razliku od Seba koji je ipak nista posebno.
                  Mexico driver je LUDA buducnost F1
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Dobice po usima sigurno. Ono je neoprostivo, mogli su da ga kostaju podijuma da je Fetel mogao malo bolje da sacuva gume.
                    Odusevio me Perez onom odbranom od Luisa na mrtvim gumama, ono mogu samo veoma, veoma veliki. I Serhio ce to i biti.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Dobice po usima sigurno. Ono je neoprostivo, mogli su da ga kostaju podijuma da je Fetel mogao malo bolje da sacuva gume.
                      Odusevio me Perez onom odbranom od Luisa na mrtvim gumama, ono mogu samo veoma, veoma veliki. I Serhio ce to i biti.
                      Ma vec jeste, samo nije ozvaniceno...

                      Ne budi razocaranm AIRBORNE, covek je najbrzi trenutno, cim Fortuna okrene ledja i drugima, eto njega na vrhu... Kosmicka pravda. (Zato je Nole pogodio onaj ritern protiv Feda na USO 2011. na mec loptu, a prethodna dva je profulao kao pocetnik... ;))

                      Comment


                      • Originally posted by AIRBORNE View Post
                        Sjajna trka,mozda ce ova sezona biti jedna od "THE BEST OF" ali sam toliko razocaran sto je "moj" Button tek drugi.
                        Onu dvojicu (boxera) na zadnjem levom tocku treba debeo kazniti.
                        Covek dodje do prvog mesta,napravi razliku taman da uradi trecu promenu guma i da udje u pucanj pre Rozberga kad ova dvojica strucnjaka zeznuse.
                        Za to lete glave,koliko ljudi na svetu masta da su u timovima F1 i onda se nadju ovi da mrse.
                        Cestitke Rozbergu i Meckama a Sumi takodje treba da "porazgovara" sa svojim boxerima... i da neku vatru sune po njima.
                        Jeste da mi se povraca od RedBull-a ali Weber je fenomenalan vozac za razliku od Seba koji je ipak nista posebno.
                        Mexico driver je LUDA buducnost F1
                        A realno ne bi Button pobedio i da nije bilo greske "boxera". Izasao bi na 13s zaostatka, morao bi da smanjuje 7/8 desetinki po krugu, a to je malo verovatno. A i kad je toliko fenomelan vozac sto nije prestigao tu kolonu ispred malo ranije, nego tek kad su im umrle gume. Ne bih da osporavam Buttona, niti bilo kog vozaca, jednostavno pobeda danas nije odlucena tom greskom u boxu. Odlucena je u prva dva stinta dok je Sumaher zadrzavao kolonu i posle dok su se i Button i Hamilton zaglavljivali iza vozaca sa razlicitim strategijama i u prestizanju uvek gubili sekund/dva po krugu, dok je Rosberg vozio po cistoj stazi...
                        Btw, kako je Webber fenomenalan a Seb nista posebno? A prethodne 2 godine?
                        sigpic

                        Comment


                        • Samo da se razumemo, Veber ni po kom argumentu ne može da bude bolji od Fetela.Ne kažem da je Fetel toliko dobar, treba još da se dokazuje vozački ali Veber da je bolji, nikako.Imao je vrlo malo fanova (u glavnom zemljaci) pre 2009.Od tada ima mnogo više fanova pre svega zbog povećane popularnosti tima pobedom na VN Kine 2009.Fetel beše taj koji je povukao kočiju i bio na trci prvi, a Veber drugi.
                          Tony_G je potpuno u pravu u nekoliko prethodnih postova i delim mišljenje sa njim.Danas je Rozberg imao paket za apsolutnu pobedu.Prilagođen setup, prednost na startu, sporiji timski kolega... sve je to deo F1.Sigurno je i on mogao da gas da je trebalo, samo 3-4 sekunde je izgubio u zadnjem sektoru zadnjek kruga kad je prolazio kroz kariranu zastavu.Hteo je da taj trenutak traje.
                          Last edited by MarkedOne8; 15-04-12, 14:26.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • http://www.youtube.com/watch?v=JQlYU...ture=endscreen
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment



                            • Kako bi se po vama protumačilo to novo pravilo kada su u pitanju krivini i da li se uopšte važi za krivine?Mislim da u pravilu kaže ,,goring into the corner" tako da ne važi, ali nisam siguran.

                              Meni i dalje jako prilično glupo izgleda ovo Veberovo preticanje.Skroz je oterao drugog vozača na ivičnjak, pa čak i preko.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • MO8, da, pravilo vazi samo za pravac, mislim, u krivini i ne moze da se menja pravac prakticno, prodjes krivinu i to je to...
                                Inace, nije Webber prestigao Kimija vec se branio sa unutrasnje strane na toj krivini a Kimi je pokusao da ga obidje sa spoljne, sto bas i nije bilo realno. A i to je sustina, vozac sa unutrasnje strane se postavi i onda ovaj sa spoljne mora da uspori da bi izbegao incident. Tako se rade sva prestizanja... Vazno je da ga na pravcu ne istera van staze, kao sto je za malo Perez isterao Kamuija, ili prosle nedelje u motorima Marquez isterao Luthija...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X