Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sto kaze Power Nibali je najkompletniji i to je potpuno tacno kada poredimo Fruma ,Alberta,Nibalija Frum je na hronometru za nijansu bolji od Nibalija koji je za nijansu bolji od Alberta ,na brdu Alberto , Nibali,Frum opet nijanse mada sve zavisi od forme ,na kocki Nibali dosta ispred Fruma koji je isto dosta ispred Contadora, tim Albertov ce sledece godine biti za nijansu bolji od Frumovog ,a Sky ce za nijansu isto tako biti jaci od Astane,prema ovome s tim da sam uzeo formu sve trojice pred Tur 2014 to bila ravnopravna borba sve trojice sa Nibalijem kao minimum ravnopravnim clanom
    Last edited by Srkisa; 14-01-15, 00:08.

    Comment


    • OK,videcemo,ja mislim da on nema sta da trazi tu.
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Posto je prva etapa Tour Down Under pocela malo prije, red je da napisem nesto

        TDU spada u moje omiljene trke i uvijek se trudim da ispratim trku uzivo, posto sam nocna ptica jel Naravno, mnogo se ova trka promijenila u psolednjih nekoliko godina i vise nije krojena samo za sprintere. Proslogodisnji pobjednik, Gerrans, nece ucestvovati zbog povrede, pa ce broj jedan nositi Cadel Evans(prosle godine bio drugi) kojem je ovo poslednje ucesce na ovoj trci i jedna od poslednjih trka u karijeri. Evans je jedan od glavnih favorita, ali je Richie Porte ipak prvi favorit. Uz njih dvojicu treba pomenuti vozace kao sto su Michael Rogers, Tom Dumoulin, Nathan Haas, Tiago Machado, Geraint Thomas, Domenico Pozzovivo, Daryl Impey, Giampaolo Caruso, Luis Leon Sanchez, Adam Hansen, Kristijan Durasek, George Bennett, Gorka Izagirre...

        Sto se tice sprintera tu je Kittel glavni(zakucao prije dva dana People’s Choice Classic) a jedino pitanje je koliko ce pobjeda imati. Naravno, nije jedini sprinter na trci Nema Greipel-a ove godine, ali nije da nema konkurenciju... Mark Renshaw, Giacomo Nizzolo, Barry Markus, Roberto Ferrari, Steele Von Hoff, Juan Jose Lobato, Gianni Meersman, Heinrich Haussler, Greg Henderson, Chris Sutton...

        Je jedva cekam da vidim kako ce se pokazati Campbell Flakemore koji ce voziti za Cadel-a

        Svakako nas ocekuje uzbudljiva trka



        Sto se tice Tour de San Luis trke. Izgleda da ih je mladi Kolumbijac Fernando Gaviria sve nadmudrio Nisam gledao trku a muka mi je da citam izvjestaj, ali vidim da je Cav bio drugi tako da ih je ovaj mali vjerovatno dobro za*ebao

        1 Fernando Gaviria (Col) Colombian National Team 4:40:13
        2 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
        3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
        4 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
        5 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires
        6 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
        7 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
        8 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
        9 Jakub Mareczko (Ita) Italy
        10 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement


        EDIT: Evo sad vidim da i mladi Robert Power vozi. Treba ga drzati na oku
        Last edited by powerslave; 20-01-15, 00:44.

        Comment


        • Hohohoho prva etapa i odma pobjeda iz bijega

          Odlicna zavrsnica! Kakvo kockanje na kraju te cetvorke iz bijega Pobijedio je onaj koji se najvise kockao - lokalni momak Jack Bobridge. Svaka cast.


          Kako mi je falilo ovo

          Comment


          • Originally posted by Powerslave View Post

            Je jedva cekam da vidim kako ce se pokazati Campbell Flakemore koji ce voziti za Cadel-a


            Provede cijeli dan u bijegu... slomi kljucnu kost posle etape,na putu do hotela.

            Comment


            • Kakav potez BMC-a sinoc

              Comment


              • Odlicna je bila jucerasnja tj. jutrosnja etapa Porte opet najjaci na Old Willunga usponu, ali je i Dennis dobro ispratio i zahvaljujuci tome sto je bio drugi je zadrzao prvo mjesto u GC-u. Nikad se ne zna sta moze da se dogodi veceras, ali ako sve prodje po protokolu, podijum bi trebao da bude 1. Dennis 2. Porte 3. Evans sve Aus-i

                U medjuvremenu je Jensi postao ambasador ove trke

                A BMC je ipak odlucio da zadrzi Sanchez-a jos jednu godinu i tako ga spasi penzije. Super odluka ako mene pitate

                Comment


                • Vidim ti si se vec zahuktao..
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • A jbg Ovo je jedna od najljepsih trka, a jos je uvijek uzbudljiva + je bitna jer je WT i donosi dosta poena Jedina mana je sto je u januaru.


                    Mislim da je red da Kittel zakuca veceras

                    Comment


                    • Prva WT trka u sezoni je pripala BMC timu! Prvi WT trijumf za Rohan Dennis-a a kakav potencijal ima, sigurno ne i poslednji

                      Rohan je trenutno prvi na UCI rang listi i kaze da do sledece WT trke moze da prica da je najbolji na svijetu Brzo je poceo da se isplacuje BMC-u

                      Sad neka se sprema za hour record

                      Comment


                      • Cadel Evans Great Ocean Road Race
                        1 Gianni Meersman (Bel) Extixx - Quick Step 4:15:22
                        2 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
                        3 Nathan Haas (Aus) Team Cannondale-Garmin
                        4 Luke Rowe (GBr) Team Sky
                        5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
                        6 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
                        7 Moreno Moser (Ita) Team Cannondale-Garmin
                        8 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team
                        9 Pete Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:07
                        10 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:00:09


                        Nije mogao do pobjede, ali je ipak zavrsio sa stilom. Cadel Evans je jedan od onih zbog kojih sam zavolio biciklizam. Vrhunski sportista i pravi borac cija karijera je mogla biti jos bolja da nije imao onakvu konkurenciju... zbog takvih ljudi se biciklizam stidi i vise se pamti to sto su te splacine uradile nego posteno stecene pobjede. Uvijek ce se nametati pitanje, koliko je GT-a Evans mogao osvojiti da je peloton bio cistiji...

                        Nakon onih bolnih poraza u 2007. i 2008. i one spanske sramote na Vuelti 2009.godine, stekao je veliki broj fanova. Skoro cijelu svoju GT karijeru je proveo bez adekvatne timske podrske a uvijek je bio u vrhu i to su ljudi znali da cijene. Takodje, te iste godine Evans je nakon nesrecne Vuelte uzvratio i podsjetio publiku za sta je sposoban pobjedom u Mendrisio-u kada je postao svjetski sampion.

                        Prije prelaska u drumski biciklizam, Cadel je bio dvosturki svjetski sampion u mountain biking-u. I ako je svoju karijeru fokusirao na GT trke itekako je pokazao sta moze na klasicima i jednodnevnim trkama. Jednostavno, bio je biciklista za sve prilike.

                        Svakako, kruna njegove karijere je bio Tour de France 2011. Ponovo je ostavljen sam kad je bilo najbitnije ali se svi sjecaju lavovske borbe na cuvenom Galibier-u kada je morao da vuce cijelu grupu i sam smanjuje zaostatak za bracom Schleck. Tu je etapu zavrsio sa velikim zaostatkom za Andy Schleck-om ali se moze reci da je upravo tu i osvojio Tour. Zuta majica je dosla tek na predzadnjoj etapi nakon fantasticnog hronometra koji je rijesio sve dileme oko titule.

                        Kako to obicno biva, kad se jednom dohvati vrh, sve posle toga izgleda blijedo. Evans je u 36. godini bio treci na Giro-u, a godinu dana kasnije je ponovo nosio rozu majicu i ako je prvi put obukao davne 2002. godine. Stari dizel ga je polako izdao i vise nije mogao da se nosi sa najboljima ali je i dalje bio primjer svima svojom smirenom i pametnom voznjom.

                        Evans ce biti upamcen kao sportista koji je grizao i borio se za svoje mjesto. Mozda nije bio atraktivan biciklista, ali je bio jedan od najkompletnijih i najborbenijih i na tome vecina moze samo da mu zavidi. Bice upamcen kao najbolji biciklista Australije i jedan od najvecih sportista tog kontinenta.


                        Hvala ti za sve, legendo!

                        Last edited by powerslave; 01-02-15, 17:21.

                        Comment


                        • Veliki vozac i veliki covek!
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Zavrsi se Dubai. spakovao Cav dvije pobjede. Ipak je Degenkolb imao najzapazeniju pobjedu, na trecoj etapi. Svaka mu cast kako je preletio onih 17%

                            U Kataru vec poceo vatromet Taman sto je Tornado Tom porucio da ce njegov tim uciniti sve da otkaci Wiggins-a, pukose cuveni esaloni i oduvase Wiggins-a od prve grupe I Kittel je bio u toj grupi... Jose Rojas uzeo prvu etapu. Tom je bio drugi, Sagan cetvrti, Kristoff deveti...



                            Rohan Dennis sets new Hour Record - 52.491 kilometres
                            Bravo decko!
                            Last edited by powerslave; 08-02-15, 16:14.

                            Comment


                            • Kristoff pobedio na drugoj etapi,Sagan cetvrti...
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment


                              • Nije se mogla ispratiti etapa kako valja jer se prekidao prenos zbog pjescane oluje. Uhvatio sam poslednjih 400-500 metara, taman sprint da vidim

                                Prije pocetka trke Sagan i Wiggins su bili favoriti. Wiggins je ispao iz trke za podijum jer vec kasni 10-ak minuta. Vidjecemo sta nosi ITT sjutra. Sagan je dobar kad je TT kratak tako da je i dalje u igri.

                                Gilbert vec kasni 25 sekundi, Van Avermaet je trenutno treci tako da on i dalje ima sanse za titulu.

                                Naravno, najmilije bi mi bilo da Tommeke ponovo osvoji I Niki Terpstra je tu pa me ne bi cudilo da na kraju bude situacija kao prosle godine.

                                Comment

                                Working...
                                X