Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Thomas Voeckler je jutros polomio kljucnu kost prilikom pada na treningu E vala, j*ben pocetak sezone za njega.

    Kakvi su novi dresovi, daleko bilo... Ne zna se koji je grdji. Ove godine se tripuju na crnu boju.
    Spoiler

    Mozda i najgrdji dresovi ikad.


    Ali ga i ovaj dosta dobro prati... Sta je ovo


    Odoh da povratim...


    Nema vise Argonauta i nema vise onih bijelih dresova(koji su meni bili ljepsi od ovih novih)


    I Trek Factory je izbacio dosta losu kombinaciju.


    I OPQS je dodao vise crne...




    Naravno, i dalje ima lijepih dresova

    Spoiler
    BMC je odlucio da ne mijenja nista. Nije najljepsi ali je dosta dobar


    FDJ, Garmin i Orica imaju najljepse dresove

    FDJ


    Garmin


    Orica-GreenEDGE


    Tinkoff je previse zute nabacio. U svakom slucaju bolje i tako nego da furaju crnu kao oni gore navedeni.


    Cannondale je manje-vise isti.


    Europcar klasika


    I Movistar se drzi starog dizajna


    Lotto-Belisol je potpuno promijenio izgled. Svidja mi se ova crvena.


    Lampre ima interesantan dres.


    Belkin je samo promijenio nijansu ove zelene. Svidja mi se njihov dres.


    Katusha nije crna, ali mi je bezveze ova njihova kombinacija.



    Nije WT ali je jedan od mojih omiljenih timova
    Spoiler






    Tako se to radi. Kad vec pravis crni dres, napravi ga da valja

    Comment


    • OPQS... kakav tim.

      Jaki kao crna zemlja. Ako ih krene, mogu da ociste cijelu sezonu.

      Comment




      • Ovo se kod njega odavno ne desava cesto, pa valja pogledati Nadam se da ce sacuvati majicu do kraja.

        Comment


        • Opa,Cadel skocio.. Dominantna pobeda.Ko jos od zvezda ucestvuje na ovoj trci,vidim tu je i Richie? Ja cekam februar i Alberta na stazi..
          Last edited by MareLFC; 23-01-14, 21:52.
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Ima poznatih dosta. WT trka pa svi dodju naostreni Tu su: Evans, Gerrans, Kittel, Greipel, Voigt, F. Schleck, Porte, Gesink, Ulissi, Goss, Impey, Hansen, Sorensen, Thomas, Stannard, Bouet, Grivko, Westra, Belkov, Dennis, Morton, Bakelants, Ferrari, Viviani... ima tu dosta dobrih vozaca. I starih i mladih

            Voigt je isao u bijeg


            Ja gledam volim ovu trku, pa ugl gledam uzivo, posto sam i onako budan do jutra


            I Tour de San Luis je okupio dosta imena, ali preferiram Australiju

            Comment


            • Originally posted by Powerslave View Post
              Ima poznatih dosta. WT trka pa svi dodju naostreni Tu su: Evans, Gerrans, Kittel, Greipel, Voigt, F. Schleck, Porte, Gesink, Ulissi, Goss, Impey, Hansen, Sorensen, Thomas, Stannard, Bouet, Grivko, Westra, Belkov, Dennis, Morton, Bakelants, Ferrari, Viviani... ima tu dosta dobrih vozaca. I starih i mladih

              Voigt je isao u bijeg


              Ja gledam volim ovu trku, pa ugl gledam uzivo, posto sam i onako budan do jutra


              I Tour de San Luis je okupio dosta imena, ali preferiram Australiju
              Znam,tu si Quintana i Nibali.Cekam Tour of Oman tu ce se okupiti bas dosta dobrih vozaca i Alberto ce verovatno tu zapoceti sezonu,posto je izjavio da sezonu pocinje sredinom februara,pa kapiram da je to Tour of Oman.Vise pratim Contadora nego sto pratim biciklizam.
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Zavrsi se i ovogodisnji TDU. Pobjednik je Simon Gerrans koji je bio i glavni favorit. Treci TDU za njega

                Stage 1 - Simon Gerrans
                Stage 2 - Diego Ulissi
                Stage 3 - Cadel Evans
                Stage 4 - Andre Greipel
                Stage 5 - Richie Porte
                Stage 6 - Andre Greipel

                GC - Simon Gerrans
                Mountains Classification - Adam Hansen
                Sprint Classification - Simon Gerrans
                Young Rider Classification - Jack Haig
                Team Classification - Orica-GreenEDGE

                TOP 10 GC:
                1 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 19:57:35
                2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:01
                3 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:05
                4 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:00:10
                5 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 0:00:27
                6 Robert Gesink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:30
                7 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 0:00:34
                8 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:37
                9 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
                10 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:00:47


                Milije bi mi bilo da je Evans osvojio, ali moze i ovako jer mi je i Gerrans mio Ludi brat Hansen osvojio KOM i zavrsio u top 10
                Voigt dva puta bio u bijegu i dva puta uzimao nagradu za najagresivnijeg vozaca

                Odusevio me je mladi Jack Haig. Bas me zanima kako ce mu se karijera dalje razvijati. Da bude jos zanimljivije, i davne 1999. je jedan mladi MTB-ovac osvojio klasifikaciju za najboljeg mladog vozaca. Zvao se Cadel Evans

                Moram pomenuti i Caleb Ewan-a koji je junacki pregurao ovih 6 dana. Za razliku od Haig-a za kojeg sam prvi put cuo prije nekoliko dana, Ewan je odavno najavljen kao "fenomen". Vec mu kace razna poredjenja. Nadam se da ce momak ispuniti makar pola toga sto mu predvidjaju.

                "If Adelaide will have me back, don't be so sure this will be my last Tour Down Under," Evans said.

                "We are all getting older, but I don't think I am too old just yet to race and be competitive.
                "It was a different Tour Down Under than any I have ridden before, and that showed in the performance I could do.

                "To be second by one second is not such a bad performance."
                "The racing was fantastic and the fans really make this race," Evans said. "They make the ambience.

                "I am so so pleased and proud of us as a country and as a cycling nation, but also a sporting nation, to see this event and what the ambience makes of it."
                More than anything, Evans was proud to be part of the most successful race in Tour history.
                With all due respect to Gerrans, Evans was definitely the most popular rider at this Tour. - SBS Cycling Central

                Svaka im cast za ovogodisnje izdanje.

                Comment


                • Tyler Farrar was hit by a team car from Argentinian Continental team Buenos Aires Provincia while riding in the caravan during the penultimate sixth stage at the Tour de San Luis.


                  Odvratni Argentinci...

                  Evo GC:

                  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 24:48:48
                  2 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp 0:00:43
                  3 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos 0:02:02
                  4 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:02:54
                  5 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos 0:03:04
                  6 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement 0:03:43
                  7 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare 0:03:44
                  8 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:03:51
                  9 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:03:57
                  10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:03
                  Last edited by powerslave; 27-01-14, 10:59.

                  Comment


                  • http://www.cyclingnews.com/news/movi...verde-for-tour ....
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • Sad i zvanicno, Porte i Evans mogu da se pozdrave sa rozom


                      Cofidis, IAM Cycling, NetApp-Endura i Bretagne-Séché dobili WC za Tour. Prva tri ocekivano ali mi cetvrti pik nikako nije jasan.

                      IAM
                      Last edited by powerslave; 28-01-14, 20:51.

                      Comment


                      • Cannondale, Astana, BMC, Garmin-Sharp, Lampre-Merida,Omega Pharma-Quickstep, Movistar, Giant-Shimano, Tinkoff-Saxo, Trek Factory Racing i Katusha ce ucestvovati na prvom Dubai Tour-u koji krece 5. februara. Drustvo ce im praviti i 4 kontinentalna tima kao i nacionalni tim Ujedinjenih Arapskih Emirata.

                        Citam da ce ucestvovati Fabian Cancellara, Thor Hushvod, Rui Costa, Peter Sagan, Tony Martin, Marcel Kittel, Mark Cavendish, Joaquim Rodriguez, Vincenzo Nibali...

                        Vozice se lagane 4 etape. Ova trka je samo marketing i nista vise ali ce biti prenos na Eurosportu pa je valja pogledati.

                        Comment


                        • Prica se da bi Sagan mogao da se preseli kod Alonsa sledece sezone. Navodno, plata bi mu bila 3.3m eura




                          Sammy Sanchez says he’ll retire if he can’t find a team in two weeks
                          Last edited by powerslave; 30-01-14, 00:35.

                          Comment


                          • Horner konacno potpisao za Lampre-Merida. Dobar potez za njih, sa marketinskog aspekta, posto od njega ne treba ocekivati neke rezultate ove sezone...mozda ja grijesim. Vjerujem da ce ici na etapne pobjede i top10 plasman sto je opet dosta dobar rezultat.


                            Ja ocekujem dobre rezultate od Gilberta i Hushovda jer im je ovo poslednja godina ugovora

                            Mallorca Challenge ce ove godine biti dosta jak. Wiggins, Porte, Uran, Scarponi, Valverde, Henao, Anton, Intxausti, Albasini, Van den Broeck, Luis Leon Sanchez...

                            Comment


                            • Bogotac Robert Marchand!

                              Forget the Tour de France. Here’s a true tour de force.

                              At an age when most people are, well, not even around anymore, Robert Marchand still rides his bike with panache. In fact, he’s a world beater.

                              On Friday, the Frenchman, 102 years young, pedaled his bike around a velodrome, or indoor cycling track, a distance of 26.9 kilometers (16.7 miles) in one hour, establishing a centenarian record. That Herculean effort beat the previous record of 24.25 kilometers, which he himself owned, reports Le Parisien.

                              The remarkable achievement was given the thumbs-up by the International Cycling Union, the governing body of world cycling, in Saint-Quentin-en-Yvelines, France.

                              Marchand may not be as fast as the current world record holder for the distance traveled in one hour on a conventional road bike—that honor belongs to the Czech Republic’s Ondřej Sosenka, who traveled 49.7 kilometers (nearly 30.9 miles) in 2005—but how can you not be impressed with this flying Frenchman?
                              To this day he’s a regular cyclist and an hour is no problem, he rides long distance cyclosportifs in the summer, notably the Ardéchoise ride whose organiser Gérard Mistler is the man with the wizard look you often see standing nearby. In 2011 he got run over by a truck and had to skip some rides but his comeback is proving successful although he now tries to limit his maximum daily distance to 100km.
                              To underline the formal record attempt he climbed off the bike to find officials from the Agence française de lutte contre le dopage, France’s anti-doping agency, waiting for him.

                              Chapeau!


                              Svaka ti cast, legendo!

                              Comment


                              • http://www.cyclingnews.com/news/bmc-...samuel-sanchez .....
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X