Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koje su karakteristike na koje treba obratiti paznju pri kupovini, da bi znao da li je dobar?

    Comment


    • Originally posted by madrid View Post
      Dzabe ti i Kontadorove noge, ako nemas konkurentnu masinu. I sam znas na primeru Honde u F1.
      Netacno

      Drugar ima ekstra noge a bajk je takav krs da se klati, da od 21.brzine, funkcionisu ssmo dve. I to 4x2 i 5x2 i on tera bolje uzbrdo od mene. I to je Orion neki od 30kg

      Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • Dobro naravno, Frum bi mene odrao i sa BMX. Pricam kada vozis protiv ljudi koji voze isto kao ti ili bolje. Zamisli on ima neki dobar drumas, a ja mountain ili neki krs haha.

        Comment


        • U principu, bolje je uzeti polovan bajs, jer za te pare, novi bajkovi ne mogu da prismrde tom polovnu. Naravno, treba biti očuvan.

          Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • Najvaznije po meni je da odaberes pravu velicinu rama, to je osnovno jer ako sedis pravilno i pravilno istezes noge to ti pruza maksimalne performanse, dakle pozicija na biciklu je jako bitna. Ram je bitan i zbog boljeg upravljanja i smanjenog rizika od bolova u ledjima.
            Gledas da ti komponente budu kvalitetne, nema tu neke prevelike mudrosti, oprema da ti bude Deore XT minimum ili bolje i to je to.

            Noge i pluca su ti presudni faktor ali pomaze i dobra masina

            Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • U suštini ti je najbitnija veličina rama, ja sam sa tim pravio greške, mada sam uvek nalazio ekstra povoljne bajseve. Ali mtb
              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
              До поновног сусрета, твој Швабо

              mala H2H 2018/19
              suicide
              2019
              velika H2H 2019/20

              Comment


              • Dobro ako budem uzimao kojim slucajem u buducnosti, postavicu ovde par opcija, pa mi napisite koji je najbolji.

                Comment


                • Imam ja Alvio/Acera menjace i ne zalim se

                  Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

                  Comment


                  • Pre 4 god uzeo trecking KTM, polovan, extra oprema, i vozi se neretko tura od 150+ km.. jedini "problem" srčane začkoljice pa se brda ne voze.
                    Ali po ravnom, čitaj Banatu, koliko osh..već par godina lažu da završavaju stazu Klek (Zrenjanin) - Temišvar, 75km, sve uz Tamiš, jedva čekam. Rumuni završili svoj deo do granice, a naši..za dve godine..možda!

                    Bgd - Zre 75km
                    Zre - Tem 75km
                    Lagano u jednom danu sa pauzama, pa tamo kuntare & zezanje..da se okupimo za godinu, dve..

                    Comment


                    • Ma sta lagano u jednom danu, sprzimo odmah po punom gasu i eto smo.
                      I to ce biti dobro ako zavrse za dve godine. Kolika je ta deonica sto treba u Srbiji da se uradi?

                      Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

                      Comment


                      • Zrenjanin - Klek završena pre koju godinu, 10ak km, a od Kleka do granice ima nekih 50-60km, i to rade/lažu godinama. As I said, rumuni završili svoj deo do granice odavno, nekih 15ak km.

                        edit: čuj mene Tamiš, mislEo sam Begej..
                        Last edited by salelesa; 14-09-17, 00:18.

                        Comment


                        • Comment


                          • Originally posted by madrid View Post
                            Ma ja nemam nista osim kacige, bicikl znam da mogu da iznajmim kod hotela Jugoslavija(drumski, mountain imam, ali nije neka korist) i to je to haha(dobro hajde hranu i gelove ne racunam). Pa se sada raspitujem kod drugova da li neko ima sta. Da li ce ici neko od vas?
                            Idem, manju trku. Operaciju sam imao krajem jula, ceo avgust morao da sedim kući pa nisam u formi... Inače bih išao i punu trku...

                            Originally posted by madrid View Post
                            Posto kostaju drumasi za ovako poluamatersko. Mislim na ovo da mozes da budes konkurentan na GF i slicnim trkama ako imas dobre noge i snagu, ne na one koje voze po TDF Vuelti i Giro (i uopste na world touru).

                            @Bogdan Ozbiljno??!

                            Znaci dolaze i profesionalci. Ja sam mislio da je ovo vise amatersko(za dobre amatere).
                            Jeste, ovo je za amatere i jake rekreativce, ali profesionalci će voziti. Neće biti u plasmanima (i verovatno neće hteti samim tim da sprintaju na cilju ili slično) ali dobiće neke nagrade i zahvalnice što učestvuju u promociji... Drumaš, alu ram i početnička oprema može da se nađe i za ispod 500 evra. Pedale za sprinterice, nosači bidona, torbica za alat, to ti je sve dodatna oprema.

                            Originally posted by madrid View Post
                            Dzabe ti i Kontadorove noge, ako nemas konkurentnu masinu. I sam znas na primeru Honde u F1.
                            Vaistinu

                            Originally posted by madrid View Post
                            Dobro ako budem uzimao kojim slucajem u buducnosti, postavicu ovde par opcija, pa mi napisite koji je najbolji.
                            Ako te drumaš zanima, ne slušaj ove što ti kažu Deore, Alivio, Acera i slično, to je mehanika za MTB Ja imam Trek 1.1 iz 2014, sa Claris opremom. Baš je početnička oprema, a po geometriji rama bajk je više za duge vožnje nego za trening i trke.



                            Imao sam sreće kad sam kupovao u oktobru 2014. jer je bio na sniženju zbog rasprodaje, na proleće je "novi" model bio 20k skuplji. Ram mi je broj veći (bio je taj ili još veći), ali snalazim se. Ali ovo je sledeće...

                            Comment


                            • Ja sam napravio lapsus jer znam da sad vozim Deore XT na ovom GT Avalanche sto mi je ostao

                              Na drumasu sto je otisao bila SRAM oprema.

                              Ova Merida je super, ja jos nisam odlucio sta cu, slatke muke ce biti

                              Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                              VALENTINO ROSSI #46

                              Comment


                              • Sram Red 22 možda?

                                Merida je predobra, ovo je bazični full carbon model, oprema je Shimano 105 i to uvek može da se zameni za neku Ultegru... Felne, glavčine, sam ram, to je sve jako dobro. I za takav bajk, Merida je ubedljivo najjeftinija, Giant je prati, a nekih soma evra kasnije idu S Works, Trek, Bianchi, Ridley i slični...
                                Last edited by Vanja #66; 14-09-17, 08:07.

                                Comment

                                Working...
                                X