Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Peras je tamo kao domaći, snašao bi se kao riba u vodi
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Za Radonju strpljenja imaju samo klubovi sa balkana ili bolje receno regiona.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Za Radonju strpljenja imaju samo klubovi sa balkana ili bolje receno regiona.
        Šta znači strpljenje u ovom slučaju?

        Pa nije on gradio sistem neki godinama, prve sezone je preuzeo ekipu i uveo nas u EL. Druge sezone je zajebao protiv Cibone on kao i Čović, ali ne jer je pravio neki sistem nego jer je loše spremio tu utakmicu i jer nije bilo Šilba. Čim je imao gotov roster na početku sezone, osvojio je sve.

        Ja mislim da je sposoban da vodi Barselonu, samo mu dati ovu sezonu bez bilo kakvog rezultatskog imperativa i već sada da krene da pravi tim za sledeću.

        Samo što sam ubeđen da će uzeti Perasa pre njega.

        Comment


        • Cim je dosao izgubili smo f4 u Laktasima. Sledece sezone Cibona u Beogradu opet izgubljen f4 iako smo po kvalitetu igraca bili najjaci. Tih godina smo se provlacili u Evroligu kao pas kroz rosu. Tek posle a najvise zadnje sezone smo licili na pravi zreli tim. Nije tajna da je on daleko od nekog motivatora i da mu je potrebno vreme da bi napravio neki sistem za igru u odbrani, a vremena bas i nema. Rezultatski imperativ postoji svuda u Evroligi, a pogotovo u Barseloni. Mada bi i ja voleo da ga vidim tamo da vidimo kako ce se snaci. Ipak nije bio nikad u toj ulozi.
          Last edited by mmajstor; 05-02-18, 21:34.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Cim je dosao izgubili smo f4 u Laktasima. Sledece sezone Cibona u Beogradu opet izgubljen f4 iako smo po kvalitetu igraca bili najjaci. Tih godina smo se provlacili u Evroligu kao pas kroz rosu. Tek posle a najvise zadnje sezone smo licili na pravi zreli tim. Nije tajna da je on daleko od nekog motivatora i da mu je potrebno vreme da bi napravio neki sistem za igru u odbrani, a vremena bas i nema. Rezultatski imperativ postoji svuda u Evroligi, a pogotovo u Barseloni. Mada bi i ja voleo da ga vidim tamo da vidimo kako ce se snaci. Ipak nije bio nikad u toj ulozi.
            Kako može iko da ga krivi za Laktaše kada je preuzeo ekipu koja gubi od Metalca u gostima, bukvalno prva utakmica mu je bila poraz raspadnute ekipe?

            Pritom sećamo se finala u Laktašima gde Lučić kolenom udara Subotića, a Ilija svira faul u odbrani, pa Dejo dobija tehničku. To mi je uspomena na to finale, pošto je takvih situacija bilo dosta u 3/4 te utakmice.

            Prva sezona u EL je ok rezultat, 4/6 u izuzetnoj grupi. Druga sezona i siguran ulazak u top16 gde smo kasnije četiri pobede ostvarili, moglo je bolje, ali nismo se obrukali.

            Opet kažem, Cibona je sramota i tu on snosi najveću krivicu jer je katastrofalno spremio utakmicu, ali igrom slučaja zadesilo se da ostane. Sada je iskusniji trener i bolji pre svega, mislim da Barselona nije veliki zalogaj za njega.

            Comment


            • Sezona 'Laktasi' je bila dobra za Zvezdu, Vukoicic je dobro spremio ekipu i dobro su igrali. No dosao je jedan los period pred kraj ligaskog dela sa nekoliko vezanih poraza, a Covic je tada bio u fazonu 'sok terapije' sa trenerima pa ga je odmah (za mnoge neocekivano) smenio i doveo Radonjica. Sok terapija ume nekad da bude dobra kada ekipa zabaguje u losem tripu, pa novi trener sa novom energijom to razbije. Radonjic to nije doneo, zabagovali smo na tom f4 jos vise nego pre toga, jer ko sto rekoh on nije sprinter za kratke staze, vec maratonac.
              Svaka sezona u EL je bila ok, ali ja sam uvek imao utisak da smo imali kapacitet za bar jedan iskorak preko toga. Ogroman broj egal utakmica smo gubili uzasnim zavrsnicama. Konacno je ove poslednje sezone napravio dodatni iskorak jer je tim isporucio mozda i vise nego sto moze. Sada je svakako iskusniji trener, Zvezda mu je pruzila tu priliku za maratonca na bazi koje je stekao ogromno samopouzdanje i videcemo u buducnosti dal covek ima roming ili ne.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Cim je dosao izgubili smo f4 u Laktasima. Sledece sezone Cibona u Beogradu opet izgubljen f4 iako smo po kvalitetu igraca bili najjaci. Tih godina smo se provlacili u Evroligu kao pas kroz rosu. Tek posle a najvise zadnje sezone smo licili na pravi zreli tim. Nije tajna da je on daleko od nekog motivatora i da mu je potrebno vreme da bi napravio neki sistem za igru u odbrani, a vremena bas i nema. Rezultatski imperativ postoji svuda u Evroligi, a pogotovo u Barseloni. Mada bi i ja voleo da ga vidim tamo da vidimo kako ce se snaci. Ipak nije bio nikad u toj ulozi.
                Radonja je preuzeo Zvezdu 15-og aprila 2013.-te a finalni turnr je bio od 25-og do 27-og aprila 2013.-te. To je sezona 2012/13 i tada smo igrali Eurocup.2014-te smo izgubili od Cibone i tada smo otišli u EL zato što Cibona nije mogla da da finansijske garancije koje je ECA tražila. Dakle, nije "tih godina" nego jedne godine smo tako otišli u EL, a svake sledeće smo osvajali i plasirali se u EL fair & square.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Radonja je preuzeo Zvezdu 15-og aprila 2013.-te a finalni turnr je bio od 25-og do 27-og aprila 2013.-te. To je sezona 2012/13 i tada smo igrali Eurocup.2014-te smo izgubili od Cibone i tada smo otišli u EL zato što Cibona nije mogla da da finansijske garancije koje je ECA tražila. Dakle, nije "tih godina" nego jedne godine smo tako otišli u EL, a svake sledeće smo osvajali i plasirali se u EL fair & square.
                  Igrali smo EL i u sezoni nakon Laktasa a pre Cibone. I to tako sto su svi mislili, ukljucujuci i nas, da ce Igokea imati prvenstvo za Evroligu jer su prvoplasirani u ligaskom delu, sto je po pravilima ABA koja ima potpisan ugovor sa Evroligom, bio uslov za igranje Evrolige. Tek naknadno (i to mislim za vreme f4) se pojavljuje informacija da je ABA pogresno razumelaa pravila i da prvenstvo ima finalista plejofa.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Igrali smo EL i u sezoni nakon Laktasa a pre Cibone. I to tako sto su svi mislili, ukljucujuci i nas, da ce Igokea imati prvenstvo za Evroligu jer su prvoplasirani u ligaskom delu, sto je po pravilima ABA koja ima potpisan ugovor sa Evroligom, bio uslov za igranje Evrolige. Tek naknadno (i to mislim za vreme f4) se pojavljuje informacija da je ABA pogresno razumelaa pravila i da prvenstvo ima finalista plejofa.
                    Bio je link sa Dozetom, mozda ne ovde ali on tvrdi da nikakvog nesporazuma nije bilo vec je EKA rekla, parafraziram, necemo neki mali klub iz sela u EL.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Sezona 'Laktasi' je bila dobra za Zvezdu, Vukoicic je dobro spremio ekipu i dobro su igrali. No dosao je jedan los period pred kraj ligaskog dela sa nekoliko vezanih poraza, a Covic je tada bio u fazonu 'sok terapije' sa trenerima pa ga je odmah (za mnoge neocekivano) smenio i doveo Radonjica. Sok terapija ume nekad da bude dobra kada ekipa zabaguje u losem tripu, pa novi trener sa novom energijom to razbije. Radonjic to nije doneo, zabagovali smo na tom f4 jos vise nego pre toga, jer ko sto rekoh on nije sprinter za kratke staze, vec maratonac.
                      Svaka sezona u EL je bila ok, ali ja sam uvek imao utisak da smo imali kapacitet za bar jedan iskorak preko toga. Ogroman broj egal utakmica smo gubili uzasnim zavrsnicama. Konacno je ove poslednje sezone napravio dodatni iskorak jer je tim isporucio mozda i vise nego sto moze. Sada je svakako iskusniji trener, Zvezda mu je pruzila tu priliku za maratonca na bazi koje je stekao ogromno samopouzdanje i videcemo u buducnosti dal covek ima roming ili ne.
                      Pazi, nije VV imao loš period nego je ekipa fizički bila iscrpljena. Postepeno je padala forma, nije to bio period od dve tri nedelje, nego kako je vreme prolazilo sve smo lošiji i lošiji bili i onda smo došli do toga da ekipa koja razvaljuje sve gubi od Mege 10 razlike. Ovde znam o čemu pričam, VV je celu svoju karijeru ponavljao iste greške, a kondicioni trener je bio Aleksandar Lukman koji je prosek, da ne kažem loš. Znam par ljudi koji znaju Lukmana koji su mi svedočili da on čovek ne posduje neko znanje da bi radio kvalitetno na vrhunskom nivou.

                      Inače pre F4 se saznalo za pravila jer se sećam da se unapred znalo da protiv Radničkog se igra za EL, pa otuda i čuveni klip RSBa gde ide pesma I feel devotion posle promašaja Mijaotivća iz ugla

                      Comment


                      • Ok, i ako je tim bio fizicki iscrpljen sto se onda dovodi nov trener kad ne igra on nego igraci? U redu bi bilo smeniti kondicionog trenera ako je to bio razlog, ili ovakvom sok terapijom izvuci neki dodatni atom snage iz igraca, sto se ocigledno nije desilo.
                        Moguce da se znalo i pre samog f4, ali svakako nakon sto je Igokea overila prvo mesto. U pocetku se spekulisalo sa kriterijumima koji Laktasi ne mogu da ispune (aerodrom, hala i hoteli) da bi posle odnekud izronila prava pravila EL. U svakom slucaju nisam rekao da je nezasluzeno, nego samo upotrebio izraz 'kao pas kroz rosu' a dekkard se pobunio.
                        Last edited by mmajstor; 05-02-18, 22:28.

                        Comment


                        • Pa mora neko da se okrivi, a i ta šok terapija koja je bila prvobitna ideja. Valjda.

                          Radonjić čim je došao doveo je svog kondicionog, s razlogom naravno.

                          A to da, čim je Igokea obezbedila prvo mesto, prošlo nekoliko kola i saznalo se to. Da nije Štremberger (ako se tako zove) dao ono, verujem da bi ostalo to da prvi ide u EL. Jebiga tako je kako je.

                          Comment


                          • Otišlo se previše u digresiju, tema je potencijalni trener Barse
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Pesic je slobodan.

                              Comment


                              • Nema tog trenera koji moze da obezbedi i garantuje uspeh za 3-4 meseca...pa bio on i Obradovic...

                                Perasovic sa Stimcem ili ovim Danstonom na 4-5 i sutiranje istog trojki, sa mnom je zavrsio kao ozbiljan trener. Cak je u rangu Ala, ako ne i gori....Stimac mu prvi centar...Ataman odmah objasnio neke stvari...

                                DR kad bi uzeo Barsu, odradio pripreme sa Gacevicem, izabrao svoje igrace...uzeo bi titulu u Spaniji i f8 bez problema...U to sam siguran,a ostavio bi on dosta igraca iz ovog tima...u to sam siguran...Mesto Navara Laza i tu bi gorelo

                                Ako dodje, idem naravno 9 marta da mu dam moralnu podrsku
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X