Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan_pg View Post
    U pravu si to za instituciju,ali to je u sustini nebitno.Ja nisam navijac Partizana ni Zvezde pa nisam ni ostrascen sa te strane.Samo kazem da Partizan jeste najveci kosarkaski klub sa ovih prostora i tuzno je vidjeti sta su napravili od njega.Ja navijam za jak Partizan,jaku Zvezdu,jaku Aba ligu i najjacu Buducnost(sto je nerealno) i to je to.Ne svidja mi se trenutno stanje,postoje 2-3 jaka kluba ostalo poluamateri.Nije ni neko zadovoljstvo bit sampion ovakve Aba lige.
    Ako pod ovim prostorima gledaš Crbiju i Crnu Goru, da složiću se sa tobom ali ako gledaš prostor bivše nam Juge nije Partizan najveći i najtrofejniji klub, Jugoplastika i Cibona su veći klubovi pa su danas na marginama košarkaške stvarnosti i da ne postavljam DVove citate ali nije potrebno da opstane Partizan da bi opstala košarka na ovim prostorima.
    Budućnost ima odličnu priliku da ove sezone osvoji prstenje, da li će je iskoristiti ili neće - bumo videli.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Ako pod ovim prostorima gledaš Crbiju i Crnu Goru, da složiću se sa tobom ali ako gledaš prostor bivše nam Juge nije Partizan najveći i najtrofejniji klub, Jugoplastika i Cibona su veći klubovi pa su danas na marginama košarkaške stvarnosti i da ne postavljam DVove citate ali nije potrebno da opstane Partizan da bi opstala košarka na ovim prostorima.
      Budućnost ima odličnu priliku da ove sezone osvoji prstenje, da li će je iskoristiti ili neće - bumo videli.
      Mislio sam na Srb,Cg,Bih i Makedoniju
      Evo me sad ko Seselj.

      Comment


      • Originally posted by Ivan_pg View Post
        U pravu si to za instituciju,ali to je u sustini nebitno.Ja nisam navijac Partizana ni Zvezde pa nisam ni ostrascen sa te strane.Samo kazem da Partizan jeste najveci kosarkaski klub sa ovih prostora i tuzno je vidjeti sta su napravili od njega.Ja navijam za jak Partizan,jaku Zvezdu,jaku Aba ligu i najjacu Buducnost(sto je nerealno) i to je to.Ne svidja mi se trenutno stanje,postoje 2-3 jaka kluba ostalo poluamateri.Nije ni neko zadovoljstvo bit sampion ovakve Aba lige.
        po cemu je najveći sad vidjeh odgovor

        Comment


        • Uz svo uvažavanje Budućnosti pogotovo od kada ih trenira Džikić najveći domet ekipe je finale ABA lige. Sinoćni poraz Zvezdi doneo je nečega i dobrog. Celokupni turnir u Nišu pokazao da se ekipa "raspustila" da ne kažem pomislila da će dovoljno biti samo istrčati na niški parket i prigrliti Žućkovu levicu. Poraz od nas upaliće alarme na Malom Kalemegdanu, sa mnogo većim fokusom na svoje zadatke odigraće završnicu ABA-e a kad je takav odnos snaga u opticaju još uvek su najjači po svemu.
          U meču na više pobeda Budućnost, pogotovo Cedevita ne mogu prismrditi crveno - belima. Na stranu dve pobede u regularnom delu Đetića ipak je Zvezda sklopljena za evroligaške izazove.

          Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

          Comment


          • Slazem se ja ruzni,Buducnost kvalitetom jeste ispod Zvezde ali ko u cuda vjeruje taj cuda i stvara.Iako sam ja veliki pesimista,u tom finalu sanse bi bile 80-20 % na njihovoj strani.Ocekujem makar jednu sigurnu pobjedu nema sanse da nas Zvezda nakanta 3-0 recimo to je nemoguce.Najrealnije je 3-1 za Zvezdu,to je taj neki odnos snaga.

            Comment


            • Ne mora to nista da znaci, ja bih pre tipovao na seriju od pet meceva..Buducnost se polako dize, imaju sistem i zna se ko sta radi.

              CZ igra na mahove a to u serijama nikad nije dobro. Odbrana ispod prosecna, nema nekog specijalnog timskog duha i ako deluje da ima mislim da ti stariji igraci nemaju nekog posebnog motiva...

              Buducnost ne treba da brine nista... sledece godine ako ostacvite domace igrace, uz ovaj put kvalitetnije strance, mozete bas mnogo...ali ni ove godine niste daleko...

              Trener nam je slab, tu imate ogromnu prednost...+igramo EL, doduse igrate vi i EC..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Ne mora to nista da znaci, ja bih pre tipovao na seriju od pet meceva..Buducnost se polako dize, imaju sistem i zna se ko sta radi.

                CZ igra na mahove a to u serijama nikad nije dobro. Odbrana ispod prosecna, nema nekog specijalnog timskog duha i ako deluje da ima mislim da ti stariji igraci nemaju nekog posebnog motiva...

                Buducnost ne treba da brine nista... sledece godine ako ostacvite domace igrace, uz ovaj put kvalitetnije strance, mozete bas mnogo...ali ni ove godine niste daleko...

                Trener nam je slab, tu imate ogromnu prednost...+igramo EL, doduse igrate vi i EC..
                Nije, sad nam je trener Alimpijević, on je najperspektivniji trener u Evropi. Ali, mislim i ja da je realno da bude 3:1 za nas u tom finalu.
                Last edited by dekkard; 19-02-18, 19:11.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Mislim da sa Alimpijem treba strpljenja. Zvezda je veliki zalogaj za njega tako da mu sigurno nije lako da se uhvati u koštac sa ni malo skromnim ambicijama.
                  Do juče vodio timove protiv Ergonoma, Smederevo, Zlatibora... danas već treba pripremati strategije protiv najboljih timova Starog kontinenta. Složićete se ne bih baš mnogi bili u njegovoj koži. Radonja mu ostavio u amanet veliki izazov i rezultate tako da mu je mač stalno nad glavom.


                  Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                  Comment


                  • Brose i Andrea Trinkijeri raskinuli ugovor. Verovatno su po sredi problemi italijanskog stručnjaka sa zdravstvenim problemima i operacijom.
                    Ponovo je u žižu ušao Radonja koga mnogi vide kao novog kouča kluba iz Germanije.
                    Crnogorac kako ostane neko upražnjeno mesto odma ispliva kao prvi pik.

                    Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                      Brose i Andrea Trinkijeri raskinuli ugovor. Verovatno su po sredi problemi italijanskog stručnjaka sa zdravstvenim problemima i operacijom.
                      Ponovo je u žižu ušao Radonja koga mnogi vide kao novog kouča kluba iz Germanije.
                      Crnogorac kako ostane neko upražnjeno mesto odma ispliva kao prvi pik.

                      Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
                      Možda se ipak odluče za nekog ko već ima angažman i da plate obeštećenje za tog.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Nije, sad nam je trener Alimpijević, on je najperspektivniji trener u Evropi. Ali, mislim i ja da je realno da bude 3:1 za nas u tom finalu.
                        Moguce da jeste

                        Neko ko dobije 2-0 i to rutinski oba puta manje vise...bice krvavo...a mi imamo problema trenutno velikih...imamo EL itd..videcemo ali tesko bas..bice knap 3-2, 3-1 mozda ali dobicemo ali bice svaki mec krvavav kolena..Problem je sto nismo takticki jaki a imamo slabu odbranu, bas slabu..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Moguce da jeste

                          Neko ko dobije 2-0 i to rutinski oba puta manje vise...bice krvavo...a mi imamo problema trenutno velikih...imamo EL itd..videcemo ali tesko bas..bice knap 3-2, 3-1 mozda ali dobicemo ali bice svaki mec krvavav kolena..Problem je sto nismo takticki jaki a imamo slabu odbranu, bas slabu..
                          Mada Budućnost je uzela kup, moguće je da će biti opijeni uspehom, pa će nam biti lakše
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Mada Budućnost je uzela kup, moguće je da će biti opijeni uspehom, pa će nam biti lakše
                            Ma kazem da su nas dva puta ocistili, nemaju oni individualni kvalitet ali imaju rotaciju i takticki igraju dobro..Cedevitu cemo 3-0 ako prodju ali ovde cmeo zube polomiti..i ako bude 3-0 svaki mec ce biti knap...jednostavno tesko cemo ih braniti kako god okrenes...to je sustina...

                            ako si rekao da je Dzikic bolji od DR, sta onda nije od BIG AL...Pazi, nikad uistorji nisam video da neko ko za trenera nije cuo nikada, za 1g ga naziva genijem i to bez cinjenica...mada znam da trolujes ali da nastavimo u kao ozbiljnom fazonu xD
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Evo sad stvarno ozbiljno, Budućnost se predstavila ove sezone u najlepšem svetlu, uz lepu košarku došao je i odličan rezultat (što znači da može ) i na neki način i da izgubimo jednu u seriji od njih u finalu ne bi mi bilo krivo, ako mi veruješ, čak bih smatrao zasluženim.
                              Biće u svakom slučaju lepa igra u finalu sa obe strane, u to sam uveren.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • 3-1 ili 3-2 za nas...Mornar 2-0..Cedevita 3-0..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X