Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Milojevic koji ima iza sebe manje od godinu ipo dana trenerskog posla u seniorskoj konkurenciji, ne bi trebalo u ovom trenutku da bude Saletov pomocnik jer mu hvali iskustvo koje Nikolic ima.Ne zaboravite da ni Sale Djordjevic isto nema bas puno trenerskog iskustva i od kada se penzionisao(2005) pogledajte koje je klubove vodio i koliko je to trajalo, tako da mu je pomoc Mute dobrodosla.Milojevic je trenutno kalibar da vodi U20, nije on jos za seniore.

    Comment


    • Originally posted by S-Nash View Post
      To sta je Zeljko sve pretrpeo zbog sopstvene zelje da uzme zlato u svojoj zemlji za tih par meseci od pocetka priprema do ispadanja od Francuza je nevidjeno nesto. Non-stop su stizale informacije o tome sta igraci rade i kako se ponasaju, Zeljko je imao nevidjenu zelju, stitio ih, pokusavao da ih ujedini i na kraju covek pukao i rekao sta mu je na dusi. Problemi su postojali i pre toga, imali smo strava igrace ali dosta losih ljudi. Upuceniji znaju dosta detalja vezano za SP u Indijanapolisu, posle poraza od Portorika se svasta pisalo i pred mec sa Amerima je sve bilo spremno za fijasko kakav se desio 2005. Ipak, dobili smo i kasnije uzeli zlato pa se sve zataskalo ali isplivalo na videlo 3 godine kasnije. Na sve to je recimo isvrsen nezapamcen pritisak od strane Mila i njegovih ljudi da Pavlovic ne igra iako je iskidao pripreme jer nije zeleo da ide kod njega na prijem za vreme pripremnog turnira u Podgorici. Milion problema je imao i najgoru mogucu atmosferu medju igracima i u Savezu. Saznalo se posle toga ko je ko i dobro je sto je tako, nema potrebe da se zivi u lazi.

      Zeljko je objasnio neke stvari na toj konferenciji. Kao covek daleko iznad 99% bivsih igraca i selektora. Ne uvlaci se nikome, ima muda sve da kaze + ima vanserijske rezultate i logicno je da ga mnogi mrze. Mogu da mu se sagnu kolektivno.
      Da l je objasnio ili nije stvarno ne bih ulazio u to, ali iznositi prljav veš nakon poraza mi je nešto najcrnje što u sportu jedan profesionalac može da uradi, a i generalno je imao stav "ogradiću sebe" za ostalo me boli uvo, a dok su igrači bančili po noćnim klubovima u vreme priprema onda je mirno spavao.

      Opet ne osporavam njegovo košarkaško znanje, nema smisla, samo govorim da nije toliki šmeker kao što ga vi pretstavljate, ili ne definišemo termin "šmeker" na isti način.

      Comment


      • Originally posted by Brajkula View Post
        Da l je objasnio ili nije stvarno ne bih ulazio u to, ali iznositi prljav veš nakon poraza mi je nešto najcrnje što u sportu jedan profesionalac može da uradi, a i generalno je imao stav "ogradiću sebe" za ostalo me boli uvo, a dok su igrači bančili po noćnim klubovima u vreme priprema onda je mirno spavao.

        Opet ne osporavam njegovo košarkaško znanje, nema smisla, samo govorim da nije toliki šmeker kao što ga vi pretstavljate, ili ne definišemo termin "šmeker" na isti način.
        To je jedini i verovatno poslednji put da je uradio tako nesto. Jedan od retkih trenera koji ce uvek prvo poci od sebe i kojem je najmanji problem da prizna svoju gresku. Sve i svasta mu je radjeno tada. Uradio je nesto najispravnije moguce i nije dao na sebe a i pored toga je preuzeo odgovornost za dosta toga. Da smo imali normalan savez, to je mogla da bude prava prekretnica sta i kako dalje sa reprezentacijom. Ponavljam, nema potrebe da se zivi u lazi.
        sigpic

        Comment


        • Kakvo su tad smece ispali oni likovi iz strucnog saveta.

          Uf, kad se sam setim.
          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • Meni sve to malo po nazivu pesme

            Comment


            • Onda jednostavno nisi upucen u njegov nacin rada. Duda je recimo master alibija ali to tako vesto upakuje da mu niko ziv maltene rec ne kaze. Zeljko ne ume tako, uvek direktan. Zato je to sto jeste.
              sigpic

              Comment


              • Nije uopšte poenta u tome, postavljam se da sam ja bio na njegovom mestu, kako u slučaju sada sa Bjelicom, tako i eto posle tog EP kad smo se njega dohvatili i mislim da ni u jednoj od dve pomenute situacije nije postupio u skladu sa imidžom kakav on gradi o sebi, slikom "šmekera". Video sam ja njega uživo u nekom kafiću u Krunskoj, on Paspalj i Divac i stvarno kada ih geldaš stekneš taj utisak, kakve face, kakvi carevi, šmekeri....no ima tu malo dalje i od prvog utiska, ne čini čoveka samo odleo i spoljašnji izgled, pri tom ne kažem da je loš čovek, već eto da nije šmeker za kakvog ga široke narodne mase smatraju.

                Spinujem, ali evo ulazim u komparaciju da je na tom polju Duda Ivković za njega ćale.

                Comment


                • Pojam smeker je stvarno relativna stvar, nesto sto bas nema svoju definiciju i besmisleno je diskutovati.

                  Nemoj porediti golubara i Zeljka, nemoj Cercija ti ko boga te molim.
                  sigpic

                  Comment


                  • Svi oni imaju svoje mane, ok, ali golubar baš car, mada sam ga cenio par puta da okreće priču kod ovog izostanka igrača, Željko je bar rekao istinu....bem ga, okreni obrni to su mnogo kompleksne persone, imaju uspehe i ograđuju se o iste, legitimno, ko sam ja da im osporim sve to, no eto ne gledam na neke stvari baš kao oni.

                    EDIT: Zakržlajo mi Ćerćara malo, tuko sam ga keca protiv najlošijeg trenera Pils lajta i ladno ode u 0:2

                    Comment


                    • Originally posted by Brajkula View Post
                      Da l je objasnio ili nije stvarno ne bih ulazio u to, ali iznositi prljav veš nakon poraza mi je nešto najcrnje što u sportu jedan profesionalac može da uradi, a i generalno je imao stav "ogradiću sebe" za ostalo me boli uvo, a dok su igrači bančili po noćnim klubovima u vreme priprema onda je mirno spavao.

                      Opet ne osporavam njegovo košarkaško znanje, nema smisla, samo govorim da nije toliki šmeker kao što ga vi pretstavljate, ili ne definišemo termin "šmeker" na isti način.
                      Pa nije ga u celosti izneo, jer imena reprezentativaca koji su radili to sto su radili, nije rekao na toj konferenciji ako se dobro secam. Takodje se nije ogradio toliko, covek je odmah rekao da je kriv za neuspeh i da je na pripremama trebao odmah da odstrani igrace koji su pravili problem.

                      Doziveo je emocionalni slom, i normalno da ce da bude iskren i direktan, takav je u zivotu uvek bio i zbog toga ga svi cene. Izneo ga sad ili posle, svejedno bi se saznalo, tako da ne vidim problem i ne vidim to kao nesto najcrnje, i dan danas podrzavam to sto je tada uradio, jer se javnosti morao reci uzrok za nikakav uspeh, a uzrok je bio poznat, samo je Zelimir trebao to da potvrdi.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Originally posted by Freshman91 View Post
                        Pa nije ga u celosti izneo, jer imena reprezentativaca koji su radili to sto su radili, nije rekao na toj konferenciji ako se dobro secam. Takodje se nije ogradio toliko, covek je odmah rekao da je kriv za neuspeh i da je na pripremama trebao odmah da odstrani igrace koji su pravili problem.

                        Doziveo je emocionalni slom, i normalno da ce da bude iskren i direktan, takav je u zivotu uvek bio i zbog toga ga svi cene. Izneo ga sad ili posle, svejedno bi se saznalo, tako da ne vidim problem i ne vidim to kao nesto najcrnje, i dan danas podrzavam to sto je tada uradio, jer se javnosti morao reci uzrok za nikakav uspeh, a uzrok je bio poznat, samo je Zelimir trebao to da potvrdi.
                        Pa nije ih odstranio jer je znao da bez tih imena, sad se već ne sećam kojih, Radmanović valjda, Jarić, lupetam da ne grešim dušu...da bez njih ne može da osvoji, ispostavilo se na kraju da i sa njima ne može. Nisam siguran ali msm da je to najlošiji uspeh neke selekcije u kolektivnim sportovima na prvenstvima koja su se održavala u našoj zemlji, čak evo presabiram se i tripujem da nismo išli ispod 1/2 u svim ostalim slučajevima.

                        Ja da sam bio na njegovom mestu, prećutao bih, izašao bih u medije i rekao dajem ostavu, kriv sam, trebali smo bar do 1/2 i ne bih naveo razlog/razloge, a to reći da si kriv posredno i navesti neposredne krivce...ima li uopšte poentu onda sebe okriviti ?

                        Comment


                        • Zoran Savic je najbolje definisao situaciju tada:
                          Just because you earn $10million a year doesn't make you a great player.
                          It is not the violence that sets a man apart.
                          It's the distance he's prepared to go.

                          Comment


                          • Ma tada je zlato bilo realno, ali imena ne cine tim. Kolektiv igraca i harmonija, cine tim, on nije uspeo da napravi tu hemiju jer je to bilo nemoguce pored prevelikih egoa pojedinih igraca.
                            Zeljko je kriv sto ih nije odstranio odmah na prvu loptu, moglo se naci igraca da popune rupu, ne tog kvaliteta, ali bi ta ekipa mozda uradila vise. On je naivno verovao da ce u nastavku to biti bolje, a bilo je samo sve gore i gore.
                            Preuzeo je odgovornost, ali je morao da kaze razloge, cak je igracima rekao kakva ce konferencija biti, i niko nije smeo da mu kaze bilo sta, jer znaju da je on u pravu. Rekao je da je dao sve od sebe i ja mu uopste ne zameram za taj neuspeh, jer se znalo ko su bili kanceri ekipe, ti igraci kasnije nisu ni dolazili u repku vise.

                            Situacija je komplikovanija, tako da ti ne znas kako je bilo biti na njegovom mestu, nije mogao covek vise da cuti, s obzirom na njegov karakter i licnost, potpuno je prirodno ono sto je on tada uradio.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Originally posted by Freshman91 View Post
                              Ma tada je zlato bilo realno, ali imena ne cine tim. Kolektiv igraca i harmonija, cine tim, on nije uspeo da napravi tu hemiju jer je to bilo nemoguce pored prevelikih egoa pojedinih igraca.
                              Zeljko je kriv sto ih nije odstranio odmah na prvu loptu, moglo se naci igraca da popune rupu, ne tog kvaliteta, ali bi ta ekipa mozda uradila vise. On je naivno verovao da ce u nastavku to biti bolje, a bilo je samo sve gore i gore.
                              Preuzeo je odgovornost, ali je morao da kaze razloge, cak je igracima rekao kakva ce konferencija biti, i niko nije smeo da mu kaze bilo sta, jer znaju da je on u pravu. Rekao je da je dao sve od sebe i ja mu uopste ne zameram za taj neuspeh, jer se znalo ko su bili kanceri ekipe, ti igraci kasnije nisu ni dolazili u repku vise.

                              Situacija je komplikovanija, tako da ti ne znas kako je bilo biti na njegovom mestu, nije mogao covek vise da cuti, s obzirom na njegov karakter i licnost, potpuno je prirodno ono sto je on tada uradio.
                              Više ? Zar nije preuzeo ekipu pred taj ciklus, tj. za taj turnir ? A kada pominješ ego igrača, moraš pomenuti i njegov ego na konferenciji. Lupetam jer nisam bio u njegovoj koži, ali msm da ne bih ostupio kao on, no ok, različiti smo ljudi.

                              Comment


                              • Originally posted by Brajkula View Post
                                Više ? Zar nije preuzeo ekipu pred taj ciklus, tj. za taj turnir ? A kada pominješ ego igrača, moraš pomenuti i njegov ego na konferenciji. Lupetam jer nisam bio u njegovoj koži, ali msm da ne bih ostupio kao on, no ok, različiti smo ljudi.
                                Preuzeo je ekipu pred OI u Atini.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X