Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Селектор кошаркашке репрезентације Русије Василиј Карашев саопштио је коначан списак играча за Европско првенство у Словенији, међу којима је и његов 19-годишњи син Сергеј. Карашев јуниор прошле сезоне играо је за Трујумф, а овог лета га је Кливленд изабрао као 19. пика на драфту. На списку се налази 12 играча: Сергеј Карашев, Семјон Антонов, Димитри Кулагин, Димитри Хвостов, Евгени Валијев, Сергеј Моња, Евгени Воронов, Витали Фридзон, Антон Понкрашов, Дмитри Соколов, Алексеј Саврашенко и Алексеј Швед.
    ......

    Comment


    • Sad vidim da ce Oly u Sao Paolo cetvrtog i sestog na mejdan sampionu Juzne Amerike, i da ce Real u Kinu. Znaci, povezuje se polako i Evropa sa Kinom, a i Juzna Amerika se ubacuje u igru...
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • Italijani ce ponuditi €500.000 za wild card, Turci su navodno spremni da idu i do milion.
        It is not the violence that sets a man apart.
        It's the distance he's prepared to go.

        Comment


        • Bamberg doveo Markotu, to je verovatno zamena za Novicu Velickovica

          Comment


          • Nadam se da je ovo dobra tema za ovo,ako nije,prebacujte

            http://www.mondo.rs/a619485/Sport/Ko...menadzera.html

            Comment


            • Auuu...kakva igra Albe u jucerasnjem mecu Eurocup-a, na gostovanju Telekom Bonn-u!? Brutalno...Ne pamtim da sam ikada vidio tako nesto.

              Ljudi su imali preko 70% za 3p, preko 62% za 2p i preko 93% sa slobodnih bacanja. U jednom trenutku imali i prednost od 40 razlike. Odlicnu ekipu je sastavio Sasa Obradovic. Doveo D.Logana, Cliff Hammondsa, L.Radosevica, Jaglu,...Vec je osvojen Superkup Njemacke na pocetku sezone(protiv Bamberga), odlicno startovali u Eurocupu i na osnovu svega vidjenog, cini mi se da ce im igra biti dosta brza u odnosu na proslu sezonu kada su maksimalno "davili" i igrali presporu i dosadnu kosarku.

              Kakvi Dzikici, Djordjevici i Kokosevi...!? Sasa Obradovic bi trebao biti najozbiljniji kandidat za selektora Srbije. Vec na pocetku trenerske karijere je napravio ogromno iznenadjenje, kada je sa Koln-om osvojio titulu i jedini je od mladjih srpskih trenera koji vec godinama radi u kontinuitetu u ozbiljnoj konkurenciji(a generalno, njemacka liga ce uskoro biti medju najboljim ligama u Evropi, jer cini se da zaista ulazu sve vise i vise i da su BBL timovi sve snazniji).

              Comment


              • Kao prvo, Igor Kokoskov. Kao drugo, covek ce za desetak godina biti Gregg Popovich i po trenerskom znanju se ne moze porediti ni sa jednim trenerom nove generacije ovde, a bogami je iznad i vecine ovih starijih sa reputacijom. To ce ti reci svako ko mali zna srpske kosarkaske krugove, kao sto i znaju da ga dosta trenera mrzi iz dna duse i da zalizani nece dati da ikada bude selektor. I ozbiljnije je biti asistent u NBA nego glavni trener u Evropi.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Originally posted by NebojsaNS View Post
                  I ozbiljnije je biti asistent u NBA nego glavni trener u Evropi.
                  Ok, to je tvoje misljenje. Ja se bas i ne slazem s tim.

                  A predvidjati sta ce biti za 10 godina je krajnje neozbiljno, da ne kazem smijesno. Klasicna demagogija... Da je sve tako kao sto pricas, onda bi on vodio kosarkasku ekipu koja je iole jaca od Gruzije. Jedno je teorija, a drugo praksa. Shvatam ja da su neki ljudi (i dalje) opcinjeni NBA ligom, ali te price da bi svaki otpadak iz NBA "dominirao" u Evropi su potpuno neargumentovane, jer koliko god da ima takvih situacija, isto tako postoji i "milion" drugih primjera koji pokazuju suprotno.

                  Ja ne vidim da je on s Gruzijom napravio neki iskorak. Poneko iznenadjenje tu i tamo, ali nista sto i neki lijevi trener ne bi uradio, s obzirom da Gruzija ima nekoliko dokazanih igraca(Markoishvili, Sanikidze, Shermadini, Hickman, Pachulia,...) i da su uvijek u stanju iznenaditi.

                  Comment


                  • Originally posted by B-Luka View Post
                    Ja ne vidim da je on s Gruzijom napravio neki iskorak. Poneko iznenadjenje tu i tamo, ali nista sto i neki lijevi trener ne bi uradio, s obzirom da Gruzija ima nekoliko dokazanih igraca(Markoishvili, Sanikidze, Shermadini, Hickman, Pachulia,...) i da su uvijek u stanju iznenaditi.
                    Ti igraci su izasli od kada je Kokoskov tamo. Do tada nisu izbacili nikog 20 godina. Zanimljivo.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Ti igraci su izasli od kada je Kokoskov tamo. Do tada nisu izbacili nikog 20 godina. Zanimljivo.
                      Ne shvatam poentu ovog komentara. Covjek je selektor i "pokupio" je samo ponudjeno.

                      Pa nije ih on "pravio". Markoishvilia su Talijani otkrili jos kao tinejdzera i tamo je napravio karijeru, Ricky Hickman nema nikakvih dodirnih tacaka sa Gruzijom(osim sto sada igra za njihovu reprezentaciju), Shermadini kao klinac otisao u PAO i to prije nego sto je Kokoskov preuzeo njihovu reprezentaciju, Pachulia u NBA otisao prije 10 godina, Sanikidze je karijeru poceo u Francuskoj prije 10 godina i gotovo da nije ni igrao u Gruziji,...

                      Nije Kokoskov imao ama bas nikakvog uticaja na karijere ovih igraca.

                      Comment


                      • Pa onda mu se bas sve lepo poklopilo i on nije imao nikakvog uticaja.Bas tako ide u zivotu.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Pa onda mu se bas sve lepo poklopilo i on nije imao nikakvog uticaja.Bas tako ide u zivotu.
                          A poenta ovog komentara je...?

                          Gruzija je zavrsila sa skorom 1-4, tako da ne vidim da je Kokoskov nesto posebno uradio. Iznenadili su Poljake i to je to. Sigurno da je bilo tesko ocekivati da prodju u drugi krug, s obzirom da je grupa bila komplikovana, ali s druge strane su ipak mogli bolje od takvog skora, jer Ceska (koja ih je demontirala) je sve samo ne vrhunska reprezentacija.

                          Comment


                          • Izgubili su na posed od Hrvata, da nisu prosli bi u drugu fazu. Nebitno. Drago bi mi bilo i da dodje Obradovic, ali Kokoskov je bolje resenje. Pogotovo kada se uzme ciji je Sasa, mada ne sumnjam u njegov integritet.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by B-Luka View Post
                              A poenta ovog komentara je...?

                              Gruzija je zavrsila sa skorom 1-4, tako da ne vidim da je Kokoskov nesto posebno uradio. Iznenadili su Poljake i to je to. Sigurno da je bilo tesko ocekivati da prodju u drugi krug, s obzirom da je grupa bila komplikovana, ali s druge strane su ipak mogli bolje od takvog skora, jer Ceska (koja ih je demontirala) je sve samo ne vrhunska reprezentacija.

                              Izgubili su na posed od Hrvata, izgubili su 4 razlike od Slovenaca gde je na 2 razlike i nekih 30 sekundi do kraja Manuchar-u iscurila trojka iz obruca, posle su naravno pravili faul. Jedini los mec su odigrali protiv Ceske gde je ovim indijancima sve ulazilo, a njima bas suprotno, ono sto ja zovem kontra dan. Koliko si puta gledao Gruziju na prvenstvu? Evo, ja gledao svaki mec osim protiv Ceha i ono kako je Igor koristio pojedine igrace je genijalnost. Sve je to lepo sto oni imaju sve te igrace, ali Toko Shengelia i Zaza nisu bili u sastavu i rotacija im se bukvalno sastojala od 6-7 igraca. Od Tsintsadze-a je napravio MVP-a prve faze. Al' dobro, bitno je da se opljune kako bi se uzdigao tvoj kandidat, valjda je to normalno. A, te gluposti o "NBA otpatku" su toliko nebulozne da nema dalje... Igora je hvalio ogroman broj trenera, pocev od Alvin Gentry-a i isto tako veliki broj trenera i strucnjaka misli da bi odavno preuzeo mesto glavnog trenera u nekoj ekipi da nije stranac. Zasto vodi bas Gruziju? Mozda zato sto vidi potencijal u ekipi, neku buducnost, ima dobru saradnju sa savezom i jos plus dobija masne pare? Zasto Mike Fratello vodi Ukrajinu? Je l' i on NBA otpadak?
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • Pa protiv Ceske, koja je ekipa njihovog ranga, je i trebao pokazati koliko kvalitetno je u stanju da pripremi i vodi ekipu u ovom trenutku.

                                Ne shvatam kako utakmice protiv Hrvatske i Slovenije mogu biti "vodilje" u slucaju Gruzije? Ne moze tu trener mnogo toga uraditi, niti na bolje, niti na gore, s obzirom da je razlika u kvalitetu prevelika i tu je samo pitanje inspiracije, odnosno (ne)motivisanosti protivnika, u kom pravcu ce se kretati utakmica.

                                Originally posted by T-Snell View Post
                                Al' dobro, bitno je da se opljune kako bi se uzdigao tvoj kandidat, valjda je to normalno.
                                'ebi ga...i ti sada melodramatizujes. Niko nikoga ne pljuje. Niti ja imam svog kandidata... A i kompletna diskusija je potpuno nepotrebna. Ja sam samo prokomentarisao Obradovicevu Albu koja je odigrala perfektnu utakmicu na otvaranju Eurocup-a. Ne interesuje mene Kokoskov i to kada ce i da li ce nesto uraditi...

                                Comment

                                Working...
                                X