Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Milion evra mesečno uzme Mirotic, a najveći ugovor imao Shved pre toga manje od 4m godišnje. Jasno je da Barselona sad cilja samo na EL titulu i sve ispod je neuspeh.

    Originally posted by dekkard View Post
    Barsa pregovara i sa Singletonom za nastavak, nude mu 2+1 ugovor, 1.5 miliona $ po sezoni.
    Nepotrebno, lik ne operisan od ozbiljne košarke. Kad već rade ozbiljno i dovode Daviesa i Mirotica, bolje da ulože u još nekog beka nego da produzuju beskorisnog Singltona.

    Comment


    • Pesic inks till 2022
      FC Bayern Munich extended the contract of Marko Pesic through 2022.
      The former basketball player and son of coach Svetislav is the managing director of the German champions.

      Prezadovoljni su radom Pesica u ovakvim uslovima. Samo reci hvalekoliko sam primetio od navijaca i uprave kluba.

      Rajs je potpisao za Pao, znaci da je Siva poprilicno slobodan ako ga nece Alba...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • U najboljim uslovima ikada.....svi su srecni kada se pobedjuje, a pobedjuje se kada FK da pare.

        Comment


        • Davali su pare i u doba SDJ pa su gubili metlom od Brosea u 1/2 Nemacke lige, covek je prepoznao trenutak i odigrao na sigurnu kartu. On je tu od pocetka price 2011 mislim.Dosao je i pre oca i svojim pordicnim vezama doveo njega da zajedno dizu klub. Doveo je i tri srpsko-cg trenera i dosta nasih igraca.

          FC inace finansira Reali Barsu, vrv i Fener itd..Tako da je to normalno. Imaju 20m budzetali 4.5m za plate, tamo rade ljudi za 5k evra platu kao domar, ovde kod nas i nemamo to. Rade novu halu, dobice vrv i A licencu. Doveli ozbiljnog trenera za duzi period. Meni oni lice na jedan od ozbiljnijih evropskih klubova..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Kad dobijes pare vrlo je lako da budes ozbiljan. Kad nemas, vrlo je tesko. Nikada u istoriji nisu dobili ovoliko para...mnogo vise nego sto je 12o mesto u evropi.
            A direktor kluba je postao nakon sto je dosao senior.

            Comment


            • Nisu pare presudne, potrebno je vreme da bi se nešto implementiralo. I SĐ i DR su treneri koji znaju svoj posao i možda bi trebalo malo da spustite loptu.
              lično, viđe volim DR i njegov opus rada u klubovima (koji je daleko od idealnog) ali zato SĐ radi odličan posao kao selektor.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Ma trener ne uspostavlja sistem u radu kluba vec se bave samo terenom...treneri dodju i prodju. Zato je potreban neki duzi period da bi se "osetio" rad kluba. Pare nisu presudne ali su conditio sine qua non.

                Comment


                • Bauman je bio trener kad je Pesic jr postao SD kluba.

                  Drugo, Djordjevic je imao slican tim Djedovic,King, Tejlor, Balvin,Zirbes, Renfro,Dzonson, Buker, Kleber,Lucic, Bartel,Gavel, Reding samo u jednoj sezoni i onda sl dobio Jovica, Macvana Kaningena i opet nista, sem kupa

                  Pa vlasnik PAO je rekao da nije nikada radio sa vecom neznalicom, da je imao dva centra a oni mu igrali po 10m i to oba Srbina itd...doveo Sasu Pavlovica, i tamo mu nisu dali prostor, Milano, Beneton?

                  Daj nemoj da se zezamo. Drag je meni SDJ, ali jednostavno da se ne snalazi sa postizanjem forme u toku sezonu,svi njegovi timovi igraju dobro na pocetku sezonu i onda se pred kraj raspadaju. Kod DR je skroz drugacije, zato i ima 23 trofeja do sada, a nije izgubio mec u PO ove godine u Nemackoj..

                  Case close
                  Last edited by LosmiSK; 01-07-19, 13:35.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Ja sam mislio da pricamo o Bajernu i Pesicu a ono odnekud iznikose treneri DR i Djordjevic?

                    Ako postoji tolika zelja da se njih dvojica usporedjuju mislim da zasluzuju posebnu temu od onih koji to zele.

                    Comment


                    • Pa ti si rekao da je Pesic doveo Pesica, sto nije tacno. Bauman je bio trener kad je dosao.Pratio sam Bayern i tada,nisam bandwagon fan. Pratio sam ih dobro od prve sezone, Haman,Grina,Jagle itd..da se ne prisecam sad..

                      Markoje doveo Svetislava, Svetislav do tada nije imao nikakve veze sa Minhenom,kao ni sin Marko.Markoje radio kao menadzer vecini nemackih igraca sa svojom agencijom. Eto cisto da znas nesto, pre nego sto pcones da pises.
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • To je upitno, s obzirom da je odmah nakon godinu dana dosao i Svetislav, a nakon cega je junior poslao diretore.

                        A i ovo je zanimljivo sto je bio menadzer igraca sa "svojom" agencijom. To je kad te tata uvede u biznis pa su ti sva vrata otvorena.
                        Last edited by mmajstor; 01-07-19, 14:04.

                        Comment


                        • Following his active career, Pešić studied sports marketing and communication at the University of Venice. In 2007, he became self-employed as a consultant at the company Lumani 10.7 GmbH.[1] In 2008, he successfully completed his studies as a sports manager at IST Düsseldorf, which he had begun during his career as a player.[2]

                          For the 2011–12 season, Pešić became the new sports director of the basketball division of the FC Bayern Munich.[3] On January 11, 2013, he took over the position of general manager at the Bayern Munich.[4]

                          Sa Wikia-Vidis sa kakvim se predznanjem dolazi do funkcije SD. To je postao 2011 u Januaru, sto znaci cak godinu ipo pre tate trener.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Nikakvim...ni dana radnog iskustva a odmah mesto sportskog direktora. Nepotizam je uobicajena stvar u danasnjem pokvarenom svetu.

                            Comment


                            • Aleksandar Džikić novi trener Estudijantesa
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Sa srecom, Dzile.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X